Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

silvia545
24. jan 2015

@gennara ahoj,nepichala som si sama ,,mám sestričky susedky,tak mi vždy pichala jedna z nich 😉

mimika1973
24. jan 2015

@silvia545 jedno, ale to prave! 😵 😉
transfert v nedelu? aj ja som mala 🙂 Je to taky kludnejsi den veru! 🙂
Drzim bublinke palce! 😵

silvia545
24. jan 2015

@evadek držím palce,nech sa ich čo najviac pekne oplodní 🙂

silvia545
24. jan 2015

@mimika1973 verím tomu že to bude to pravé 🙂
áno mám v nedeľu,,máš pravdu nebude taký zhon 🙂 aj ja som nejaká kludnejšia,ani sa nespoznávam 😀 😀

silvia545
24. jan 2015

Baby ked ste brali utroš,akú dávku ste mali ? ja mám 2-0-2,,neviem,ale zdá sa mi to málo,,lebo predtým som vždy brala 2-2-2 😉

bergalm
24. jan 2015

@silvia545 ja som mala po KET 2-0-2 tak mi to naordinoval Marcelko a bolo to ok sme v 15tt

evadek
24. jan 2015

takze dievcata ...zo 14 bolo 7 zrelych vajok a 7 sa podarilo oplodnit.-su embrijka..🙂...tesim sa...teraz dufam,ze aspon 2 preziju. do stredy...kedze spermiogram mam zly...drzte palce...🙂

evadek
24. jan 2015

dievcata ktore ste mali ten gel-crinone..ake ste mali davkovanie?..a kedy ste si ho davali?..ja rano....

haimi
24. jan 2015

@evadek 1xdenne rano 😉 vidis, super ti to zatial dopadlo, 7 oplodnenych 🙂 ja som mala 4 a z toho boli na 5 den 2 blasto, takze ti drzim palce nech mas z tych 7 aspon 3-4 blastocysty na 5 den. Aj my sme mali zly spermiogram.

franzziska
24. jan 2015

@evadek a ty mas zly spermos? my nie...horsi spermos ovplyvni ak by sa nahodou do toho 3. dna prestalo dobře vyvijat ci nemá toto efekt nan?

franzziska
24. jan 2015

@silvia545
@mimika1973
aj ja jej drzim palce musí sa to 1 podarit 🙂 nakoniec sme so silvikou na to podobne...zacali sme inak a vyzera to ze skoncime rovnako 🙂

kako23
24. jan 2015

@evadek super, gratulujem k embryjkam a nech sa pekne delia. A ako sa mas a tym problemom co si riesila? Pomohol Canesten ci Ti dali nieco v RF?

evadek
24. jan 2015

@haimi no my mame dost zly..patologiu 98 az 99 ale pre mna-nas to je aj tak veliky uspech a uz teraz sa tesim🙂...dakujem ti....🙂

evadek
24. jan 2015

@franzziska ano...mame...no tak som zvedava ako to dopadne..v pondelok volame..v stredu vklad...ty uz ides zajtra.juuuuuj...:)

evadek
24. jan 2015

@kako23 preslo to same..natierala som si kokosovy olej....-prirodny a preslo to.,...🙂..tesim sa..lebo v ten den som nechapala...🙂
dakujem...aj ja dufam,ze sa budu pekne delit..🙂

haimi
24. jan 2015

@evadek my sme mali to iste a druhy vklad - ket uspesny, takze to nie je take tragicke 🙂 uz vam tie spravne spermie pri icsi najdu

evadek
24. jan 2015

@haimi tak ja dufam..a ty si mala okrem zleho spermogramu aj iny problem?..ci len to🙂...a ako sa inak mas?🙂

freyahope
24. jan 2015

@evadek no nevravela som, že ich bude 7 😉 A zlý spermiogram nech ťa netrápi. Dávali ste aj PICSI? My sme mali 99% zlých spermií, 3 zrelé aj oplodnené vajíčka a vydržali všetky a po ET aj 2 na zamrazenie.

evadek
24. jan 2015

@freyahope inak som to mojmu hovorila,ze jedna babena na konikovi pisala,ze zo 14 bude dobra polovica...a on na to kiez by...ja som si povzdychla,ze staci 4-5...🙂
teraz len nech mame aj nejakych mrazacikov a pekne bojuju...
Neviem praveze..vy ste mali i pisci?...my sme to nechali na posudenie..lutujem,ze som pisci nezaskrtla..no v tom strese som nevedela ako sa volam....(pred OPU)
Kiez by si mala pravdu...🙂ach....do pondelka budem uplne mimo🙂

freyahope
24. jan 2015

@evadek my sme tiež pri prvom softe nezaškrtli PICSI a aj tak nám ho spravili, dozvedeli sme sa to až pri ET. Okrem zlej patológie sa manželove spermie úplne odmietli hýbať, neviem, či vôbec bol nejaký progresívny pohyb, to už asi inak nevedeli vybrať. Ale PICSI-nePICSI, už ich máte pekne oplodnené, teraz už treba len čakať a veriť. To čakanie je najhoršie, ale šance máte pekné, tak veľa šťastia prajem 🙂

evadek
24. jan 2015

@freyahope tak hadam aj pri mne budu tak rozmyslat...uvidime...
Nasi neviem aky maju pohyb...ale vraj mnostvo je ok...len ta patologia....
Ja verim..ale toto cakanie..mas pravdu..od zaciatku su to stresy....snazim sa zamestnat..tak uz aby som isla v pondelok do prace...😀 mam terminy v praci nebudem mat cas ani rozmyslat...🙂
Dakujem...hadam to nedopadne katastrofalne...stale sa bojim aby sa estalo,ze bude jedno..ci ani jendo:(

freyahope
24. jan 2015

@evadek počet má aj môj muž dobrý, dokonca jedna lekárka to okomentovala slovami "úctyhodný", potom sme si z toho chvíľu robili srandu, že žijem s milionárom 😎 A katastrofické scenáre pusti z hlavy, ja som takto stresovala pri natívoch, ale tam bolo vždy len jedno vajíčko, potom keď som mala 3, bola to ťažká pohoda, ja tým tvojim 7 verím 😉

evadek
24. jan 2015

@freyahope dakujem..je to moje prve ivf...neviem co ocakavat..v co dufat....proste je to nove...a mam strach🙂
Preco si isla na nativ?..bol dovod?

freyahope
24. jan 2015

@evadek mám v prsníku fibroadenóm, je to nezhubné, ale nechcela som zbytočne pokúšať osud, keď som prešla na soft stimulácie, nariadila mi doktorka pre istotu aj kontrolné sono skôr.

evadek
24. jan 2015

@freyahope aha..tak to je uplne pochopitelne...ja tiez uvidim ako zareaguje moje telo..na maternici mam myom..a tieto homony ho len pekne podporuju v raste:(
a vybrat sa neda..poskodila by sa velmi maternica..no ked budu velky budu to musiet spravit...je tam velke riziko..takze nemam na co cakat....

tixx
24. jan 2015

@evadek ahoj, vela sem nechodim,ale teraz som videla,ze si nieco prispela,tak som sa isla pozriet... a citam,ze ste dnes super dopadli, parada 🙂 spg sme aj my mali zly a dobre to dopadlo ;) takze urcite sa budu embryjka pekne vyvijat, a z toho poctu vam ostanu aj mrazacikovia 🙂 ja som si crinone davala 1x denne, vecer.

zuzanka05
24. jan 2015

@karinaz Ahoj!Mozem ta opytat do akeho centra chodis?kde ti navrhli ti Intralipidove infuzie?Lebo ja chodim do cz Reprofit Brno a tam mi navrhli,ale este som nerozhodla ze ti budem chciet alebo nie lebo tam je velmi drahe...jedna stoji 2500kc-cca 92 eur a potrebujes toho 3ks...Prosim napis 🙂Dakujem

evadek
24. jan 2015

@tixx ja ho davam rano..dufam,ze to je jedno kedy🙂
ty si ako daleko uuuuuuuuuuz...to je uzasneeeee...ked si predstavim ze som ta o dva tyzdne mala nasledovat🙂
nevadi..len keby to teraz vyslo🙂
Tak ja dufam,ze to take zle nebude...strach mam stale..takze teraz cakat do pondelka🙂
Kiez by si mala pravdu🙂
Ja tiez dufam,ze bude nieco aj na zamrazenie🙂
Vy mate tiez nieco zamrazene?..a kolko si maly ty..vajicok..embrijek a tak?

zuzanka05
24. jan 2015

@diska Ahoj! Na sk len tolko stoja tie intralipidove infuzie?a to sa da kupit volno aj lekarni alebo potrebujes recept a to len gynekolog z centra moze ti napisat?Lebo reprofite Brno stoji 2600kc-cca 92 eur a potrebujes z tocho 3ks....dakujem

diska
24. jan 2015

@zuzanka05 ahoj,ano len tolko stoja,v centre ti nato recept nedaju lebo chcu aby si si to zaplatila u nich ak mas ochotneho gynekologa na sk ,moze ti to predpisat.Alebo lekaren ktora ti to da bez receptu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre