Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mirinda10
11. máj 2009

aj ja budem k nemu chodit aspon v stedu sa s nim stretnem, no je mladsi ako ja nemala som zatial takeho mladeho dokiho 😀

labus
11. máj 2009

Mirinda aj odomna je mladší ja budem mat v lete 38 ale mne to nevadí že je mladší hlavne že je šikovný

julietka
11. máj 2009

labus ale oni su tam vsetci strasne zlati, OPU mi robil dr.Machac a ten je tiez uzasny. dvakrat minimalne bol za mnou na izbe co a ako dopadlo, povedal mi prognozu, to by sa teda v takom iscare nemohlo stat. tam som po narkoze musela odcakat v cakarni este raz aby mi dali vobec spravu z OPU 😕

julietka
11. máj 2009

mirinda a ty vies ko ze je mladsi ako ty 😉 mozno iba tak mlado vyzera 😅

veru baby hlavne ze je sikovny, inak by tam asi nebol 😵

mirinda10
12. máj 2009

julietka pozerala som na ich stranku a videla som kedy skoncil VS tak som si to vydedukovala

tak dnes som bola v Prosanuse dat vymenny listok bolo mi povedane do tyzdna mi poslu kartu novemu lekarovi a do konca maja som u nich registrovana, takze sa nemozem vlastne ani nikde objednat az v juni mozem ist prvy krat k novemu dokimu

Lieky a utz si budem musiet riesit v Brne super 😀 😀 ten nas uzasny system ale nemam na vyber

mirinda10
12. máj 2009

inak skoncil skolu v 2001 a to ja som mala 31 okov a on ak isiel s 9tky tak 25 max 26 rokov a na fotke je fesak

zuzla80
12. máj 2009

Ahooojte,
Mirinda nevadí, možno je lepšie ak kontroly počas prvého softu absolvuješ v Brne, aspoň si ťa lepšie odsledujú oni a keď si vravela, že odbery si stále mala veľmi skoro, tak o to bude lepšie ak budeš pod kontrolou v Repráku. No čo pripravená na zajtrajší pohovor 😉 Na koľkú ste objednaný?

Labus drž sa dneska - nezabudni sa nám prísť pochváliť koľko vajok bude 😉

Baby oni sú tam všetci mladíci a fešáci - minimálne Koudelka a Štelcl 😀 ale v podstate sympoši sú všetci 😀

mirinda10
12. máj 2009

Zuzi ano uz som dusenvne pripravena dnes si dam podpisat dovolenku a vyrazame po spicke som objednana na 12,00 tak to s prehladom zmakneme ak nebudu havarie po dialnici to si pozrieme na webe aka je situacia

len som zvedava kedy pride mrcha hadam cez vikend a da sa tam chodit nma utz aj cez vikend alebo len cez tyzden najradsej by bol vikend ale ak sa neda tak rano na 8mu aby som uz na obed bola v praci a zoberiem si len pol dna dovolenky radsej si privstanem

zuzla80
12. máj 2009

Mirinda my sme mali počas prvého softu 2kontroly - na 6-7DC a na 10DC - ak ti to výjde cez víkend, tak nieje problém prísť na kontrolu aj cez víkend, ale na utz väčšinou objednávajú - my sme boli objednaný až na 10.30 ale oni dosť ústretový, tak možno by sa dali dohodnúť kontroly aj skoro ráno. Veď sa opýtaj zajtra, ale isto nebude problém 😉

lahhel
autor
12. máj 2009

Ahojte babulky 🙂

Mirinda, tak je mozno aj dobre, ze to takto dopadlo, aspon sa to vyriesilo samo a nemusis uz rozmyslat ako a co...vsetko si vybavis v Brne a bude...zajtra ti moc drzim palceky 🙂 ...a budeme zajtra netrpezlivo ocakavat tvoje dojmy, urcite len a len pozitivne 😉

Labus drzim palceky, aby boli vajka krasne a bolo ich co najviac, potom cakame len dobre spravicky 🙂

Zuzla, akurat som sa aj ja chcela spytat, ci robia UTZ aj cez vikend..tak to je super, lebo este som sa nerozhodla, ci pojdem do Brna na UTZ alebo k mojmu dokimu..a teiz som si to v kalendari pocitala, a vyzera to tiez ze jedna kontrola vyjde na vikend a moj doktor nerobi..tak dakujem za odpoved.. 🙂 A ako citam, ty uz tiez coskoro ocakavas mrchu, tak nech pride co najskor mrcha mrchata...ja cakam dnes (uz mam krce, tak je to tiez na dobrej ceste), najneskor zajtra...Inac aj Machac je fesak 😉

Julietka moja, a ty sa mi ako citis, dufam, ze krce sa uz stratili..Julietka, chcela som sa spytat, ty si bola na prvu kontrolu na 7DC, vsak? Potom si telefonovala alebo pisala do Brna ohladom vysledkov? A hned v ten den si zacala pichat Menopur? Ja sa pytam preto,lebo moj doki robi az poobede od 13.00 hod, tak neviem ci ma vyzdnam pisat, ale skor zavolat, aby som mohla popripade hned pichnut..ale injekcie mi pir kazdej stimulke kazali pichat rano, nie poobede, tak neviem ci sa to bude vlastne dat...asi pojdem na tu kontrolu radsej do Brna...

zuzla80
12. máj 2009

Lahhel určite sa dá prísť na kontrolu aj cez víkendy - my sme mali prísť v nedeľu, lebo Koudy bol od pondelka od cestovaný, lenže my sme v nedeľu nemohli a tak sme v pondelok skončili u Štelcla. Tak nech mršina dorazí načas, aby si mohla začať úspešnú stimulku 😉 - ja ju očakávam v piatok-sobotu, no uvidíme, či ma nebude naťahovať, tak ako to má vo zvyku.

bobjan
12. máj 2009

Ahojte🙂

Dievčatá, čo ste si brali na prvú konzultáciu?

mirinda10
12. máj 2009

no ja mam kopie sprav tak to donesiem vsetko co mam a uvidim co povedia

lahhel
autor
12. máj 2009

Bobjan, ja som si zobrala so sebou vsetko co mam - vysledky krvnych testov, imulogicke testy, genetiku, vysledky zo vsetkych CAR-ov - tu je potrebne vediet o kazdom IVF-ku kde bolo, kedy, ake lieky si brala, v akom mnozstve, kolko bolo oocytov, kolko sa oplodnilo, kolko ti vkladali a ako to dopadlo..Viacmenej mne doki papiere ani nepozeral, len sa pytal a ja som odpovedala..tak je dobre si to nejako spisat na papier o tych IVF-kach, aby si vedela...Potom kedy ti robili HP, aky je stav spermiogramu..a to je asi vsetko...Potom ta pozrie na UTZ a urobi zaver...taaakto nejako.. 🙂

zuzla80
12. máj 2009

Bobjan ja tak isto ako Lahhel - väčšinou sa on pýtal a ja som mu odpovedala, ale mala som so sebou pre istotu kópie zo všetkých vyšetrení, ktoré som mala doteraz urobené. Urobil utz a dohodli sme sa na ďalšom postupe 😉 Bobjan ideš aj ty konzultovať do Repráku 😉 ?

bobjan
12. máj 2009

Dievčatá ďakujem vám moc 😉 O tom silne rozmýšľam, že by som v júli niečo spáchala, keď ten FC je až v auguste-septembri....neviem sa rozhodnúť....

len tak sa zatiaľ informujem, či netreba dať niečo špeciálne urobiť.... asi si dám teda potom ten HP urobiť...

labus
12. máj 2009

Lahhel dakujem ja žial nemam dobre správy slabo reagujem štelcl povedal že su tie folíky male takže ak dorastu dva bude to zázrak .Nestopli ma tak vo štvrtok mam další UTZ

lahhel
autor
12. máj 2009

Labus, to je mi luto...A kolko tych folikulov mas a ake velke su, ked to je slabe? A labus o kolkej ste boli dnes objednani na UTZ? A objednavala si sa 1DC telefonicky, alebo kedy?
Ale ked ta nestopli, tak to je dobre, este tomu davaju sancu, a za dva dni sa toho moze vela zmenit...teraz uz aj nieco pichas?

labus
12. máj 2009

Lahhel ja som bola na UTZ tu nie v Brne ale u nás v LV a mám 10,8mm, 8,9mm, 7,3mm ,6,6mm ,4,4mm a som 7DC a 6den stimulky

lahhel
autor
12. máj 2009

Ale ved to je celkom dobre nie, kazdy den narastie folikul o 3-4 mm (spon tak mi vravel moj doki), takze za dva dni sa mozu pekne vysplhat..a uz si zacala aj nieco pichat? A co sliznica, tu mas aku velku?

labus
12. máj 2009

Lahhel pokial viem tak 2mm narastu zhruba za den - no uvydíme ako bude my sme z mužom už zmireneý z akýmkolvek výsledkom je to náš posledný pokus tak dufam že ho aspon dotiahnem do konca a podom dej sa vola božia

lahhel
autor
12. máj 2009

Labus a preco ste sa rozhodli, ze to bude vas posledny pokus? Tuto minimalnu stimulku mozes vyskusat aj viackrat...

labus
12. máj 2009

Lahhel to je na dlhe rozprávanie ja mam minimálky z vysokými dávkami a aj tak zle reagujem ja som brala 2x1 clostil a hned aj 2 ampl. Menopuru to ako by som mala riadnu stimulku ale prečo sme sa task rozhodli je na dlhe rozprávanie

lahhel
autor
12. máj 2009

Tak ked budes mat niekedy chut na rozpravanie, kludme mi napis do IP, rada ta vypocujem..drzkaj sa... 🙂

labus
12. máj 2009

o.k. Lahhel

mirinda10
12. máj 2009

labus ale 5 vajok je super niektore zeny nemaju ani tolko a beru toho viac a ja som pichala pri IVF 225 jednotiek gonalu tak som mala riadne davky

urcite sa to podari treba verit a ja verim, ze raz budem mat babo uz by sa patrilo ked mam 39 rokov a bezdetna to je hruza ale ja vkladam velke nadeje do Brna tak sa moc tesim na stredu

zuzla80
12. máj 2009

Labus ja si myslím, že ešte nieje nič strané, uvidíš, veď 5vajok je dosť na minimálku - a veď keď budú len dve, tak aj tak to bude super - veď vieš, že v softe nejde o kvantitu. Stačí málo vajok, hlavne nech sú pekne kvalitné. Takže ešte hlávku nevešaj dobre - proste to dopadne dobre a keďže to je možno váš posledný pokus, tak to bude tutovka, uvidíš 😉 🙂 .
Keď tak rozmýšľam, tak ja som napr. pri 3IVFku pri pichaní 100IU Puregonu mala až 23vajok (to bol dlhý protokol) a teraz som si pichala tiež 100IU Puregonu, posledné dva dni až 150IU Menopuru a mala som "len" 4vajka - asi to je ten rozdiel v minimálke, že aj pri vyšších dávka nemáš veľa vajok, ale len tak akurát.
Takže bojujeme až do konca 😉

labus
12. máj 2009

Mirinda no ja som mala pri IVF 4ampl. tj 300 jednotiek a len 4 folíky a tri vajíčka a len dve oplodnene takže ja viem čo hovorím o mega dávkach ja zle reagujem ved aj teraz som brala aj clostil 2 tabl. denne k menopuru to je ako by som mala vysoku davku injekcii ved clostil je tiež silný

labus
12. máj 2009

Zuzka teraz to píšem štelcl tie male neberie do uvahy tie proste nedorastu aj v jan. mi rástli 4 folíky a dorástol len jeden a punkcia bola len toho jedneho

zuzla80
12. máj 2009

😒 asi sme písali naraz. Ale veď vieš, že každý cyklus je iný - tak možno budú aspoň tie dve, tak ako ti písal Štelcl - aj tak to bude dobre, uvidíš.
A ako sa vám vyvíjalo to jedno vajko - došlo vtedy aj k transferu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre