Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kanhwa
11. nov 2009

Juli fuj, to muselo byt hnusne 😠 a kedy budu tie vysledky vlastne?
Rebeka, idealne su 4 navstevy v brne. Ale teoreticky ti ultrazv. kontrolu pred stimulkou, ci sa moze vobec zacat a aj folikulometriu 7.-8. den stimulky moze urobit aj tvoj lekar. Tak potom by si tam isla len na odber a transfer, ako ti Juli pise. Ale urcite by ste mali ist este pred tym celym na prvu konzultaciu dohodnut veci a najlepsie je dohodnut sa telefonicky na cisle, co maju na stranke. Bez ohladu na vysledok, urcite budes spokojna a pristupom. Myslim, ze vsetky co sme tu sme predtym absolvovali ine centra, takze mozeme porovnavat.
Dobru nocku, dievcata 🙂

tanitta
11. nov 2009

Julie.. som rada ze ste to prezili tuto kaloricku bombu 😵 ...neboj zajtra tu horalku vytiahnes ver mi 😉 ... ja som foto neposielala .. napisala som dakovny mail a pozdrav...
Zuzla...nooooooooo vies.. kedze preprava funguje bezproblemovo nie su vylucene nasledky 😀 ..... 😵
Rebeka....oplati sa cestovat....prip. to poriesit s ubytovanim....

rebeka33
11. nov 2009

ďakujem vám veľmi pekne ste veľmi zlaté. Ak ket náhodou nič, tak som rozhodnutá ísť do Brna. díky.

mirinda10
12. nov 2009

juli no vidim, ze si to stastne prezila a si ok, ja si tiez myslim, ze horalku vytiahnes coskoro a nebudes dlho postit 😉

tak mne pichli sondu v okoli pupka, takze mam tam taku malu jazvu asi tak 1,5 cm a cez tu sondu najskor posunuli kameru to si zafixovali utz co kde bude prepalovat laserom a potom cez sondu posunul laser a palil
no a cez tu sondu mi odoberali aj plodovku, ta sonda je taka rurka a cez nu pretiahnes vsetky veci asi tak
ale asi na tomto principr robia aj laparku nie?

no ked som vcera volala s dr. tak ta babula co ju operovali tyzden po mne a jej zachranili tiez jedno dievcatko tak potratila po 2 tyzdnoch, ona ale zacala uz pocas operacie krvacat do maternice 0,4 l krvy a museli jej dat transfuzku ale urobil sa jej v maternici velky hematom a zacal robit sarapatu, tak nakoniec dostala vysoke teploty a silny zapal a nasledoval potrat, chuda dost si uzila a este je tam ale ma jednu vyhodu ma uz dvoch chlapcov a ma iba 30 rokov a nevie co je to problem otehotniet, takze po nejakom case mozu opat zacat pracovat na babetku a u nich to je zevraj na prvy sup. Vcera som jej pisala sms tak dufam, ze to preboli a bude ok
Ona ale mala problem nakolko placentu ma na prednej strane maternice, takze sa tam tazko dostavalo a aby odpojil od seba babulky a to su mikro zilky a tu sa moze vsetko stat aj nam dr povedal, ze je tam moznost mat mnozstvo komplikacii aby sme na to boli pripraveni ale dakujem bohu ja aj mala sme ok

dnes konecne po 4 dnoch vyslo slnko radujme sa asi budem spacirovat okolo domu nech som aj ja trosku vonku

pekny den prajem

zuzla80
12. nov 2009

Zdravím baby 🙂

Ja som si dnes akosi dlhšie pospala, zrejme aj vy, keď to tu akosi dneska viazne, česť Mirindikovi 😉 Miri inak si ma tak navnadila na ten ovocný šalát s jogurtom, že sa s ním práve teraz napchávam 🙂

Juliček normálne som si tú sladkú vodu predstavila, aké to muselo byť hnusne sladké bleee 😝 No už sa na to teším 😅

Táni oživila si vo mne spomienku na "prepravu" 😀 😀 už som na to "slovko" aj zabudla - to by boli krásne následky však 😉

Rebeka my sme dochádzali z KE do Brna, len my sme najprv zo Splnu zdúchli do Heliosu v Martine, keďže sme mali ešte 2hradené cykly, a až potom viedla naša cesta do Brna. A ako ti písala Juli, či Kahnwa, tak s takými 3-4návštevmi v Brne treba rátať + 1cesta na konzultáciu. My sme pred OPU prespávali v BA, lebo OPU zvykne byť ráno o 8h., len raz šli o 2hod. ráno z KE do Brna a povedali sme si, že takto radšej nie. Potom sme už prespávali.
Ak máš ešte hradené cykly, tak možno by stálo za zváženie zmeniť centrum v rámci SK - ale je to samozrejme na tebe.

takyna
12. nov 2009

Ahojte kočky 🙂
Mirindík kelovka mi vyšla na výbornú 😉 už aj dnes sa na nu teším 🙂
Ja spím, spím, spím, dnes, ako mechom slahnutá, od vcera ma bolia vajecniky , a pobolieva az reze podbrusko, mali ste to aj vy?, podla menzesu som prave akoze v ovulke, dufam, ze to nie je predzvest niecoho co nechcem 😝
pozdravujem všetučky 😵 😵 😵 😵

julietka
12. nov 2009

teda mirindik, ked toto citam co vsetko sa deje, to je strasne...ale po tomto vsetkom a co pises o tej babenke je naozaj velka vyhra ze ste to takto pekne zvladli s babulkou a naozaj musis byt stastna ze si vlastne "dopadla velmi dobre" v porovnani s tou dalsiou zienkou. Ona sa z toho urcite casom dostane a kedze ma dalsie dve deticky tak tie jej nedovolia dlho smutit a mozno si naozaj spravia dalsie..

uz mam dovareny kelovy privarok 😉 a vidim ze aj zuzlik sa nechava inspirovat mirindikovimi chutami 😅

babenky nasla som si novu zabavu..lahnem si na chrbat vyhrniem si tricko a pozorujem ako sa drobci mrvia, sa mi tak srandovne nadviha brusko a vlni ako na husenkovej drahe, musim sa pritom nahlas smiat, a asi sa smejete aj vy ze som šiši ale mna to neuveritelne fascinuje, cele toto obdobie povazujem naozaj za ten najvacsi zazrak a strasne vam to vsetkym prajem zazit zacinajucim tehulkam aj snazilkam 😵

julietka
12. nov 2009

taky vidim ze aj ty mas dnes kelovy den 😀
a na tie krce si daj magnezko, mozes aj naraz 2 tabletky a lahni si. Toto mi poradila ta moja kamoska gynekologicka z antolskej. Vraj na letaku pisu ze max. 2 tablety mozu tehule ale ze to sa len farmaceuticke spolocnosti chcu chranit, normalne mozeme aj 6 tbl.denne, ale mne kazala pri nejakych krcoch prip.tvrdnutiu jednorazovo si dat 2 tbl. a lahnut si. Povedala ze v ziadnom pripade nemam hned utekat do nemocnice, lebo transport je este horsi na vzniknuty stav..samozrejme pokial to nie je nieco extremne vazne s krvacanim a pod.ale to uz kazda z nas je natolko inteligentna ze dokaze rozoznat co je uz nezvladnutelne..

julietka
12. nov 2009

taky este som chcela dopisat ze teba je to roztahovanim maternice, takze sa neboj, aj mna to bolelo aj vajecniky ma pichali a obcas ma pichaju este aj teraz, sice neviem preco, ale keby nieco nebolo v poriadku zrejme by ma na to doki upozornila pri UTZ

tanitta
12. nov 2009

caute baby...
vyuzivam volnu chvilku...
julie...veru je to krasne 😉 ... pockaj ked sa budu hmyrit "nazivo" 😀 ....a vies co je sranda?ked ma doviezli na antolsku tak 3hodiny som stravila behanim po antolskej koli prijmu!!!!!!!!!! nevedla som kam co... sla som hned na oddeleniena rizikove ale odtial ma zas poslali o poschodie nizsie a odial zase nizsie... az som skoncila na prizemy 😝 ... pakaren.........sa cudujem ze som v tom momente neporodila 😔 ...

takyna
12. nov 2009

Juli tak to mas prijemnu zabavu 😵 , beriem magne B6 2-krat denne od vcera, mozno aj s toho som taka ospalesia, viac ako doteraz, vraj je to dobre aj na nervy 😉
Mirindik diky za typ na obed 🙂 som zabudla dopisat

julietka
12. nov 2009

tani uplne si to viem zivo predstavit, mne sa toto presne stalo co hovoris ked som sla na laparku, pochodila som vsekty odd, z prijmu ma totiz poslali kadetade...len ja som na rozdiel od teba nesla takmer rodit, preto sa cudujem a krutim hlavou ako ta v takom stave mohli posielat takto bezhlavo hore-dole.. 🙄
..no veru tani skoro kazdy vecer si s muzikom hovorime ako by sme ich iz chceli drzat v naruci, zaroven dufam ze tam vnutri vydrzia co najdlhsie a v poriadku

takyna
12. nov 2009

dievcence takyto chaos je vsade, aj u nas ked som krvacala s malym, ma chceli odbit s jedneho oddelenia na druhe 😅 keby nezakrocil manzel 😔 😝 a riadne tam nezahulakal

kanhwa
12. nov 2009

Ahoj babulky 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja len tak na rychlo, pozdravujem vas.
Juli, to je krasne, ako to opisujes - ja som to uz sice kedysi zazila, ale to uz bolo hroooozne davno. Tiez by som to velmi chcela zazit...

dior
12. nov 2009

ahojte moje konikove kamosky , tesim sa ze patri k vam ze sme po niekolkych neuspesnych pokusoch na sk vyskusali reprofit 🙂 dnes kontrolne hcg 8245 😵 a mame 12mm dutinku , drzte nam palce aby sme za 2 t poculi aj srdiecko 🙂

prepacte ze som sa dlhsie neukazala, gratulujem maminkam, cerstvym tehulkam a snazilkam prajem velmi // 😵
specialne pre LENKU :
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

a dakujem Lenke, Takyne a Zuzle, ze ma tak super podrzali 😵

Julietka, ty si raz napisala, ze si sa od zaciatko ET spravala ako tehulka, ze si na to tak myslela a urobila som to aj ja, tak som to zopakovla po tebe 😉

Mirinda- tesim sa ze malicka je v poriadku 🙂

lahhel
autor
12. nov 2009

Ahojte babulky 😉

Ozyvam sa aj ja po dlhsej odmlke, ale nestihala som...teraz som na PN, chripkujem, tak som vas prisla aspon pozdravit 🙂 🙂

Zuzlinka, veeeelmi moc gratulujem k tehulkovaniu, som stastana, ze sa vam to nakoniec podarilo 🙂 a ttebe Dior 🙂
A samozrejme blahozelam vsetkym novym tehulkam (bohuzial uz to nestiham vobec sledovat) a snazilkam drzim palce, nech sa im tiez zadari...

Mirindik, tak letmo som si precitala tvoje prispevky, ale tesim sa, ze zostala aspon jedna bambulka, budem silno drzat palce, aby to vsetko dobre dopadlo 🙂

A samozrejme pozdravujem nase ostatne tehulky 🙂

Ahojky Julietka 🙂

My sa tiez s muzim snazilkujeme, ale zatial nic, a mozno aj v robote skoncim, lebo mame velmi arogantneho majitela, ani PN mi nechce preplatit, ani neviem ci dostanem vyplatu...nic moc, takze mozno budem zase bez prace, ale to pojdem hned na dalsiu stimulku, planujem ju na januar..uz sa tesim...

A nakoniec pozdravujem vsetky reprofitacky 😉

zuzla80
12. nov 2009

Diorik tak ja aj takto oficiálne GRATULUJEEEEEEEEEEEEEM - a verím, že to dotiahneme do toho najkrajšieho a najvýtuženejšieho konca 😉 A rado sa stalo 😵 😵 a 🤐 pre diorčiatko 🙂

Lahelik no vitaj moja - dúfam, že ťa nenakazila tá ukrajinská chrípka, tak sa skoro vylieč nech si fit. S tým zamestnávateľom ma to mrzí, niekedy je naozaj ťažko nájsť chápajúceho zamestnávateľa, a myslím, že v dnešnej dobe ich treba lupou hľadať. Ak sa to náhodou s robotkou dokašle, tak ti hrozne prajem, aby to v januári vyšlo a budete tehuľkovať s Lenkou 😉 Som rada, že ťa tu po dlhej dobe opäť vidím 😵

Taky mňa včera taktiež veľmi bolelo brucho - mňa skôr tie mrcho kŕče tráúoa, za posledné dni, som také silné bolesti ako včera večer ešte nemala, až do krížov mi to vystrekovalo a aj nohy ma z toho boleli - som si spomenula na Juli, a som rada, že to Juli tu spomenula, lebo som vedela, že je to asi normálne a ukľudnilo ma to. Inak s tým spaním, zo mňa sa mužík stále smeje, lebo ja mám 2také spánkové fázy - 1xkrát zaspím medzí 19-20hod, tak na hodinku, asi podvedome telo tuší, že mi treba pichnúť injekciu, a 2.etapa príde okolo 21h. a to spím až do rána 🙂

Táni ešte, že to takto dopadlo - ja mám tiež svoju skúsenosť, keď som mala OHSS a tiež vďaka "agresivite" mužíka som nemusela behať hore dole po oddeleniach.

Juliček mne sa náhodou to tvoje pozorovanie páči a nepríde mi, že si šiši 😅 - myslím, že ak sa dostanem do takéhoto "štádia" budem to robiť taktiež 😅

Kanhwi aj ja ťa pozdravujem. Ako ide pichačka?

zajacik...
12. nov 2009

Ahojte, len som tu nakukla 🙂
Dior gratulujeeeem, tesim sa ze pribudla dalsia julovka 😵 😵 😵
Zuzlik, Taky a dalsie ahojte 🙂
Kanhwicka moja straaaaaaaaaaaaasne silno ti drzim vsetky palceky, tentokrat to musi vyjst a budeme tehulkovat spolu, to bude naaaadherneeee 🙂 🙂 🙂

tanitta
12. nov 2009

Diorcek... 😵 to je uzasne 🙂 ... dalsie male reprofitatko.... 😉 gratulujem
Lahel...to je otrasne ako pristupuju niektori zamestnavatelia....ale snad v tom januari zacnes novu etapu tehulkovsko-maminkovsku 🙂
Zuzla...nabuduce uz budem vediet ze treba zvysit hlas 😎 ....ej ale porobime rachot je jedno kde ale poriadny😀
sme teraz prisli domov po tme sa uz zle kocikuje 😎

takyna
12. nov 2009

Ahojte Lahel prajem skoré uzdravenie 🙂

Zuzík tak včera sme tak isto obe trpeli 😉 , aj tie nohy som mala ako ty, žeby telepatia?, no nič nenarobíme sme spojené myslami, 😉 🙂

Zajko pozdravujem 😵 , a tebe Diorka moja oficiálne GRATULÍRUJEM 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zajacik...
12. nov 2009

Taky aj ty uz mas 7tt? Mne to naskocilo len dnes, a to mam termin 4 dni pred tebou 😕 Ale ty si si zrejme zadala kratsi cyklus ako ja, ja som si dala 26dni 🙂

zuzla80
12. nov 2009

Zajko ahooj, aj ja ťa pozdravujem, ako sa máš moja?

Táni veru, niekedy treba byť drzí, i keď ja ten typ vôbec niesom, ale dostala som do vienka mužíka 😅

Taky veru, veru na tej telepatii niečo bude 😵

mirinda10
12. nov 2009

som rada,ze som vas trosku inspirovala tak dnes sme mali kapustne halusky so slaninkou mnnnnammmm
bola tu moja sestra s malickou, koji ale dala si aka bola zlata ale od zajtra zacinaju s prikrmom tak hadam mala uz to nejak prezije alebo bude prdkat 🙂

taky mna boleli vajecniky a podbrusko moc asi najviac do 10tt potom to bolo kazdym dnom lopsie a lepsie , treba vydrzat ono to prejde lahnut a dat si magnezko nic ine nepomaha

dior gratulujem, takze dalsie repoficatko, super, moju tam zlate ruky pre nas nekonecne snazilky 🙂 a stastne tehulky na x-ty krat

lahelik, pekne od teba,ze si nas prisla pozriet, no dnes je to tazke najst pracu a dobreho sefa ale som rada, ze si nastartovana na novu stimulku a mas plan, motivaciu tak teraz ti prajem nech porazis tu nestastnu chripku nech naberies vsetky sily do dalsieho boja

zuzik ja som mala tiez dve fazy spanku tak do 12tt , presne ako mas teraz ty, teraz uz mam nocny spanok prerusovany iba ked musim na wc ale cez den som ok

takyna
12. nov 2009

Zajko ja mám 30 dní cyklus 🙂

takyna
12. nov 2009

Mirindik ja dnes rybie prsty s kasou 😉 , ja viem, ze to musi boliet, to je ok, len sa mi zdalo , ze to bolo ina bolest, taka rezava 😝 a na taku si nespominam, neviem nejdem to riesit, 🙂
ja chodim na wc kazde 3hodiny v noci, od zaciatku 😝 🙂

julietka
12. nov 2009

diorka z celeho srdiecka ti gratulujem a prajem len a len uspesne tehulkovanie, nech vsetko prebieha bez vacsich problemikov, som rada ze ti pomohla sila pozitivneho myslenia 😉
mas krasne hodnoty Hcg, takze je vsetko na najlepsej ceste, nebojkaj, teraz sa uz len setri a vela vela oddychuj a papaj kyselinu listovu 😵

zuzlicek nebojkaj to taaak rychlo ubehne ani sa nenazdas a budes ty pozorovat husenkovu drahu na tvojom brusku 😅 a samozrejme aj ostatne tehulky, je to naozaj ten najkrajsi pocit na svete, samozrejme kym nedrzime babatka v naruci

lahelik no som rada ze si sa po dlhej dobe ozvala, tusila som ze v praci to nie je celkom v poriadku, uz podla toho co si spominala ako to zacinalo. Ale nerob si z toho hlavu, takych kretenov majitelov je vela, a nie si prva ani posledna ktorej sa nieco podobne stalo...tiez mam podobnu skusenost (nevyplacala mi celu mzdu a zneuzivala nas na uplne ine prace ako boli v zmluve) a isla som sa stazovat na urad prace na pravne oddelenie, aj chceli podniknut kroky proti majitelke ale potom som to sama zastavila a radsej som dala vypoved, lebo po tom vsetkom by som tam aj tak neostala...
lahelik tak ti zelam aby sa ta situacia cim skor vyriesila a ber to tak ze vsetko zle je na nieco dobre, a mozno ked budes doma a v klude sa vam podari, alebo sa pustis do stimulky 😵

julietka
12. nov 2009

babulky mam taky pocit ze buduci rok v lete bude nasa tema na poslednej strane 😵 my s avkou a mirindikom budeme kocikovat a vy vsetky budete rodit letne babatka, jedine ze to tu budu udrziavat aktualne tehulky lenik, lahelik a dalsie terajsie snazilky

pozdravujem vsekty ostatne babulky 🙂

zajacik...
12. nov 2009

Zuzlik mam sa vyborne, klop, klop, aby som nieco nezariekla. Priznaky nemam ziadne, ale tak snad je vsetko OK. Predvcerom som bola na UZV, mali sme dutinku 7mm, o 2 tyzdne dalsi UZV, dufam ze bude srdiecko 😵 Chystas sa k Dankovcikovi na skrining v 1.trimestri?

lenka20
12. nov 2009

babulky ahojte, ja len kratucko...
DIORENKA - specialne gratulacie takeho oficialne konikovske 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 prajem ti nadherne tehulkovanie, nech vsetko ide ako po masle, nech si toto najkrajsie obdobie zivota mozes plne vychutnat 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
lahhelik rychlo sa uzdrav a tesi sa ze budem mat v januari partacku 😉 smola s tou pracou, niekedy clovek natrafi na takeho blba... ale kasli na to, sustred sa na snazilkovanie, aj tak budes coskoro tehulka, tak netreba riesit pracu...
pozdravujem vas vsetky kocky, pekny vecer 😵

takyna
12. nov 2009

Lenik ahoj ako Ultrazvuk?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre