Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
24. máj 2010

caute babulky, no nebojte sa, zas na dlho by som sa neodmlcala 😉 😀
mrska mi prisla v piatok, uz papam lieky, estrofem, prednison, buduci tyzden pojdem na sono sliznice, tak uz sa nam to blizi 😵
no ale vidim ake super spravicky mate, ledva som to stihla vsetko precitat - zuzlicek gratulujem k materskej 😵 😵 😵 😵 😵 olycek gratulujem ku krasnemu sonecku 😵 😵 😵 , takynecka tesim sa, ze ste OK, ze sa drzkate, len tak dalej 😵 😵 😵 😵 , rebeka vyzera to super, drzim palce nech je HCG krasne vysoke 😵 😵 😵 orsulka gratulujem k ET a krasnym embrijkam a thuj thuj thuj nech su //, bolesti podbruska su OK 😉 😵 😵 😵 lenny, shandy - nooo, vyzera to s vami dobre, pekne folicky ste si narastli 😉 😵 😵 dufam, ze som na nikoho nezabudla... lahhelik neboj aj my sa k tomu vsetkemu dopracujeme, so stretkom ta pockame 😉 😵 niekedy to na cloveka tak dolahne, len o hlavne neber tragicky, urcite budes aj ty tehulka, na milion percent 😉 😵 😵 😵
ninocka ten nevydareny KET ma mrzi, no hlavne ze sa uz nieco deje, netreba tie zmrazene embrijka zatracovat, ved kopec dievcat ma deticky zo zmrazenych a ani nemuseli byt jednotkovej kvality 😉 takze ti prajem, aby ste do repraku vobec ani nemuseli nikdy ist, nech sa vam zadari z mrazacikov 😵 😵 😵
mircalli - ani neviem, co na to povedat, no z toho, co si o svojom EX prezradila mi on nepride ako clovek, ktory by sa vazne chcel starat o male baby, tipujem, ze len blafuje, chce ta dostat na kolena, pomstit sa, sposobit ti depku... a ked by prislo na lamanie chleba tak mu bude celkom vyhovovat, ze sa nemusi starat.. kazdopadne ty sa priprav na vsetky varianty, ako ti uz baby radili, poodkladaj pozhromazduj vsetky papiere, doklady, blocky, co ti poskytnu z repraku... jedine co v tejto chvili moze on urobit je, ze by skontaktoval reprofit a zakazal by disponovat so zamrazenymi embrijkami, ktore tam mate.. drzim ti palce, nech ta to nevyvedie z rovnovahy, mas to teraz velmi tazke, hlavne sa nenechaj od neho zdeptat... viem si predstavit stelcla ze musel byt soknuty, ved to je pribeh ako z filmu.....drz sa..

mircalla
24. máj 2010

leni, na to disponovanie s mrazacikmi aj tak treba podla mna opatovne suhlas oboch na KET, ale to ma teraz netrapi
stelcl mi napisat, ze cokovek budem potrbovat pomoze....takeho chlapa by som doma chcela mat🙂 zavidim jeho manzelke🙂)

zatial mi preposlat kopie papierov....inak som uz kludna, viem, ze blafuje. dobre sam viem, ze ma milenku, ze mi nedal ziadne peniaze, nestaral sa. neviem si ho predstavit sa starat o maleho ani nahodou, nevie sa postarat ani o seba...cez vikend povedal, ze sa stretneme, ale na poslednu si vymyslel, ze ide hrat tenis. bolo mi jasne, ze tenis to nie je. zhodou okolnosti som volala s byvalym trenerom, ktory mi povedal, ze tenis hral, ale doobeda....jaj, naco je to zatlkanie dobre...jak u pubertakov

uz som si inak dohodla aj pediatricku. a vsetko mam nakupene, okrem odsavacky..🙂

inak ja som asi uchyl, ale ja mam narokozu celkom rada...pamatam si, ze vzdy ked ma prebrali som trepala nejake blbosti v anglictine...tak drzim palce, dajte potom spravy🙂)

dior
24. máj 2010

shandy uz nepi alchemilku 😉

olympia
24. máj 2010

ahojte,
rebeka, držím palce, ale nepochybujem, že hcg bude krásne. 😵
Orsulka, tebe tiež, nech je výsledok krásne pozitívny.
Shandy, Lenny, tak vy máte stretávku už zajtra? 🙂 Tak nech to hravo zvládnete a nech nám potom oznámite krásny výsledok. Ja som mala dokonca skoro štyrikrát toľko vajíčok, ako to vyzeralo po poslednom UZV, takže môže byť aj také prekvapenie. ;)
Lenka, veľmi veľmi ti budem držať palce, nie som v tejto diskusii od začiatku, ale keďže som už dávno snívala o RF (a zatiaľ strácala čas inde), trošku som vašu diskusiu sledovala, takže ste mi blízke aj vy zakladateľky. 😉
Zuzlik, ako je na materskej? 😅
Mircallka, to je perfektné, aký prístup má tvoj doktor, myslím si, že tu na Slovensku (konrétne v istom CAR, kam sme obe chodili), by si sa doktorovi ani len nedovolala.
Pozdravujem aj Diorík, Takynku, Tanitku a dalšie kočky.

shandy
24. máj 2010

leni ty nas uz dohanas, huraaaaaa 😅
mircallka, no ja som tiez trepala raz somariny, ked som sa zobudila po narkoze po operacii a si pamatam, ze ako ma viezli na posteli mi stale padala ruka dolu z postele 😀 a ze mi to prislo desne vtipne, tak som sa na tom rehotala. a ako naschval ma viezol zdravotny brat, tak si uzil so mnou srandy cestou 😀 , som sa hanbila, ze az ked som ho potom stretla.... 😀
diorik, tak uz ju nemam pit? no dobre, tak uz nebudem...ja som myslela, ze to treba az do ET 😅
olycek, taketo prekvapko beriem aj ja 😅

mirinda10
24. máj 2010

avi Elke dnes vsetko najlepsie k meniam, posielame velku pusinku spolu s Emkou

zuzik tak uz si na MD velmo gratulujem, pozeram do kalendara a ja som uz 15tyzdnov na MD ako to rychlo ide este 13tyzdnov a uz pojdeme na RD 😀

taky a diorka krasne sa drzite, moc na Vas myslim a vzdy hladam ci ste este s bruskami, to si nesmiem nechat ujst 😵 😵 😵

utekam zohrievat moje mliecko, drobcek sa uz hlasi o jedlo 🙂

orsulka, dufam ze zajtra oznamis len pozitivnu spravicku

lenik, takze si krasne nastartovana a ideme do finalneho kola, moc moc ti to zo srdiecka prajem

mircalla presne ako baby pisu, treba dobreho pravnika a ak nebudes mat prijem co nebudes, tak bude platit aj na teba nie len na Filipka, ziadne zlutovanie

pekny den

rebeka33
24. máj 2010

Ahojte baby,moja dokina zlatá volala o 19.30 výsledok. No zatiaľ je to dobré bolo to 964 alebo 946 povedala to tak rýchlo a bola som v šoku. 😀 🙂 😉 Tak sa teším. Ultrazvuk mám 7.6.
mircala super ,že protilátky v norme. a som rada, že si v lepšej nálade. len tak ďalej. 🙂
Leni ,shandy zajtra držím palce a čakáme na dobré správičky. 🙂
oršulka ako ty ,testovala si.
pozdravujem úplne všetky a prajem krásny večer. ja sa idem tešiť. 🙂

kanhwa
24. máj 2010

Baby, vsetky vas moc pozdravujem 🙂
Lenik, nech uz si tehulka 🙂 🙂 🙂
Mircalla - prepac, ale je to d....l! Ten tvoj ex...to je fakt neuveritelne...
Zuzlik, tak ty uz si na MD?
Drzim palce vsetkym.

tanitta
24. máj 2010

ahojte..
uderilo mi do oci riadne vysoke hcg 😵 rebeka waaw.... 😉
malej elke zelam krasny zivot a vela zdravicka 🙂
orsulka ... a doma si netestla?.. odolala si?...thuj thuj...
@lenka20 ... jupii uz sa to zacalo 😎 no ved vies ...je cas ..takze teraz uz to budu uz ti pravi chrusti 😉

walle
24. máj 2010

rebi!!!! tak to ozaj wau!!!! 😅 😅 😅 musela som si ťa pozrieť...blahoželám...to Brno fakt boduje, keď sa naštvem, tak...ale mám ešte svojich mrazáčikov tu v KE!!! nenechám ich azda... 😔
Ďalšiu nádej dávam do novootvoreného centra Prague FErtility Centrum!!! Založil ho lekár, ktorý tiež vraj robil v Brne.má nejakú metódu, ktorú nemá žiadne centrum v Čechách i na Slovensku. Iba on.Monitorovanie embrya záznamom - kamera. Nie statické monitorovanie.Vraj sa zvyšuje úspešnosť. Vraj on je the best embryolog v ČR a SK. Vraj urobil ako prvý ICSI...

avaka
24. máj 2010

Ahojte,
Ele som gratulacie odovzdala,dakujeme kocky 😵
Rebeka,krasne hcg 🙂
Shandy,Lenny,na zajtra drzim palce 😉
Miri,aj mne uz bude materska o chvilku koncit.. 😅
Taky,Dior,ako nakoniec krasne tahate.. 🙂
Leni, tfuj..,tfuj,..tfuj.. 🙂
Vsetky vas zdravim

shandy
24. máj 2010

rebeka naaaaadhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , super spravicka, hned sa mi pojde lepsie na OPU 🙂
avi aj ja sa pridavam a ele vsetko len to dobre, nech ti pekne rastie do krasy a mudrosti 🙂
tak sa majte pekne, orsulka dufam, ze zahlasis zajtra rovnako pozitivny vysledok ako rebeka 🙂

rebeka33
24. máj 2010

ďakujem babule. 😵 Dúfam,že tentokrát to vyjde.

mircalla
25. máj 2010

Rebeka super🙂 To uz je jedno ci 946 alebo 964, to je minimalny rozdiel🙂) ktory den po ET ti brali krv?
Taky, Dior, Zuzli - vy uz teda mate pekne vysoke tt. Ja zajtra zacinam 31tt, potrebujem, aby aspon 5 tyzdnov ostal, kde ma....Zatial teda som nemala problemy s otvaranim a krckom
Dior - inak chlapcom sa na svet moc nechce, tak neboj🙂

orsulka
25. máj 2010

rebeca....gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeem !!!!!! krása !!!! .-)))))))))))
ja som vobec netestovala, som taky nejaky poserko z toho, ale idem na tu krv...a tak hádam budu vysledky dnes.....
dám vediet pokial to bude do 15 tej hodiny, kym budem v praci......

pekny den vsetkym prajem .-)))))))

shandy...tfuj-tfuj.......na dnes .-))))

mircalla
25. máj 2010

no ved marilo sa mi, ze mal niekto testovat....tak orsulka teda
ides dnes na krv?

katy2
25. máj 2010

@rebeka33 Strasne sa tesim a z celeho srdca gratulujem a samozrejme drzim palce nadalej 😵 😵 😵 To vyzera na dvojky 🤐 😉

rebeka33
25. máj 2010

Dobré ránko.
Len na skok pred robotou.Oršulka ďakujem a dúfam,že sa dnes pridáš. 😵
mircala - bol to 14deň. skoro presne na hodinu. 😀 . Moja zlatá doky ešte večer naháňala výsledky a tešila sa skoro viac ako ja. 😵
myslím,že dnes majú v reprofite nával Sloveniek. Takže držím palce a čakáme na výsledky- SHandy,lenny,aanty
Prídem po robote. Prajem všetkým pekný deň.
PS. nemáte link na tie tabulky kde sa počítajú tt. Ja by som tak rada tt, . ja som sa registrovala až po MA ,takže som ešte tt nikdy nemala. 😀

moni19
25. máj 2010

Ahojte dievčatá,
Rebeka gratulujem k HCG. Super. Tak sa opatruj a hlavne bruško. 🙂

Orsulka ma dnes krv? Tak držím palce.
Mircalla, som rada, že to zvládaš. Ten Tvoj chlao je fakt b...c.

Lenny a shandy úrodička bude určite pekná. Tiež som ich mala viac, než na UTZ.

Ninočka, aj ja sa chystám na KET. A už teraz myslím ako mi to nevyjde. Hrozne. Ten Tvoj KET ma mrzí.

Prajem pekný deň. 🙂

orsulka
25. máj 2010

ahojte...bola som rano na krv, no a vysledky budu po 13-tej hodine.......
tak idem asi pracovat, nech sa do vtedy zamestnam..... 😕

zuzla80
25. máj 2010

Ahojte babulky
Rebeka no to je náááádhera, krásne hcgéčko, len tak ďalej, prajeme aj dvojky 😉 Na materskej fajne, síce ja som už na PNke od novembra, takže rozdiel iba v názve, ale aj tak, na to slovko "materská" som taaak dlho čakala 😅 - veď uvidíte ako vám to všetkým tehuľkám zbehne 😉
Orsulka aj tebe stískam dnes palce, už by bolo načase, aby to konečne vyšlo - drž sa 😉
Shandy, Lenny baby držte sa dnes na OPU, nech z vás vydolujú čo najviac vajok, hlavne čo najkvalitnejších 😉
Lenik takže už ďobkáme liečiky, juchúúúú, všetky do jednej veríme v úspešné zakončenie 😵 mooooc, veľmi moooc ti to prajeme, veď ty dobre vieš.
Lahelik ja som myslela preto na Lenku, že to zaklincuje, lebo my sme ešte zo starých tém parťáčky, vieš, že myslíme aj na teba a hlavne ver, že sa to raz podarí, uvidíš 😉 - netreba zúfať, ale dúfať 😵 .
Takynečka tak to je super, že sa držíte a že možno aj domka pôjdete, krásne to ťaháte, veru že. Mne sa inak túto noc snívalo, že mi vypadol pesar a že som čakala kedy začnem rodiť - inak vy nezvyknete mať také halúzne sny, niekedy sa až so slzami v očiach prebudím a poviem si, že chvala bohu, že to bol len sen...
Diorik zlatko len pekne oddychujte aj s drobčekami, uvidíš, že to dotiahneš aspoň do toho 35tt, už nemáš ďaleko, len vydržať 😉
Moni také slová, že to nevýjde sem nepatria - veď ideme do každého boja s tým, že sa to už podarí a každým neúspechom sme bližšie k tomu úspešnému. Nám napr. hneď prvý KET v reprofite vyšiel, tak hlavu dole, aj tuším Bakosko je tehu po KET v repráku - takže šup, šup na pozitívnejšie myšlienky 😉
Avuška aj ja prajem malej Elke všetučko najlepšie k meninkám, nech hlavne zdravučká, nech má stále úsmev na tváričke a posielame božteky.
Mirindik fakt tie týždne utekajú, že až. Veď len teraz ste všetky baby rodili, čo rodili, ja si pamätám ako ste písali, že nastupujete na materskú a vy už máte, že 2, 3 mesiace. Inak sa chystáš do práce už po pol roku?
Táni vďaka za tú radu ohľadne DNP, už všetko vybavené 😉
Mircalla to je super, že už máš skoro všetko pokupené - radšej byť pripravený, keby náhodou... A teším sa, že protilátky sú OK, tiež som sa obávala, my ideme opäť na krv v pondelok, okrem iného, tiež ďalšie a posledné protilátky.

Pozdravujem všetky nespomenuté, držte sa 😉

mirinda10
25. máj 2010

zuzik do prace nastupujem v 2.1.2011, musim inak pridem o poziciu a u nas ja mam vyssi plat ako tatinko a dnes je lepsie si drzat flek asi by mi dost dlho trvalo nieco taketo najst

lenka20
25. máj 2010

caute babulky, jeeej rebeka gratulujeeeem - to je krasne HCG, veru, zeby dalsia dvojickova tehulka 😉 😵
ja som si nevsimla ze elinka ma meniny - dodatocne gratulujem elke prajem nadherny zivot a nech je zdravucka ako ryba 😵 😵 😵 😵
orsuuuuul - strasne moc drzim palce nech je hcg pekne vysoke, nech ti to brno prinesie stasticko 😉 😵
shandy, lenny - drzim palce na OPU, nech je vela krasnych folikov a potom superkvalitne zdrave embrijka, // a najmenej po jednom babatk kazdej 😉 😵
tanicka ahoj, pozdrav veduceho, nech je dneska dobrucky 😉 😵

zuzla80
25. máj 2010

Mirindik verím, že s prácou je to v dnešnej dobe des - vidím okolo seba 😒 Ale aspoň, že môžeš s malou ostať do konca roka, predsa je to viac ako nastúpiť po 1/2roku. Takže meníte s mužíkom materské povinnosti za pracovné 😅

Leni čauky 😵

olympia
25. máj 2010

ahojte,
Rebeka, gratulujem, krásny výsledok! 🙂 😵 Teraz už aby bolo 7. júna, že? 🙂 Toto čakanie nemá konca kraja, vieme všetky presne, aké to je.
Orsulka, držím palce a netrpezlivo s tebou čakám na (pozitívny) výsledok! 😉
Ninočka, na teba som minule zabudla reagovať, aj mňa mrzí tvoj negatívny KET. Kedy ideš do ďalšieho pokusu?
Mircallka, teba sa chcem spýtať, dokedy si brala ten Ascorutín? A Prednison ste dokedy užívali? A posledná otázka: aký je to ten test na protilátky, som nejaká nezorientovaná. 😅
Zuzlik, tak zatiaľ sa mi nezdá, že by mi to až tak bežalo. Ešte stále som plná obáv, mám kadejaké nepríjemné pocity v bruchu, takže sa to vyslovene vlečie. Ale sny mám tiež kvalitne haluzné.

bobjan
25. máj 2010

Ahojte,

Rebeka gratulujem a držím palce, aj Orsulke!

Ja som bola včera na kontrolnom utz po čistení a mrche a našiel mi dr. svalový myóm. Veľkosť neviem, dr. bol dosť nepríjemný, nemal svoj deň asi 😢 Zajtra idem na krv na toxo a pod., tak uvidím čo povie sestrička.

moni19
25. máj 2010

Orsulka verím, že hcg bude krásne. A bude tu ďalšia tehulka a pre mňa dalšia inšpirácia, že mám bojovať.

Zuzlík, ďakujem za povzbudenie. Viem, že aj kety vychádzajú. A o bakosko som niekde čítala, že vyšiel Ket. Som mala strašnú radosť. Aj o Tebe som čítala v tejto téme. Sa snažím naladiť pozitívne. Si hovorím, že mám aspoň o stimulku menej stresov. Takže pohoda, ale vždy to nejde. Aspoň že Rebeka a Orsulka tu hlásia pozitívne správy. Tak to mi dáva nádej.
To slovo materská znie pekne. 🙂 A tie sny Ti nezávidím. 😉

Mirinda, takže po Novom roku do práce? Ale tak asi by som to tiež tak spravila, kebyže zarábam lepšie ako mm.

mircalla
25. máj 2010

olly - ascoritum som brala len preto, ze som mala hematom a chvilu som krvacala, asi tyzden. normalne sa to nebere.
prednisom do 12tt, posledne 2 tyzdne som postupne vysadzovala

ten test na protilatky je kvoli rh faktoru - ak ma zena RH negat a muz Rh pozit, mozu sa tvorit protilatky voci plodu. tak je dobre vediet, aky mate s manzelom

olympia
25. máj 2010

Mircalík, aj ja som mala maly hematóm, ale už sa vraj vstrebal. Ale ten Ascorutin mam este dalej brat, asi pre istotu. Vraj je to len vitamin, ale aj tak - čím menej tabletiek, tym lepšie. A Rh faktory mame rovnake, takze to mi asi robit nebudu. Dík za info. 😉

zuzla80
25. máj 2010

Oly aj mne sa to zo začiatku vlieklo a teraz nestíham rátať týždne - veď uvidíš, spomenieš si na moje slová 😀 Tie pocity v bruchu sú normálne, moja všetko sa ti tam rozťahuje, každá jedna z nás to mala, hlavne kľud, aj keď sa to ľahšie hovorí ako koná však 😉 Inak Prednison som brala až do 17tt, ale ja kvôli hemato problému, inak sa berie do ukončeného 12tt a ascorutin by si už brať nemusela ak nešpiníš, ale radšej sa poraď s lekárom 😉

Moni no vidíš, hneď sa to krajšie čítam - neboj raz to výjde a ver mi, že to nie sú len prázdne rečí 😉
Bobi to čo to svalový myóm 😨 Tí lekári sú hrozný, človek od nich čaká nejaké povzbudenie a oni bez nálady dobre, že od dverí ťa nevyšetria 😒 kašli na neho, asi ozaj nemal svoj deň. A čo bude teraz s tým myómom? Robí to nejakú šarapatu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre