Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gabika24
29. mar 2010

ahojte. No mám tu veeeľké resty, musím ísť prečítať, čo ste popísali, aby som zas bola v obraze. Takynečka, teším sa z každého tvojho ďalšieho tt, pozorne sledujem 😵
Všetky zdravím, pekný večer 😵 -ja zas - ako obyčajne - nestíham... 😅

zajacik...
29. mar 2010

Ahojte 🙂 Cavik na zajtra drzim vsetky palceky nech k Miskovi coskoro pribudne surodenec 🙂
Zdravim vsetky Reprofitacky 🙂

lahhel
autor
30. mar 2010

Ahojte babulky, dakujem...mircala no ja mam priznaky uz dlhsie, lebo uz od minuleho roka som bola asi 3krat u dokiho s drazdivym kaslom a nevedela z coho to mam..potom mi poradili urobit si tie krvne testy na chlamydie, hlavne tie na zenske veci a zistili mi nakoniec tak ako tebe Leni, ze mam tie plucne..ale som rada, ze aspon toto zisitli, lebo som mala dost spatny kasel a zle sa mi dychalo, takze ja som priznaky mala....ale som rada, ze tie zenske chlamydie su OK, preliecime a ideme dalej snazilkovat...ja sa budem snazilkovat aj teraz, ´tie tabl. co mi dala doki, citala, ze sa v krajnompripade daju dat aj v tehotenstve, tak keby nahodou motyka vystrelila, snad by sa nic nestalo...

Saxana, blahozelam a tesim sa, ze ten reprofit robi naozaj zazraky 🙂

Prajem vam krasny slnecny dnik 🙂 🙂

anty
30. mar 2010

Ahojte všechny jdu vás jenom pozdravit, byla jsem teď týden na kapačkách kvůli zvracení. To těhu mi dává zabrat. Říkali mi, že musím ještě přežít 4 týdny a pak se to prý zlepší, tak uvidíme. Dneska jdu na kontrolu, tak snad to bude všechno dobré. Přeju vám všem hezký den.

shandy
30. mar 2010

ahojte babulky, ja tiez po dlhsej dobe 🙂
leni nadcha nech ta rychlo opusti. ja som tiez minuly tyzden skoncila doma na PN, zacalo to nadchou a skoncilo zapalom prinosovych dutin, tak som to radsej doma vylezala aby sa mi to nebodaj nevratilo zrovna ked to nebudem potrebovat. mne super zabral muconasal plus, bez neho som najprv ani dychat nevedela potom ked uz sa mi uvolnilo, tak mi dal doki vincentku sprej, ze to je dobre na regeneraciu sliznice.
maciatko, ako si dopadla na kontrolnom uzv? drzim palce a pridi sa pochvalit..
olympia hojnu urodu zelam 🙂
rebeka33 uz sa to blizi, co? ja este jeden cyklus a dalsi tiez uz by som mala ist do toho...
lahhelik dobre sa preliec, fakt je dobre, ze tie gyn. nemas....
saxana blahozelam aj ja 😵
anty chudiatko, tak nech ti rychlo prejde to zvracanie. no ono sa hovori, ze ked je mamine zle, ze to znamena, ze mimi sa dari dobre, tak verim, ze to bude aj tvoj pripad a kontrola dobre dopadne 🙂
pozdravujem aj ostatne nase snazilky, tehulky a cerstve maminky 🙂

mircalla
30. mar 2010

ozaj maciatko, ako to dopadlo?
anty, take silne vracnie...uff to je mrcha, az take zle som to nemala

co to moje dieta stvrata...strasne supy mi dava, to bude jasny chalan

olympia
30. mar 2010

ahojte reprofitáčky,
Lenik, skoré uzdravenie prajem!
Cavik, myslim na teba a drzim palce. 😉
Maciatko, uz teda stimulujes?
Shandy, dakujem za prianie, uroda bola dobra, len aby z nej aj nieco bolo, u mna je problem s kvalitou vajicok, tak uvidime.
Inak všetci boli super, skvelý prístup atď., proste naozaj úžasné centrum. 🙂

zuzla80
30. mar 2010

Ahojte kočeny 🙂
Trošku som sa odmlčala, mužík mi zaberá počítač a nedarí sa mi ho predbehnúť 😀

Čaviček už si isto sadko vybuvaná a po úspešném odbere, mrzí ma, že som ťa nestihla, ale baby ti už stihli odpovedať. Dúfam, že sa prídeš pochváliť, aj keď dúfam, že aspoň tých 6vajúchov bude, stískam silno palce, nech to dopadne najlepšie ako môže.

To isté patrí aj pre vás ostatné stimulanty, Maciatko dúfam, že aj tvoja úrodička bola pekná a kvalitná, prídi sa nám pochváliť.
Anty zvracanie je dosť nepríjemné, ja som našťastie netyčkovala, ale mne úplne stačilo, že mi bolo "len" zle, neviem si predstaviť ešte k tomu aj zvracať. Musíš vydržať, nič iné neostáva, neskôr si budeš tehuľkovanie užívať, uvidíš 😉 Držte sa na kontrole, nech ste s drobčekom v poriadku.

Saxana aj ja sa pripájam ku gratulácii, super, že Reprák sa osvedčil aj u vás 😉
Mircalla no my čakáme dievčatko a poviem ti, čo toto naše dieťatko poslednú dobu stvára, tak to len zíram - už sa smeje, že je to taký malý votrelček, ktorý sa snaží cez brucho vyliezť von 🙂 Ja si to neskutočne celé užívam, baby prajem to každej jednej z vás fakt je to úžasné.
Lahelik šup, šup rýchlo nech sa chlamýdie stratia aby snažilkovaniu nič nebránilo v ceste. Inak je to dosť blbé s tým termínom na laparku, fakt je to doba, ale asi to tak má byť 😉
Lenik ty sa skoro vylieč a nech ti už Kouďák pošle termín, nech stískame paľuchy aj tebe. Pripomeň sa mu, neže na teba zabudne 😉

Babulky všetky vás pozdravujem, držte sa každá jedna 😵

zuzla80
30. mar 2010

Olympia tak to ty si tá tretia stimulantka, som si v tej rýchlosti písania nevedela spomenúť, kto okrem Cavika a Maciatka este stimulujem. A nepochváliš sa čísielkom a držíme palce, nech je kvalita vajok dobrá. Kedy máš volať ako sa vajka oplodnili?

shandy
30. mar 2010

mircalla no a mozno to bude dievcatko, po mamine, ved ty vyzeras tiez na taku akcnu zenu 😉
olympia verime, ze sa tam aspon nejake super kvalitne vajko najde, zatial to vyzera ako?
oly a kto ti robil OPU?
zuzlik, veru musi to byt super pocit, ked mas v brusku takeho maleho votrelca 😅 😅 , aj ja chceeeeem 😀
po velkej noci by som mala mat tie vysledky z hematologie, tak som zvedava, ci mi zas pribudne nejaka dalsia diagnoza alebo co. niekedy mam pocit, ze uz by sa mi zisla generalka 😀

lenka20
30. mar 2010

caute babule, moja nadcha ma asi miluje, nechce odist, ale nastastie je to taka ,, tekuta ,, forma, neznasam, ked sa mi neda dychat... no, ja mozem pouzivat len sanorin emulziu lebo mam strasne znicenu sliznicu uz niekolko rokov, neviem preco, takze nic agresivne nemozem.. (a nesnupala som koks 😉 )
mircallka daj si povedat, je to baba 😉
olympik takze vyzera to dobre? drzim palce nech su kraasne embrijka 😵 😵
zuzlicek - no dam mu cas este do stvrtku, potom pisem.. ale aj minule vravel, ze tak 10 dni trva kym to vsetko zladi a najde niekoho vhodneho... tak to nechcem silit, aj tak je to narychlo...
anty chudatko,, no po 12tt by sa to vraj malo zlepsit...tak dufajme.. ale aspon vies, ze je vsetko ok 😉

olympia
30. mar 2010

Lenka, Zuzlik, dakujem! 😵 Tak zatial mame sest embryi, uf, nech je aspon jedno dobre, drzte palce, baby, je to moj posledny pokus. Jedna žienka sa tu minule dožadovala cenníka na pidg, mam ho doma, mozem tiez posluzit informaciou (prepacte, ze neviem nick).
Shandy, zakroky mi zatial robili dr. Vitouskova a dr. Machac, vzdy bolo vsetko absolutne ok.

dior
30. mar 2010

olympia-mas vsetky nase mini palceky aj tie moje tehunapuchnute 😉

leni ja zase ako niekto pride ze ho boli hrdlo- tak ja do rana tiez 😠

zuzla ahoj, ako sa ti tehulkuje, kedy ides na ulz? ja sa uz ledva prevalujem 😅

lenka20
30. mar 2010

no dokelu diorka, tak sa len poliec, satku obviaz na hrdlo a cmulaj cukriky nejake mentolky.. a hlavne nepi horuce napoje, len take vlazne...
olympik 6 embrystekov to je super, len tak dalej, nech mate super embrijka na transfer 😉

tanitta
30. mar 2010

ahojky.. nema dnes nahodou cavik opu?...
oly.. super. super...nech sa drzia bobaci...
leni....ako tekuta forma prisla tak odide 😵
anty.. no snad bude lepsie po tom 12tt.. to je taky preimer..kedy vraj zvykne byvat lepsie... mne byvalo dobre blbo az do 22tt... 😝 .... uzcite to ale nebude cele tehu.. 😉 vsetko ma svoj koniec toho sa drz 😉
pozdravujem vseeeetucky kocky...

lenka20
30. mar 2010

cau tanicka, no my sa poslednu dobu miname nejako 😉 kukla som krpcove nove foto na FB - jaj taky cukricek je z neho, len zahryznut 😉 strasne je zlatucky 😎 😝

olympia
30. mar 2010

Ahoj tani,
ano, cavik ma dnes opu, držíme palce.
Diorik, dakujem, aj tanitke, keby ste tak mali pravdu a stal sa zazrak. 😵

zuzla80
30. mar 2010

Shandy už radšej žiadnu diagnózu nechci, máš tiež antifosfolipidy ako ja, však - nestačí ti 😅 Nech ti len pekne pani doktorka nasadi heparín a budeš tehuľka ako ja 😉 .

Leni som ja ale netrpezlivá, viac ako ty 🙂 No s tým koksom si ma zabila 😀

Diorik ahoj moja, ty si už taká malá-veľká veľrybka 😅 , vieš dve detúrenci nosiť v brušku je predsa len viac ako jedno. Ja našťastie žiadne opuchy ani nôh, ani rúk nemám, čomu sa veľmi teším, ale prevaľovanie z jednej strany na druhú je už pomalšie a opatrnejšie. Aj keď sa pretáčam, tak ma zvyknú bolieť asi tie spony či väzy, čo držia maternicu. Ale inak celkom fajn, veľmi si užívam tehuľkovanie - taká som pyšná na to moje brušeno 😅 hlavne keď som niekde vonku...

Olympia krásny počet embryok, držím strašne palce, nech všetky zabojujú, nech máš príjemný zážitok z transferu 😉

Tánička veru, že Čaviček má dneska odber, len im asi tiež trvá kým dorazia z Brna do KE, ale verím, že sa ozve s krásnou úrodičkou.

saxana
30. mar 2010

Olympia, cavik, maciatko - drzim palceky.
Anty chudatko, nech sa to rychlo zlepsi. Ja si zase pripadam nejak divna, ze mi vobec nie je zle, vsetci sa ma na to pytaju kazdy den a ja stale nic. a vraj pri dvojickach to ma byt horsie.

cavik
30. mar 2010

Ahoj dievky

som rada, že na mňa myslíte.....
Zuzlik....nešli sme až do KE, ostali sme na chalupe na Liptove..a budeme tu 2 týždne 😉
Olympia...gratulujem k úrodičke
Maciatko....Tebe prajem veľa kvalitných folíkov

Mne dnes odobrali 4 kúsky ....ja verím, že z nich niečo bude, nechce sa mi do ďalšieho IVF a keďže sa mi robiť už vôôôôôbec nechce, tak mi nič iné neostáva, len otehotnieť 😎 ....Volať mám zajtra. Po clostile je to aj celkom dosť, pri prvých 3. IVF som stále pichala 225j Puregonu, min. 12 dní a naposledy som vyprodukovala len 10 jajok.
My sme tam dnes došli, a recepcia o nás vôbec nevedela, dr. Štelcl nás zabudol zapísať, ale odber nakoniec, samozrejme, urobili .....dr. si pamätal, že prídem, našťastie 😉 🙂

choré žienky....skoro sa vyliečte 🙂

olympia
30. mar 2010

Cavik, tak po Clostile je to pekny pocet veru, drzim palce aj nadalej! 😵

anty
31. mar 2010

Ahojte zdravím vás všechny, tak kontrola včera dopadla dobře, měříme 22,5 mm a odpovídáme 9 tt. dostali jsme průkazku a vzali mi 4 zkumavky krve a taky jsem chtěla fotku. Dr. říkal, že je to pěkný macek 🙂 . Včera jsem se odvážně nacpala pizzou a přežila jsem to.

zuzla80
31. mar 2010

Čavik po clostile je to nádherná úrodička, gratulujem a držím silno palce, nech sa embryjka pekne vyvíjajú a hlavne nech to úspešne skončí, aby si nemusela do robotky 🙂 Držte sa

Anty gratulujem k malému mackovi 😉

Diorik si sa pýtala, kedy máme najbližšie utz, tak 8.4. máme poradňu a 16.4. máme veľký utz v 30tt, tuším sa tam sledujú prietoky 😉
Pozdravujem baby

lenka20
31. mar 2010

ahojte holky, cavik - super urodicka, tak nech su dnes len dobre spravy 😉 aj olympik 😉 budete volat asi okolo jednej, vsak?
anty - gratulujem, super, vyzera, ze miminku sa dari vyborne 😉
zuzlik tak po velkej noci budete zas vidiet malicku 😵 😵 zuzli ved ty uz mas par mesiacov, to je sila ako to rychlo uslo, vsak? ze prietoky 😝
pozdravujem vsetky, neviem, preco mi zmizli fotku 😕 😕 😕

dior
31. mar 2010

uz mam lepsie hrdlo- slana voda zabrala 😝

zuzla ja som taka zvedava kolko vazi drobcek, teba a taky mam take tehulky live 😵 od zaciatku vas sledujem, ci aj my dobre napredujeme, ci je vsetko ok a tak 🙂 ,nam pozeral prietoky vtedy na morfol. teraz neviem kedy

anty-krasne , super-drzkaj sa 😵

maciatko31
31. mar 2010

Ahojte vsetky, tak sa hlasim s novymi spravami. Nemohla som skor, bola som tak strasne zaneprazdnena - rano som cestovala do Brna a poobede som uz naklusala do roboty. Vecer som odpadala - jednak z unavy a tiez z liekov mi nebolo moc dobre. Musim asi viac pit.
Kontrola v pondelok dopadla dobre, brala som len Clostil a vyzeralo to na asi 7 peknych folikov, tak som si dopichavala este Gonal v minimalnej davke. Vysledok dnes ma dost zaskocil - mame 10 peknych folikov. Priznam sa, som trosku sklamana, chcela som ich menej, stacila by tak polovicka. U mna tiez plati, ze cim viac jajok, tym mensia kvalita. A hlavne som tak veeelmi chcela raz konecne vyskusat transfer bez PK. U mna sa embryjka po PK proste nechcu chytit aj ked su na jednotku.
Tak ale co sa mozem stazovat, ved ktora ina baba by za to co dala, aby mala tych 10, tak to proste budem musiet akceptovat.

Ozaj - moj doktor je veeeelky fesak, to sa mi tam chodi sama radost.

Tehulky i maminky Reprofitacky - nemohli by ste mi napisat svoje skusenosti s PK? Ste tu asi viac take, co ju nemali, ze? Otehotneli ste s embryjkom po PK?
Dik.

maciatko31
31. mar 2010

Vsimla som si, ze v niektorych temach si pisu babule taku statistiku - kto sa kolko snazi + kolke IVF bolo uspesne, kolko vlozenych drobcov a pod. Nechcela by sa na to niektora z vas podujat a vypisat stav Reprofitaciek? Mozno by to bolo velmi zaujimave a povzbudzujuce. Len by k tomu bolo treba viac info o priebehu IVF. Co vy na to?

rebeka33
31. mar 2010

Ahojte babule,
koľko nových správ.
Shagy prajem už žiadne nové dg. , aj keď je to možno lepšie ako mať všetko neg, ako ja a nevedieť to potom nijak ovplyvniť.
oly ako ste dopadli ,koľko budete mať na prenos. Držím silno palce.
lenka skoré uzdravenie, teraz sa to s prechladením nejak rozbehlo.
Anty - malé je naozaj veľké 😀 . Veľa zdravíčka,to zvracanie sa dá tlmiť nejakým čajom ,ale to ti lepšie poradia mamičky.
cavik- jej, ti si tiež košičanka. Som rada, že nie som sama ,kto sa stade trepe až do Brna. A podľa toho 225mj puregonu si asi bola splňačka. 😉 . Pekne si oddýchnite a dúfam, že už nebudeš musieť pracovať. 😀 .
No ja ešte musím mesiac počkať, ale do centra sa teším, no asi tam radšej deň pred tým zavolám, nech na mňa majú čas. 😀 😵
Prajem pekný deň všetkým.

rebeka33
31. mar 2010

Mačiatko ty si písala tesne predomnou. Ja som z ivf otehotnela len raz a to práve z PK. Odftedy sa to už nepodarilo. Takže, ja by som radšej PK. Ale každá sme iná.

takyna
31. mar 2010

Ahojte kočandy 🙂

Pozdravujem vás všetučky, prečítala som si vás, ale ešte dorábam nejaké pracovné veci, tak nestíhačky zase 😒

Len tak narýchlo, liečte sa Tehule , žiadne soplíky, treba ležať doma, Stimulantky krásne sa vám to rozbieha, 🙂 Mačiatko spraví tabulôčku aby sme mali o vás prehľad 😉 😀
a Anty užívaj si grckanie 🙂 , o chvílu bude po, a bude ti lepšie, krásny ste velký, to bude chlap ako remeň 😉
mamule naše , dnes je asi škaredo na celom Slovensku a možno aj v Čechách, tak pekne sa doma cmulkajte s bábikami, aj za nás čakateľky 😉
pá zatiaľ

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre