Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
19. jún 2009

ahojki avka veru je to velmi zvlastny pocit, hlavne ked ma niekde pichne alebo citim nejaky tlak tak mam stres ze co.. je to v poriadku?a ked sa nic nedeje zasa sa lakam ze sa nic nedeje...no hroza so mnou...dnes som si kupila aspon dve knizky o tehulkovani aby som nebola ako take teliatko a snad tam najdem nejake odpovede na moje otazky 😕 😵

bea77
20. jún 2009

na čo sa to stalo? Dnes účasť nulová. Som sa tešila, že budem čítať a nič!!! Tak snáď si užívate víkend.
Všetky vás pozdravujem a prajem peknú nedeľu.

lahhel
autor
21. jún 2009

Ahojte babulky 🙂

Vcera tu veru bolo prazdno, asi vsetky vikendujeme ako sa patri 😉

Mne vcera odpisal machac, dohodli sme sa, ze si nasadim HAK na mesiac dva a potom pojdem do dalsej stimulky. Bol zlaty, povedal, ze to vsetko prestuduje a nieco vymysli. Kazal mi vysadit vsetky lieky, aj ten utros. Trosku sa bojim, ci mi pride mrcha aj bez toho utrosu...minulu stimulku mi vdaka nemu (asi) prisla mrcha nacas...
Ale chcem sa spytat na prednison a anopyrin. Chcela by som vysadit aj tieto lieky na ten cas, ale vas babulky sa chcem spytat, kedy ste zacali uzivat prednison aj anopyrin? Bolo to pred stimulkou, alebo az po odbere alebo transfere? Aby som si ich vedela potom znova nasadit...

Pozdravujem nase dve tehulky a ich bublinky 🙂

Mirindik, Zuzlik, Tanittka, Bei, Lenka....tiez vas vsetky pozdravujem 🙂

avaka
21. jún 2009

Dobre ranko 🙂
A coze Ste mali vsetky vcera za program,v takom pocasi.... 😅

lahhel,dufam,ze Machac nieco super vymysli.. 😉
Ja som zacala uzivat prednison aj anopyrin po odbere.

Julietka,ako?Mna tiez sem tam pichne,ale nie vela,ja som mavala skor take ako na mrchu..Tak som plasila...
A dnes som si musela dat piskotky k posteli,lebo ma z rana natahuje na prazdny zaludok,ale nic vazne.. 🙂 Pozdravujem Vas vsetky,peknu nedelu prajem,dnes vyzera byt krajsie ako vcera.. 😵

tanitta
21. jún 2009

ahojky kocky...
Lahel.. takisto anopyrin a prednison po opu...
Avaka.... piskotky? 😀 pekne sa to zacina 😉 ... ja som ficala na vajicovych chleboch rano obed vecera 😝 do 15tt... 😎 potom som prezivala na palacinkach a sladkom....no a od 26tt som musela privykat na nemocnicnu 😠...
...my vcera skor okolo maleho sme,potom sme mali navstevu a den sa prhupsol ani nevieme ako...veduci si zmyslel ze potrebuje cirkus okolo seba 😅 takze sme robili kulturu 😵 ...peknu dnik zelam;).. paa

lenka20
21. jún 2009

ahojte babulky, pekny vikendik aj ja sa pripajam 😉 ja som vcera pracovala na zveladovani domu 😅 cely den, fuj, fuska to bola...
lahhelik ja som brala prednison uz asi mesiac pred stimulkou, alebo aj dva mesiace, K.mi nakazal, kedze mam protilatky proti spermosom manzelovym...anopyrin len po OPU...
avuska hura, tehu nevolnosti - moooc ti ich zavidim, ale v dobrom 😉 a prajem ich kazdej kazdej z vas, teda aj sebe ked to bude aktualne 😉
julie, beus, tani, ahjte 😉

julietka
21. jún 2009

pekne predobedie babulky 🙂
veru vcera v nasej temicke sa nikto neukazal okrem beusky 😉 take tu tusim este nebolo..

lahhelik ja som anopyrin nikdy neuzivala ale mam miesto toho asi tie heparinove injekcie, ono je to asi ten isty ucinok a tentokrat som ich pichala od ET a prednison som papala prvykrat po ET a teraz uz po OPU
V tom repraku su fakt uzasni ludia, toto sa mi nikdy v iscare nestalo ze by si niekto nieco mal zaujem nastudovat po neuspesnych IVF..len tahat peniaze z ludi.. 😠

avka pekne sa to zacina 😉 takze piskotky 🙂 🙂 ty teraz zacinas alebo koncis 6tt?alebo uz zaicnas 7tt?

avaka
21. jún 2009

Tani,aspon ma drobec bohaty program pri navstevach a nenudi sa... 🙂
Leni,ja som si Ta predstavila,ako stojis na leseni a robis omietku.. 😀
Juli,knizky nastudovane..? 😉 Ja si radsej pocitam na nete..Ale mam aj knizku..
A inak mne sladke moc nechuti,i ked Teraz si Tani spomenula tie palacinky... 😕 Ale pochutim si na ranajkach a to doteraz pre mna ranajky nehrali ziadnu rolu..

avaka
21. jún 2009

Juli,ak dobre ratam,mala by som byt uz 7tt

julietka
21. jún 2009

avka mne tiez nechuti sladke ale vcera som si dala lekvarovu palacinku 😉 a kazdy vecer mam problem s palenim zahy ale strasnu, keby som si nedala bystrinku tak asi aj tycku hodim fuj...moze sa vobec pit bystrinka? to su tie sumive napoje z potravin 😉

julietka
21. jún 2009

avka tak uz 7tt? 🙂 pekne ti to ubieha a uz sa urcite tesis na srdiecko co budete pocut vsak? 😵

avaka
21. jún 2009

Jaj,Juli,to neviem,ale asi su na to dobre mandle,vyskusaj 😉 ,alebo trochu mlieka,sa mi zda...

julietka
21. jún 2009

lenik ked mas protilatky proti manz.spermosom to sa neobide tou metodou icsi? som myslela ze hej 😕 ja len ze ci nie je zbytocne brat ten prednison kvoli tomu tak dlho predtym, je to predsa len svinstvo...ale doki urcite vie co robi..

tanitka vas teda veduci riadne zamestnava 😅 musite mat bohatu fantaziu aby ste mu stale vymyslali nejaky program aby sa nenudil 😀 🙂

avaka
21. jún 2009

Juli,ale tie mandle nie solene,prazene,ale obycajne sladke mandle..
Veru tesime sa,zajtra ideme na to,uz sa nemozem dockat..

julietka
21. jún 2009

tak sa zajtra urcite ozvi ako to prebiehalo, som straasne zvedava a drzim palce aby bolo vsetko v uplnom poriadku, ale to urcite je ked mas uz aj tehu nevolnosti 😉
ty si vlastne doteraz mala tusim uplne "bezpriznakove" obdobie vsak avka? 😵

avaka
21. jún 2009

ano Juli,doteraz mi nic nebolo,prsia uplne minimalne..
Zajtra vecer dam urcite vediet,aj sa bojim...ale dufam,ze bude vsetko v poriadku..
Tebe to teraz vychadza 5tt?

julietka
21. jún 2009

avka ked si to zadam do tehukalkulacky na nete tak mi vychadza 4+2 tak to neviem ci sa rata ako zacinajuci 5tyzden alebo len stvrty, priznam sa ze tomu nerozumiem..tak daleko este nie som 😉

tanitta
21. jún 2009

julie..4+2.. je prave "prebiehajuci" 5tyzden...
avka.. bude vsetko ok aj srdiecko ako zvon uvidis 😉 ...
lahel...to je dobre ze dali atk... treba si aj oddychnut trosku.... nie vzdy sa to da aj tak naplanovat ako si predstavujeme.. 😖...ale co su 2mesiace oproti tomu vsetkemu co bolo...
leni, bea.. zuzla..cauky 😵

julietka
21. jún 2009

tanitka dakujem 😉

lenka20
21. jún 2009

julie - ten prednison... v heliose striktne proti...ze je to humus, dobre na imunitu mozno posobi ale rozhadzuje hormony atd atd... stary pan profesor moj odborny poradca zas povedal, ze kludne, ze to su tak male davky...len po dlhodobom uzivani si dat obcas spravit KO, lebo ze prednison viaze vodu, clovek sa ,,zasoli,,...ale inak ze urcite aby som to skusila.. a v repraku jednoznacne.. ze ano, ICSI pomozu v tej najzakladnejsej casti, ale prednison neuskodi, prave naopak, mozno pomoze.. takze som ho brala...po poslednej stimulke uz nie a teraz moje telo na protilatky hadam zabudne ked som v celibate 😉 ale ked mi koudy povie v zime, ze zas uzivat, tak budem...
tanicka hello, uz je lepsie?? co veduci, mate uz nejake novinky, nasa krpata zacala najnovsie cuvat 😅 stvornozky...ale sediet sa jej veru nechce...

mirinda10
21. jún 2009

babulky tak ja som dnes odstartovala pichacku takze ideme na vec

lahhel to je mi luto ale nabuduce to urcite bude dobre ale ako pisu babenky ziadaj aby si si mohla nieco pichat

nebola som tu cez vikend ale cez tyzden sa Vam budem venovat

pojdem na utz v sobotu zajtra si idem volat som zvedava ku komu pojdem ked moj ma dovcu

mircalla
22. jún 2009

Ahojte baby, dufam, ze sa mozem pridat do temy...Mam 37 rokov...o 5 dni... a´najake tie skusenosti s CAR uz za sebou
Tieu chodim do Reprofitu. Teraz som po ET (2. den), vkladali 2 blastocysty...Mam darcovske vajicka, lebo mne sa tvoria uz velmi malo. Prvy pokus so svojimi som mala 5 vajok (Helios Brno 2007) a aj som otehotnela, ale zial potrat. Odvtedy som mala dalsie 2 IVF s vlastnymi vajkami (Helios Martin a Reprofit Brno - minimalka), ale kedze mam malo vajicok (nejako sa to pri prvom pokuse zaseklo), tak to nevyslo. Naviac mi zistili aj sacto, tak som si dala vo februari odstranit vajcovody, aby sa zvysila uspesnost.

Napriek tomu, ze ta minimalka nevysla, tak som tiez maximalne spokojna. Ono bol to skor taky pokus pred darcovskymi, ze co ak nahodou....Ale zial vtedy sa z 2 vajicok jedno ani neoplodnilo, moc velka sanca nebola. Naviac mi zistili aj sacto, co urcite veci neprospievalo, tak som si dala vo februari odstranit vajcovody, aby sa zvysila uspesnost.

Co sa tyka Reprofitu, su tam fantasticki..vsetci...chodim k Stelclovi a kamosky k Machacovi a Koudelkovi. Uplne najprijmemenjsi a najprofesionalnejsi zo vsetkych CAR. Stelcla kazdy tyzde pravidelne bombardujem mailom vseliakymi debilinami🙂 a mierne hysterickymi otazkami a on vzdy na vsetko trpezlivo odpoveda.

Tiez su velmi ustretovi. Vsade inde sa chodi na UZV kontrolu len o 7 - 8 hod. rano, co je kvoli dochdazaniu obrovsky problem. Tam som v pohode mohla dost poobede, a nebol problem. Chodila som do Brna aj do Heliosu, ale neporovnatelne.

Co sa Slovenska tyka, Helios zdaleka naj, raz som bola na konzultacii aj v Gynfiv u p. doktorky Stenovej a stacilo mi...

julietka
22. jún 2009

ahojki mircalla vitame ta v nasej temicke 🙂 a zaroven drzime palce aby bol testik pozitivny 😵 tentokrat to urcite vyjde 😉
ale tiez si si toho presla dost...

julietka
22. jún 2009

vsetky babenky dobre ranko vam prajem 🙂

mirindik tak to je super ze uz "pichas" 😅 aspon nemas cas mysliet na ten predosly neuspech ale tesis sa na buduci uspech 🙂

babenky ja som sa dnes v noci zobudila na strasne krce ako mavam len pri mrche a to uz si vtedy davam pri takych bolestiach tabletku..normalne som myslela ze uz je koniec..utekala som na wecko ci nekrvacam, nastastie nic, cisty papier...trvalo to asi 10 min a zopakovalo sa to asi dvakrat..potom to nastastie preslo a dufam ze sa to uz nezopakuje 😕 nastastie mam do stredy dovolenku tak budem len oddychovat...

mirinda10
22. jún 2009

mircalla, vitaj medzi nami, mas prva skusenosti s darcovskymi a mozno sa k tebe pridam, mozesnam dat infosky ako to vsetko prebieha. ja som od nedele zacala svoju poslednu stimulku s mojimi vajkami a ak nebudem tehu tak ideme priamo na darcovske ja uz mam skoro 40 rokov teda za 6 mesiacv, tak preto uz viac tie moje vajecniky asi nenatrapim

ako ti zistili sacto to ma zaujima

ako si dlho cakala na darkynu a ostali aj nejaky snehuliaci alebo iba tie krasne balastocysty co mas pekne v brusku

inak mne stastne vyhovuje, ze ma beru na utz hned rano na 8,00 aby som bola spat v BA a 9,30 som v praci a to sa da nemusim brat den dovolenky

idem tam dnes volat a objednat sa

ako tehu juli uz si si to uvedomit, ze budes mamina
🙂

prajem pekny den

zuzla80
22. jún 2009

Pekné ránko baby - aj keď pondelkové 😖

Lahel pýtala si sa na anopyrin a prednison, tak mne ho K. nasadil už od 1DC a povedal mi, že užívanie anopyrinu pred OPU vôbec nevadí - lebo iný lekári odporúčajú anopyrin až po OPU, kvôli tomu, aby si sa nerozkrvácala, ale ja som s tým doteraz nemala problém 😉

Avuška dnes sa drž na utz - a vypýtaj aj fotečku, nech máme tu česť s ďalším malým reprofiťákom. Vidím, že tehu nevoľnosti nastúpili - tak si ich užívaj, ale zas nech ťa trápia veľmi, len tak primerane🙂

Juli to asi zrejme rozťahuje maternica - a keďže sú tam možno aj dvaja bobáčikovia, tak o to viac. Ale určite to nepridáva na pokoji, ale veríme, že je všetko na tej najlepšej ceste. Už vieš, kedy ideš na utz?

Lenik tak nech vám to s Táničkou vo štvrtok už výjde - to stretko myslím - aj keď to počasie, no hrúza a des. V piatok sa človek škvarí v robote a keď si cez víkend môže užiť slniečka, tak príde jeseň 😠 A kde sa stretávate u Táničky, či vyrážate niekde do ulíc?

Tánička samozrejme pozdravujem aj vedúceho 😉

Mircala vitaj medzi nami - a taktiež držím palce, aby vám to už konečne vyšlo. Vidím, že aj u vás je cesta za bábätkom tŕnista, tak o to viac ti to želám. Inak tiež by ma zaujímalo ako ti zistili toho Sacto....

A pozdravujem zvyšok, koho som momentálne nespomenula 😉

mirinda10
22. jún 2009

prave som volala do caru, ze utz nerobia v sobotu tak ma objednala na 7DC na piatok a budem tam este moj doki len som prekvapena, chcela som si urobit v sobotu vylet ale ak sa neda tak sa neda ale je to zvlastne lebo urcite jedna z vas mala uz utz v sobotu ale nie som si ista nevadi tak v piatok smer Brno

zuzla80
22. jún 2009

Miriček takže stimulka zahájená - tak nech je najúspešnejšia 😵 🙂 . Inak ja som na utz cez víkend nebola, ale bola som v nedeľu na transfer, ale tuším, že keď sme sa s Juli míňali, tak práve oni boli vtedy na utz.

tanitta
22. jún 2009

ahojky babulky,...
mircalla.. vitaj v klube 😉 ....vidim ze si tiez skusila niekolko carov...a vies porovnat 😵 .. nastastie je tu R.. a fantasticky ludia...s takymto pristupom clovek zvlada vsetky tieto starosti lahsie... tak drzim palce bobikom a dufam ze tu budes s nami sa delit o svoje pocity ako sa citis.. atd 😉 ...
miri.. tak thuj thuj.. poprskame inj nech pekne ucinkuju;)..
zuzla.. stretko mame u nas.... 😎 ... ak bude pekne tak pod hruskou 😀

julietka
22. jún 2009

mirindi ja som mala UTZ v nedelu, ale oni to mozno mysleli tak ze UTZ ti neurobi v sobotu Stelcl, pretoze ma dovolenku a preto ti kazali prist o den skor aby ti ho mohol urobit on 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre