Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
8. sep 2009

Zuzi štítna žlaza sa za mesiac vie zregenerovať po tabletkách, v podstate aj my na KETko čo sme mali ísť v máji, sa to posúvalo na radu endokrinologyčky o mesiac, bohužial sme sa nerozmrazili, ale upravila sa mi pekne, čiže neboj sa nebude žiadny problém 🙂

takyna
8. sep 2009

Tomka asi nás bude aj viac na október 🙂 , Zuzka sa pridá..., a možno aj iné...., budeme sa ťahať 😵

takyna
8. sep 2009

Tadea tiež štítna aj u teba?

tomka12
8. sep 2009

no jasne, dufam, ze nas bude viac...budeme sa tahat navzajom...a hlavne si vymienat skusenosti... 😀

takyna
8. sep 2009

v inej téme som už aj napísala, že sa normálne teším na to pichanie inekcií 😉 , ale som ešte netušila, že ak náhodou otehotniem, budem pichať celým 9 mesiacov fraxiparín 😝 , ale len nech 😎

tadea
8. sep 2009

no jasné takynka aj u mňa štítna a nie taká hocijaká 😉 😀 ...ale priamo zhubný nádor aj s metastázami 😀 😀 ...takže som na úplnej substitúcii,nemám ani kúsok štítnice 😀 😀 ...to je iná sranda,že?

zuzla80
8. sep 2009

Taky verím, že bude ok. Pozerám, že sme na tom rovnako nielen so štítnou, ale ešte aj s fraxiparinom 🙂
Len ja už picha heparínky pred softom - ale to ja kvôli tým antifosfolipidom, na príkaz hematologičky. Taky ty kedy začínaš s fraxíkom?

Tomka no supeeer - takže 6.10 pokonzultuješ a potom hor sa na stimulku 🙂 Inak kde si predtým chodila? Možno si to aj písala....

Tadei ola, ola 🙂 no ako nachystaná na zajtrajší KET 😉 A ty čo tiež štítkuješ u endokrinologičky?

takyna
8. sep 2009

Bože Tadi, tak to je záber riadny ☹ , ale podla smajlikov to berieš optimisticky, a to sa mi veľmi páči 😀 , lebo pozitívny prístup je základ úspechu, budeme si držať palce všade, nech to je tehotenstvo , nech ti vyjde KETík 😵

tomka12
8. sep 2009

no ja tiez ked otehotniem, tak musim si pichat injekcie...neviem este ake, ale na hematologii mi povedala,ze ked sa budem pripravovat na dalsi prenos, tak musim hned prist a budem pichat vcelicky...no ale pre dieta vsetko 😉

tomka12
8. sep 2009

Zuzlik, ja som predtym chodila do splnu v KE, mam za sebou 2 IVF, spolu 6 neuspesnych prenosov...

takyna
8. sep 2009

Baby sme všetky na tom rovnako 🙂 , Zuzík fraxík u mňa iba od počiatku tehotenstva 😉 sa má pichať

tomka12
8. sep 2009

no ja mam taky pocit, ze aj ja budem fraxik pichat...

tadea
8. sep 2009

ola,ola....KETík volá... 😎 zuzi a ty fraxík picháš stále už odkedy?

takyna
8. sep 2009

Na moju psychiku bude najvacsia záťaž, ak sa podarí otehotnieť, aby bobák vydržal u mna aspon do 34tt 😔 , aby sa nerozhodol ist skor von, toto ma ubíja dosť ☹

tomka12
8. sep 2009

Takyna, musime verit...bude to dobre... 😉

lenka20
8. sep 2009

aj ja mam chciet fraxik ci co 😝 😉 😀 baby, vy frcite vsetky na nom.. 😉
konecne sa to tu v oktobri rozbehne, uz davno nebola ziadna stimulka, uz aj zabudneme ako sa drzia palce 😉
kanhwicka - je mi to luto ze je to negativ, ach jo, ale nabuduce.. ja som tiez nemala pauzu medzi stimulkami, hned od dalsej MS som sla..takze vlastne len mesiac oddych, a ono to staci, pokial je sono nalez ok..
mirindik - velikanske palciska drzim na dnes, nech ta drobcekovia velmi velmi potesia 😵 😵 😵
tadeuska ty si tu svinuchu stitnu tak dobre zvladla, urcite budes odmenena malym babatinkom, nech ti to vsetko vynahradi 😵
takze vyzera to tak, ze vas asi bude aj dost do party - takynka, tomka, zuzlik, diorka, tadea - vsak?
pozdravujem vas vsetky babulky, snad este vecer nakuknem, a pestovatelky pojdem omrknut ako pokracuju 😅
pekne poobedie 😵

takyna
8. sep 2009

ved to , treba verit 🙂 , budem mu dohovarat, ze u mna je mu fajn, a vonka je svet skaredy a zly 😉 , ale to zo srandy teraz pisem 😉

takyna
8. sep 2009

Aha aké krásne oči 😉 čaf Leni

tomka12
8. sep 2009

no a po tej konzultacii co bude nasledovat? ako sa zacina s tou minimalnou stimulaciou? teda cim sa zacina minimalna stimulka?

zuzla80
8. sep 2009

Tomka takže aj ty si Košičanka 😕 Inak Spln dôverne poznám, ale nikdy viac by som tam nevkročila - raz stačilo 😉 Inak kam chodíš na hemato?

Taky aj ja sa obávam, keď opäť otehuľkujem 😒 - pre mňa sú tie začiatky ťažké, nikdy som sa nedostala ďalej, takže neviem ako to bude ďalej pokračovať - ale neostáva nám nič iné len veriť. Miláčku ty už máš jedno krásne dieťa, tak určite sa to znovu podarí - uvidíš 😉

Tadei - no veru, aj mne sa páči ten tvoj optimizmus 😀 Inak fraxiparinujem niečo vyše mesiaca - ale nie každý deň, len pondelok-streda-piatok, až od transferu každý deň. Totiž mne hematologička povedala, že mám pichať aspoň 2mesiace pred plánovaným ivfkom ...

Lenik - ahoojky 😀 no veď popestuj s nami, už aj Taky sa pridala, len ešte si asi osvojuje pravidlá, však Taky 😅

tomka12
8. sep 2009

Zuzlik, ja pracujem v Kosiciach a byvam v Roznave...Veru ani ja uz nepojdem do splnu...a verim, ze uz ani nebudem musiet...na hemato chodim k Dr. Benovej do Novej nemocnice...

zuzla80
8. sep 2009

Ja len pre Avušku vysvetlím - ten chat a pestovanie - aby si nemyslela, že ju tehuľkovanie oberá o mozgové závity 😀 - my totiž s Tanittkou farmárčime, ale nie skutočne, len na facebooku 😀 a Taky aj Lenka stále váhajú, alebo sa obávajú, že sa narušia naše susedské vzťahy 😀

takyna
8. sep 2009

Zuzík 😀 , ešte si osvojujem veru 😉 , vonkajšok verí, len vnútro občas blbne 😠 , Zuzi tie inekcie sú dobrá vec, vyživujú placentu, možno preto treba pre teba skôr pichať, aby sa bobák čo sa zahryzne, držal až do toho 40tt 😵

tomka12
8. sep 2009

A na facebooku sa da farmarcit? aj ja som na facebooku, ale asi som trosku zaostala v tychto veciach 😀

takyna
8. sep 2009

Zuzík ja s tým neviem robiť s tou farmárčinou 😒 , keď aj začnem mi to nejde 😒

zuzla80
8. sep 2009

Tomka - beňovú poznám z počutia, ja chodím k Dr. Hulíkovej - uvidíš, aký rozdiel je Spln a Reprofit - neporovnateľné, fakticky.
Inak už na konzultácii sa dohodnete ako a kedy budeš stimulovať - Koudy ti povie aké dávky, ktorý deň cyklu začneš pichať a inak lieky ak sa dá, tak si kľudne zháňaj na nete - oni sa prispôsobia tomu, čo si zoženieš, vôbec s tým nemajú problém.... Inak dajú sa kúpiť aj lieky priamo v R. len ťa to výjde drahšie... Je tu taká téma mám/nemám lieky, možno poznáš, tak striehni na niekoho, kto ponúka lieky za doplatok v lekárni.

takyna
8. sep 2009

Zuzík ty ideš tiež gonalom?, či KET máte ešte?

tomka12
8. sep 2009

No to som teda zvedava...ja som si v splne pichala menopur, takze asi budem zhanat menopur...a je pravda, ze tam vidis na obrazovke, ako ti tam embryo vkladaju?

zuzla80
8. sep 2009

Takynečka idem do softu s Gonalom - mám ešte 2zmrzlinky, ale tie si necháme v zálohe na zimu, ak by to náhodou nevyšlo... ale ja verím, že to výjde, nám všetkým - fakt je nás tu dosť veľa, spolu to zvládneme 😵

Tomka je tam taká hra - farmville 😉

takyna
8. sep 2009

V Heliose v Martine, tiež vidíš, ako ti embryjko vkladajú aj ti nechaju kým ležíš po transfere, zapnutý monitor 😵 s embrijkom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre