Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
3. mar 2011

@cecil36 ufff...v RF je minimum 7, mala som 10, ale pod 7 mm nerobia.....oni su svine, ze zamerne nedavaju info, kolko mas embryi, kolko maju buniek atd.....uplne svinstvo

mircalla
3. mar 2011

@martini nepocita

martini
3. mar 2011

@mircalla Inač preto som ja v GF ani nepokračovala, lebo keď som sa spýtala, či tých vajíčok nie je veľa pre IUI a že ako môžem mať už ovuláciu, keď vajíčka majú len 17 mm, tak mi povedala, že podľa krvi, už ovulujem a že nech sa nepýtam, lebo buď im dôverujem alebo nie... super uspokojivé odpovede...veď to IUI ani nevyšlo...fakt svine...potom mi iný lekár povedal, že síce nerád ale si myslí, že sa im nechcelo robiť cez víkend, tak mi to urobili v piatok, aj keď ešte bolo skoro. A sliznica 6 mm pri ET, fakt zlé. Ale im to nevadí, šak prídeš aspoň na ďalšie IVF.

martini
3. mar 2011

@mircalla dík, dobre som si teda pamätala 🙂

tinna13
3. mar 2011

@martini ahoj, hcg je v norme, neboj. budes sa objednavat na kontrolne sono do RF?

mircalla
3. mar 2011

@martini oni cez vikend myslim ani vobec nerobia. mne stacila stenova....reve na mna: chcete sa so mnou hadat? tak ma tam videli prvy a posledny raz

ninockaskv
3. mar 2011

@mircalla.. no, klasika nepovedali, len si pamatam, ze raz bola 6 a vraveli, ze malo a treba zvysit davku, ja tiez dufam, ze by to nerobili, keby nebola ok 😠 lososa oplieskaj o hlavu, nech si nemyslia
no ja ani radsej nechcem vediet, co v maternici mam, po porode vraveli, ze maternica je v poriadku, ale to bolo pred 1,5 rokom a odvtedy dva pokusy.. tka ktohovie, ked sa mi tam rypali .. ale odovzdala som mu tam vsetky papiere, tak hadam tam najde co potrebuje

inak bol uplne zlaty, si sadol, zlozil ruky, vysmiaty od ucha k uchu.. "co tak asi odomna budete chciet" 😀 😀 😀

@martini to je v pohode, ja som raz mala v takomto pociatocnom stave tusim len polovicne hcg.. 😉 hlavne nestresuj, lebo si vystresujes embryjko ( ja viem, ja viem, sa mi lahko povie 😕)
doki bol velice rychly, vraj tento mesiac to uz nestihneme, som si v aute uvedomila, ze ci to spravne pochopil, ze len tento december sme mali mimomat. rozhodne pockam este par mesiacov, ani psychicky sa na to necitim, aspon dokoncime prestavbu v byte, niekedy v lete sa do toho pustim 😕
a sliznica sa mu pacila, len ci potom aj dorasta pocas cyklu tak ako ma

@lianka7 ano, teraz uz druhy mesiac poctivo.. ale je to fuj, nemam rada tuto bylinu 😖

dnes rano som volala aj tej dokine kvoli mojziske, ze ci dnes okolo 2 mozem.. no to zas bude nejaka zorganizovana dokina.. ale sa ma stale pyta, ktory DC som.. tak uvidim 😕

ninockaskv
3. mar 2011

@mircalla seriozne na teba kricala? bozinku.. to su pakovia
ja som chodila k behunovej, ta sa asi usmieva len raz za 500 rokov.. cele zle.. a potom som stretla na antolskej bertoldovu, ci ako sa vola a ta mi povedala, ze som mala prilis caste tehotnsoti .. no akoze dve dokiny, robia v tom istom centre.. a jednej je to ok a druhej prilis casto? kto sa v tom ma vyznat!!!!! 😠 😠 😠

lianka7
3. mar 2011

@ninockaskv Ani ja ju velmi nemusim,ale pekne ju pijem,potom cez ovulku mam od nej pauzu a pred ms zase zacinam...Ozaj,ked som sa objednavala ani mi nenapadlo opytat si ktory DC by som mala byt...ci to je jedno?
@mircalla FAkt uuzasny pristup tych lekarov...az sanka mi pada,ked toto citam... 😠

lianka7
3. mar 2011

@mircalla Ja som sa doteraz s nicim takym nestretla,este aj gyndosa mam skveleho.Ked nam oznamil vysledky spg a povedal,ze jedina moznost UO a hned nam daval infosky o centrach u nas a nasich moznostiach,povedala som mu,ze rozhodneme sa sami a bol ozaj uplne skvely. A viem,ze u neho vzdy najdem pochopenie,lebo nerobi biznis pre centra ako poniektori!

cecil36
3. mar 2011

@martini presne ten pocit som aj ja mala v unice, ze ved nabuduce bude dalsie ivf a hned mi ho aj vycislili: Nazbudli mi prizvukovat, ze mam rezervu vajecnikov ked som (len s cistym clostilom) mala 7 vajok a tak oni to vidia len na klasicke ivf s vysokymi davkami hormonov. Tak som im od srdca podakovala a zmenila centrum. 😀
@mircalla ja som bola v GF len raz na konzultacii a spg a uplne mi stacilo. 😠 A ano aj mne v RF povedali, ze 7mm je minimum, hmm.....

ninockaskv
3. mar 2011

@lianka7 nie nie.. to je ina dokina, ja chcem zacat cvicit mojzisku a chcem k tomu aj vysetrenie a ta mi vravela, ze mam zavolat 3DC
hej, tak to pijem aj ja, normalne sa tesim na ovulku, ze aspon ten caj nemusim pit, ked uz nic ine 😀

lianka7
3. mar 2011

@ninockaskv Ahaaa,a do RF nie je potrebne objednat sa na konkretny DC?Lebo v KE v SPLN-e si to vyzaduju,aby mohli robit hormonalny profil na 3DC.A co vsetko vam robili na 1.konzultacii?
Ja mam teraz ovulku a tiez sa vytesujem,ze mam pauzu od rastlinky 🙂

martini
3. mar 2011

@tinna13 ty ideš na sono do Brna? ja som nevedela, že to vôbec robia. Som z Košíc, takže ak bude vyzerať všetko ok, tak skôr zvážim či nepôjdem doma ku vlastnému gynekológovi len. ty ideš toho 15.3. do Brna?

lianka7
3. mar 2011

@martini Tak to mame skoro rovnaku vzdialenost do Brna,ja som z PP 🙂

martini
3. mar 2011

@lianka7 ja ešte hodinu viac :( ale neboj, oplatí sa 🙂

gabinkaa
3. mar 2011

@lianka7 nie nemusí sa objednávať na konkrétny deň cyklu, ja som bola po menzese, aby mohol doktor aj kuknúť, musela som sa vtedy aj preobjednať, lebo prvé objednanie mi výchádzalo počas a je lepšie ak nemámš m., hormonálny profil môže urobiť aj Tvoj doktor, ja som si dala urobiť u môjho obvodného, posielali to do Ba, lebo u nás také niečo nerobia, ale keď som išla do GF car v BA, tak tam som musela po konzultácii prísť aj 2-3 deň cyklu na hormonálny profil

tinna13
3. mar 2011

@martini mala som napisane v papieroch, ze za 14 dni od pozitivneho testu sa mam objednat na kontrolne sono.tak ked som hlasila hodnotu hcg tak ma sestricka rovno aj objednala na toho 15.
ale kedze si az z Kosic tak ja by som isla iba k svojmu lekarovi a do brna len zavolala vysledok

mirinda10
3. mar 2011

@martini urcite si mala beta HCG ?nakolko beta HCG 0.1 uz je pozitivny vysledok a nie este 400, ak chces tak chod opat na krv po niekolkych dnoch a ak rastie, tak zbytocne sa nestresuj 😵 a gratulujem

martini
3. mar 2011

@mirinda10 určite som mala beta hcg, lebo môj gynekolog ma dnes dovolenku, tak som šla k obvodnému a sestrička nevedela, čo je HCG, tak som si to sama na ten lístok pre labák vyplnila 🙂 Ja viem, že je to pozitívne, len som sa bála, aby to nebolo na dnešný deň málo a aby to neznamenalo, že plod sa nevyvíja alebo tak... Ale už som sa ukľudnila a usmievam sa. Prípadne skočím ešte na krv v pondelok, aby som sa presvedčila, že to stúpa. Uvidím. A ďakujem za povzbudenie 🙂

ninockaskv
3. mar 2011

@lianka7 nie netreba.. mne to tak nejak vyslo, ze som bola 4 DC .. brali rovno krv a spravil aj sono

som sa prave vratila z nemocnice od tej dokiny MUDr. Pracharova .. velmi mila pani, zaver: nafasovala som CD s mojziskou, cvicit si mozem, vysetrila ma (mala som teda dost .. vraj mam chaby postoj a ochabnute brusne svaly xixixi a to cvicim, co ti ostatni) a mam sa ohlasit pred menzesom ked budeme stimulovat.. ze v mojom pripade je dolezite popravenie pred transferom 🙂

martini
3. mar 2011

šťastne aktualizujem. A dovolím si dopísať aj Cecil36. Takže Cecil, ak s týmto mojím počinom nesúhlasíš, prosím vymaž sa a vynadaj mi za prílišnú aktivitu do IP 🙂

PREDSTIMULANTKY:
callex
rienok
gabinkaa
ofinka
luly3
lianka7
cecil36

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
falin - ET 11.02.2011 - vložená 1 expandovana blastocysta, čaká na výsledok

STIMULANTKY:

TEHULKY:
rebeka33 - 16.02.2011 - tripletesty
pikha - 3.3. 2011 - morfo
shandy
violoncielka
modra
tomka12
tinna13
martini

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
mircalla

mircalla
3. mar 2011

@martini chyba dior medzi mamickami, ja uz som ju tam doplnovala, ale asi si zobrala starsiu

lianka7
3. mar 2011

@gabinkaa
@ninockaskv Ďakujem vám za infošky 🙂

mircalla
3. mar 2011

PREDSTIMULANTKY:
callex
rienok
gabinkaa
ofinka
luly3
lianka7
cecil36

ČAKATEĽKY:
tina1- ET 10.02.2011- vložené 2 embryjká, čaká na výsledok
falin - ET 11.02.2011 - vložená 1 expandovana blastocysta, čaká na výsledok

STIMULANTKY:

TEHULKY:
rebeka33 - 16.02.2011 - tripletesty
pikha - 3.3. 2011 - morfo
shandy
violoncielka
modra
tomka12
tinna13
martini

MAMIČKY:
zuzla80
olympia
orsulka
takyna
tanitta
avaka
julietka
mirinda10
anty
dior
mircalla

martini
3. mar 2011

@mircalla super, že si to opravila. snažila som zobrať poslednú, ale je pravda, že tie strany som len tak preletela, tak som mohla poslednú tabuľku prehliadnuť. Ešte ma napadlo, nevieš aký je rozdiel medzi HCG a betaHCG?

callex
3. mar 2011

No vy ste boli opet plodne co sa tyka pisania. 🙂 kym som to precitala aj som zabudla co kto pisal..zlialo sa mi to do jednej machule.
@martini moc moc gratulujem..krasny vysledok.chod na dalsiu krvicku aby bolo jasne ze to stupa a potom sono.drzim moc palce. co sa tyka..tych mojich IUI..neda sa to ratat na tt..prvykrat sa to tahalo cca dva tyzdne a druhykrat iba par dni.niektori lekari to za tehu nepovazovali a niektori ano.ked mi nejaky povedal ze dosledok hormonov tak som sa ho opytala preco teda po IVf test bol negativny? a uz bol ticho.

sanca otehotniet prirodzene tu je..ale niekde je proste zadrhel.bez ohladu na mm horsi spg si myslim ze ten problem je vo mne..pretoze boli casy ked som nepouzivala antikoncepciu pri byvalom frajerovi a nic.proste bolo v zivote par takych ,,posmyknuti,, po ktorych mnohe ostanu tehotne a ja nic.

@mircalla aj ja som mala cest so stenovou..prvy krat mila..ale potom to uz bolo horsie.dokonca mala den kedy nepovedala ani slovo pri vysetreni ani po nom.zvlastna osoba.k behunovej chodia moje dve sesternice ale su a boli tehotne a nevedia si vynachvalit.divne nie?preco ma iny pristup k zenam ktore potrebuju CAR.
@ninockaskv nebojkaj sa..sliznica bude ok..a ked nie tak sa to rychlo poriesi a coskoro pojdes do stimulky.ked bude ok pojdes este ovela skor ako si sa nazdala.ozaj ako pokracuju prerabacie prace?
zda sa mi alebo tu uz davnejsie nebola @rebeka33? dufam je vsetko v poriadku.

rienok
3. mar 2011

@zufalka je mi to naozaj veľmi, veľmi ľúto ☹
@cecil36 hmm tak pri 6 mm by bol zázrak, svine sú to. na obranu GF musím povedať že mne aj pri 8 mm sliznici nasadili estrofem
@gabinkaa no mrcha by mala prísť okolo 17.03. takže 18.03. začínam stimulku 🙂
@callex je to škoda. Šťastie je asi momentálne na dovolenke 😒 mrcha dorazila a začala si stimulku ?
@ninockaskv hmm stelcl je skvely 😀, neboj oni niečo vymyslia a bude to úspešné. Inak tá hysteroskopia, pokiaľ nebudú robiť kyret tak je úplne v pohode a aspoň zistia kde je pes zakopaný
@mircalla no mne sa tak raz podarilo kúpiť kura a najprv sa prevelice tvárili že to nie je pravda, tak som im povedala že možno bude aj ostatných nakupujúcich zákazníkov zaujímať čo predávajú .... hneď mi vrátili peniažky a aj ospravedlnenie pridali ( smrdelo tak, že keb y som ho vybrala z igelitu tak nemaju sancu to vyvetrat :D

tinna13
3. mar 2011

@callex ahoj, chcem sa opytat, ty si teraz uz zacala so stimulkou?

zufalka
3. mar 2011

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre