Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zabka1124
25. sep 2012

@bibi24 sak uvidis, mne tiez bolo na zaciatku fajn, ale v 6-7tt to prisloo🙂, ale kazda sme inaaa!!
Tak to sa fazulka riadne zahryzla, ked uz je v pracovnom nasadeni hned od zaciatku 😉

ria191
25. sep 2012

@bibi24 a pracuješ celý deň za PC?

rot
25. sep 2012

@ria191 asi áno, hoci mne to nevadí, ale ak sa bude aktualizovať často (čo sa zjavne bude 😀 ), tak je to lepšie bez zavináčov 🙂 .

falin
25. sep 2012

@ria191 - super si to spravila ten prehlad 😎 , ano som cakatelka, doplnim neskor co mam za sebou

nelly3
25. sep 2012

@melisska
ja urcite nieeee

ria191
25. sep 2012

@falin ja som chcela začať v októbri, ale som srab a odkladám na november (začiatok) dúfam, že nebudem sama keď je to teraz také husté 🙂

rot
25. sep 2012

@ria191 aj ja som mala v pláne október, ale skomplikovalo sa to našimi novými diagnózami. Takže uvažujem o native (len tak, aby sme z cviku nevyšli 😀 ), hneď ako budem mať stanovenú liečbu z hematológie, je dosť možné, že aj v novembri. Tak cvične sa asi teda zapojím 😀 .

ria191
25. sep 2012

@rot budeš pichať fraxík? Inak mne ešte nedošli výsledky AMH takže preto aj november 🙂. A bojím sa samozrejme ďalšieho sklamania, ale to asi všetky ☹ .

zlatanka30
25. sep 2012

@bibi24 uzastne blahozelam super tesim sa s tebou .Bola si u Stelcla na vklade?

rot
25. sep 2012

@ria191 to ešte neviem, ale predpokladám, že takmer isto áno. Mám Leidena, podporeného dvoma MTHFR, takže riziko trombózy je dosť vysoké. len mi musia ešte pozrieť homocysteín a zopár ďalších vecí + mi MUDr. Malíčková (imuno) poradila, čo by bolo vhodné ešte doplniť z imunologických vyšetrení. Aha a ešte čakám na to, či náhodou nemám mutáciu aj na cystickú fibrózu, čo by bolo teda pekne v pr... Zábava, no 😒

bibi24
25. sep 2012

@zlatanka30 dakujem 🙂 praveze nebola, uplne sme sa minuli cele ivf. 2krat sono u Kozumplika, OPU Vitouskova a ET zase Kozumplik 😀 Ale aspon sme si dopisovali a o vsetkom som ho informovala 😉

ria191
25. sep 2012

@rot husté, ale aspoň veľký krok tým správnym smerom, aby sa to podarilo 🙂

hora_lka
25. sep 2012

@sarasota dakujem 🙂

bibi24
25. sep 2012

@ria191 v podstate ano, cize viacmenej sedim. preco?

hora_lka
25. sep 2012

@tinka9075 uz si doma? ako?

ria191
25. sep 2012

@bibi24 lebo aj ja sedím celý deň pri počítači a počula som aj také názory (podľa mňa kraviny), že žiarenie škodí a vlastne preto sa neuchytí a veľa báb ani nejde na počítač počas tých 14 dní. Tak len preto sa pýtam 🙂

bibi24
25. sep 2012

@ria191 Neviem to posudit. Ale neviem ci je to celkom pravda, lebo nieco vyzaruje skoro vsetko - mobil, ak mas mobilny internet, wifi, bluetooth. Neda sa uplne izolovat. Moze skodit este milion dalsich veci.
Ja sa riadim pokynom Dr. a podla mna je to aj rozumne - normalne fungovat, ziadna PN, vylozene nohy a pod. Nerobit tazku fyzicku namahu, nedvihat tazke veci, setrit sa, ale zaroven normalne fungovat 😉

ria191
25. sep 2012

@bibi24 v tomto máš úplnú pravdu. Všetko s mierou 🙂

mirinda10
25. sep 2012

@ria191 to som este nepocula, ak to ma skodit tak potom vsetky co robime denne za PC musime byt na PN pocas celeho tehu ked ziarenie ma vplyv na vyvoj alebo uhnezdenie. Ja som nebola na PN a po vklade som isla do prace, ziadna PN a to som pisala, ze asi po 3 dnoch po OPU som letela do Talianska a bola som na ture prave vtedy sa nam to zadarilo, pytala som sa Stelcla ci mozem a on, ze vsetci zahranicni co k nim chodia hned po OPU letia domov a vsetko je ok a netreba behat maraton a jazdit na koni ale inak, ze mozeme robit vsetko

tinka9075
25. sep 2012

@zeina62 dakujem 🙂 🙂 🙂

ria191
25. sep 2012

@mirinda10 tak ja som o tom počula veľa krát, ale ja takýmto kravinám neverím, tak preto som rada, že to svojím príkladom môžte totálne vyvrátiť. Dokonca mi zakázali nosiť čierne prádlo a nikomu o tom nehovoriť ( čo je nemožné), tak nad takýmito vecami sa len pousmejem 🙂, ale to žiarenie mi trošku vŕtalo v hlave to sa musím priznať 🙂

tinka9075
25. sep 2012

@zabka1124
@mirinda10
@ria191
@bibi24
@hora_lka
@rot
@zlatanka30
@falin a všetky ostatné na ktoré som zabudla mi prepáčte 🙂 tak vklad sa nám trochu posunul na 10:00 na dialnici boli tri havárky tak sme museli čakat 🙂 🙂 teraz tá dobrá správa všetky tri mrazáčiky to do dneska rána vydržali tak mám v brušku tri pokladíky 🙂 🙂 vklad prebehol v pohode aj doki bol velmi fain no Štelcl to nebol ale nevadí 😀 😀 musíme verit 😉 😉 tak uvidíme či sa budem za 14 dní usmievat alebo plakat 🙂 🙂

ria191
25. sep 2012

@tinka9075 plakať od šťastia 🙂

tinka9075
25. sep 2012

@bibi24 ahoj potichúčky gratulujem 🙂 🙂

tinka9075
25. sep 2012

@ria191 to dúfam že budem ved z troch sa jedno udržat musí 🙂 🙂 ale ma upozornili že keby sa náhodou ujali všetky tri tak mi ich nenechajú vraj je to velká zátaž pre ženu mne stačí aj jedno 🙂 🙂

hora_lka
25. sep 2012

@tinka9075 gratulujem ... si na dobrej ceste k uspechu 🙂 super

tinka9075
25. sep 2012

@hora_lka dakujem no uvidíme zajtra balím kufor a idem smer Tatry už sa teším 🙂 🙂

mirinda10
25. sep 2012

@ria191 preboha a to kto ti povedal co je to za sarlatana, ked hovori este aj o pradle, ja tvrdim, ze myslienky sa zhmotnuju a tomu verim ale ziadne pradlo nema vplyv na oplodnenie 😎

ria191
25. sep 2012

@mirinda10 čierna farba obsahuje veľa olova tak preto. Ale máš pravdu, bola to bylinkárka ževraj veľmi dobrá, ale ja som išla od nej veľmi sklamaná pretože žijeme v 21. storočí a nie v 19. 🙂

horalka79
25. sep 2012

@bibi24 velmi pekne ciarocky, blahozelam.. 🙂 🙂
@tinka9075 super, drobcov mas v brusku a vsetkych 3.! vyborne 🙂 pekny vylet prajem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre