Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

79katkab
22. júl 2016

@cheeky82 dakujem

karmen007
22. júl 2016

@lola911 áno, máš pravdu, každý cyklus je iný. Ty si odvážna, keď si bola bez narkózy. Ja som citlivý človek a bola som s narkózou aj pri 1 a 2 ivf. Aj teraz si budem pýtať narkózu. Maj sa.

ivkaivuska
23. júl 2016

@karmen007 nevzdavaj to chod si za svojim snom a bojuj. Mala som dva vajka jedno sa podarilo oplodnit a kopka si v mojom brusku a vochvyla sa narodi nas vyguzeny pomladik. Nevzdaj to!!!

zuzka213
23. júl 2016

Dievčatá, riešili ste niekto lety počas ivf??ma vplyv cesta lietadlom na spermiogram, zrenie folikulov ci uhniezdenie???? Pravdepodobne sa totiz sťahujeme do zahraničia a chcem ešte skúsiť ďalšie ivf, lenže je to odtiaľ do brna fakt diaľka a jedine letecky sa vieme dopraviť. Muž ma katastrofálny spermiogram a mam obavy aby sa to nezhorsilo pred oderom...

lola911
23. júl 2016

@zuzka213 nestresuj sa takymi otazkami,, lietanie ti nezhorsi ani nezlepsi vysledky,,, nevplyva to ani na to ci ti folik dozreje alebo nie,,, radsej sa sustred na zdravu staravu a nasad manzelovi folandrol na zlepsenie spermiogramu,, my lietame hore dole stale a jediny problem s tym je ten ze nie kazde lietadlo lieta kazdy den,, pri poslednom ivf,, to bolo tento mesiac sme museli letiet do viedne lebo neletelo lietadlo v ten den ked sme to potrebovali 😕

karmen007
23. júl 2016

@ivkaivuska díky moc za veľké povzbudenie. Vieš, ja nie som možno taká bojovníčka ako ty. Ja už bojujem cca 8 rokov a veľmi, veľmi ma to vyčerpáva. Mávam veľké výkyvy psychiky, čo nie je dobré a tento týždeň ma môj gynek. tak vytočil, že až. Asi už ma tiež má plné zuby. Lebo som u neho skoro každý mesiac. Vieš, je to veľká záťaž pre neho, pre mňa, pre manžela a pre celú rodinu. Musím si hlavu niečím iným zamestnať, ale čím, keď nemám prácu, kde by som bola aspoň trochu šťastná. Ale tak. Lebo ako náhle nastúp. do novej roboty, a začnem chodiť po lekároch, tak sa mi každý vyhráža, že mám byť doma. Vieš, takí sú teraz zamestnávatelia. A lekárov pred robotou neutajíš. Vieš, si staršia ako ja a podarilo sa ti. Ale štatistiky hovoria, že po 40 r. otehotnie tak cca 5 % žien, a to ma desí, a ty patríš medzi tých 5 %. Veľa šťastia v tehotenstve a následne pri pôrode. Maj sa krásne.

zuzka213
23. júl 2016

@lola911 vďaka, ten folandrol je voľnopredajny ci viazany na prdedpis??koľko min.ma užívať pred ivf a v akych davkach?? Vam pomohol??

lusipe
23. júl 2016

@mimika1973 tej najvyssej kvality.hej len jedno.a vy sa mate ako?

lola911
23. júl 2016

@zuzka213 ano je volne predajny v lekarnach,, je to prasok v sacku ktory sa rozmiesa s vodou a ten sa vypije,, my mame sp v poriadku tak moj hubby ho berie len preventivne mesiac pred ivf 🙂

zuzka213
23. júl 2016

Ďakujem, my sme uz toľko toho pobrali, vyskúšali a efekt bol nulový

zuzka213
23. júl 2016

@lola911 ďakujem za info

pinguinka
23. júl 2016

Vo stvrtok som bola na ET a stale ma pobolieva pod bruskom...vstrede a obcas po bokoch akoby vajecniky...mali ste to aj vy??neviem ci je to v pohode..mozno sa len moc sledujem.Booze toto cakanie je strasne....

gagirl
23. júl 2016

@karmen007 velmi vam drzim palce nech sa konecne zadari a dockala si sa aj ty..8rokov je dlha doba..je to velka zataz na psychiku..si silna zena,len to este nevzdavaj..musi nam to raz vyjst..prajem ti vela sil..

gagirl
23. júl 2016

@pinguinka ano,je to v pohode..bolesti mozu byt..drzim palce nech vam to vyjde a nech ti dni rychle ubiehaju..

pinguinka
24. júl 2016

@gagirl jooj dakujem..veru toto cakanie je strasne..ale dnes som treti den a bolesti pominuli...asi sa uz uhniezdili 😊

marculik
24. júl 2016

@gagirl ahoj a ty ako ?

vivik22
24. júl 2016

@chelly ahoj, prosim ta, citala som ako si radila babam ohladom otehotnenia a jedna z veci bola hodnota TSH, na ktorej v RF baziruju, aby bola 1,5. Ja mam tuto hodnotu 3,59 a doteraz ma na to v RF nikto neupozornil. Som po neuspesnom prvom IVF - ET aj KET. Vsetko bolo doteraz super, dokonca sa vsetky embrya vyvinuli do stadia blastocyst jednotkovej kvality. Ani jedno sa vsak neuchytilo. Napadlo ma ci nie je za tym ta hodnota TSH. Myslis, ze by to mohol byt problem? Dievcata, mate niektora takuto skusenost?

cheeky82
24. júl 2016

@vivik22 ahoj. Neviem na čom bazírujú ale mne robili oni HP a pre TSH su referen hodnoty od 0,5 do 4,7. Tak to je na papieri z labaku

vivik22
24. júl 2016

@cheeky82 ahoj, ohľadom tohto nájdeš na internete veľa článkov a výskumov, že ak sa zena snaží otehotnieť, tak tsh by malo byť v rozmedzí 1-2. Ak nie je, môže spôsobovať problem s uchytenim alebo potraty. Čiže moja hodnota je pre bežný život ok, ale z dôvodu, že chcem otehotniet nie. To som sa dočítala, tak sa snažím získať viac info. Ty si mala tu hodnotu niekde medzi 1-2?

gagirl
24. júl 2016

@marculik ahoj..dakujem za opytanie..ja len tak normalne..nic moc..vies si predstavit..pojdem na ivf asi soft ale asi az v septembri.Ty kedy sa chystas na ket?

basena001
24. júl 2016

@vivik22 moja skusenost:ano,hodnota tsh a f4 ma byt pre uspesnost otehotnenia,donosenia a porodenia zdrabeho dietata taka,ako si sa docitala.gynekologovia a u mna aj vtedy este stelcl,tomu neprikladaju vyznam,ale dostala som sa k vybornej endokrin.,ktora riesila moje normalne hodnoty na hodnoty optimalne pre graviditu.no a podarilo sa nasledne hned prve et (pred tym 5 neuspesnych vkladov) a nasledne aj prirodzene.takze,nehovorim,ze je to len v tom,ale za mna jednoznacne ano,optimalizovat hormony stitnej zlazy a az potom ist do ivf.

evadek
24. júl 2016

ahojte..v piatok idem k mudr. na kontrolne sono kvoli ket...myslite,ze mi zoberie krv - tsh?..moze aj gynekolog skontrolovat hodnoty stitnej zlazy?...dakujem...

vivik22
24. júl 2016

@basena001 ďakujem za informáciu. Veľmi si mi pomohla a dodala nádej na úspech. Ja by som sa pred ďalším ivf určite chcela tomu tsh povenovat a znizit ho. Mozno sa nakoniec podarí aj prirodzene. Raz sa už prirodzene zadarilo presne v case keď mi náhodne ten mesiac brali krv a tsh bolo 2. Mozno je to náhoda, ale vŕta mi to v hlave.
@evadek ak si tu krv vyžiadas, tak ti ju podľa mňa v CAR môžu zobrat, poprípade aj tvoj gynekológ. Je to súčasť bežného hormonalneho profilu. Otázka ale je, či ju netreba zisťovať v určitý čas napr. na zaciatku cyklu.

evadek
24. júl 2016

@vivik22 ja chodim k endokrinol. ..ja chcem tieto hodnoty skontrolovat len pred ket ...
a to je v podstate jedno kedy sa berie..dakujem..skusim si to vyziadat

vivik22
24. júl 2016

@evadek podľa mňa ti to na vlastnú žiadosť spravia, veľa šťastia pri KET 🙂

evadek
24. júl 2016

@vivik22 dakujem 🙂

marculik
24. júl 2016

@gagirl moja super ides dalej 🙂 ja som bola znovu na pretestovania v nitre a bola som aj na hemato tak teraz cakam na vysledky a uvidim ake budu a podla toho sa zariadim ..

cheeky82
24. júl 2016

@vivik22 ano, ja ju mam tuším 1,3. To som nevedela. Myslela som ze referenčné hodnoty ktoré dá labak su Ok.

cheeky82
24. júl 2016

@marculik verím ze budu dobre. Ked budu vysledky tak následne budeš mat aj konzultáciu? Vyskúšať nieco iné na podporu uhniezdenia? Drž sa. Myslím na vas obe @gagirl

gagirl
24. júl 2016

@cheeky82 dakujem moja..Ty sa ako citis?kedy mas sono?drzim velmi palce nech ide vsetko pekne ako ma.🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre