Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cecil36
27. jan 2011

@pikha to sa mi paci, ze hned reaguje na mail. Predchadzajuca dr. mi odpisovala vzdy az po tyzdni. A cim si stimulovala ty?

christim
27. jan 2011

@mircalla foťákom

mircalla
27. jan 2011

Slaby duch tam je. No pockaj den-dva a testni znovu, uvidi sa

cecil36
27. jan 2011

@christim aj ja si myslim ako @mircalla , ze duch tam urcite je. Snad bude silniet 😉 Drzim palce 😵

christim
27. jan 2011

@mircalla za dva dny idem na krev, tak sa uvidí...

ninockaskv
27. jan 2011

@christim duch na 11 den po transfere je nadejne 😉 my sme to tak tiez mali pri jednom tehu, skus otestova pozajtra.. v kazdom pripade drzim palec 😉

@pikha hej hej, cvicenie je naplanovane, len nam opravuju fitko kam chodim a okrem toho ved som este len mesiac po operacii, nechcela som to silit, zacinam niekedy buduci tyzden, aj psychoska sa vrati z tej azie cez vikend.. s kurz sebaobrany vyzera na marec 😝

pikha
27. jan 2011

@gabinkaa dakujem krasne 🙂 v zivote som sa necitila lepsie 😵 😵 a vsetkym vam to zo srdca prajem 🙂 No a co sa nasej cesty tyka, snazili sme sa 5rokov a tehotna so zlym koncom som bola 11x, plus este zopar operacii. Z toho 7xprirodzene, 2x po IVF a 2x GEU v roznom poradi. Vlani v marci som mala druhe GEU ako desiaty pokus, uz som s tym vsetkym chcela prastit a vtedy mi poradili RF. Prvy pokus nevysiel a to uz sme si s drahym povedali, ze este jeden raz tomu dame a ked nie, ideme na adopciu, lebo uz fakt to bolo tazke na psychiku. Moj drahy mal od zaciatku do konca toho bordelu uzasny pristup, bol zlaty a trpezlivy a aj keby sa co medzi nami stalo, do smrti si to budem vazit. Moc moc drzim prsty, nech sa kombinacia Smidriak a v RF spoja v spravnom pomere 😎 🙂
@cecil36 presne, reaguje velmi rychlo, my sme celu tuto druhu stimulku odkonzultovali mailom a este aj z dovolenky 😀 Mala som Clostyl, plus potom sa dopichavalo Bravelle podla UZV a potreby, na ovulku klasika Pregnyl, no a potom po ET Utrogestan. A teraz som mala aj Estrofem kvoli sliznici, ale ked bola dostatocne vysoka, tak som ho vysadila 😝 proste ja tu chemiu ee ked vyslovene netreba 🤐

pikha
27. jan 2011

@ninockaskv supeer 🙂 jasne, po operacii netreba nic silit, tak ako sa citis. A k tej psychoske chodis ako casto ak sa smiem spytat?

ninockaskv
27. jan 2011

@pikha k psychoske ako kedy, raz za mesiac, ale po tom prvom mimomat som mala riadnu krizu, tak mi navrhla chodit aspon kazdy druhy tyzden.. a potom som bola tehu a PN a teraz je ona v tej azii, tak som dlhsie nebola 😒 ale urcite sa chystam zase pravidelne.. 😨

pikha
27. jan 2011

@ninockaskv no jasne, ked ti to pomaha, tak urcite. A ty si mala obidve tie GEU v jednom roku? 🙄

gwenni
27. jan 2011

@ninockaskv takže keď máme ešte jedno embrijko tak KET musíme absolvovať v Heliose ???
...prepáč ak sa pýtam blbo, ale mne to potom všetkom v hlave nejáko nepáli :(

gwenni
27. jan 2011

@pikha Ďakujem a gratulujem k tehotenstvu určite aj ty teraz prežívaš po tom všetkom najkrajšie obdobie svojho života

christim
27. jan 2011

tu je to v celku vidiet

mircalla
27. jan 2011

@gwenni skusim odpovedat aj ja. zial neda sa to. co viem, tak v heliose je krajkovic proti prednisonu a netusim preco...neviem ci pri poslednom poskuse si mala prednison lebo ti ho niekto iny predpisal
v brne davaju prednison, asi vedia co robia....skratka asi dobre skonzultovat ci na KET nenasadit opat prednison

ninockaskv
27. jan 2011

@gwenni myslim si, ze ket musis absolvovat tam, kde ho mas ulozene, oni to urcite nejako rozmrazuju, neviem,a ko by si si to preniesla do brna.. ved skus ako mircalla hovori ist do brna na konzultaciu, poradit sa a pripravit na ket.. aby bol uspesny aj v heliose
@pikha hej, uzili sme si to hned po sebe .. jedno v juny/juli, som sa vydavala uz som bola tehu a par tyzdnov na to v nemocnici a dalsie sme si brali v decembri a 24.12 som si zbehla na pohotovost 😅

nic, toto bude rok zajaca, ma byt harmonicky a kludny, maju sa doriesit veci, ktore su dlho rozrobene a neukoncene..tak hadam to pozitivne dopadne a okrem toho minuly rok tigra neprial tehotenstvam a porodom 😕 vraj

gwenni
27. jan 2011

@mircalla ja som si u neho ten Prednison vybojovala a myslím že vďaka nemu som Maxíka nepotratila

mircalla
27. jan 2011

@gwenni och skoda, ze ti ho nedali hned...ja neviem preco s tym ma krajko taky problem, @lenka20 tusim vie...ininak babula ako mas? dlho si sa neozvala

mircalla
27. jan 2011

@ninockaskv u mna bol sice dobry, ale inak strasne vela smutnych pribehov som si precitala v roku 2010:(

zlatanka30
27. jan 2011

@mircalla inac ani mne nedal krajko ten prednison povedal,ze to nema vyznam ovplyvnit et.vsak som tak aj dopadla ☹

ninockaskv
27. jan 2011

baby asi co lekar to nazor a my sa z toho mozme zblbnut
@mircalla, tak ty si patrila k tym vynimkam.. ale tento rok bude hadam lepsi,dufam, ze to cinania maju podchytene 😀

mircalla
27. jan 2011

@zlatanka30 ahoj, netrufam si nejako hodnotit jeho nazor na prednison, nepoznam ani jeho dovody, viem, ze je nechce davat....fakt ze lenka vie o tom viac preco....
v RF ho berieme skoro vsetky, teda mozno aj tam zavisi od dokyho, ale vacsina asi ano, u stelcla hej. ja som ho tiez brala
co CAR to iny nazor....

mircalla
27. jan 2011

@zlatanka30 prednison tiez neni vseliek, ale ja RF verim, takze vyznam ma, inak by ho nedavali.
@ninockaskv cinu nespominaj, robim v lenove....cinania....a som rada, ze mam od nich pokoj momentalne

kvakuska
27. jan 2011

@gwenni ahoj, převážet se dají jak zamražené spermie tak zamražená embrya, navíc v rámci jednoho města by to neměl být problém. Neorganizuješ si to ale ty, ty o to jen požádáš a kliniky si převoz domluví mezi sebou. Musejí si předat i papíry ohledně vzniku toho embrya a stejně tak třeba jaké testy na infekce u vás proběhly. Materiál se převáží zamražený a musí ho převézt pověřený kurýr, nemůžeš si ho převážet sama. Dá se takhle převážet i materiál ze zahraničí. Spíš bych zvážila, zda je ten převoz nutný, když máš vlastně to embryo uložené v tom CARu kde jsi otěhotněla (pokud to tedy dobře chápu).

zlatanka30
27. jan 2011

@mircalla asi ma na to svoje dovody.ja som to uz potom ani neriesila ,vlastne odvtedy sme tam ani neboli.

ninockaskv
27. jan 2011

@kvakuska aha, no si to predstav, predpokladam, ze by som to ale musela sama uhradit, nie?

@mircalla no, tak to sme kamosky, ja zase driem v ibm 😀 😀 😀 😀

kvakuska
27. jan 2011

@ninockaskv no vlastně se platí jen ten kurýr, protože embryo je tvoje a nikdo ti ho nemůže nikde zadržovat když to nechceš. Ale zase není to embryo tak moc tvoje, aby sis ho mohla třeba strčit do kapsy a odnést domů do mražáku, platí určitá pravidla o nakládání s lidskýma buňkama 😉

ninockaskv
27. jan 2011

@kvakuska hej hej, ten transfer som myslela, ze by som musela hradit, ale je dost mozne, ze my na slovensku mame na to ine pravidla, my sme tu nejak 100 rokov za opicami 😕

mircalla
27. jan 2011

@kvakuska Tiez si nemyslim, ze ma zmysel ketko v inom CAR, kedze to uz vlastne ET a priprave sliznice.
Ale inak to co plati u Vas v CR, nemusi platit u nas...my sme neni taki pokrokovi a zrejme kazde CAR ma aj svoje pravidla....Ale mozno mas pravdu.
@ninockaskv No teda! Ja robim s pohladavkami a vy ste teda pekni neplatici🙂)) A tie vase komplikovane interne procesy....

mircalla
27. jan 2011

@ninockaskv To by sme sa mohli dakedy stretnut....bez maleho samozrejme...Vybavim si varovanie

ninockaskv
27. jan 2011

@mircalla ani nehovor, ja robim,ze business control a rozum mi niekedy stoji 😉 mozme, ved ked budes mat cas a opatrovanie, tak ta kludne zoberiem na kavu ci caj 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre