Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
28. jan 2011

@gwenni To je fakt, toto zial si neviem predstavit, zeby na morfologickom UZV bolo nejako viditelne. Aj moj doky hovori, ze ak su testy a morfo UZV OK, neni 100% istota, ze bude vsetko OK, len tak 97-98%, ze zial niektore veci sa zistia az po porode ci pocas vyvinu. Bohuzial:(((((((((((

gerdusha
28. jan 2011

ahojte baby,

chcem sa spytat, ci sa da ist k psychologicke aj cez vymenny listok od vseobecnej mudr alebo sa k psychologovi chodi len na sedenia, ktore si clovek plati?

mircalla
28. jan 2011

@gerdusha Ja som bola aj tak aj tak....ta, co som neplatila, som tam ale cakala asi 3-4 hodiny vzdy, tak som to vzdala.

mircalla
28. jan 2011

@gerdusha Nedalo sa totiz u tej statnej ci aka to bola objednat na konkretnu hodinu, tak som si radsej platila.

gerdusha
28. jan 2011

@mircalla ,
asi tie sukromne psychologicky maju svoje vyhody...kolko PRIBLIZNE stoji 1 hodina u nich..viem, ze je to velmi individualne...ale aby som si to vedela aspon predstavit

gabinkaa
28. jan 2011

@gerdusha väčšinou tu u nás na výmenný lístok, aj keď hodinu si môžeš dohodnúť a zaplatiť, záleží to od lekára, ja som s mamou chodila k jednej super v SE, teda ešte chodím, ale je fakt super, len k nej sme prestúpili, tak sme už výmenný nepotrebovali

ninockaskv
28. jan 2011

ahojte, vidim, ze ste toho vcera este popisali 🙂

@luly3 5 den je strasne skoro a priznaky nemusia byt,ja som nikdy ziadne nemala 🙂 ale aj tak som pri nasom malom nejako vedela, ze som tehu.. este vydrz 😉

@gwenni suhlasim s babami, zbehni si do RF pokonzultovat, urcite ti daju tipy, mozes si lieky potom pytat.. maximkovi asi stacil taky kratky cas na tomto svete, ja som to tiez riesila v kuse, ze preco sa to stalo, aky to ma vyznam... treba to pustit, ale pravdupovediac mne sa to poriadne dodnes nepodarilo a to uz su skoro 2 roky ☹

@gerdusha da a aj tak aj tak.. ja chodim bez vymenneho listka ku psychologicke, na presnu hodinu,ale platim 20,- za kazde sedenie 😒

gerdusha
28. jan 2011

mam pocit, ze je asi NAJVYSSI cas nejaku najst...uz to asi takto dalej nejde...

ninockaskv
28. jan 2011

@gerdusha neviem odkial si, ak si z BA poslem kontakt .. podla mna sa netreba bat vyskusat viacere, psychiater/psycholog by ti mal sadnut aj ako clovek 😕

gerdusha
28. jan 2011

@ninockaskv ,
dakujem za ponuku, nie som z BA...snad nieco a niekoho najdem aj u nas

gerdusha
28. jan 2011

baby, treba psychologa alebo psychiatra? ja som myslela, ze psychiater ma uz vaznejsie pripady...

christim
28. jan 2011

ahoj baby,já už som dnes netestovala. Bola som dnes u doktora, mám anginu chtel mi dát ATB, tak som si nechala urobit aj krevný testy- obvodaka mám vo špitale, tak to bolo brzo hotovo a bohužal HCG bolo menšie než 2, tak som to zavolala do CARu a mám prestat brát lieky, takže na krev už do CARu zajtra nepojdem.....a na miesto hormonu teraz berem ATB 😒

ninockaskv
28. jan 2011

@gerdusha jedna moja znama potratila v takom porkocilejsom stadiu mesiaca a chodi k psychiatrovi cez obvodacku.. a nema take problemy, ktore by sme si mysleli, ze ma riesit psychiater.. ono by to skor chcelo asi terapeuta, ta moja riesi aj partnerske problemy a venuje sa aj onkopacientom

tu je na nu http://www.andrasiova.sk/

... ved hladaj a uvidis, co sa ti pritrafi.. ono ta to aj tak dovedie tam, kam sa mas dostat 😉

ninockaskv
28. jan 2011

@christim 😅 raz bude dobre, vsetko raz skonci

christim
28. jan 2011

@ninockaskv ďakujem, už ma to nebavie, čo udělat preto, aby sa to přiště podarilo?já už neviem 😨

ninockaskv
28. jan 2011

@christim ja viem, presne to iste mam v navaloch aj ja.. hlavne ked vidim baby, ktore si tehotneju ani nevedia ako a ani nechcu.. skus pre zmenu nerobit vobec nic, vyhodit to z hlavy.. psychika je svina..

christim
28. jan 2011

@ninockaskv já viem...ďakujem

callex
28. jan 2011

ahojte babulky...ja len v rychlosti rozhadzujem siete: potrebujem bud fostimon, puregon, gonal,merional,menopur..nezostalo vam niektorej cca 300- 450 jednotiek?

mircalla
28. jan 2011

@ninockaskv Mna vytacaju take diskusie, ze.... som na materskej, nudim sa, zavidim ludom slobodu, milujem svoje dieta nadovsetko, ale som rada, ked mam vecer pokoj a dam si vinko a cigaretku na balkone....nemate aj vy take pocity, podla mna su normalne?....

Ja na to ze nemam a podla mna normalne nie su. Niekto si nevazi, ze ma zdrave dieta. Co by ine za to dali.

mircalla
28. jan 2011

@ninockaskv Pripadne ze diskusia Fajcenie v tehotenstve to mi uplne dviha adrenalin....chudatka maju problem prestat fajcit, ci neni dobre prestat naraz, su nervozne....keby tusili, cim si museli prejst niektore kocky, tak prestat fajcit by bol najmensi problem.

cecil36
28. jan 2011

@luly3 ja by som mala zacat februar- marec, uvidime este. Chytame sa este konzultovat s machacom 🙂
@gwenni hmm, to ma mrzi, ale verim, ze uz teraz sa pride krasne zdrave mimi, drzim moc palce 🙂

ninockaskv
28. jan 2011

@mircalla ani nehovor, to by som ich bila jedna radost.. tiez nechapem ked sa vyslovene tesia do prace naspat, lebo uz doma nevladzu dalej byt a poterbuju zmenu .. vzdy mi stupne adrenalin, ja ocakavam,z e sa chlap o nas postara a dva roky minimalne ostavam doma 😖

pikha
28. jan 2011

@cecil36 drzim palce 🙂 a cim sa da este stimulovat pri softe?
@ninockaskv @mircalla no to mate tak podla mna, clovek ma tendenciu si nevazit veci, ku ktorym pride lahko a ktore su potom prenho nieco ako samozrejmost. U niektorych je to materstvo, u niektorych pekne rodinne zazemie, niektori pre istotu pi*uju na cely svet a zabudaju si pritom vazit fakt, ze su zdravi, ze nemusia behat na onkologiu, ze nie su na voziku, ze VIDIA.. Nie je dovod sa nad tym rozculovat 🙂 naco. Kazdy to skor ci neskor zisti na vlastnej kozi.
@ninockaskv a vidim, ze ty chodis k p.Andrasiovej 🙂 to je skvela osobka 🙂 urcite si v dobrych rukach.

martuska00
28. jan 2011

mam decapeptil

callex
28. jan 2011

uz somsi vas preluskala..boli ste plodne ako vzdy 🙂
@ninockaskv pikha ti krasne napisala o tom ako budes tento rok tehu..plne s nou suhlasim.
@mircalla ty si tusim chodiaca pametova jednotka. 🙂 ty si tusim pametas vsetko.tie vysetrenia co si spominala mam uz porobene vsetky..je toho dost ale clovek ma stale pocit ze urobil malo.
@pikha aj 8dni sa da stimulovat..asi to bude nieco medzi velkou stimulkou a softom.ja som teraz dostala takz isty postup.stimulovat 8dni.
vcera sme boli na konzultacii a Machac ma nechal sa pytat ..vysvetlil nam co sme sa pytali a konecne to nebolo take hrr brr.bavili sme sa o sactosalpingoch a povedal ze robil sa prieskum kde bolo rovnaky pocet pacientiek so sacto a ten isty pocet bez..cize s odstranenymi vajickovodmi.a otehotneli tak nejako na rovnako. povedal ze oni neradi posielaju na operacie ked nemusia..a ze som este mlada a treba vyskusat co sa da kym sa prisputi k radikalnejsim metodam. povedal ze ma pozrie a podla toho uvidime co dalej. a ked tam tekutina nebola..pred dvomi tyzdnami mi ju tam obvodak videl povedal ze ziadny sactosalpinx nemam, sliznica bola ukazkova 11mm.potom bol podareny lebo sa pytal ze co teraz ked nalez z ultrazvuku je ok?povedal ze potrebuje zo mna vytrieskat viac vajicok a aby nejake embryjka isli do PK..potrebuje ich vidiet ake su na 5den.tak mi naordinoval po 8dni 150jednotiek hormonu.z toho titulu zhanam co kdo ma ako som uz pisala vyssie.
uz len riesim otazku kedy zacat.menzes ma zacat zaciatkom februara cize stimulka mi vychadza tak na stredu stvrtok.ide o to ze mam to neznesitelne svrbenie a beriem na to zodac s aeriusom aby som vedela akotak fungovat.plus som mala ten blok v panvovej oblasti a netusim ci uz je prec po prvom napravani.na druhej strane sa obavam ze to svrbenie moze trvat este dlho nakolko sedenia u psychologicky mam 2x do mesiaca. za tretie manzel ide koncom februara na operaciu kolena takze v marci nebude moct soferovat a potom uz prichadza do uvahy april.
a kedze som vahava vaha tak mam teraz ooobrovsky problem.

luly3
28. jan 2011

@pikha 😉 máš úplnu pravdu je vidieť že si rozumná 🙂
@cecil36 tak to máš zachvíločku 🙂

gabinkaa
28. jan 2011

@callex bol asi na konzultácii? ako si dopadla, čo dobré povedal lekár......? 😉 😉 😉

jada1
28. jan 2011

Tak kočky dnes som volala do RF a dali nám termín prvej konzultácie už 9.2. K Dr.Štelclovi. Uf, to som ani nečakala, že to bude takto rýchlo.

zufalka
28. jan 2011

@christim nebud smutná,nesmieš to tak brat,určite príde tvoj čas a mimi na teba čaká 🙂 ja som si to tiež myslela,ale teraz som zasa rozhodnutá že to skúsim znovu /7 krát/,tak bojuj a nevzdávaj to!!!!

zufalka
28. jan 2011

@jada1 ahoj,aj ja k nemu chodím,je úžasný,uvidíš 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre