Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
28. sep 2009

Leni ale vám to ubehlo 🙂 , svokruša môže v privolávaní tehotenstiev myslieť aj na nás 😉 , že pozdravujem 😀

takyna
28. sep 2009

ináč si práve farbím vlasy a z blond, to začína hororovo tmavnúť, asi to bude brunet 😖
cetrotide sa vlastne kedy pichá?

tadea
28. sep 2009

ahojte dievčence 😒 ja som s náladou na bode 0,vidím ako tu bruškujete a čítala som na iných témach ako babám vyšli KETy,a ja stále nič...teraz idem 6-tykrát,ja viem,že sú tu aj iné bežkyne na dlhé trate- zuzlíček,ale je mi z toho nanič... ☹

dnes som 2DC ,takže cca o 2 týždne idem na ďalší KET 😒 ako to dopadne asi všetky tušíte 🙄

ale je to krásne vidieť ako sa vám darí,prajem to každej

tomka už som sa ťa niekoľkokrát pýtala a stále neodpovedáš-bola si na slovensku už 3x na IVF alebo prečo ideš do Brna?

tadea
28. sep 2009

ešte som sa zabudla opýtať tie ktoré ste tam už absolvovali ET-dávali vám nejaké estrogény predtým-Estrofem,Estrimax,Etynilestradiol alebo iné a av akých dávkach?

tomka12
28. sep 2009

Tadea, ale odpovedala som ti, len si to asi nezaregistrovala... 😉 . Na slovensku mam uz 2 IVF za sebou a 6 neuspesnych prenosov... ☹ 😢

tomka12
28. sep 2009

Tadea, lebo po vsetkych tych neuspechoch nechcem ist na slovensko...Nechcem povedat, ze uz tu doktorom neverim, ale neviem najst ine slova...proste to tak citim...Skusim to Brno a uvidim V kazdom pripade mam este jeden pokus, ale dufam, ze to uz nebudem potrebovat...

Toto som ti napisala 😉

tadea
28. sep 2009

ach,prepáč tomka,už si spomínam,nehnevaj sa,fakt už starnem,chytá ma demencia,bohužiaľ nie tehotenská,ale senilná... ☹

ja mám tie isté pocity ako ty...slovensko mi akosi nepasuje 😠

tomka12
28. sep 2009

nevadi Tadea, to je v pohode...neboj nic, dockame sa vsetky, musime tomu verit.... 🙂

tomka12
28. sep 2009

A ty mas kolko rokov? A odkial si?

mirinda10
28. sep 2009

tadea ako to hovoris, ze vies ako to dopadne len dobre to dopadne ved je kopec bab co maju Ketikovske deturence alebo su tehu a teraz urcite rozmrazia tych pravych drobcov co sa ujmu a urobia rodicom radost, treba verit a hlavne klud, ziaden stres ja si myslim, ze mne sa to podarilo nakolko som bola to obdobie v klude a je to velmo dolezite tak myslite babulky na to

taky - cetrotide budes mat tak posledne dva - tri dni a mozno ani nie, zalezi ako ti budu rast vajka tie su na to aby nepraskli

julietka
28. sep 2009

jeej zuzlik aj my mame vybratu Ninku, uz asi 5 rokov aj viac..na nu cakame 🙂 a este Emmka, Sonicka, Slavka, Viktoria, Julia a pre chlapca mam tiez vybrate uz asi od mojho detstva Samka, alebo Martinka, alebo sa bude volat po muzikovi a bude

inak babenky zuzlik a taky vy uz stimulujete?! takto to leti?, viem ste sa o tom bavili, ale uz to takto rychlo ubehlo, veru treba vyuzit ked je este pekne pocasie, aby ste v zime nemuseli cestovat

julietka
28. sep 2009

inak v spravach upozornovali na to ze cca dva tyzdne davaju aby bola vyhlasena epidemia chripky..a ja som ani nepocula v mojom okoli ze niekto je chory...takze babenky tehulky aj stimulantky aj buduce tehulky vsetky si musime davat pozor a asi bude dobre vyhybat sa nejakym hromadnym akciam, napr. nakupne centra a kina... 😨

julietka
28. sep 2009

tadea ja som uzivala estrofem 3xdenne 1 tabletku a po OPU aj crinone/to je ako utros

julietka
28. sep 2009

zuzlik a ozaj, vy ste sa predsa rozhodli pre cerstvych mimisov? 😉 nejdes teraz Ketikovat?

zuzla80
28. sep 2009

Tadeušik ako môžeš byť takto negatívne naladená - veď každý pokus=nová nádej. Veď aj mne sa teraz naposledy podaril KET, nie soft, tak prečo už hneď na začiatku odsudzovať KET - a tiež poznám kopec báb, ktoré sú mamičkami po KETe. Takže už dosť s tými pesimistickým myšlienkami a náladami a poďme úsme na tvári a bojujeme - viem, že je to niekedy ťažké, ale musíme to zvládnuť.
A keďže ideš do KETu, ako som ta tak vytušila 🙂, tak ťa v tom nenechám samú a ani ty mňa a spolu to dajako potiahneme do víťazného konca🙂
A inak okrem mňa je tu aj Lenka, ktorá si toho dosť preskákala a myslím, že ani Tánička nemala ľahkú cestu za svojím vedúcim a v podstate každá z nás, ktorá sme tu už mám aspoň 3IVFká za sebou - tak Tadešu, fakt ta pesimistická nálada ti je na trd 😀

Juliček mne sa istú dobu páčilo meno aj Sára, len akosi som teraz od toho upustila. Niežeby sa mi nepáčilo, práve naopak, len asi by sa k nášmu priezvisku nehodilo.
Juli rozhodli sme sa, že využijeme toto počasie na Soft a ak tak v zálohe KETy, lebo tam sa tak často necestuje. A ja dnes pichám 2dávku 😉

Tomka nemáš za čo 🙂

zuzla80
28. sep 2009

Leni som ti vravela, že to rýchlo ubehne, že sa nenazdáš a mužík bude pri tebe domka - už aby to bolo, že 😉 No a svokruša nech privoláva tehuľkovania - veď o chvíľku tu je január a ide sa na veeeec 😵
Uvidíš ako ti oddych od práce pomôže - sestra si to nevie vynachváliť 🙂 - vravela, že od kedy nechodí do práce, tak je taká kľudná a vyrovnaná - predtým bola vkuse v strese a tak. Tak ja verím, že aj tebe to veeeľmi prospeje uvidíš - a hlavne keď budeš tehu 🙂

adra17
28. sep 2009

Ahojte, dievčatá 🙂
Už dávnejšie som tu nebola, ale myslím na vás stále.
Mamuľky - čakateľky, to je krásne, ako vám tie týždne nabiehajú 🙂. Teším sa s vami, že bábätká krásne rastú. 😵 😵 😵
Všetkým tým, ktoré sa chystáte na nový začiatok, alebo ste už úspešne odštartovali , držím silno palce, nech sa to šťastne skončí. 😉

mirinda10
28. sep 2009

lenik tak vidis uz to mas za par a muzik pride to bude radosti a pride aj s bocianom 🙂 🙂 a kedy koncis v praci len si potom pekne relaxuj nech nie si unavena ked muzik pride to by bola velka skoda a tu dovolenku potom ti moc zavidim aj ja by som sla ale moc si to zasluzite to bude ako druha svadobna cesta co 🙂 🙂

adri no pekne, ze si sa ozvala a ako to vyzera s tebou

babulky aj my sme mali v nedelu hodinku vyberania mien len neviem co vyberieme mame uz nejake kombinacie

aj ja som chcela som Samka ale moj 4 rocny synovec mam 3 Samkou v triede a, ze ich teraz vela tak ma sestry zrusili ale velmo sa mi paci Adamko tak musim najst este nejake meno k nemu

mahuli takze oktober bude tiez tvoj mesiac super moc sa tesim

floskula
28. sep 2009

ahojte. mirinda, cakas chlapca a dievcatko?

takyna
28. sep 2009

Baby ako rýchlo prídu výsledky z mononukleózy?????????????????????????????????????????????? ☹

julietka
28. sep 2009

avusik na teba som velmi zvedava ci uz mala normalne kopka a ako casto ju citis? to musi byt krasne ked uz vyberiete meno a budete ju moct volat po mene 😵 na toto obdobie sa taaak veeelmi tesim, uz to nebudu len bobaci, ale budu male osobnosti s menom 😉
ja uz citim take normalne kopkanie, uz to nie su len take motyliky, aj ked nozky maju este slabucke, takze tie kopanceky su uplne jemne, ale je to strasne mile a asi su uz ulozeni na jednom mieste, lebo ich citim skoro vzdy na jednom mieste s malymi odchylkami, ale oni sa urcite este dokonca pootacaju..

julietka
28. sep 2009

babenky akurat ukazovali vystavu velmi predcasne narodenych babeniek okolo 24tt..velmi silne fotky, ale bolo to skor pozitivne orientovane, pretoze z nich vsetky prezili vdaka lekarom a dnes su z nich pekne deticky...

tanitta
28. sep 2009

ahojky..
Taky.. neporadim neviem 😔
Zuzla... tak predsa ides na to jupiiiiiiiiiii 😉
Julie.. a kde to davali? ja niekedy natrafim na take fotecky drobcov vo fotoalbumoch tu na mk.. vtedy sa mi normalne tisnu slzy do oci...vzdy mi prebehne hlavou co bolo...a dakujem neviem ci Bohu, anjelovi ale niekomu urcite kto riadi nase osudy...a drzi nad nami vsetkymi ochrannu ruku...
baby ja vam uz tak vsetkym zelam takych malych certikov 😵 ...dnes mi dal teda riadne zabrat 😝 ...

adra17
28. sep 2009

Mirindik, to je krásne, že už vyberáte mená. A pekné meno si vybrala 😵 - aj my máme Adamka 😵 😵 . Ja už som sa pustila do ďalšieho boja, dnes som 6DC a čakám, ako sa to bude vyvíjať.

julietka
28. sep 2009

tani davali to v televiznych novinach, ale teraz som si nie ista ci na markize..

zuzla80
29. sep 2009

Ahojte babulky 🙂
Adri tak aj ty si začala stimulku - tuším si mala začať až neskôr, nejako sa našiel priestor aj na stimulku? Tak som rada, že v tom niesom úplne sama, takže už sme 3stimulantky a 2čakateľky - takže rozbiehame tehu vlnu resp. tehu tsunami🙂

Táni veru jede se na to 😀 Inak ja som videla tiež tie fotky čo spomínala Juli, raz nám doniesla kolegyňa taký prospekt a vidieť tie bezbranné detičky... ešte, že je medicína taká pokročilá, že dokáže aj takýchto malých bezbranných drobčekov zachrániť.

Taky - na čo mononukleóza???

mirinda10
29. sep 2009

😀 adri, som rada, ze si sa takto rozhodla netreba sa tak rychlo vzdavat moc ta tu budeme podporovat posielam dvojnasobne tehu bacilky TTTTTTTT 🙂 TTTTTT 🙂 🙂 TTTTTTTTTT tak ta trosku nakazim aj zuzlik uz bude dnes vecer pichat 3tiu injekciu jupiiiiiiiiiii ako rychlo to ide

ja idem vo stvrtok na krvicku a do poradne no aj mne to ide rychlo a o tyzden ideme skontrolovat bobakov do Brna a budem sa pytat na pohlavie drobcov staci aby sa jeden ukazal a uz vieme na com sme 😀

tadea
29. sep 2009

ahojte budúce maminy a maminy 😅 ,pozerám na STV Dr.Harbuľáka z GIN-FIVu...pozeráte??

keď ste sa bavili o menách,v časoch nášho detstva bolo počuť v školách mená ako Zuzka,Marka,Helenka,Anička,
tak teraz sú to samé tie Laurinky,Sárinky,Simonky,Emmky.....sú to pekné mená,ale už ich je strašne veľa....a minule som v obchode počula mamu volať na svoju Sáru Serinka....tak to ma už vážne nasralo 😀 😀

neboj zuzíček,ja sa pozbierma,dnes je to lepšie..."jednou si dole,jednou nahoře..."

písala som dr.harbuľákovi otázku do toho dámskeho magazínu,aj mi odpovedal,ale len na jednu časť-opýtala som sa ho,či sú nejaké zásady,alebo pravidlá pri vkladaní embryí do maternice,lebo ja mám pocit,že mne to dr.vždy odflákne,len to tam vyleje z pipety a hneď beží preč....tak ma len napadlo,či by sa uchytili,keby si na tom dal viac záležať...no neviem,nerozumiem ja veru tomu,aký máte na to názor vy? ako to vkladajú v RF? pod USG? a trvá to dlho? alebo aký z toho máte pocit?? na túto otázku mi teda neodpovedal,potom som sa ešte pýtala,aký má názor na užívanie Prednizonu pri opakovaných neúspešných transferoch,keďže niektorí lekári ho doporučujú,iní /Helios MT/ absolútne zavrhujú-na to mi odpovedal,že mi môže dop.jedine ten Prednizon a PIGD...tak spoň niečo som sa dozvedela.

tanitta
29. sep 2009

ahojky...
tadea... ja nepozeram.. uz ani neviem co je to tv 😝 ... hm.. prednison.. stara dobra tema a rozdielnost nazorov v caroch.... preventivne este nikdy nikomu neublizil...5mg je velmi nizka davka....
pozdravujeeem....vsecicky co pracujete ako vcelicky a co si pichate vcelicky... 😉

bobjan
29. sep 2009

Ahojte🙂

Ja pracujem, takže nesledujem...

Dievčatá na prvú stimulku dávajú clostil + nejaké včeličky? Či koľko asi mi bude treba IU a aké lieky?? Včera som robila revíziu v chladničke a nejako to tam nevypadá dobre 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre