Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

macko79
14. aug 2012

@javi37 tak to je fakt uzasny vysledok drzim palce.A len som prekvapena ze vRF takto informuju ako sa vyvijaju a teda aj kolko bunkove su.Tu na sk sa mi to este nestalo a to mam uz par ivf za sebou.Ja idem vo stvrtok na UZ tak uvidime ako nam to dopadne.

javi37
14. aug 2012

@macko79 Stačí Ti ísť raz do Brna, aby si pochopila rozdiel medzi centrami na SK a v ČR 🙂 . Tiež sa čudovali, keď sa pýtali, aké nám predtým vkladali, že sme nevedeli a že ani nevieme, aké máme zmrazené. V Brne sú zástancami, keď si platíš, nech vieš za čo 😉 .

macko79
14. aug 2012

@javi37 tak to sme veru zbadali hned na prvej navsteve dufam ze ten pocit mi zostane az do dufam ze do uspesneho konca . A kedy mas ET?Mali ste aj PK?Oplodnili sa same alebo vam napichovali? 🙂

javi37
14. aug 2012

@macko79 Pri softe, ak je viac ako 2 oocyty, robia automaticky PK, to už je v cene. A mali sme ICSI, to je tiež v cene.

macko79
14. aug 2012

@javi37 tak teraz vidim aka som blba ja som sa na tieto veci tam vobec nepytala lebo som si myslela ze co som videla na cenniku tak podla toho som sa riadila .Tak potom ten soft je tych 13000ck a v tom je aj ta PK,a aj ICSI? Ak som ta dobre pochopila?

javi37
14. aug 2012

@macko79 Áno, dobre si pochopila...cena sa navyšuje len počtom oocytov + lieky.

zabudka1
14. aug 2012

Ahojte, ja som po 3 IVF a 3 IUI neuspešných, absolvovala som všetky asi možné vyšetrenia a vraj som v poriadku, partner má zlý spermiogram ale ani IVF-ICSI-PICSI nepomohli ,chodili sme do MT , chceme vyskúsať Brno. Objednávali ste sa telefonicky alebo e-mailom? A ako to tam chodí?? Čítala som posledných asi 20 strán od zadu pretože začiatok je starý a od vtedy sa dosť pomenilo. Ďakujem

javi37
14. aug 2012

@zabudka1 Ja som sa objednávala mailom, majú na stránke aj objednávkový dotazník.

macko79
14. aug 2012

@javi37 Tak tu to mame na sk som veru kazdu srandu navyse musela zaplatit tak som si myslela ze v RF to bude tak isto tak sme sa na to ani nepytali boli sme si vedomi ze to budeme musiet uhradit ak to bude potrebne navyse.A nie ze je to v tom zakladnom poplatku za softik. To si mi pravdu povediac velmi pomohla budem sa tam musiet vo stvrtok este informovat.Ak budu mat na mna cas.A ako to tam prebieha na prvej UZ kontrole je to tam ako na beziacom pase alebo maju lepsi cas na pacientky ako tu?

javi37
14. aug 2012

@macko79 Ja to veľmi neviem posúdiť, lebo som tam bola dvakrát, raz UZ a raz punkcia, ale nečakala som nikdy, resp. na recepcii nikto nebol...nie ako u nás, plné čakárne a pohľady 🙂 .

zabudka1
14. aug 2012

Už som im písala, tak budem čakať.

rot
14. aug 2012

@zabudka1 ja mám celkom čerstvú skúsenosť - písala som lekárovi, ktorého som si vybrala a zároveň som sa objednala cez net (cez ich formulár) - následne mi zavolali a dohodli sme si termín. 😉

macko79
14. aug 2012

@zabudka1 ja som tam rovno zavolala a hned nas aj objednali dali termin uz za nejake 3 tyzdne a to som ja este o tyzden neskor posunula takze celkom kratka doba.

holly74
14. aug 2012

Hm, baby, ja som teraz v júli platila za soft 13.000 + ICSI 1 oocytu 1.000 czk extra k tomu, nemala som to zarátané v cene softu... 😕

javi37
14. aug 2012

@holly74 Veď sme písali, že cena sa navyšuje počtom oocytov, za každý oocyt 1 000 Kč naviac a v tom je už ICSI.

holly74
14. aug 2012

@javi37 ale ked som mala len 1 oocyt, tak aké navýšenie počtu oocytov? ked si platím ICSI aj za napichnutie len 1 vajka, tak potom žiadne icsi nie je v cene softu...

javi37
14. aug 2012

@holly74 No ja som mala napr. 5 oocytov, takže 13 000 + 5 000 Kč...myslela som to tak, že v tej cene softu 13 000 + 1 000 Kč za každý oocyt je už aj PK a ICSI. No a ešte nám prirátali za lieky a infekčné vyšetrenie krvi, takže spolu 23 000 Kč.

holly74
14. aug 2012

@javi37 jasné, áno, tak to je, len z tvojej správičky, kde píšeš, že "mali sme ICSI a to je tiež v cene" sa to dá chápať rôzne....ale rozumieme si už 😉

zabka1124
14. aug 2012

@zabudka1 my sme sa objednavali telefonicky🙂🙂

zabka1124
14. aug 2012

@javi37 presne ako pise javi37, my sme mali 13000CZK+6000CZK(6oocytov)

dudkav
14. aug 2012

Ahojte, nechcem vstupovat do diskusie, ale chcem sa spytat, vam poistovna nieco preplacala z Brna, ked ste mali vycerpane vsetky IVF-cykly tu na Slovensku? Ja som absolvovala dve IVFka na Slovensku, ale na tretie uz sme isli do Brna a boli sme nastatie uspesni, druhe sa vsak nedari, este mam pred sebou posledny KET a potom by som chcela ist na soft, jasne ze do Brna. Zaujima ma, ci je mozne preplatenie, aj ked sme tu na SK nevycerpali vsetky IVF ka, dakujem, kazda koruna totiz dobra.

deinad
14. aug 2012

@zabudka1 ahoj, ja som sa objednavala telefonicky, vsetko mi vysvetlili a hned aj pridelili k lekarovi, v mojom pripade lekarke 🙂

hencidlo
14. aug 2012

@dudkav ahoj, ano mali by ti ten treti pokus preplatit, pretoze mas narok na 3IVF.

zeina62
14. aug 2012

ahojte baby chcem sa opytat ci si pichala niektora s vas pred ET s darovanym vajickom Diphereline? a ak hej ci to bolo dobre ?

ria191
15. aug 2012

@zeina62 asi ti potrebujú nastaviť cyklus podľa darkyne preto ten dipherelin, teda aspoň si myslím.

brita
15. aug 2012

@zeina62
@ria191 Ahojte, presne tak, ten diphereline depot sa picha preto, aby sa tvoj cyklus akoby vypol a nastavil na cyklus darkyne. Takto vydrzis byt pripravena na ET tusim 45 dni a menzes ti nepride. Neboj, oni vedia, co robia 😉

zuzmil
15. aug 2012

Dievcata, ktore ste do Reprofitu prestupovali z inych centier, nemali ste problem so ziskavanim dokumentacie z predchadzajuceho centra (hormonalne profily, presny popis predchadzajucich IVF...)?

ria191
15. aug 2012

@zuzmil tak ja mám čerstvú skúsenosť z Heliosu. Najlepšie je si tie všetky vyšetrenia prefocovať a kópie dávať do centra pretože ja som telefonicky poprosila o výpis z Heliosu a prišiel taký stručný, že som myslela že ma porazí, pretože som si myslela, že mi pošlú podrobne aj hormonálny profil, aj genetiku a tam stručne napísané genetika OK , ovulácia prebieha podľa hormonálneho profilu v poriadku atď. takže 6€ v péčku možno keď si po to pôjdeš osobne, tak budú ochotný ti to všetko prefotiť 🙂

nelly3
15. aug 2012

@zuzmil
ja som nijaku dokumentaciu nebrala do brna, v brne sa ma na konzultacii lekar pytal co a ako a zapisoval, nic nevyzadoval od centra zo SK 😉

zuzmil
15. aug 2012

@ria191 Hmm, no ja chodim do GF v Bratislave, ale myslim, ze tam budu ochotni rovnako ako v Martine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre