Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dior
22. feb 2010

aj ja papam slivky a kazde rano na lacno pohar vody a potom jogurt az potom ranajky 😉

maciatko31
22. feb 2010

Čaute Reprofiťáčky začiatočníčky aj pokročilé. Môžem sa k vám pridať? Zdá sa, že málo príspevkujete a treba vás ťahať z 3. strany. Mám za sebou 1. konzultáciu v Reprofite a hlavu ako melón.
Je tu niekto kto stimuloval len Clostilbegytom? Aj pri takejto stimulacii sa používa Cetrotide/orgalutran? Dik.

mirinda10
23. feb 2010

maciatko aj ja som stimulovala clostilom a pouzit cetrotide sa moze ak vajka budu rast rychlo aby nepraskli ale viac ako 2-3 nebudes potrebovat ale je pravda na prvej stimulke som trochu dopichovala ale nie vela

mirinda10
23. feb 2010

baby nasla som este v chladnicke jeden Pregnyl 5000ku a ma expiraciu 04/2010 stale je v chladnicke DARUJEM ak mate zaujem napiste mi do IP a dohodneme sa som BA

shandy
23. feb 2010

ahojte babulky 🙂 🙂
leni tak drzim palce, nech hystercis cim skor 🙂
zuzlik veru tusim si urobim taky kalendar, kde si budem odskrtavat dni do navstevy Brna 😀
hej zuzlik ideme lyzovat. sa tesim, ze aspon na ine myslienky pridem na chvilu a ze sa trosku prevetram 🙂
pozeram, ze ste tu riesili zapekanie. tak ja som cely zivot mala opacny problem, pomaly po kazdom jedle pekne krasne. moja mam si robila srandu, ze jedlo cezo mna len tak prefrci a ani sa neohreje 😀 😀 , tak mozno ked budem tehula, tak to budem mat konecne zrovnane na normal 😀
vitaj maciatko, uz stimulujes? a ku koho si bola na konzultacii?
vcera som nasla video ako sa pouziva puregon pen, nooo celkom fajn 🙂
pekny dnik babule 🙂

tanitta
23. feb 2010

ahojky...
ja som na zapchu davala psylium do jogurtu celkom fajn;)....zelezo som nemohla bolo to otras...skoro som vybuchla... 😅
maciatko.. ja si mylsim ze asi bude treba aj cetrotide...je to minimalka predsa nebudu riskovat aj tak ze by prasklo
...
zuzla...niekedy bvam na FB... ked mam cas som rada ze prebehnem net kde co nove precitam...veru maly uz beha jak raketa....vie byt aj samostatny takze v pohode... ine je ked ma taha za ruky a behaj za mnou a pozeraj sa ako zapinam radio cvacxcem sa vo vode psovej...citame noviny spolu...uz krasne vsteko rozumie ta hlava mala 😀 ..
pozdravujem vas vsteky kocky

julietka
23. feb 2010

babulky tehulky tesim sa z vas ako vam krasne pribudaju tt 🙂

taky neboj, uz sa nic nebude opakovat, nesmies byt v strese, babatko to citi

avusik ta vasa malinka je naozaj taka krasnucka, na spapanie 🙂 ked ju porovnam s nasimi drobcami tak sa mi zda taka velika 😵

miri tak to ti zavidim ze ta ten sorbifer nezapiekol, o tom by som vedela svoje rozpravat, davali mi ho cely tyzden v nemocke a na 8 den po sekcii som uz isla zobrat o cipky lebo sa mi az pred ocami zahmlievalo ako sa mi nedalo "vytoto", ale potom to bol druhy porod..a problem mam dodnes, neviem co mi s tymi crevami porobili ale bez cipku sa neviem...

babulky ked bude trosku casu pridam nejake foto drobcov 🙂 teraz maju asi nocny spanok tak dlho spia, som si aj ja mohla pospat keby som to vedela..zvycajne sa zvyknu budit po tych 3 hodinach, ale teraz spia uz od 10-tej hod. Pediatricka vravela ze ich mam budit kazde tri hodky, ale je mi to luto poviem pravdu..

Taky ako si to riesila s veducim, budila si ho kazde 3 hodky? 😅

tanitta
23. feb 2010

Julie...prevych par dni som ho nebudila a dokonca som ho nechala 8h spinkat v noci 😅 potom neskor si prehodil noc a den...... ale potom som ho zacala kazde 3v noci lebo on papaval velmi malo(60-80ml)takze som musela aby prospieval a niekedy som davala aj kazdu 1,5h (zvacsa cez den)...musia papat pravidelne...

mirinda10
23. feb 2010

juli ale ako som pisala ja ficim na slivkach alebo na psyllium inak asi by som mala ten isty problem ako mas ty 🙂

tesiime sa na fotecky, moc a moc 😵

maciatko31
23. feb 2010

Ahojte, stimulovat sa chystam az o mesiac, teraz som to uz nestihla. Pojdem na ten Clostil. Pomaly sa mi to v hlave rozlezalo a rozhodla som sa.

maciatko31
23. feb 2010

Stimulovali ste niektora len Clostilom a ste tehu?

tanitta
23. feb 2010

maciatko... juli ma dvojky 😎 😵

maciatko31
23. feb 2010

To je skvele povzbudenie. Dik

bakosko
24. feb 2010

ahojta baby mala niektora 10 den po kete špinenie+krv a potom to prestalo a test bol pozitivny

mircalla
24. feb 2010

bakosko, myslim, ze sa to stava dost casto....kazdopadne, treba pockat na hgc z krvi, to je rozhodujuce

avaka
24. feb 2010

Ahojte 🙂
Tani,no s Adamkom musi byt teraz zabava.. 😵 😵 Sikovny chlapcek to je 🙂
Maciatko,urcite bude mat clostil ten spravny ucinok.. 😉
Bakosko,ja som sice nemala KET,ale po opu som 14.den mala krv,potom aj neskor..takze moze byt 🙂
Juli,tak aj u Teba problemy so zelezom..? 😅 Mne sa to teraz trosku upravilo,ale asi preto,ze ho naozaj nejem kazdy den.. Juli,ako zvladas dvojky??? Ja som teraz kocky uplne hotova,nasa mala asi mava koliky,je to uplne hrozne,napr.vcera zacala hrozne plakat okolo 17-tej a podarilo sa mi ju uspat pred polnocou.. 🙄 ved ona musi byt uplne unavena,uz aj z nedostatku spanku a co som vygooglila,tak to urcite budu koliky,lebo ako tak pomaha len nosenie(chodenie),dojcenie,uplne sa tym ukludnuje..neviem si predstavit,kolko to bude trvat a nie,ze by som ju este aj budila v noci kazde tri hodiny,ako ste sa bavili...aj mne tak dr.kazala,ale ja som rada,źe zaspi...No ak by nepriberala,budem musiet..
Juli,Ti Vasi mali spunti,ake nosia oblecko? 🙂 ani si neviem predstavit,lebo nasej je aj vacsina c.56 stale velka,ona sice na fotkach vyzera velka,ale v skutocnosti,ked ju niekto vidi,tak sa cuduje,ze aka je malinka,ze na foto vyzera vacsia.. 😅

mirinda10
24. feb 2010

avi no mojka, kolika je paseka, nejaku masaz bruska treba alebo pi cajiky, no je to hrozne ale musis vydrzat, Elka sa musi naucit prdkat a ak ju asi viazes na siroko, tak sa jej tazko trenuje s nozickami aby sa popucila, tak treba masirovat brusko budeme na teba mysliet aby to preslo co najskor

bakosko vyzera to velmo slubne 🙂 , drzkam palceky na pekne hcg 😵

mircalla
24. feb 2010

bakosko, ked to preslo, je to slubne

avaka, julietka, tanitta - no vidim, ze sa mate co obracat a je to narocne....

ja mam dobre spravy a genetiky - ako som pisala screening v 1. trimestri bol 1:300, coz bolo hranicne riziko (ratane nie s vekom darkyne, ale mojim, co je +15), po preratani im v repraku vyslo 1:1700 (ja toho stlecla proste milujem)

a dnes vysledky tripple - DS:1400, raztepy 1:5400....uz neviem s akym vekom to je, asi mojim opat, podstatne, ze negativne....

mna uz 3 dni po sebe kvari takmer celodenna migrena, naposledy som ju mala v 14tt, je to dost des

anty
24. feb 2010

Ahoj holky přidávám se k těhulím, vím že je brzo, ale dnes je to 10 dnů od et a já mám na testu dvě čárky. Takže reprofit v brně zabral. je to deset let co se snažíme a já vidím poprvé dvě tu radost nedokážu ani popsat.

avaka
24. feb 2010

Miri,dik 😉
Mircalla,tak gratulujem k vysledkom,Stelc je fakt uzasny a som rada,ze to takto vyslo,hned budes pokojnejsia 🙂
Mala mi teraz spinka a uz celkom dost dlho 🙂 Miri,ja pijem caje pre kojace,aj vcera som cely den popijala.. a mam pocit,ze ked jej chytam brusko,tak place este viac 😒 Mozno aj skusim teda chvilu nebalit nasiroko,ved v pondelok mame kontrolu.Malej tusim pomaha,ked jej cvicime nozickami trosku k brusku.. No musime veru vydrzat,ale ked mi jej je tak luto,ked tak kriciii.. 😢 Ja uz sa aj bojim nieco zjest,ale mojou stravou to tusim ani nebude..aku zeleninu by som mohla vyskusat,tak bezpecne?

avaka
24. feb 2010

Anty,gratulujem 🙂 Viem si predstavit Tvoju radost 😵 😵 Zelam krasne bezproblemove tehu 🙂

Mircalla u nas brusko,u Teba hlava.. 😅 ale vydrzime.. 😵

anty
24. feb 2010

Diky Avi, já už jsem to nějak tušila, že to vyšlo od 2 dne mi bylo špatně, ale zase 6 den jsem začala špinit, tak mně to zase srazilo k zemi, ale teď je mi fajn až na to pálení žáhy.

anty
24. feb 2010

Mám zavedené 3 embryjka, tak uvidíme kolik jich budeme mít na uzv 😀

zuzla80
24. feb 2010

Ahojte baublky 🙂
Anty no vidíš, takže predsa a už sme tu plakali, že to nevyšlo. Tak thuj thuj thuj, nech je krásne hcg a nech sú aspoň dvojičky 😉 Držíme palce

Avuška takže sa trápite kolikami, ako tak čítam, ten reflux je v poslednej dobe akosi veľmi časty 😒 Chúďa detičky koľko si musia poplačkať. Neviem ti veľmi poradiť, čo by bolo vhodné papať, určite ti skúsenejšie maminky poradia, len vám prajem, nech sa z toho dostanete čo najskôr. A gratulujem k prvému mesiačiku 😉

Juliček už sa tešíme na nové fotečky drobcov 🙂 .
Mircalla super, že sú výsledky v poriadku 😉

Tánička no ne nadarmo hovoríme malému vedúci, šikovné a vnímavé to vaše dieťatko 😉. Inak ja som už na FB strašne máličko, už ma akosi prestali baviť aj tie hry, tak len niekedy nakuknem, či niesú nejaké nové správíčky.

Ja som si včera kúpila to železo, až v tretej lekárni mali Sorbifer, tak som si ho vzala, no už sa teším na zapekačku...a som zabudla na sušené slivky...

anty
24. feb 2010

Jojo v sobotu jsme plakali hodně zuzli, když jsem začala špinit, ale dneska už je dobře.

mirinda10
24. feb 2010

anty vidis, musis verit a byt trpezliva a teraz este vysledok HCG a uz budu naskakovat iba ttcka 😀

zuzik, slivky musis tak posli muzika nech po ceste kupi aspon pol kg 😉

mircalla, to si ina hviezda ked mas take vysledky aj s tvojim vekom, to mas ako mladica 🙂, kde ja sa na teba hrabem, ze 1:5 na DS 😀

avi a skusaj fenyklovi cajik pit, no musis trenovat s malou tlacit nozicky k brusku nech si poprdka drobcek a ked ju prestanes na par dni balit na siroko mozno to same prejde, vyskusaj a daj vediet ja malu asi ani na siroko nebudem balit ale urcite pojdem sukromne na sono klbikov aby ju skontrolovali, segra mi urcite da kontakt

mircalla
24. feb 2010

no mirindik, neviem na 100 percent, ci aj toto ratali s mojim vekom, mozno ano, mozno nie, popravde nemam sajnu, lebo som im natlacila nech do toho sprievodneho listka na tripple tentoraz napisu ze vek darkyne 23 rokov...vysledky mi dala sestricka mailom, ze su take a take, vsetko ok, nemusim chodit...ale spytam sa na poradni.

no dneska super spravy....vidis anty, som ti pisala k tomu, ze to byva caste....a ze to moze byt po uhniezdovani ci pri uhniezdovani

niekde som citala, ze pohyby take poriadne okolo 20tt...od 18tt maju druho a viac rodicky...ja som prvo, teda zatial nic, dnes som zacala 18tt, len obcas take motyle, ci skvrkanie v crevach, ale zatial nic poriadne....vy ste mali keby pohyby babenky, prosim o info.....myslim take riadne, nie toto mierne motylkovanie v brusku....

dneska som strasne stastna, aj vonku je krasne....

tanitta
24. feb 2010

ahojky...
anty.. tisko gratulujem 😵 ...
bakosko... pokial nie je krv nic nie je stratene.... ale su aj pripady krvacania(zvacsa myomi) a kocky su tehu.. uz pockat len na vysledky krvne...
zdravim klub 😉

zuzla80
24. feb 2010

Tanittka aj my ťa pozdravujeme 🙂

Mircala u mňa - prvorodičky to bolo s kopančekmi asi tak, že ku koncu 18tt som tak 2-3x za deň cítila také mierne kopančeky a každým dňom sa to stupňovalo a teraz, za posledné dni, čo to naše dieťa stvára 😅 , rada by som nakuknúť...

Miri vyšleme mužíka na slivko-akciu 😉. Inak ten feniklový čajík napadol aj mňa len som si nebola istá.

shandy
24. feb 2010

🙂 ahojte babulky,
tak ja uz pomaly odratavam dni - uz len 23 😀 😀
maciatko drzim palce, dufam, ze ta budem coskoro nasledovat 🙂
chudiatka babatka co ich tie koliky trapia. co si spominam, tak kamoska malej masirovala brusko a to zabralo, tusim len tyzden jej to trvalo.
mircalla gratulujem k vysledkom z genetiky 🙂 , co tam po veku, hlavne, ze so dobre 🙂
anty gratulujem 😵 😵 , aj ja chceeeem. som zvedava, kolko ich bude. drzim palce, nech je HCG vysokanske a nech ta problemy zdaleka obchadzaju 🙂
bakosko verim, ze to dobre dopadne..
jaaaaaaj baby, ved vy ste tu vsetky uz tehulky alebo maminy pomaly... 😵 😵 😵
uz chcem aj ja naskocit na tehu vlnu 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre