Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bibi24
16. máj 2012

@speranza1 ja ta uplne chapem. ☹ aj ked mi je z toho smutno, lebo v tvojom pripade som fakt verila.
Ale aspon vies, ze sa vie a moze uchytit. To je dobre. Mne sa to este nestalo. 😔

lulu10
16. máj 2012

@speranza1 ano verim ze ta neistota je najhorsia... vyzeralo to tak nadejne, ved este vcera to test zachytil... super je ze si pripravena na dalsi pokus 😵 pojdes hned?

speranza1
16. máj 2012

@bibi24 aj mna bibi stale kvari ta otazka..ze preco sa to nemoze uchytit dobre a vyvijat dalej..ale neviem na to odpovedat a ani lekari mi nevedia dat odpoved na tuto otazku...mame urobene vselijake tie vysetrenia, avsak vsetko co sa toho tyka je ok..."len" mame velmi zly spmg.....ale aj tak som stastna, pretoze z 0% dobrych..morfo..mame aspon 4% dobru morfo....

speranza1
16. máj 2012

@lulu10 ano hned ...ale najprv si upravim jedalnicek, pretoze a citim ako taka mala gulicka.... 😀

lulu10
16. máj 2012

@speranza1 tiez mame velmi zly spermio... mali ste teraz aj PICSI?

bibi24
16. máj 2012

@speranza1 Tak zda sa, ze ja som na tom podobne ako ty. Aj s vysledkami aj so spermio. 😖

speranza1
16. máj 2012

@lulu10 nie nemali..Stelcl vravi, ze je to uplne zbytocne..ze vobec sa im nepotvrdili az take dobre vysledky ako by cakali pri tejto metode...ze vraj to nema az taku uspesnost....takze ano nabuduce si to davat zrejme nebudeme... len neviem...da sa zistit ci sa mi tvoria kvalitne vajka???? lebo myslim ze hormon AMH..je len o pocte vajok..ale kvalita sa ako vysetruje??? neviete?

speranza1
16. máj 2012

@bibi24 nevadi bibi...uvidis ze bude dobr a aj my sa budeme raz tesit z babuliatka a "hromzit" ach ake je super aktivne..ze uz nevladzeme a podobne 😀

speranza1
16. máj 2012

hej a este jedna otazka..ako sa vysatreuje fragmentacia spermií???? a co to vlastne znamena???? moze mi to niekto vysvetlit?

lulu10
16. máj 2012

@speranza1 skus to PICSI, praveze baby tu na MK s tym maju velmi dobre vysledky, kvalita vajok sa myslim ze neda nejako zistit... nepocula som som este o vysetreni ktore by dokazovalo kvalitu, mozu to vidiet pri oplodnovani a vyvoji ale to ste mali ok

lulu10
16. máj 2012

@speranza1 fragmentacia spermii sa robi pri spermiograme, nam to robili v Kosicach, dr. Bobak, ale robia to uz myslim ze aj v BA, zisti sa tym nakolko je fragmentovana DNA spermie, neviem ci to napisem spravne ale DNA je akoby zlomena a v tej casti kde je zlomena sa mimi prestane vyvíjať, ta špirála DNA je v urcitej casti zlomena... norma je myslim ze do 15% na prirodzene otehu, 30% na IVF a nad 30% sa uz odporuca darca, my mame 21% ale v RF tvrdia ze ok... zalezi aj od poctu spermii, spravidla cim je horsia morfo tym je horsia aj fragmentacia, dufam ze som nepopisala kraviny,ale co viem tak je to takto

speranza1
16. máj 2012

@lulu10 super..dakujem..pochopila som...mozes ist aj ucit😀

melisska
16. máj 2012

@speranza1 ja som tiez verila....ale ako si napisala koniec je zaciatok niecoho noveho 😉 🙂

lulu10
16. máj 2012

@speranza1 😀 este zamudrujem ... pri PICSI sa robi vyber spermie pomocou kys. hyaluronovej-teda sa zdrava, nefragmentovana spermia naviaze na tuto latku a vedia ze ta spermoska je ok

bibi24
16. máj 2012

@speranza1 myslim, ze sa to neda zistit, aspon som o tom nepocula.
Ale na stranke repromedy.cz som sa docitala o niektorych vysetreniach, ktore neviem co znamenaju (neviem ci pomahaju), ale tak robia ich:
FAF test (určení ovariální rezervy) - to som si myslela, ze je AMH, ale to maju kolonku zvlast
Vyšetření fertilizačního potenciálu spermií (SCSA)
Umělá aktivace oplození oocytů ionoforem
O tomto vsetkom som citala 1krat. Neskusi sa spytat Stelcla, nech ho stale nebombardujem ja? 🙂

Fragmentacia sa vysetruje zo spermii a znamena to zistenie poctu fragmentovanych, cize poskodenych spermii - podrobnejsi rozbor. A nad nejaku hranicu sa uz neodporuca pouzit vlastne spermie, lebo to embryjko nema sancu na uchytenie a spravny vyvoj.

bibi24
16. máj 2012

@lulu10 ano, to je vsetko pravda s tym PICSI, ale mne napr. stelcl vravel, ze je to mozne robit len pri nejakom pocte spermii, ze pri takom zlom ako mame my to nema vyznam. Presnu pricinu, preco, neviem, uz ma to ani nezaujimalo potom. A este povedal to ostatne, co pise speranza...

holly74
16. máj 2012

Čaute, kočky...@speranza1 je mi to ľúto.... Ani nám sa bejbi nevie uchytiť...mala som už 9 krpčekov dohromady vložených a furt nič.... Na tú fragmentáciu vajok som sa pýtala genetikov, a nerobí sa to, pretože vajko sa dá získať iba pri opu - no a vtedy ho nepoužijú na zistenie fragmentácie, na to je príliš vzácne, lebo potom sa už nedá použiť na oplodnenie, ked ho tak rozoberú na súčiastky, už ho nedajú dokopy...no a spermie získajú ooooveľa viac a oveľa jednoduchším spôsobom... 😀

speranza1
16. máj 2012

@holly74 holly...nevadiii ideme dalej..aj my mame uz 10 bobacikov v nebicku.... 😔 .ale davaju na nas pozor.....🙂)
bibi..opytam sa Dr,. na to..uvidim co mi odpovie🙂..ty si dlho cakala na spustenie mrchy, ked si vysadila utros??? alebo?

bibi24
16. máj 2012

@speranza1 Ja uz 8 😔
Jeej, super, spytaj sa. A spytaj sa aj na IMSI, ci pouzivaju 😉 Vdaka!!
Ano, ja som cakala az 5 dni, ale to preto, lebo v polke, po 3 dnoch som si dala este 2 tabletky, lebo som isla k svojej gynekologicke a nechcela som zrovna vtedy dostat ms. Normalne mam tak 3 dni pauzu a na 4. dostanem, teraz som na 6.

hencidlo
16. máj 2012

@speranza1 moja to nemyslis vazne, ako je to mozne? aj ty si mala biochem. tehu ci co? boze viem co prezivas s tym natahovanim som si aj ja uzila svoje, je to hrozne na nervy ☹ a tak som verila, ze sa ti to podari. a co dalej chystas sa na dalsi pokus, alebo si das chvilku pauzu?

speranza1
16. máj 2012

@hencidlo zrejme o bolo biochem..tak ako som tusila,ked tie testy boli take slabo pozitivne....

rienok
16. máj 2012

@staga ahoj ... no asi tak správne poradie - ja: genetika, hematologia, diabetologia, endokrinologia, imunologia v Prah, hysteroskopia a mm (napriek tomu že mal výborný spermiogram) tak andrológia, kde ho liečili na skryté zápaly.
inak každú chvíľu mi môj gynekolog robil stery na skryté zápaly ..... takže jedna vec je genetika kde odhalili MTHFR mutáciu, ale genetika je oveľa podrobnejšia a dokáže divy. Takže určite by som si ju nechala spraviť

speranza1
16. máj 2012

@hencidlo stelcl odporucil mesiac pauzu a mozeme ist na to... takze...zrejme to aj tak urobime🙂 a nezufaj a ty... iste sa nam to uz coskoro podariii..uz sme vsetky tak blizko... 😉

rienok
16. máj 2012

@staga prepáč, v poslednom riadku malo byť namiesto genetika - hematológia ... tú si daj určo spraviť 😉

mackaso
16. máj 2012

ahojte kočky, máte skúsenosti s anopirínom a v deň ET v ibalginom, počula som,ževraj uvoľňuje kŕče a embrijko sa ľahšie zahniezdi, díky a prosím Vás, aké lieky vám dali RF v Brne pred ET?

zlatanka30
16. máj 2012

@mackaso o tomto som nic nepocula este a v RF pred ET nedavaju ziadne lieky .

lenkalienka01
16. máj 2012

@mackaso na uvolnenie krcov je magnezium, taku kombinaciu ako pises, tak o nej som este nepocula

martinazpk
16. máj 2012

Ahojte dievčatá, už dlho som nebola na koníkovi, ale chcela by som sa popýtať a budem veľmi rada ak mi niektorá odpoviete do pošty, že ako je to s ICSI v Brne, je tam viac centier, tak som úplne bezradná, že kam sa vrhnúť a aké sú ceny???? Na Slovensku sme absolvovali 8xICSI a všetko neúspešne a tak ešte jeden pokus teda skúsime, ale chceli by sme v Brne a budem rada za akúkoľvek infošku, lebo vôbec neviem ako na to.

speranza1
16. máj 2012

@martinazpk nebud bezradna... ak chces pridaj sa k nam , k tym co chodime do RF do Brna...ja osobne som tam velmi spokojna amyslim si, ze mozem povedat aj za osotatne dievcata, ze aj oni su spokojne... vies nikto ti nezaruci ze vase 9 IVFko bude uspesne..nikto nevie, na com to zalezi..jednoducho to skusame aj my...ak chces pridaj sa k nam a my ta velmi radi podporime😀

sally2401
16. máj 2012

Ahojte babenky, tak dnes som bola na obed na transfer v RP dala som si 2 bublinky, jednu 10-bunkovú, a jednu 8-bunkovú, jedno 8bunková nam zostala, Machač hovoril že bol sám prekvapený že sa tak pekne delili vzhľadom k tomu že už mám 38 rokov. Našťastie partner mal ukážkový spermiogram (dr. povedal že až na darcovstvo) takže teraz už iba čakať do konca mája či budú // čiarky alebo nie. Macháč bol perfektný strandoval a hlavne dodal optimizmus..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre