Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

radina
23. feb 2013

@emma30 Ahoj, uz ti dali aj hormony na stimulaciu? budes stimulovat cez velku noc? .... Na papieri od stimulky mas napisane, ze ked dostanes menzes, mas im volat a dohodnut si kontrolu na 8den.

radina
23. feb 2013

@emma30 Este som zabudla, ze mne asi vychadza tiez kontrola na vikend , ale vtedy vraj neordinuju a posuvaju to na piatok alebo pondelok. Myslim, ze uz by ta na to upozornili, ze tam nebude nikto na velku noc. 😉

emma30
23. feb 2013

@radina ahoj ano mám recepty čo si mám tu zaobstarať mala som dostať menzes teraz koncom mesiaca ale len čo sme prišli z brna domov tak som hned dostala skôr o pať dní asi stresy z cesty nikdy som skôr nedostala stále presne tak počítam pravdepodobnosť že ked menzes dostanem tak aj nabudúci mesiac tak to budem mať ôsmy den presne na veľkonočnú sobotu

emma30
23. feb 2013

@emma30 no to hej neverím že budú robiť cez sviatky neviem, možno to presunú na apríl fnuk a tak som sa už tešila som proste z nich pozitívne naladená od ked sme sa vrátili z brna 😀

radina
23. feb 2013

@emma30 Uff, tak to veru neviem. Pripadne im skus zavolat. Ja som si hned na zaciatku vypytala mail na lekara a ked treba, tak pisem rovno jemu. Ja som pisala na recepciu ,ze ci mi daju na neho email a odpisal mi priamo ten moj lekar. Dokonca odpoveda na maily aj mimo prac. dobu. 😉 Skus to teda priamo cez neho. 😉
Mne to teraz tiez ina vselijako blbne, uz to cakam od vcera a stale nic. 😖

emma30
23. feb 2013

@radina no to hej neverím že budú robiť cez sviatky neviem, možno to presunú na apríl fnuk a tak som sa už tešila som proste z nich pozitívne naladená od ked sme sa vrátili z brna 😀

emma30
23. feb 2013

@radina no ja mu budem písať v stredu lebo mi brali krv na štítnu žlažu lebo tu na sk mi neboli schopný vziať tak sa ho opýtam som zvedavá čo mi povie

radina
23. feb 2013

@emma30 Aha, no sila. Mne ju robila tiez az dr. v statnom car, v sukromnom ma chceli hned dat na ivf, iba ze si mam dat spravit genetiku dopredu a amh. Vies ako to chodi, ja som mala stimulovat uz pred mesiacom a tiez mi do toho opat daco voslo. treba to brat ako zasah zhora 😀

emma30
23. feb 2013

@radina toto som presne hovorila manželovi že ten z hora 🙂 to riadi a my sa musíme prispôsobiť

emma30
23. feb 2013

@radina a ty ideš prvýkrát do brna? myslím na stimuláciu alebo už si tam bola

radina
24. feb 2013

@emma30 na stimulku 1x , predtym som mala 1ivf a 1 ket na Slovensku. Rozhodli sme sa ist na soft , lebo sa bojim tych hormonov. 😖

gerdusha
24. feb 2013

@emma30
@radina

Robia aj cez velku noc,pytala som sa ich.

emma30
24. feb 2013

@gerdusha tak to je super ked robia aj na veľkú noc

gerdusha
24. feb 2013

@emma30

Ked budete mat akukolvek otazku,piste im na info@reprofit.cz

Odpovedaju v priebehu par hodin

lenny71
24. feb 2013

ahojte všetky ...píšem len na povzbudenie pre vás ...bola som tu naposledy presne 27.10.2010...to sme po 16 tt prišli o baby a od vtedy som tu nebola...to sa nám podarilo na 4x no a skončilo to bohu žial MA...prvý krát som túto tortúru podstúpila tu na SK v ISCAR ,ale žiadny výsledok a prístup o ničom...tam som absolvovala 1x ET a 1xKET...potom som si našla tuto diskusiu o reprofite ...tu to vyšlo na ten 3x ale ako som spomínala bohužial MA...to som mala už za sebou vlastne spolu s ISCAR 4x IFV , z toho 4x ET a a 3x KET...ten uspešný pokus bol po ET...nasledovalo ďalšie KET ale to skončilo v 8tt...potom prestávka asi rok lebo už ani peniažky hned neboli k dispozícii a ďalšie IVF teda 5x...a to bolo už úspešné a máme už 6 mesačného krásneho syna...podotýkam že som rodila ako 41 ročná a začala som v roku 2009 ako 38 ročná...TAK NIČ NEVZDAVAJTE!!! RAZ TO URČITE VYJDE!!! ste tu mladé ženy tak nič nie je stratené aj ked to tak občas vyzerá 🙂 ...len tolko som chcela ...majte sa krásne a veľa šťastia a trpezlivosti prajem...

deinad
24. feb 2013

@emma30 ahoj, stimulaciu odkladat nemusis a cez sviatky im nevolaj, staci im to oznamit v pracovne dni, ze si zacala stimulovat, ak mas uz lieky. My sme si lieky na stimulaciu zobrali hned pre istotu, kedze sme nevedeli presne kedy zacneme..Napis doktorovi rovno teraz email, aby si vedela, podla mna ak by ti to tak vyslo, tak prides na kontrolu v utorok po velkej noci 🙂.

marverka
24. feb 2013

@lenny71 dakujem za povzbudenie 🙂 🙂

emma30
24. feb 2013

@deinad ahoj ale na osmy den mám nahlásiť počet vajok a výsku sliznice a ten mi približne vychádza na veľkonočnú sobotu či mi bude mať kto povedať že ako dalej 😒 no napíšem doktorovi a budem vedieť na 100%

deinad
24. feb 2013

@emma30 aha, tak to mas, no ja som bola pred OPU na UZ tam, ja by som v tomto neverila nasim gyndosom, aj ked su dobri predsa len nemaju skusenosti s pocitanim vajok 😀, ale pisala tu jedna kocka, ze robia cez velku noc, takze by to malo byt OK, oni ti zajtra odpisu, takze budes vediet na com si neboj 😉 oni to naplanuju tak, aby to vyslo

panarka
24. feb 2013

@lysa31 ahoj, ja som mala Ivf soft a presne ako píšeš clostil a potom bravelle 3 injekcie a keď som prišla na kontrolu tak som dostala ešte jednu injekciu ale to už bola iná + pregnyl o 3 dni ak si dobre pamätám a teraz sme už v 20 tt. Dr. Machac mi to nakombinoval super. Neviem ti povedat rozdiel medzi bravélle a inymi liekmi lebo ja som ine nemala. u nas to vyslo na prvy krat.Držím ti veľmi palceky aby si bola čoskoro tehulka. 🙂

ria191
25. feb 2013

@buba08 určite áno a Štelcl je vynikajúci operatér 😀

ria191
25. feb 2013

@1miska každopádne je veľmi otvorený. Jedná na rovinu to sa mi na ňom páči a vlastne rozhodnutie nechá na nás samých a do ničoho nás netlačí.

zlatanka30
25. feb 2013

@lenny71 teba si pamatam super ,ze to vyslo aj ja som rodila ako 38rocna 😀

tinkatinulka
25. feb 2013

@panarka ahoj nepamatas aku si mala tu poslednu injekciu pre OPU? nebolo to nahodou orgalutran alebo daco podobne?este pred pregnylom..diky.inak my čakáme na 3 kolo v apríly ☹

nelly3
25. feb 2013

@tinkatinulka
ja som pichala pred opu orgalutran.

panarka
25. feb 2013

@tinkatinulka Ahojky pozerala som do papierov, áno mala som Orgalutran a vidiš aj som zabudla namiesto pregnylu som mala Ovitrelle ale to je asi ta takej istej báze. Neboj sa, ako sa hovorí do tretice všetko dobré 🙂 Viem, že je to veľmi ťažké keď to človek skúša už po niekoľký raz ale tak ako lenny71 písala netreba sa vzdávať a určite príde tá správna doba. A uvidíš potom zabudneš na tie roky snaženia. My sme sa s manželom minule o tom bavili, a prišlo nám to ako keby to bolo pred 10 rokmi čo sme sa snažili 4 roky o bábätko. Musíš silno veriť a pozitívne myslieť a určite sa Vám to už podarí a budeš šťastná, krásna tehulka. Držím ti veľmi palčeky. 🙂

tinkatinulka
25. feb 2013

@panarka diky, juj ked pozerám krásne ti to ubieha, polovica zatebou..sme boli v ten isty tyžden na ET, to bol moje 1IVF.a už vies co cakas?

panarka
25. feb 2013

@tinkatinulka Ahoj pamätám že sme boli rovnako a tiež zopár kočiek čo tu čakajú dvojičky boli v podobných termínoch. Ešte nevieme čo čakáme keď som bola naposledy tak bolo vidieť len zospodu a dr.povedala že to vyzerá i na chlapčeka ale i na dievčatko. Ale ideme teraz v stredu tak keď sa podarí tak už by sme to mohli vedieť. I keď si myslíme s manželom že to bude chlapček, aj sme si nejak zvykli mu od začiatku hovoriť v mužskom rode, tak keď to bude dievča tak to bude prekvapko.
Ja keď som bola na zákroku tak so mnou na izbe bolo dievča ktoré už 8 krát bola na IVF. Vekovo tiež už nebola najmladšia, a keď prišiel dr.po zákroku za ňu a povedal že je to bez vajíčok tak som si vtedy povedala že tak toto dievča to má naozaj veľmi ťažké. A cítila som sa trápne lebo som bola od nej mladšia, mala som aj vajka a bolo to prvý krát. Tak mi jej bolo veľmi ľúto a veľa krát si na ňu spomeniem a dúfam že už sa to im taktiež podarilo. Preto ti to len píšem aby si bola silná a mala veľa energie na ďalšie IVF, dúfam že na posledné. A možno budeš za to čakanie obdarená dvojčiatkami 🙂 Psychika je veľmi dôležitá, i keď je veľmi ťažké pri viacerých pokusoch či už IVF alebo IUI nemyslieť i na negatívne. Chlapi sú v tomto takí racionálnejší. Mne manžel aj teda otec hovoril, i po IVF že všetko bude len tak ako má byť, ako to príroda zariadi. Ono sa to ťažko žene počúva ktorá to podstupuje ale keď si to tak uvedomíš tak je to pravda. Medicína je jedna vec a príroda druhá. A kočkám ktorým sa to podarilo po IVF vedia že úspešným transferom sa tie stresíky nekončia. Potom sú 3 mesiace čakania či bábätko vydrží, potom či nebude mať nejakú vývojovú chybu, či rastie ako má, či bude správne otočené pred pôrodom.......Viem že aj mamičky bez IVF prežívajú to isté ale keď v živote nepodstúpili niekoľkoročné snaženie tak sa nedokážu vcítiť do nás čo sme sa snažili dlhšie a bábätká sú pre nás naozaj darom. Ja by som bola najšťastnejšia keby to tak fungovala že keď si s manželom povieš že budeme mať bábätko aby sa tak hneď aj ďalší mesiac stalo.Ale ja si myslím že mi si naše deti budeme oveľa viac vážiť a určite sa nám snažilkám nestane že naše deti budú zanedbané a nebudú mať dostatočnú lásku.

tinkatinulka
25. feb 2013

@panarka pekne si to napísala, vždy može byť aj horšie.vden ked sme mali mat ET-ale embryo sa prestalo deliť tam bola kočka na OPU-a nič nezobrali..žiadne vajko ja som v tej chvílke plakala aj zaseba aj za nu, tažký den to bol 😠 mne sa vajka tvoria tak hadam trojka bude pre nás ta správna volba 🙂

lukaxxx
25. feb 2013

Ahojte, 14 dní po ET (bez PK) mám HCG 249 .. je to OK? dajte mi prosím vedieť ktoré tento stres už máte za sebou 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre