Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
28. máj 2009

vidim to tak ze minimalne s jednou z vas, mirindi alebo zuzlik sa stretneme v repraku 😵 Ja idem zajtra a asi aj v nedelu na UTZ, teda dufam ze ak vsetko dobre dopadne..
a zuzlik pojde asi na ET a mirinda asi na OPU..v nedelu

lahhel
autor
28. máj 2009

Dobre ranko bambulky 🙂

Julietka, zobrala si mi to prave z ust..ani ja som nikdy nepocula ani mi nikto nevysvetloval co je to hatchujuca blastocysta a co je to expandovana blastocysta?

Miri drzime palceky 🙂

Bei, inac to nie je nerealne, mozno si nakoniec tehu..neskusis testnut?

Zuzli, ty dnes opat budes volat, ako sa to vyvija, vsak? Tak drzim palceky, aby to bolo len a len vyborne.. 🙂

zuzla80
28. máj 2009

Julietka, že jadrová fyzika 😀 😀 - si mi vyčarila úsmev na tvári. Ja vám skúsim skopčiť takú stránku:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/fotogale...
Tu sú obrázky ako sa oplodnené vajko vyvíja a v podstate, najprv sa dostane do štádia expandovanej blastocysty - to sa bunky akoby stiahnú na jednu stranu obalu vajka a ak sa dostáva do štádia hatchujúcej blastocysty, tak tie bunky nahromadené na tej jednej strane sa snažia predrať vonku z obalu - a vlastne hatchujúca blastocysta je už taká, ktorá sa každú chvílu snaží v endometriu uchytiť. Hatchujúca blastocysta je už to najvyššie štádiu, ktoré môžu pri IVF vložiť. V podstate bunky sa zbavia obalu a tie bunky sa už prisávajú na výstelku maternice. Neviem, či som to dobre vysvetlila, ale aspoň takto to chápem ja 🙂 😉

Lahelik budem dnes opäť telefonovať ako sa drobcom darí, tak verím, že sa statočne držia a že je nažive ešte stále celá 13tka 🙂

mirinda10
28. máj 2009

babenky moje tak ja som uz 9,45 v praci celkom dobre sme to otocili

takze moje vajuchy na menopur moc nereaguju iba 2mm narast ☹ tak mame 14mm a to mam uz 300jed v sebe, takze dnes mi pichli este Menoupur ale zajtra si uz picham osvedceny Gonal aj ked musim otvorit 900ku pero ale neda sa nic robit mam ho tak ho budem pouzivat, picham az do soboty a zajtra uz idem pichnut Cetrodite aj v sobotu a v sobotu vecer mam davku Pregnylu a 1.6 v pondelok rano bude OPU . Sl 😉 na MDD....
sliznica iba 6mm ☹ co je u mna prekvapenie nikdy som nemala problem so sliznizou ale clostil asi ucinkoval nad mieru a sliznica nerastla tak idem papkat estrofem 3x1 este, ze mam doma zasoby 😉 a to som mu nepovedala, ze som od zaciatky stimulky vypila skoro 3 flase vina a sliznica nikde ale hadam do ET este sa pozbiera

ale mame cas radsej nech vajka rastu pomalsie a su kvalitne ja si myslim, ze u mna vzdy vajka rychlo narastli a preto boli nekvalitne na 10DC som mala vzdy v CARe odber takze teraz bude na 14DC to je asi aj ked mavam ovulku na 14-15DC

zuzli budes mat asi ET v pondellok to bude u mna budu vajka von a tebe fazulky dnu
🙂 🙂

mirinda10
28. máj 2009

inak ja som rada, ze tam chodim na utz nakolko ako zuzli pise sme kazda ina a kazdy cyklus je iny a tak som mu dnes dala riadne zabrat nemohol mi najst lavy vajecnik tak sa snazil inak moj doki pekne rozprava po francuzky volala mu pacientka ked mi vypisoval papiere tak som mala prilezitost ho pocut

juli ked mas zajtra utz tak sa moze stat, ze v pondelok pojdes so mnou na OPU to bude sranda ked si pichas tak vajucha rastu no tie moje su lenivsie ale su starsie tak uz tak nevladzu 😀 utekat za vami mladkami 😀 😀

ja asi na PK nepojdem aj ked mam tam dost folikul ale su male a do pondelka tolko nepodrastu ale 4 co su tak sa drzia spolu v jednej velkosti 3x14 a 1x13 no len aby uz zacali rast

zuzla80
28. máj 2009

Miri ahooooj 😵 neboj oni sa rozbehnú - gonal to istí, viem o čom hovorím 😀 Páči sa mi tvoj postoj - že radšej nech rastú pomalšie aspoň budú vajka kvalitnejšie - vidíš takýto prístup by mala mať každá z nás - beriem si z teba príklad 😅. A že my mláďatka - veď ja sa už blížim k 30tke 😉
Inak aj ja som počula tvojho dokiho rozprávať po francúzsky 😝 Mala som tú česť keď sme sedeli v čakárni a bol tam párik z francúzska 😉 Takže v pondelok dávame spícha v Repráku - no sa tešíííím - síce ešte neviem, či my v nedeľu alebo v pondelok, ale aj tak sa teším 😀

tanitta
28. máj 2009

veru baby... nie je kam ponahlat nenadarmo sa vravi pomaly dalej zajdes 😉 ... my sme mali opu na 14dc pri softe pri klasickom ivf az na 21dc...

zuzla80
28. máj 2009

Veru Táni nenadarmo sa hovorí - pomaly ďalej zájdeš 😉
Čo inak porábate? Malinký spinká, či koníkuje s tebou 🙂

tanitta
28. máj 2009

maly spi.. vonku pod hruskou 😉 netrufam si odhadnut dokedy u neho je to hrozne neurcite vcera som si rozvarila no hrozne viac som bola vonku ako pri sporaku je to tak vseliak aj aj s varenim.. ja hladam recept na zemiakovu polievku na nete...kym daco najdem aj sa zobudi 😀 ...periem a varim dudle 😎 ...

mirinda10
28. máj 2009

zuzli blizis sa k 30tke 😉 no ja k 40tke 😎 o par mesiacov teda za 7 ak som presna a preto musim byt zhovieva k mojim vajecnikom a ja mam dobre skusenoti s Gonalom tak preto som uz nedokupovala Menopur ale som mu povedala, ze chcem pichat Gonal tak budeme este ze mam zasoby 😉 som ako skrecok vsetko mam len utrosa budem musiet kupovat ale to mam este cas

tak sa tam stretneme este sa prida k nam Julietka a bude SK izba 😀 😀 😀

zuzli a u teba bol kedy OPU na ktory den?

lenka20
28. máj 2009

zuzlicek gratulujem k 13 embrijkam, krasny pocet, este stale by z toho mohla byt ta futbalova 11-ka 😵 😵

zuzla80
28. máj 2009

Lenik ďakujem mojko - no uvidíme ako sa im bude dariť, ale vieš ako to je, že oni ten 4-5deň začnú spomaľovať. Budem vďačná za každé jedno embryjko 😉

Miri ale veď vieš, že vek nieje dôležitý - dôležité je ako sa cítiš a ty určite na 20dsať 😀 😀 Ja som mala aj pri 1.softe aj teraz OPU na 13DC 😉

Aha Táni takže si "užívaš" domáce povinnosti. Malému musí byť fajne pod tou hruštičkou - lepšie ako mamine za sporákom však 🙂 A s tým šporákom opatrne dobre 😉

mirinda10
28. máj 2009

tanitka to to mas vsetko pod palcom a je dobre ked veduci spinka vonku dnes nie je tak moc teplo inak isla by som si tam k nemu lahnut vstavali sme o 5tej aby sme otocili Brno a celkom sa to podarilo mna doki berie hned ako ma tam vidi aj dnes sme prisli 7.30 a o7.45 prisiel doki ani sa neprezliekol a uz ma bral vedel, ze sa ponahlame spat do BA tak bol velmi dobry ale mne sa chce spinkat no asi si dam kavicku ale radsej by som isla spat pod tu hrusku pekne vonku na vzduchu 😉

lenka20
28. máj 2009

no hej zuzlik, 4-5.den je kriticky, ale statisticky cca polovica v horsom pripade tretina prezije v dobrom zdravi 😉 takze este stale 7-4 embrijka budu stopercentne, co je fantasticke a ked budu hviezdy naklonene tak aj viac...to je pre psychiku super pocit, no nie 😉
baby idem aj ja vas trocha provokovat - dovarim, napapam sa a idem na terasku na lehatko, svieti slniecko tak troska budem chytat bronz 😅 😀 😝 skoro ako tanickin veduci 🙂 jaj ale som hnusna, mirinda daj si tu kavicku 😉 😎
inak aj ja mam take skusenosti, ze nas z vacsej dialky beru hned, nikdy som necakala dlhsie ako 10 minut, aj to len ked robil koudy nejaky zakrok...

mirinda10
28. máj 2009

lenik moja no zavidim aj ja by som si isla lahnut ale ved bude vikend ale hlasia ochladenie tak budem lezkat domka a pripravovat sa na pondelne OPU

kavicka bude dam si obedik nejak na mna ide hlad a potom kavicku aby sme to tu nejak este vydrzali

inak svata pravda, ja som vzdy isla skor ako som bola objednana to je fakt, ze ja chodim skor vsade aj ked clovek nikdy neviem co sa na tej dialnici moze stat

ja som v CARe vzdy cakala aspon 1.5 hod pokial ma zobrali neda sa to vobec porovnat ten servis aj sestricky su velmi prijemne ja som si pytala striekacku a ihlu na pregnyl hned ochotne vsetko dat super

zuzla80
28. máj 2009

Lenik ty provokatérka jedna - a ty akože vaľuškuješ na lehátku doma - juuuj to ti závidím, ja by som sa tiež rada niekde vyteperila, len u nás je zamračené 😒 Užívaš si posledné dníčky s drahým 😔
No štatistika nepustí 😀 uvidíme, čo sa z toho nakoniec vykľuje - ale ak budú aspoň 4 tak budem maaaaximalne spokojná 😉 Inak mám volať medzi 13-14hod.

julietka
28. máj 2009

zuzlik dik za vysvetlenie k tym hatchujucim blastocystam 😉 si to pekne vysvetlila takze ked je v tom poslednomm stadiu to by mal byt zaruceny uspech 😵

lenik a ty mas asi dovcu, ze ked si takto vylihujes na slniecku, ako ti je len dobre 🙂 ale uzi si to lebo maju prist teraz chladne dni

baby ked tak citam ktory DC chodite na OPU tak ja asi tentokrat pojdem az v stredu..no necham sa prekvapit na zajtrajsi UTZ, trosku mam aj obavy ked som hned vhupsla do dalsej stimulky,ci nie su vajecniky vyccerpane a tvoria malo vajok..

julietka
28. máj 2009

mirindi, ja som asi slepa a zle citam, ale nikde som nevidela aky mas pocet vsetkych vajok?
a jasne ze dobre ked rastu pomalsie, urcite budu kvalitnejsie 😉

julietka
28. máj 2009

miri a myslis ze na gonal budes reagovat lepsie? mozno mas prave cyklus ze sa tvori menej vajok, ale o to kvalitnejsich

babenky vy si myslite ze cim drahsi liek tym je kvalitnejsi? ak to mate overene tak nabuduce si kupim aj ja nejaky gonal a pod.

lahhel
autor
28. máj 2009

Julietka, tak ty ides zajtra uz na UTZ? ..ssom velmi zvedava, ako to bude vyzerat u teba, idem v tvojich slapajach, ja idem tiez, teda chcem ist zo stimulky do stimulky...Inac tak to strasne leti, este si spominam na tu stredu, ked ja som mala ist na prvy UTZ a ty na testik...a uz je tu tvoja dalsia stimulka..
Ja idem za chvilu k mojmu gynekologovi predpisat si clomhexal a prednison, chcem si dat kuknut ten lavy vajecnik ako to tam vyzera, tak uvidim co mi povie. Chcem si dat predpisat aj antikoncepciu pre istotu, keby som sa nahodou rozhodla mesiac dat pauzu..ale to skor nie, lebo sa uz velmi tesim na dalsiu stimulku...

Lenka20, tak to ti vsetky zavidime, valat si sunky a chytat bronzik, komu je lepsie 🙂

Tanittka, ani nevies ako velmi radi by sme tu vsetky vyvarali dudliky 😀

lahhel
autor
28. máj 2009

Zuzli, aj aj dakujem za vysvetlenie tych blastocyst, ani ja som to nevedela...a budeme cakat na dobre spravicky 🙂

julietka
28. máj 2009

veru lahhel, tak rychlo to leti, iba pred tyzdnom mi potvrdili neg.krv a za tyzden uz mam prvy UTZ 😉

mirinda10
28. máj 2009

julietka moje no vajok mam mozno aj 10ks ale 4 su take rovnake 13-14mm a potom 6 takych malunkych to nebude asi nic ved uvidim co dorastie

no ja mam skusenost s gonalom mala som ich na oboch IVFkach a vajka rastli ako z vody aj ked moc rychlo na 6DC som mala uz 16mm folikul ale teraz som na minimalke tak preto asi idu pomalsie a ale ako som uz pisalal ja sa neponahlam ja si pockam

inak kazda z nas asi reaguje na nieco ine a ine davky, tak preto asi mne ten Menopur moc nezabral aj doki bol prekvapeny ale som optimistka a my to dobehneme 😀

tak zuzli na da za chvilu infosku kolko bojovnik mame ja pocitam 13 plny pocet

inak ja som tam dnes stretla 3 baby darkyne same mlade dievacata asi studentky niekto sa bude coskoro tesit z miminiek 🙂

julietka
28. máj 2009

miri ved 10 vajok je krasny pocet 🙂 oni iste budu kvalitnejsie ako take co rychlo narastu.
A ked si stimulovala predtym gonalom kolko si mala vajok a kolko ti ostalo embriskov?

zuzlik uz si volala??

zuzla80
28. máj 2009

Tak hlásim aktuálny stav 11bojovníčkov 🙂 - z toho 1fešák je 6bunkový; 8 z nich sú 4bunkové a 2 z nich sú trošku horšej kvality asi len 2bunkové a 2 sa už zastavili vo vývoji - takže aktuálna Lenkina futbalová jedenástka 😀

Julietka ono vieš nedá sa jednoznačne povedať, že práve ten liek je najlepší - niekto reaguje lepšie na lacnejšie lieky iný zas lepšie na drahšie, fakt je to individuálne. Ja som stále doteraz pichala len Puregon a stále som mala dosť vajok a teraz sa mi z hodou okolností podarilo zohnať Gonal za dobrú cenu, tak som mala Gonal a počet už vieš 😉. Asi to fakt závisí od cyklu - každý je zrejme iný a ja som toho taktiež príkladom. Držím zajtra palce, uvidíš bude pekné čísielko 😉

Som rada, že som vám to vysvetlila k vašej spokojnosti 😀 Ale nie žartujem, to tie obrázky - boli dobré zobrazené a popísané 😉

mirinda10
28. máj 2009

zuzli ved fotbalova jedenastka staci to je super je dobre to je super neboj 2 nadherene blastocysty budu na 100%

julietka no ja som mala 16 vajok a 12 sa oplodnilo a pri druhom som mala 11 vajok a 6 sa oplodnilo

teraz ratam tak 4max5 folikul a uvidim kolko bude vajok ke je vajko male - nezrele tak sa ani neoplodni a to je ten problem, ze nemozes mat vsetky rovnakej velkosti - zrele to by bola velka nahoda

inak Puregon je to iste ako Gonal tam je rozdiel v tom, ze Merional a Menopur robia z mocu tehotnych zien a Gonal a Puregon je robeny na chemickej baze a je cisty a preto je drahy

uz mam na pondelok vypisanu dovolenku na OPU ... potom ja budem lezkat na teraske 😎 ked sa vratime z Brna

zuzla80
28. máj 2009

Miri jasné, že stačí, ja som spokojná 🙂 Zajtra opäť volám a zrejme sa dohodneme kedy transfer, lebo na 4ty deň sa už nevol, lebo ic užh nezvyknú kontrolovať
Juuj vy s tými teraskami - my bývame v bloku a nemáme ani poriadny balkón, len takú akoby stupačku 😒

julietka
28. máj 2009

zuzlik tak to je naozaj skvela spravicka ved z 13 zije az 11, to je uzasne 🙂
teda ta embriologia je fakt uzasna veda, co vsetko s tymi bunkami dokazu robit ma to normalne fascinuje 😎 😕 😵

julietka
28. máj 2009

mirindi no vidis a ja som myslela ze ked je nieco takmer na prirodnej baze (merional, menopur-ked je z mocu tehosiek) ze by to malo byt drahsie ako to co je na chemickej baze, teda synteticky vyrobene by malo byt lacnejsie 😕

takze Merional a Menopur su vlastne bioprodukty 😀

mirinda10
28. máj 2009

juli presne tak bioprodukty ale ak mas PCO tak ti daju skor gonal alebo puregon aspon to v tom letaku pisu a mne doki hovoril, ze mam PCO a dalsi dva povedali, ze nemam

inak som pozerala ako isiel dole doplatok za gonal to je sila, prvy krat som platila skoro 4.500 za jedno pero, druhy tak 4.000 a teraz som pozerala iba 113.2€ super som rada, ze tie lieky budu lacnejsie je to tazke ked nemas peniazky a chces mat babenko co vsetko musis obetovat aby si to niekto mohol dovolit zaplatit IVF hroza a ked sa pozrieme, ze stat lieci narkomanov, alkoholikov zadarmo, tak je to nespravodlive ale to je zivot

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre