Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
10. máj 2010

Taky my sa zatiaľ ťuk ťuk ťuk v poriadku, mali sme v piatok poradňu, tak pesar našťastie drží, tak som taká spokojnejšia - ale po tom pesari ti poviem, že mám riadne zvýšené výtoky - doki to nazvala, že pesárové výtoky, a keďže je to v poriadku tak neriešim... Inak 21.5. oficiálne nastupujem na materskú, to mám zároveň aj poradňu a majú mi brať výter na toho streptokoka - veľmi mi to uteká 🙂

Mirca neobávaj sa, chlapček je chránený jednak obalom, plodovkou a aj placentou, určite si mu neublížila nebojaj. Mne sa 2x podarilo tak ťuknúť bruško - no neodhadla som jeho veľkosť 😅

Violoncelka je pravda, že pri softe väčšinou používajú ICSI, ale môže sa stať, že aj klasiku, ale ak je len pár vajok, tak jednoznačne ICSI 😉

tomka12
10. máj 2010

Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (ET darc)
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5.?
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5.
moni19 (35r), 1x IVF RF, OPU 27.4., ET 2.5., TT 13.5.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Cavik (35r), 3xIVF SR, 5xKET, teraz IVF RF, tehotna, TP:?
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan, po MA, prebiehaju vysetrenia
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus

julietka
10. máj 2010

mircalka ja som nechodila, lebo ako dvojkova som bola od zaciatku zaradena ako rizikova a okrem toho som tiez od zaciatku vedela ze budem rodit cisarskym, takze tam mi je kurz zbytocny.. 🙄

mircalla
10. máj 2010

zuzli dufam....
inak ja mam tiez cez tehu vytok, ktory ma nijako neobtazuje, ale vraj mi budu brat kultivaciu az v 36tt

no zajtra sa opytam na pritilatky, aj tie by mali brat, som objednana len na tu sladku zbrndu kvoli gluk. testu

zuzla80
10. máj 2010

Mircalla ani ja nechodím na žiadne kurz, jedno dobu som nad tým veľmi uvažovala, ale keď ma zaskočili s tým krčkom, tak som sa zľakla a ostala len pri čítaní článkov o pôrode a tak.

Juliček kujeme za názor 🙂 - presne len pre ten pocit istoty si ho chcem taktiež zadovážiť. Uvidím ako sa mi podarí ho zohnať, prípadne aj kúpiť, neľutujem na to peniažky... ak som dobre pochopila tak odporúčaš skôr ten Nanny?

julietka
10. máj 2010

jej tomka super tabulka, ja uz som absolutne stratila prehlad ked sem teraz uz akosi nechodievam aj ked na vas stale myslim 🙂
tolko novych babuliek pribudlo do nasej temy 😵 a to su vsetko reprofitacky? to bude na Slovensku malych reprofitakov 😅

zuzla80
10. máj 2010

Juliček počuj mojko, ak ťa ešte stihnem, nevieš mi prosím ťa povedať ako je to s pupočníkovou krvou, či tam je nejaké obmedzenie váhy dieťatka, do akej ju je možné použiť?

takyna
10. máj 2010

Zuzik , skor Angels Julietka poradila, tiez dakujem za radu Juli 🙂
Aj som si chcela objednat z inzercie ten monitor ale neviem najst nic v dobrej cene, a ako si Juli pisala, dalsie babenko by sme uz asi neplanovali, umelym urcite nie, a prirodzene to nechame na prirode 🙂
ved ak nezozeniem z inzercie, tak kupim novy to je uz jedno, tiez by som bola spokojnejsia, a spavala s vedomim, ze je babetko ok
Zuzik ja nemam ani pesar a vytoky a streptokoky stale mam , som zvedava co zase mi najdu v kultivacii 🤐

tomka12
10. máj 2010

Julietka, tabulku robila shandy, ja som ju len doplnila o svoje info 🙂 🙂 🙂

julietka
10. máj 2010

zuzlik, obidva su dobre, akurat ten angel je citlivejsi aj na okamzity vypadok dychu, ale nanny ti zaznamena ked babatko prestane na dlhsie dychat a zbytocne neupozornuje na kratkodoby vypadok dychu..aspon takto to mam ja odpozorovane, kedze mame dvoch drobcov tak som robila pokusy, menila som im monitory a vzdy pipal len ten angel a to som si vsimla ze mala naozaj obcas prestane dychat na par sekund a to robi doteraz, takze ten angel ma Samko, Ninka ma Nanny.
A robili sme pokusy spolahlivosti 😉 odvazili sme kopu knih ktora vazi asi tolko co jeden z nich a dali sme ich do postielok na miesto deti a aby to nebolo take jednoducho, urobili sme to ako "princezna na hrasku"zvysila som matrac niekolkymi uterakmi a na same dno som polozila tu dosku z monitoru a predstavte si ze naozaj reagoval na to ze nezaznamenal ziaden pohyb z dychania a zacal pipat jeden aj druhy monitor...takze spolahlive su obidva 😉

takyna
10. máj 2010

Zuzik mysli, ze je tam obmedzenie podla hmotnosti, Tanitka o tom raz pisala

tanitta
10. máj 2010

ahojky..
panecku ale nas je 😅 😉 ...
zuzla, takynecka... pupocnikova zavisi od mnozstva odobratej krvy.. a potom sa vam ozvu po jej spracovani ci je vhodna na uskladnenie a na kolko kg pouzitia vahy jedinca.....nam vyslo len na 15kg 😔 maly ma uz 11 😅 ...vtedy mi to prislo ako daleka buducnost takze sme si to dali 😝 ale nelutujem tie peniaze v zivote by som si to neodpustila keby nahodou a mohlo by mu to pomoct do tejto vahy....a veda ide dopredu pracuje sa na vyskume mnozenia buniek takze dufam ze aj napriek nasmu malemu mnozstvu bude v buducnosti stale pouzitelna 😉 .... zvacsa sa odoberie tolko aj na 80kg vahy jedinca aj viac poznam co maju aj na vyse 100kg .... odobera sa aj pri cisarskom....
opatrujte sa 😉kocky....

julietka
10. máj 2010

zuzlik nam poslali po odobrati (davali sme obom odobrat) domov taky sumar ze na aku vahu dietata mozeme pouzit odobraty material a ci je vsetko v poriadku. Je to indi vindi, Ninka bola mensia a je mozne pouzit jej material na vacsiu vahu, Samko bol vacsi a ma menej materialu..takze tak..

takyna
10. máj 2010

Diky za rady, Tanitka pozdravujem 🙂

tanitta
10. máj 2010

Taknecka.. union poziciava monitori ak nechas malu poistit tam 😉 ....

shandy
10. máj 2010

teda vy ste sa pekne porozpisovali maminy a tehule 😀 😀 , ale su to cenne rady, co sa dufam coskoro zidu aj nam co este maminy nie sme 😅
vsetky vas pozdravujem a dakujem babulky, ze ste si podoplnali udaje 😉 , pomohli ste mi 🙂

julietka
10. máj 2010

tanitka ahojki, ako sa ma veduci? co noveho sa naucil? 😉

julietka
10. máj 2010

shandy pekna tabulka, dakujeme 😉

zuzla80
10. máj 2010

Tani, Juli ste zlaté - presne takto nejako som to fixovala, že je tam nejaké obmedzenie váhy, ale presne ako píšeš Táni, veda ide stále dopredu a možno aj to "malé" množstvo sa bude dať v budúcnosti použiť.
Juliček a nepamätáš si náhodou do akej hmotnosti sa podarilo vám odobrať tú krv? Len tak pre porovnanie s Tanitkou.

Taky ale je dobre, že tých streptokokov riešia, horšie by bolo kebyže nie 😉

zuzla80
10. máj 2010

Táni predstav si, že v Unione to už obmedzili - musia tam byť poistený obaja rodičia a ak tam poistíš svoje dieťa, tak v takom prípade monitor požičajú, inak vraj nie - som to práve minule čítala niekde na fóre... A veru ako sa má vedúci?

takyna
10. máj 2010

Zuzik asi len kupit budeme musiet tie monitory, lebo ja nemienim koli tomu menit poistovnu, inak na matersku mozno pojdem uz tento tyzden, moze sa aj 8tt skorej cize aj v 32tt uz 😉

takyna
10. máj 2010

Bolo by mi to vyhodnejsie, ako PNka s vychadzkami

tanitta
10. máj 2010

zuzla...to su ale vykukovia v tom unione 😅 ...no co... nebolo tolko monitorov asi 😝 ...
a veduci? dakujem za opytanie... 😉 .. neviem co nevie vie ale vie vsetko teda rozumie no len rozpravat a cikat na nocnik nevie 😉...niekedy neviem kde mi nohy stoja 😎... teraz ma obdobie zleho spania a zapavania.. ale ja mu to raz vratim ked bude vecsi a pride z disko domov 😀... u nas najnovia zaluba otvarat si dialkoacom garazovu branu...a provokovat psa s piskotami a nedat mu ich...
Julie...to je super ze deticky su kludnucke a spokojnucke pridete a zosuladite sa vo na vsetkom ... 😉

takyna
10. máj 2010

Tanit ten musi byt bohovsky 😀 , hlavne s tymi piskotmi a psikom 😀

zuzla80
10. máj 2010

Tani tak ten je podarený - malý šibalko, po kom, že len je 😅 Zlatúšik, ale cikať do nočníka sa naučí a aj rozprávať - moja ségra začala tuším po 2rokoch rozprávať a teraz sa jej ústa nezastavia 😀

Taky však dajako poriešime tie monitory, no nie a pre ktorý si sa rozhodla, radšej ten Angel? Či ešte popozeráš diskusie? No veru tie PNkové vychádzky sú dosť obmedzujúce, i keď ja tie poobedné moc nedodržiavam 😅

julietka
10. máj 2010

zuzlik, my mame asi tak ako tanitka, tusim 15 a 17kg..ale tiez som toho nazoru ze veda ide dopredu a snad to raz bude na uzitok ak to budeme nahodou potrebovat,....ale radsej by som bola keby sme to nikdy nepotrebovali, radsej budeme zbytocne platit,len nech to nepotebujeme
...zuzlik s tym unionom je to tak, musia byt obaja poisteni...ale..podla nazorov lekarov vraj postupne union zanikne, pretoze ostali jediny nezluceni na trhu a postupne poodchadzaju vraj aj klienti k tym vacsim zlucenym poistovniam..ja som tiez zvazovala poistenie deti union, alebo dovera, ale napokon sme dali doveru, lebo aj muz je apollo a kedze sa tieto dve zlucili tak su vsetci traja tam

takyna
10. máj 2010

Zuzik to je jedno , ktory bude v lepsej cene, asi obidva su kvalitne, ja som tiez nepozerala na cas, dokial mi neprisla kontrola zo socialky, a ty nechces ist skorej na matersku?, by si mohla v podstate uz ist

julietka
10. máj 2010

tani no maly musi byt bohovsky 🙂 a ty este lepsia mamina.. 😅 ze raz mu to vratits, to je dobre 🙂 😉 veru ked bude lozit po diskotekach a potom pride nad ranom, pekne mu strcis do ruky vysavac a prachovku 🙂

takyna
10. máj 2010

no veru, tieto prichody z diskoteky velmi dobre poznam 😒 , radsej by som bola keby otvarala dialkovym ovladacom branu 😀

julietka
10. máj 2010

taky ty si mala teraz ako tehu kontrolu?
baby mne neprisla za cele tehu ani raz kontrola..zo zaciatku som sa stresovala aby som dodrziavala, ale potom som uz na to kaslala..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre