Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bergalm
19. nov 2013

@gaga83 no ja som isla najprv k svojmu na krv a potom som sa objednala do Brna cca 2tyzdne po teste na sono

nelly3
19. nov 2013

@zoji79
no diky nechcem, ano sam mi to navrhol, som to necakala, ze pre mna bude lepsi dlhy protokol pre endosku 😉

nelly3
19. nov 2013

@zoji79
pocuj ja som na sk v centre icsi nemala a vsetky sa prirodzene oplodnili, nuz manzelik ma bojovnikov 😀 ked uz ja som pokazena 😝 no ved ja idem na antikoncepciu a potom idem do prechodu myslim , ze decapeptyl spominal budem aj pichat a potom menopur, tak vlastne ako na sk ako byva dlhy protokol 😉

ikuska
19. nov 2013

@gaga83 ja nakolko som na PN, tak som do Brna na utz nebola, bola som od potvrdenej krvi na 9.den u svojho gynekologa a bolo vidiet gestacny vak a potom o tyzden uz aj zarodok a zltkovy vak

nelly3
19. nov 2013

@lucka_220809
ja chodim koudelkovi, myslim si, ze daju ti soft stimulku-kratky protokol, ja som minuly rok tak mala a vsetko bolo oki, tento rok je to uplne, ze zle, neviem preco, takze idem na dlhy protokol po novom roku.

nelly3
19. nov 2013

@zoji79
pocuj tie cysty to si mala ked si bola na opu? ci ako? bolo naplnene krvou ci?

lusipe
19. nov 2013

Ahojte dievcata tak hlasim vysledok sona v Brne pred Ket.vsetko je ako ma byt a na KET ideme v stredu. So Stelclom sme sa dohodli ze budeme vkladat jedno vraj nema zmysel dve zatial 😉

lusipe
19. nov 2013

@ria191 ruis teda ja umrem... To je fakt tvoj muz? 😀

yanka1
19. nov 2013

@gaga83 ahoj, drzim palce na zajtra, daj vediet cisielko : ))
ja som zatial ok, necitim vôbec nic, tak len lazkam a oddychujem ...

no a baby, mam novinku, konecne mam NANUCIKOV !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dnes mi prisiel mail ze mame 2 x FHB, dvojkovej kvality ... tesim sa 😀 😀 😀

no a dnes volal mm do dovery kvôli refundacii a tam mu povedali, ze to mame podat po starom ... tak uz to neriesim, nepatram po tom a podala som to dnes po starom ....

gaga83
19. nov 2013

@yanka1 super ze mate snehulkov ale si na ne budes musiet pockat kedze to teraz vyde 🙂 Dam vediet urcite len neviem ci zajtra budu vysledky

miscok
19. nov 2013

@gaga83 Ja som to mala asi ine,kedze som bola v nemocnici a dr v RF som kontaktovala kvoli tomu.Ale za normalnych okolnosti by som bola napisala po krvnom teste. A na utz som chodila k svojmu dr,nevidim dovod na tolke cestovanie,i ked ja to mam len hodku 😉

lagunasa
19. nov 2013

@tinka9075 veru, aj nam sa to pacilo ze bol otvoreny a povedal ako to je. hlavne ze povedal nieco ohladne nasho stavu a nie ze nas hned do nieco hnal.
@bergalm jasne, budem mat od neho babo 🙂

tinka9075
19. nov 2013

@lagunasa presne tak mne sa to jednanie od neho páčilo 🙂 🙂 nám povedal že zbytočne nám na sk robili ivf keď stačilo iui 🙂 🙂

gaga83
19. nov 2013

Baby kde pichate fraxik okrem brucha? ja už ho mám modré a bolavé. Mám problém už aj ihlu do neho pichnúť a praská mi to poriadne. A to pichám 12 dní.

speranza1
19. nov 2013

@gaga83 ja picham uz dva a pol mesiaca, a ja picham vsade kde mozem, stehno,ruka,a uz som skusala aj do zadocku,pretoze uz mam vsade modriny ako po autohavarii 😲 😲 😀

stastenka42
19. nov 2013

@gaga83 asi si to zle pichas...vyskusaj do stehien alebo do ramena..ja teraz picham tam lebo do bruska nemozem...skus si pozriet ten pribalovy letak,tam mas aj nakreslene asi aky uhol a tak..ja som v pohode a to picham uz 6mesiac..sem tam sa aj mne objavi modrinka alebo hrcka,ked sa ponahlam a zle pichnem

gaga83
19. nov 2013

@speranza1
@stastenka42 no asi to skusim dat do ramena,tp by ste mali vidiet ako ja vizeram, hned druhu injekciu ked som pichla nohroza do rana pol bruchq opucunuteho a monokel ani nehovorim. To sa mi este nestalo a to som uz pred tym pichala fraxik. Mozno aj pre to ze beriem aj anopyrin tak uz som asi moooc zriedena 😀

stastenka42
19. nov 2013

@gaga83 chudatko....skus urobit riasu a pichaj v 45 stupnovom uhle..pre istotu ked pichnes tak skus natiahnut striekacku ci ti nepojde krv..ak ano vytiahni,zrejme si napichla cievku a vtedy sa stava ze praskne a mas modriny...

peta131
19. nov 2013

Caute baby 🙂
sem tam sem mrknem co tu nove a kedze zase chodime do Reprofitu, tak ma to sem automaticky taha 🙂
citala som, ze tu riesite darcovske spermie a zakrok Mesa/tese...mm ma azoospermiu, cize nulovy spermiogram a vdaka tomuto zakroku mu nasli veeeela spermii ktore mame teraz zmrazene...zakrok to neni hrozny, na durhy den mm ani nevedel, ze mu nieco robili 😉
a zrovna teraz sa nasmu 3 rocnemu reprofitakovi snazime zaobstarat surodenca 🙂 zajtra mam punkciu, tak sa aj dost bojim lebo ja neznasam narkozu 😝 ale tak hadam to dobre dopadne..nemate zajtra nahodou niektora punkciu?
a este sa chcem spytat ako je to v Reprofite pocas punkcie, moze byt mm somnou na izbe? lebo my sme prve IVF mali v Reprofite tak, ze nas dali spolu na izbu, lebo mm robili to Mesa/tese a mne punkciu, takze sme sa spolu na jednej izbe preberali z narkozy 😀 a teda vobec neviem ako to bude teraz ked uz jemu nic nebudu robit, ci tam bude moct byt somnou?

miscok
19. nov 2013

@peta131 Ak budes na izbe sama,moze byt pri tebe.Aka le budes mat spolubojovnicku,bude musiet pockat na chodbe 🙂 A narkozy sa neboj,ved to je len taka slabunka davka.Drzim palce 🙂

mirkakn1
19. nov 2013

@peta131 ak nebude ina pacientka pri tebe, tak moze. ja co som bola, tak nas ten den bolo vela, tak nemohol, az ked kolegynka odisla 🙂 ja som spominala tesa mese, ale muza k tomu nedostanem, lebo on sa aj ihly boji, budeme skusat asi po starom. a vam teraz rozmrazia spermijky, ci ako? ked sa smiem spytat 🙂

peta131
19. nov 2013

@miscok dakujem, no vsak viem co ma caka uz som mala 2x IVF ale stale mam pred tym taky respekt 😒

@mirkakn1 ked to moj chlap zvladol, tak to musi kazdy zvladnut 😉 moj umiera ked mu len sopel ide z nosa 😀 a mesa/tese prezil v pohode, dokonca mu to 2x robili, raz ked sme este do Gyn-fivu do BA chodili a druhykrat v Reprofite...a v Reprofite to robia uplne uzasne, presne ten isty system ako punkcia, aj presne taka ista slaba narkoza...normalne si po svojich odkracal zo saly na izbu 🙂 hej teraz mame zmrazene, tak zajtra nam ich budu rozmrazovat ked ja budem na punkcii 🙂

Inak baby ja som tam este ziadnych slovakov nestretla 😅 my mame stastie na samych nemcov a anglicanov 😅

jjajka
19. nov 2013

@jalaura ahojte, dnes som vobec nestihala sem nakuknut. 1. den bude zajtra, zatial uz 2. den spinenie, ale zajtra to isto vypukne.
A ty ides na folikulometriu 8.den do Brna, ci k svojmu?

zoji79
19. nov 2013

@zibi neviem ti to presne povedat, ale im len tolko povedali, ze minimalne raz do tyzdna, ale ze najlepsie by bolo kazdy 3 den. Ale zmenili to, tak ja uz fakt neviem ako, kedze potom som mala pozitivny test a mna sa to uz netykalo ☹. Este ti neodpisali?

lucka_220809
19. nov 2013

@jahoda333
@nelly

dakujem baby za pozitivne spravy 🙂 uz som sa dnes nejako zgrcla zo vsetkeho, tak ste ma potesili... mne sa totiz do full stimulacie ozaj moc nechce :-/

zoji79
19. nov 2013

@nelly3 asi preidu na dlhy protokol, vidia, ze sa nam nedari ☹ Nie je to ich typicky postup, zial musia urobit vynimky kvoli nam 😅 Mne co da, este neviem, Otevrel nieco napisal, potom aj ten primar mu nieco poslal emailom, som zvedava co mi z toho vyberie. Primar mi tolko povedal, nech som pripravena na drahy ivf 😕 Gonal som zachytila, ostatne som si nezapamatala. Stelcl pri kontrole mi videl cyty, uz sme boli aj na sale, ale nevedel ich odsiat. Prestali sme aj so stimulkou a volal primarovi,,,,ze ma problem 😕
A na sk sa vam vsetko prirodzene oplodnilo? Hmm tak mm fakt ma supermanov....u nas to nechcel riskovat asi fesi.

zoji79
19. nov 2013

@nelly3 nelus, aky antík budes uzivat a ako dlho? Na kedy ti vychadza stimulkovanie s dlhym protokolom? Ja ani netusim ako dlhy je ten dlhy protokol u neho 🙂 Az vo februari ideme na konzultaciu a zaciname tak cca v aprili. Dovtedy sa chceme dat dokopy s mm. Vsetky vysetrenia si chcem dat spravit este raz, budeme papat vitaminky, homeo, macu.... 🙂

ludinka
20. nov 2013

@speranza1 dakujem za srdiecko 🙂

lusipe
20. nov 2013

@speranza1 zlatko, dakujem za srdiecko....aj ja ti mooooc drzim palceky 😉

timona
20. nov 2013

@speranza1 aj ja ďakujem 🙂)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre