Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
15. nov 2010

nestiham reagovat, len toto som chcela odpisat

@lilina22 ved ti to vynikajuco slo hore....kazde 2-3 dni by sa HCG malo zdvojnasobit, tebe to slo hore este viac

pikha
15. nov 2010

ahojte babulky 🙂 obcas si vas chodim citat, srdecne pozdravujem a gratulujem vsetkym novym potvrdenym i zatial nepotvrdenym tehulkam 🙂
@callex tebe som chcela.. citala som tvoj problem s Estrofemom. Viem, ze si tiez z NR ako ja, niekde davnejsie si to tuna spominala. Tiez som brala Estrofem, predpisal mi ho Dr.Obert tuna v NR a bez problemov som ho dostala kupit v lekarni na Chrenovej pri Lipe. Na SK maju sice len 1mg verziu a na jeden recept sa predpisuju maximalne dve balenia, ale v pohode ho tam dostanes.

danutta
15. nov 2010

Ahojte kocky.Aj ked teraz na konika nechodim,pravidelne vas citam a drzim palceky kazdej z vas,ci sa len snazite,alebo uz cakate babiku.@violoncielka,citam aj stranku na ceskom konikovi,tam je aj rebeca 1.Cakala babiku,ale zaciatkom novembra sa babetku zastavilo srdiecko,aspon tak som sa docitala.Je to smutne,ze ta radost z toho,ze sa to konecne podarilo,je v niektorych pripadoch taka kradka.Je to nespravodlive. ☹ Prajem vam vsetkym pekny vecer 😉

callex
15. nov 2010

ahojte babule...no vy ste dnes pekne zhavili klavesnice 🙂 co citam s tymi lekarmi tak hroza..ale zase napriklad ked som prisla do GF tak vyetrenie na ureaplazmy chlamydie a inu haved mi robili medzi prvymi. a aby jeden urolog nevedel ze na sex. prenosne choroby treba preliecit oboch partnerov no hanba.
inak cervene vinko asi zabralo 🙂 na 11DC 6.9mm..Machac povedal ze to je dobry.tak som si este dnes urobila jeden strik.inak gyndo mi nechcel predpisat nic vraj skor by som mala utrogestan brat ale ze nech sa opytam v RF a keby daco ze nech dobehnem a predpise mi to bez problemov.
ozaj kedy sa zacina brat utrogestan? po OPU ci pred ET? som zabudla. 😒
a foliky..4dominantne od 16 do 19mm.v piatok ich bolo 8 tak mozno sa tie zvysne 4schovavaju.dnes o 23.00 pregnyl a v stredu OPU. som nejaka deviata v poradi.fuuuha.to pojde ako na beziacom pase. Machac ma zrovna sluzbu a bude tam asi sam ako lekar,lebo aj oni maju statny sviatok.

callex
15. nov 2010

@lilina22 super HCG.tesim sa.
@gerdusha ako si dopadla na UZ?
@rebeka33 ako si dopadla?

gerdusha
15. nov 2010

@callex ,
dakujem za opytanie, ale idem az vo stvrtok 😉

gerdusha
15. nov 2010

@callex ,
ja som utrogestan zacala brat par hodin po OPU a tiez som sa poctivo nalievala vinom, hoci ho neznasam. zavrela som oci, zatajila dych a na dusok som kazdy den vypila cca 1,5 dcl 🙂 ...manzel trpel, ked ma videl ako sa grimasim..je z "vinarskej rodiny"

shandy
15. nov 2010

@danutta to naozaj s tou rebecou takto??? ☹ 🙄 😔 😔 . Ja uz nemam slov....ch jo 😒 .
@callex pekna sliznica,tak liecba asi zabrala 🙂 . utros hned po OPU ja som si dala hned poobede, cim skor tym lepsie. fiiiiha ze deviata v poradi, tak v stredu drzim silno palceky 🙂
@gerdusha viem si tvoj vyraz zivo predstavit, ja by som 1,5 deci pila asi 3 hodiny 😀 .
pekny vecer babule

kajka39
15. nov 2010

ahojte babulky, par dni tu nebudem, idem sa slnit a susit slzicky. Dobre mi to aj padne po tomto dnesnom vysledku. :- Chcem vsetky pozdravit, ked sa vratim dufam, ze len dobre spravy sa docitam. 🙂 🙂 🙂

@callex- drzim palceky nech su aspon 4krasne vajka, no vidis sliznica si dala povedat, len ju zalievaj tou cervenou vodou 😀 😀 Utros davas hned od OPU

@danutta - ked som tak pocitala, mozno dalsiu stimulku zacneme spolu v rovnakom case.... 🙂 🙂

rebeka33
15. nov 2010

Ahojte, človek je deň v Brne a tu toľko popísané. 😀
@callex Ahoj, to som rada ,že vínko zabralo. Mňa zobral dnes Štelc aj keď tam bol Koudelka a teraz ma mrzí,že som si nevypýtala Koudelku. Na mňa pôsobil poplašene a povedal ,že 15mm folikuly sú priveľké a musíme robiť odber už v piatok na 11 deň a to minule som na 13 deň mala zrelé len 3 z 8 folíkov. Ináč teraz ich je 6. A sliznica na 7 deň je 6 takže to víno sai fakt pomáha. 😵 😵 😵
@lenka21 o tom som počula už viac krát,že baby ktoré sa dali na adopciu otehotneli. Veľmi ma mrzí MA, viem aké to je.Ale dalo ti to nádej a to je dobré. Bože,že oslepla a ochrnula, a to kde ťa tak super nastimulovali? tak keĎ to povieš Koudelkovi možno niečo vymyslí. 😉
@kajka39 - prajem peknú dovolenku ,ale ešte si nejaký test zober zo sebou.
@lilina22 krásne to narástlo , presne ako malo. Gratulujem a už len fotky s USG. 😵
pozdravujem všetkých na ktorých som zabudla a idem si oddýchnuť.

danutta
15. nov 2010

@shandy,aj ja som bola z toho hotova.Strasne som jej drzala palceky,po vsetkych tych rokoch snazenia.Ale drzim palceky aj tebe a aj ostatnym babulkam.Vsetko dobre,drkaj sa 🙂 🙂 🙂

kajka39
15. nov 2010

@rebeka33 - jasne jeden testik je pribaleny, 😉 dokonca som stihla dnes obehat a vybavit dalsie lieky na stimulku. Vsetko je v prirucnej batozine, pre pripad ze by si kufre rozmysleli ciel cesty a od leteli inym smerom 😀 😀 😀

@lilina22- stupa to velmi dobre, drzim pesticky 🙂

@lenka21 - moja kamaratka tiez mala problem s druhym tehu, a tak dali ziadost na adopciu, cakali cca 1-1,5 uz boli 4-ty v poradi ked im volali z centra nech sa pripravia na babo, no ona uz v tom case cakala vlastne...Malinka ma uz 2 mesiace a tak adopciu zrusili. Niekedy aj z motyky vystreli 😀

esther03
15. nov 2010

@callex krasne podrastla super 😉 A aj ja som mala progesteron uz po OPU, ale ja som mala dufaston.

shandy
15. nov 2010

@rebeka33 rebeka ojojoooj tak Stelcl takto poplasene? a ako ste sa teda nakoniec dohodli? ja by som to na tvojom miesto konzultovala aspon mailom s Koudelkom a spomenula mu, ze ste mali malo zrelych vajicok. ja som takto bojovala s Kurecovou na UZV a s Koudym som bola jasne dohodnuta na OPU 13.DC a ona tiez ze nie foliky su velke na 11.DC a ja furt svoje, ze s Koudym sme takto dohodnuti a dobre ze som to takto uhadala, zas by som nemala ziadne zrele vajka. hold neni univerzalna velkost na foliky...drzim silno vsetky palciska 🙂 🙂
@danutta dakujem, ja drzim palceky tebe. no ja teraz desne tieto spravy prezivam, o to vacsi strach mam o mojich drobcekov... 😔 😔

gabikasz
15. nov 2010

zdravím vás, tak som volala do RF termin na konzultáciu nám dali na 13.decembra o 13tej hodine dufam,že tie 13ky prinesú šťastie,ešte ked prirátam ,že by to bolo moje 7me tehotenstvo a svadbu sme mali 7.7.2007
no som zvedavá ako to dopadne,ešte sa ma pýtala pani pri telefone či som si vybrala lekara,tak som povedala Štelcla,už ked ho tu tak chválite 🙂

rebeka33
15. nov 2010

Ďakujem @shandy, zajtra mu napíšem či sa na to ešte nepozrie. Aj keď ja som taký sralo,že ich naštvem. 😕

julietka
15. nov 2010

@rebeka33 mne tiez robili prvykrat OPU o den skor tusim na 12 den a foliky neboli zrele este..ale to som nebola na UTZ u nich (chodila som k mojej dokine), ale som pravidelne volala Stelclovi a on mi povedal ze uz mame prist na OPU, mozno mi ich aj nie velmi dobre odmerala dokina..to je uz teraz jedno,ale ten dalsi krat sme si povedali s muzikom ze radsej budeme cestovat do Brna na kazdy UTZ a nech si ma odsleduju oni sami a potom bolo vsetko OK 😉

falin
16. nov 2010

@mircalla - tak to teda neviem ako je s tym estrofemom. Mozno mali stare zasoby 😖

@kajka39 - je mi to luto, idete hned do dalsiej stimulky?

falin
16. nov 2010

@lilina22 - ved to mas krasne hcg, drz sa tehulka 😉

rebeka33
16. nov 2010

Dobré ránko, tak som mu napísala. Viem si predstaviť čo si o nás myslia 😀 .

falin
16. nov 2010

@danutta - teda to je riadne nespravodlive. Ma to riadne zobralo ☹ Preco sa taketo veci musia stavat????

@callex - utros sa zacina brat po OPU, neboj dr. ti povie. Pekne rastu foliky. Na stredu drzim placeky

@rebeka33 - tak toto poznam, ja som taky isty sralo 😕 . Ale tu ide o vela, tak sa skus spojit s koudym

falin
16. nov 2010

este info o nas. HCG mi kleslo na 2,7, takze je to ok a Stelcl mi povedal ze ked pride ms mozme ist do dalsej stimulky (na ketko), tak ma potesil ze nemusime cakat do januara 🙂

Takze karlito, rikuska idem v tom s vami. Uz len na mrsku cakam

callex
16. nov 2010

ahojte babulky.
@falin tak vyborna sprava ze mozte ist hned na to a este k tomu KET no parada.
@rebeka33 ja pokazde ked pisem M. tak sa vypisujem a vypytujem..niekedy mu to iste napisem aj v dvoch meiloch po sebe..keby nahodou zabudol..a on mi vzdy odpise jednou nanajvys dvoma vetami. 🙂 ale ked mi zase pise instrukcie co a ako tak mi napise ze mu mam napisat ci som porozumela co mam robit.zlate.
zajtra ideme na to..dufam ze nacasovanie vyslo a vsetko bude ok.uz sa zacinam aj trochu bat.
ozaj ako je to s ICSI..pred OPU sa pytaju ci to chceme alebo to robia pri zlom spg automaticky.alebo mam M. napisat ze chceme ICSI.

lenka20
16. nov 2010

ahojte zlaticka, danutta diky za info o rebeke, ach jo ☹ ☹ ☹ chudatko moje, dufam, ze sa ozve aj sem casom, ked pojde do dalsej stimulky alebo na KETik, neviem, ci im zostali nejake embrijka....
lilinka HCG je kraaasne vysoke, tak uz sa mozes prestat strachovat, ja myslim, ze uz je rozhodnute 😉 😵
calex - no pekne ti vajka narastli, ako to vyzeralo zo zaciatku kadejako tak teraz super, drzim palce na OPU nech su krasne zrele 😵
rebeka urcite konzultuj aj s koudym, marcelko sa nemusel pozriet do paierov ako ste to mali minule a fakt ze niekomu tie posledne dni vajka rastu pomalsie, radsej si to este over a urobte tak, aby bolo dobre 😉
lenka21 - fuha, take problemy po stimulke 😕 😕 😕 ale verim tomu, najma ak je zapojena do toho psychika, moj kolega jeden zo stresu ohluchol, asi pol roka kym sa to dostalo do normalu... porozpravaj sa s dokim o tej reakcii na stimulku, mozno daju len supersoft alebo nejake ine lieky ako si mala predtym, alebo potom ten nativ... nieco urcite vymyslite 😉
pozdravujem vsetky 😵 😵

rebeka33
16. nov 2010

Ahojte, @callex myslím,že stačí ak sa dohodnete pred odberom zajtra. Závisí to od spm, ak je zlý tak určite navrhnú ICSI. My ho máme taký ,že nás sa ani nepýtali 😀 . Zajtra držím palce a ja sa tiež bojím 😵 . No a ešte teraz tá neistota, Dúfam ,že Kouďák odpíše.
@falin super, tak stihnete ketko ešte do vianoc a potom budete mať prekrásny vianočný test//. 😵

lenka_21
16. nov 2010

@rebeka33 @lenka20 @kajka39 Ano aj ja som pocula vela pripadov, ze ked sa dal niekto na adopciu tak potom prislo otehotnenie len tak z nicoho nic 🙂 Ja som si to mozno aj niekde na zaciatku myslela, ale po 1,5 roku sa uz sustredis na ine a zrazu to tam bolo a len som vyvalovala oci 😕 😕 😕 a kedze ten MA po tom vsetkom co som zazila naozaj hrooozne boli ☹ ☹. Dokonca my sme ani nikomu z mojho okolia nepovedali, ze som tehu, lebo som chcela pockat kym dostanem tehu knizku a ta sa u mojej Dr.dava az v 12t. Takze ked sme ju dostali hrdo sme to oznamili.... vsetci v rodine a blizky znamy boli stastni, obzerali UTZ (12t to babetko uz pekne vidiet 😅 ) a par dni na to rana pod pas ... no, ale nic zivot ide dalej, musime mysliet pozitivne a bojovat 😅

Co sa tyka toho oslepnutia a ochrnutia to uz bol len nasledok vsetkeho. Bohuzial moj organizmus nereagoval velmi dobre ked som brala Closti (mala som problem hlavne psychickeho razu - depresie, uzkostno-panicke ataky. Co som dovtedy v zivote nemala). Samozrejme ked som o tom hovorila v CAR v Martine Helios, tak Dr.len mavol rukou, ze to nic nie je a prejde to a nemam si to pripustat. Napriek tomu nas ukecali na IVFko (a kazda z Vas vie aka je velka tuzba po babetku) a tak sme sa na to dali. No a to bola chyba, lebo tie davky hormonov moj stav uplne zhorsili a potom to islo dole vodou .... hyperstimulacny syndrom, nespravne zvoleny psychiater, kt.ma predavkoval ... a cca 6 mesiacov v nemocke kde som od ARA lezala asi vsade ☹ ☹ ☹ Najviac ma vsak mrzi ten pristup v CAR, lebo vedeli o mojich problemoch a podla mna to zlahcovali a my sme im s manzelom doverovali. Teraz ked budem zvazovat Soft, tak to urcite bude v konzultacii s mojoch psychiatrickou a to mi navrhli aj Koudelka a Kurecova a aj preto sa mi ten ich pristup pacil .... a radsej pojdem tam i ked na Slovensku by mi poistovna preplatila 2x IVF, ale za ten hazard mi to nestoji ....

lenka20
16. nov 2010

leni to je fakt hrozne, ked na tom maju podiel aj ti, co ti maju pomoct.. 😒 😒 som prekvapena, lebo helios MT sa mi vzdy pacil a rada som tam chodila... no asi ako vsade, pokial vsetko klape tak je to super a ked uz ide do tuheho tak sa ukaze kto na to ma.... myslim odbornostou... tak dufam, ze v repraku sa ti bude pacit...a hlavne ze sa dopracujete k babatku 😉
to preplatenie poistovnou na SK ta mrziet nemusi, za soft v R. das tolko co za doplatky na slovensku... takze financne je to to iste... my sme nastastie nikomu nic nepovedali ked som v lete bola tehula, inak by to bolo este o to horsie... len par ludom, mojej dokine, lebo mi pisala PNku, no a este par malicko ludom...
idem papat, huraaaa 😵 😵 😵 😵 😵

rebeka33
16. nov 2010

@lenka21 dúfam,že keď si teraz zvládla tehu a MA. tak soft by nemal byť problém. A určite v RF sa pokúsia ti pomôcť a v spolupráci s psychologičkou ti to ušijú na mieru. 😵 Držím palce.
Koudak napísal,že to urobíme na 11deň a uvidíme po OPU.Takže tam idem v piatok, ale mám z toho blbý pocit. podľa mňa tam nič zrelé nebude. V decembri už nič... 😒

mircalla
16. nov 2010

No suhlasim s lenkou....nase CAR na slovensku....pokial maju take standard pary bez problemov....tak ok, podari sa im, ak nemusia nic moc riesit....pokial uz je to komplikovanejsie, tak to je uz pre nich oriesok
som si vsimla, ze sme tu takmer vsetky u vekovo nad 30, mnohe uz teda riadne....a uz sme toho as poskusali dost. ked si zoberiem, kolko kociek uz otehotenelo (a dalsie casom urcite otehotneju), tak naozaj pekna uspesnost

zlatanka30
16. nov 2010

@mircalla presne tak vystihla si to.aj my sme boli oriesok v car a nic z toho.sme rozhodnuti ist do brna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre