Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
9. okt 2009

mirindik haloooooo nenapinaj nas, ja uz strasne chcem vediet ci to budu baby alebo chalani 😉 😝

avaka
9. okt 2009

Ahojte 🙂
Tak Mirinda este neprisla?Tiez som zvedava,ako sa bobci maaju? 😵
Takynecka,nestrachuj sa tolko,vaja urcite nepopraskaju (aj ked aj ja som sa vzdy bala, ze uz praskli,ale nastastie nikdy 😉 ) A ten pregnyl asi do brucha najmenej boli,ale mne ho vzdy muz pichal do zadku a uplne v poho ,fakt 🙂 Mna jedine ,co stipavalo,boli tie stare merionali..

Zuzli,tie Tvoje vaja si fakt robia co chcu.. 😀 ale nastastie dobrym smerom,a hlavne,stale ich je habadej.. 😵 Tak sa tesime na nedelu.Ja ked som na transfere spomenula,ze by som aj 3,tak.dr.ze eee a s mojou postavou uz vobec nie...
Juli,no ty si mila.. 😀 ,ze v zupane na balkon,to Ti bude teplo,ozaj 😀 ,aspon paplon si hod na seba.. Ja som dnes tiez obzerala kabaty na zimu,ja ani nemam predstavu co si kupim.. 🙄 . A veru sa mi nechce nic extra kupovat na tie 3 mesiace..

Tani,ja tiez zaja nejem,vlastne ho u nas nikdy nikto nejedol,len otec,brrr,dal si ho piect na plech a vyzeral tam ako macka...fuuj...doteraz ked si na to spomeniem...
Leni,Ty sa len o oslavy neboj 🙂 ,ked pojde do tuheho,tak to oslavime 😵 Ved Ty budes robit tu vyznamnu bodku 😉 A aj ked budu same tehule,tak z vlastnej skusenosti viem,ze na oslavy sa vzdy dost ludi najde..
pekny vecer kocky,potom pridem este kuknut Mirindu 🙂

julietka
9. okt 2009

avusik no ved to, ani mne sa nesce kupovat na par mesiacov kabat, preto som si okrem nohavic ani ziadne tehu veci nekupovala, lebo toto je moje prve a posledne tehu a viem ze uz to nikdy nevyuzijem..je mi luto investovat do blbosti.. 😕

tani ja som jedavala zajacikov ked som bola mala, bo moja starka zo stredneho slovenska chovala vsemozne zvery, ale uz si veru tu chut nepamatam
no ale paci sa mi to avkine prirovnanie "ako macka na pekaci" to ma tiez pobavilo 😀

lenik ty sa chystas na ET v januari, no je mozne ze ked sa dozvies vysledok bude akurat februar, a to uz aj my budeme zapijat nase cerstvo narodene deticky, ved mame zatial vsetky termin cca februar, takze budeme pit spolu, aj ked my len decentne, no ale trosku alkoholu v mliecku ani detickam nezaskodi 😉

mirinda10
9. okt 2009

tak uz som tu
mam pre vas dobru aj zlu spravu
tak dobra cakame dve princezny a ta zla je, ze zacina nam trasfuzny syndrom princezna B nie je napojedna na placentu ale na princeznu A a uz zaostava o 2 tyzdne sme 18tt a 16tt
dooktor odporucal priamo kontaktovat odbornika v Hradci Kralove nakolko takyto zakrok sa nerobim tu u nas a da sa to laserom dostranit to prepojenie medzi plodmi. ak nebudem nic robit tak do 3-4 tyzdnov u mna sa vyvola porod takze sa musim objednat co najskor a skusit presvedcit poistovnu aby to hradila ak nie tak budeme musiet ozeliet peniaze co mame na nove auto a budeme si zakrok a hospitalizaciu platit sami
Som dost z toho nestastna aj dr bol smutny ale ak budeme rychlo jednat a zakrok sa podari tak hadam do 31tt vydrzime
babulky dakujem za podporu, teraz idem hladat posudkove na Doveru a nejake info na toho dr co mam doporuceneho

julietka
9. okt 2009

miri presne toto je v novom cisle Mama a ja, tiez je napisane ze to robia laserom..mirindik verim ze urobite vsetko pre zachranu bobacikov
no ale hlavne gratulujem k dvom krasnym princeznickam, neboj sa urcite vam lekari pomozu, ved veda je dnes uz tak daleko

julietka
9. okt 2009

ale nestracajte cas s komunikaciu s poistovnou teraz, ked budete mat fakturu za uhradu vykonu, dodatocne vam to u nas preplatia, ak to preplatit samozrejme chcu, ak nie, aj tak nemate zial na vyber, ludsky zivot je na prvom mieste pred peniazmi..
a myslis ze to je az take strasne drahe ten zakrok..?

zuzla80
9. okt 2009

Mirindik blahoželám k princezničkám, a neboj bude všetko v poriadku, uvidíš - viem, že je to pre teba veľmi stresujúce a ťažké, ale musíš veriť, že to dobre dopadne. Ako píše Juli, v dnešnej dobe je veda tak popredu, plná znalosti a odbornosti - a čechúni sú ešte o krok vpred - proste stále je šanca, že všetko môže dobre dopadnúť, horšie by bolo, keby už žiadna šanca nebola, ale je a to je dôležité, my všetky verím, že princezničky budete nosiť na rukách... Držím ti veľmi, veľmi palce, hlavne žiaden stres 😉

mirinda10
9. okt 2009

ved ja som rada a ja som bola pred tyzdnom v poradni a moj DR nic nevidel ze tam nie je zaden tok to nechapem keby som nesla do Brna tak by mojlo byt neskoro, clovek sa nemoze tu na nikoho spoliehat
ja viem ja som ten clanok citala a mna na uz na to upozornoval aj Stelcel, ze je to bezne mne dnes povedali 30% jednovajecnych to ma
no ja som sa pytala, ze ako sa to robi ci ako umele prides a o dve hodky odides a on, ze nie si normalne hospitalizovana a po zakroku tam lezis nakolka sa musia presvedcit ci sa to podarilo alebo nie takze to nebude tak lacne a ja neviem co stoji tak laser zakrok a potom den v nemocke, neviem co stoji ani u nas ale ved peniaze boli a budu len my tu nebudeme

ja sa budem o moje princezny bojovat a hned od pondelka volam do Hradca Kralove sa objednat na konzultaciu tak sa tiez nabehame ale co asi sme este stale malo toho obetovali, treba asi este viac

kukulik30
9. okt 2009

mirinda..blahozelam, dve baby to nakoniec budu 😵 😵 😵 a co sa tyka tej zlej spravy, len nestracaj nadej...drzim palce a verim, ze to zvladnete...ten stres pri vybavovani je asi najhorsi, ale hlavne, ze je tu ta moznost operacie a teraz sa uz iba treba poponahlat...drz sa moja 🤐

melisska
9. okt 2009

mirinda aj ja ti drzim palceky, blahozelam ku dievcatkam 😵 😵 😵
zuzlik ty moja kocicka 🙂 😉
kukulik 😵 3v1 😅

adra17
9. okt 2009

Mirindík,
tá Tvoja cesta za bábätkom je naozaj ťažká, ale pri predstave toho úžasného konca s dvojnásobným šťastím Ti dá silu zvládnuť aj tento boj. Dve princezničky, to je náááááááádhernéééééééééééééé 😵 😵 😵 Stále budem na vás myslieť a držať palce, aby bolo všetko OK.
Pekný večer všetkým 😉

tanitta
9. okt 2009

zdravim kocky;)..
Miri... tak teda zenske pohlavie;)je dobre ze ste sli do toho brna..... .. hlavne aby boli babetka v poriadku... takyto pripad sa stal u nas... ale ona cakala dvojvajecne...vraj jedno dvojca bralo vyzivu druhemu ale neviem ako....ked kazdy ma svoju placentu 😕 .... srdiecko.. . bude to vsetko sice narocne .. ale zvladnete to...medicina je v dnesnej dobe mocna... mozno viac casu stravite uz len v nemocnici(ja som tam stravila 3,5mesiaca) ale vsetko ma svoj koniec ale budete sa tesit z dvoch krasnych princezien vo vasom kralovstve 😉 ...posielam vela vela pozitivnej energie 🙂 ...drzkajte sa....

takyna
9. okt 2009

Mirindík budeme ti držať palce všade aj tvojim princezničkám 😵 😵 😵

lenka20
10. okt 2009

ahojte babulky, mirindik - gratulujem k dvom princeznam, teodora este teda ma nejake tie schopnosti 😵 😵
a myslim na vas a drzim palce na operaciu, urcite to dobre dopadne, take stastie ze ste sli do brna, ze ste nezostali v klidku doma, clovek si kolkokrat mysli nejdem spekulovat ved je vsetko ok a ono prd.. verim tomu, ze toto bol zasah osudu a ze to dobre vsetko dopadne mirindik, o peniaze nam nikdy neslo ziadnej z nas myslim, dame aj posledne za zdrave deticky, ale ako vravi juli - nevenuj poistovni prilis vela casu, radsej zakrocte cim skor... v cechach ste dievcatka vyrobili, v cechach ich aj opravite 😉 ked je to take caste tento syndrom tak uz urcite vedia co s tym, pomohli uz nejednej mamine a tebe tiez pomozu 😵 😵 😵 budem na vas mysliet 😵 😵

mirinda10
10. okt 2009

dakujem babulky, mam uz toho nastudovane dost citala som aj clanok od toho dr kde mam ist aj ked ten zakrok nie je bez rizika je ich tam viac ale ak to nepodstupim, na na prezitie maju iba 6% co je skoro nic takze idem v pondelok volat a bude horuca linka. A idem sa dat vypisat asi u nas skolabuju mam tam audit aj colnikov a neviem co budu robit ale teraz musim vsetku svoju energiu dat na deti aj ked jej nemam dost som strasne preciltivena, placem skoro stale aj ked viem, ze to nesmiem ale neviem sa niekedy ovladat

zuzik, zajtra budem drzat palceky

inak poodla clanku co som citala tak ak ma zena AH tak riziko TTTS co mam ja zvysuje 8 nasobne, tak si to babulky nedavajte aj ked ja som to nemala ale u mna je to ine ja mam jednovajecne, ktore sa rozdelili az po 3tom dni a preto maju jednu placentu

takyna
10. okt 2009

Ahoj Miri, práve som na teba myslela aj na tvoje princezničky, viem, že situácia nie je lahká, ale riesenie je, za pokus to stoji, a statistiky nie vzdy su presne, neboj sa, pozri sa na mna u mna to prislo ako blesk z jasneho neba 😔 , ale ja aj vsetky co sme tu , vam hrozne prajeme, mas okolo seba podporu, odbornikov, drzim moc palce velmi,velmi,velmi 😵 a na robotu sa vy...r, aj ja som bola taká čo v robote a tak, a nakoniec sa to vyriešilo aj bezo mňa 😵

takyna
10. okt 2009

Zuzík a tebe na zajtra ,veľmi silno tiež palčeky držím, nech konečne tie správne embryjká , sa zahryznú a už nepustia až po 9mesiacoch. 😵
Pozdravujem všetučky , všetky 😵

lenka20
10. okt 2009

mirindik chapem ta ze si z toho smutna, ale zozbieraj prosim posledne sily a sustred sa len na toto jedno, urcite sa to podari, rizika su pri vsetkom, dolezite je ze dievcatka su ok, vyvijaju sa a ak im teraz pomozete tak z nich budu krasne zdrave donosene babulky, praca? to nie je vobec dolezite a kazdy kazdy clovek je nahraditelny, pust to uplne z hlavy, poradia si aj bez teba, kazdy z nich by urobil to iste na tvojom mieste, takze ziadne vycitky svedomia kvoli auditu nemaj... takych este bude... a ty budes zatial pekne operovana lezkat si v nemocnici a dievcatkam bude tiez hned lepsie, ked bude kazda samostatna, hlavne sa snaz neplakat nesmutit, ved musis byt stastna ze sa na to prislo vcas a ze je to riesitelne a pomerne velmi jednoducho... babulky to citia ked si smutna, nesmies im robit stresy... a s poistovnou je to tiez celkom jednoduche - ak takyto zakrok robia aj u nas na slovensku tak ti ho poistovna nepreplati, ak ho nerobia alebo nie presne to iste tak ti ho preplatia.. ale treba k tomu papiere od lekarov v cechach dopredu, prikladas to k ziadosti.. no ved uvidis co ti v pondelok povedia, drzim palce nech to aj poistovna preplati... nech je vsetko, zdrave princezne aj nove auticko 😵 😵
zaujimave s tym AH...ja som to nikdy nemala, moje embrijka hatchovali same, takze nebolo treba, ale dobre vediet... ale v R.to aj tak moc neodporucaju, takze v pohode...
zuzlicek - na zajtra straaasne velke palce thuj thuj thuj, nech sa zahryznu 😵 😵 😵

lenka20
10. okt 2009

mirindik isto si uz prebrazdila net, ja som prave nasla toto http://www.tttsfoundation.org/help_during_pregn...
precitaj, pocitam, ze isto vies po angl. v skratke tam pisu o tej laserovej operacii ze ma vysoke percento uspesnosti, dava ti tak este 10 tyzdnov do porodu navyse a ze je velmi dolezite lezat a papat vela proteinov - inak toto plati pre vsetky dvojickovske mamicky, takze juli - spomal tempo 😉 - plus som citala o nemocke v HK ze maju vynikajucu JISku pre deticky, vypiplali vela predcasnickov, tak urcite pomozu aj vam..
drzim vam palceky, stoji za to precitat si pribehy tych vela ludi, ktorych dvojicky prezili TTTS, su zdrave a pomohla im prave operacia...

avaka
10. okt 2009

Ahojte,
Mirindik,gratulujem k princeznickam... 😵 Ved som vravela,ze zdanie niekedy klame...a predsa su to baby -vytrvalkyne 🙂
Mirinda,verim,ze sa operacia podari a babulky vydrzia co najdlhsie v brusku a potom sa budete uz len vytesovat.. 😉 Moc Vam drzim palce a budem na Vas mysliet..

Zuzlik,aj Tebe zajtra vela stastia pri ET,nech ma dr.istu ruku 😉 Ozi,a kto bude robit ET? ...a vlastne,to je jedno,hlavne,nech sa tam bobacikom zapaci.. 😵

Caute vsetky 🙂

bobjan
11. okt 2009

Ahojte,

Mirindik, držím ti moooc palce a prosím buď silná, aby boli silnučké aj tvoje dievčatká. Na robotu kašli a verím, že to dobre dopadne. Držkaj sa, si silná a dúfam, že to je to posledné, čo ťa pred pôrodom postretlo.

Zuzlik, držkaj sa, moja 😵

mirinda10
11. okt 2009

lenik, citala som vsetko co sa dalo najst na nete aj ten dr. co mi ho odporucali, tak robi tie operacie od roku 2003 a napisal vela clankov tak verim, ze budem v dobrych rukach a dufam, ze sa bude dat s nemocnicou dohodnut ako samoplatca nakolko to nie je sukromna ambulancia. Mam na neho mobil tak hned v pondelok idem volat a dohodnut si termin

pozeram na hodinky a zuzicka nasa ma uz aspon 2 bobacikov v brusku, tak nech ich pekne opatruje, dufam, ze sa zajtra pride pochvalit

dakujem babulky za podporu moc mi to teraz pomaha ani mojim rodicom som nepovedala, mama by asi ani nespala takze sa opat trapime iba s muzikom

lenka20
11. okt 2009

mirindik moja, mas moje palce, myslienky, modlitby, vsetko co by si len potrebovala, ja verim, ze to vsetko dobre dopadne na milion percent tvrdi to teodora, musis mi verit 😉 chapem ta, ja tiez vacsinu nehovorim nasim, lebo by sa zblaznili, zvladnete to vo dvojici, dostanete opateru aku by ste u nas nedostali, treba verit cesurikom, tak nech v pondelok dobre vybavis 😵 😵
zuzlicek - thuj thuj thuj tak nech sa zahryznuuuuuuuuuuuuuu 😵 😵 😵 😵

tanitta
11. okt 2009

ahojte...
zuzlicek... tak thuj thuj dr pevnu roku nech vysledkom je min aspon jeden uzlicek 😉
leni.. mas nejake fotosky na maili... 😉
miri.. ono je lespie zatial nic nevraviet... staci ze sa trapite vy dvaja 😔 ...ale naozaj dr je odbornik ako pises...velmi na vas myslim... budes si vychutnavat rychlorastuce brusko, kopkania.. a potom toho miminkovskeho placuuuuuuuu 😉 🙂 prve slova kroky... potom casom postupne zabudnete na starosti co bolo...
tak kocky pekny dniek zelam....

takyna
11. okt 2009

Ahojte kočky 😵 , Mirindík , každé tehotenstvo je iné, aj organizmus, viem, že to máte ťažké, ale nie ste sami s mužom všetky na vás myslíme, a veľmi si zo srdca želáme, nech to dopadne dobre a tešíte sa s vašich princezničiek 😵 😵 😵

a Zuzík snáď už ste aj na ceste domov, a verím, že tieto embryjká budú tie pravé orechové 😵

pozdravujem všetky 😵 😵 😵 😵 😵 😵

julietka
11. okt 2009

miri, na zajtra ti moc drzim palce, aby si pocula od pana doktora len pozitivne spravy. Uz len to ber ako vyhodu ze ste boli doslova "osvieteni" aby ste sli do toho Brna, tam su naozaj niekolko rokov popredu v odbornosti aj pristupe.
Neviem, no asi je naozaj vyhoda ze vam na to prisli skor, ako vravis hned na zaciatku kym sa uplne rozbehol ten transfuzny syndrom. Je mi uprimne luto ze to postihlo prave vas, ale clovek si vzdy ked sa stane nieco zle povie "preco prave my", ale verim ze vy budete v dobrych rukach a dostanete tu najlepsiu starostlivost, nech to bude stat cokolvek. V tomto pripade zakrok asi prinasa so sebou urcite rizika, ale na vyber nemate, vo vasom pripade je tam velka sanca na zachranu obidvoch babuliek
drzte sa, aj s manzelom to spolocne zvladnete, musite byt silni, babulky vas potrebuju 😵

julietka
11. okt 2009

zuzlik, verim ze toto bola vasa posledna cesta do Brna 😉

a zdravim vsetky babulky 🙂

mirinda10
12. okt 2009

tak uz som objednana do HK na zajtra ale dr. povedal aby sme sli priamo do Londyna, ze on tam tiez posiela svoje paientky, tam je vacsia sanca na uspech tak uvidime ideme tam na 12tu a ze to bude trvat az do vecera tak sa moc bojim. Vacsia sanca je ked zachrania aspon jedno v UK je to 81% a pre obe 55% ako mi povedal dr. u neho ta sanca je tak polovicka ale nech ma este raz prezrie a verim jeho posudku
dnes si idem po PNku a idem potom na tu genetiku

tanitta
12. okt 2009

dobre ranko...
Miri.. bozinku...clovek by si ani nepomyslel ake problemy clovek bude musiet riesit... 😔 pnka.. jednoznacne musi byt...uspesnost je celkom pekna;)...urcite lekari v tomto pomozu babetkam... som o tom presvedcena....len davajte pozor aj na cestach...su to vase pokladiky ktore vas obdaruju tym najkuzelnejsim usmevom 😉

zuzla80
12. okt 2009

Ahojte...
Mirindik moja toľko si toho musíte preskákať, musí to byť pre vás hrozne ťažké, ale my ti všetky budeme tak statočne a silno držať palce a veriť, že obe tak dlho vytúžené babuľky budete držať v náručí. Percento úspešnosti je ozaj veľké - asi Pán Božko vedel, prečo ti dal takú dobrú a dobre platenú robotku 😉

Ako ste na mňa upenlivo mysleli, ste zlaté... Transfer nám robila Vitoušková, až som sa potešila keď som ju zbadala. Trošku mali spozdenie, lebo pocientka si nepichla Pregnyl vtedy kedy mala, tak nás vzali až po 9.30. Vkladali nám 2embryjka - hatchujúce blastocysty a zrejme niečo ešte ostane na zmrazenie asi 2embryjka určite, tie došli do štádia expandovaných blastocýst no a ešte sú tam ďalší 3adepti na zmrazenie - len ešte sa nevie, či budú vhodné... Baby ja som šla s takým optimizmom na transfer, ale niečo sa dos.ralo v robote, mojou chybou a som z toho strašne smutná - obávam sa aký vplyv bude mať táto negativistická nálada na môj výsledok - až mi je z toho na nič. Škoda, že nám ET nevyšlo tak, že by sme mohli ísť rovno z neho niekam vypnúť - lenže dovolenky už málo tak sa nedalo ☹ ... Možno sa zaradím o chvíľku k nezamestnaným 😒

Pozdravujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre