Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ivka3901
19. apr 2015

@mircalla no u nás je to trošku ťažšie s tým oznamovaním 😒 kedže všetci vedia,že chodíme na umelé a aj v robote robím medzi ženami a sú tam aj neprajníčky a tie to rozkríknu a tiež sa každý na mna pýta v robote,že či ešte marodím 😠 jáj kiežby sa staral každý o seba 😠

vernazza
19. apr 2015

@zuzu1108 inak ja chodím do Imunovitalu v Ba a intralipid ma tam bude stáť 25€ jedna dávka, mam vybrať min.3. Vy čo ste platili tých 2 500 CZK, to bolo v Brne? A za koľko dávok?

nina46
19. apr 2015

@vernazza A nasadili Ti len intralipid? A čo Ti zistili?

zuzu1108
19. apr 2015

@vernazza hej u nas je to lacnejsie. Ja si myslim ze jedna je 2500kc ale zajtra budem vediet kolko mi naúčtuje.Tam to stoji asi preto tolko ze sa účtuje aj podanie infúzie + intralipid vsetko ako samoplatci.

haimi
20. apr 2015

@speranza1 cauko, stale to iste dokola. Zvnutra otvorena, len to nevedia porovnat, kedze pri prijme sa na to nekukli a v sprave z trnavy nebolo nic napisane. Zvonku stale to iste, otvorena na spic prsta a krcok mam zahadne z jednej strany 1cm a z inej po prvy clanok ukazovaka, co je urcite viac ako 1cm. Som rada, ze to stale, uz 6 tyzdnov drzi ako ten spodok krcka. Dufam, ze to este dlho vydrzi. Zase mi nasli nejaku bakteriu, tak beriem uz 7 den zase antibiotika. Des... A ty ako? Dufam, ze vsetko ok 🙂

vernazza
20. apr 2015

@nina46 no este mi ho nenasadili, prvy ide 7 dni pred ET, cize az v maji.. a ja mam zvysene cytokiny a nizku imunitu. tak neviem ci mi to dala len preventivne alebo ze som sa na to pytala alebo kvoli diagnoze. 🙂 lebo z toho co citam na fore som pochopila, ze je to skor na zvysene nk bunky.. ale tak hadam neuskodi 🙂

vernazza
20. apr 2015

baby este otazka, tie co máte skusenosti s pipelle. tento zakrok sa skor robi pred KETom alebo je vhodny aj pred klasickym ET, neviete?

tinkatinulka
20. apr 2015

@vernazza ja mam vysoke cytokiny ale NK mam skor nizke a mam nasadené intralipidy..tiež chodim do Imunovitalu

evadek
20. apr 2015

dievcata neviem ci ste sa stretli ked ste brali lieky, ze ste mali neziaduce ucinky...Myslim tym lieky ako medrol, prednison, ja teraz beriem esmyu na umely prechod...
Mam take bolesti zaludka...ze uz neviem ci jest..alebo nejest...je mi na vracanie....
Navyse mam nohy rano pokryte takou krupickou...svrbia ma....bolia ma kosti a svaly..

Podobne priznaky som mala pri medrole....na zaludok nepomaha ani helicid....ani cajiky...ani probiotika...
Som vo faze,ze nevladzem...vcera sme sa bavili o tom s mojim drahym....ze mam pocit, ako keby mi telo kolabovalo....

ANo, vedia o tom mudr. ale vraj kazdy to znasa inak...v juni doberiem esmyu a mam ist nasledne na medrol 16 mg...Po pravde...vcera som mojmu drahemu povedala NIE...ze proste dieta chcem....ale medrol uz nezvladnem...proste ja mam problem vykonavat zakladne potreby - ist na wc...spat...jest...

Stretli ste sa s tym???

nina46
20. apr 2015

@evadek Ahoj ja tiež užívam Medrol a citim sa hrozne, som slabá, malátna, bolí ma celé telo a nafučaná.

evadek
20. apr 2015

@nina46 a zaludok to zvlada?...ja mam brucho uplne tvrde..nafucane...boli ma....vcera mi bolo aj na vracanie...a hlavne stale mam pocit na velku..a nejde to..(sorry za detaily....)

mitka85
20. apr 2015

@vernazza ahoj.ja som este nebola ale planujem ist.Pytala som sa na to Otevrela a povedal mi ze nie je preukazane ze by to pomahalo pri uplne prvom vklade v zivote ale pri tych dalsich opakovanych uz ano.a je jedno ci to je et alebo ket

andy175
20. apr 2015

Ahojte! Chcem Vás poprosiť o radu. V stredu som písala Macháčovi ohľadom objednania sa k nemu na konzultáciu a dodnes mi neodpsíal... Neviem čo mám robiť, či mu znovu napísať alebo ešte čakať. Majú toho veľa a možno ma nejako prehliadol... fakt neviem čo robiť.

silvia545
20. apr 2015

@andy175 ahoj,,skús mu znovu napísať,možno email nedostal,,aj má toho veľa teraz 😉

silvia545
20. apr 2015

@lienka_1 ahoj moja,,tak ako sa mi mávaš ? 😉

nelly3
20. apr 2015

@evadek
podla mna je to z tych liekov, ja som presne vcera nad tym uvazovala, ze uz fakt nechcem nic do seba pchat, ja mam citlivy aj zaludok, teraz som dostala antibiotika lebo som chora ako pes 😝 tiez chcem mat bejby, ale fakt ma to nebaviiiiii, uz som si dost predsa vselicim 😔

lienka_1
20. apr 2015

@silvia545 Ahoj! Mam sa uplne normalne. Som rada, ze som v praci a mam nabity program, lebo nemam cas vymyslat "katastroficke" scenare. V nedelu sme boli cely den doma a nervozita stupala s kazdou hodinou. Uz je aj tak rozhodnute. Takze sa snazim "trpezlivo" cakat, ci sa dostanem k testu 😀 😀 😀 A ty ako? Kedy testujes?

nelly3
20. apr 2015

@lienka_1
@silvia545
@tlucka
baby silna trojka, date to 😉
@ria tak ako? ja neviem kedy sa k tomu KET dopracujem, momentalne som chora a skoncila som na antibiotikach 😝

lienka_1
20. apr 2015

@nelly3 Aj Ivka to da! 🙂

nelly3
20. apr 2015

@lienka_1
jasne, na ivku som zabudla 😉

lienka_1
20. apr 2015

@nelly3 Ako Ti je? Difam, ze atb rychlo pomozu.

silvia545
20. apr 2015

@lienka_1 normálne ti závidím,mne mozog pracuje na plné obrátky 😀 😀 ked nepríde mrcha a to dúfam,že neee,tak asi až v nedeľu 😉 mne je tak všelijak,,bruško pobolieva,popicháva,,prsia mi opuchli normálne sú mi vidieť všetky žilky na nich 😀 a dnes od rána behám stále na wc,,chodila som aj predošlé dni cikať,,ale to od toho,že dosť pijem vody,,ale dnes je to o 100% horšie,,ma nohy už bolia 😖

silvia545
20. apr 2015

@nelly3 dakujeme 🙂 dúfam,že to šťastie sa už konečne unavilo a sadne na nás 🙂 ja som včera tiež dostala nádchu a ešte k tomu aj zub neposlúcha ☹

lienka_1
20. apr 2015

@silvia545 Toto vyzera slubne 😉 silno-presilno drzim palce! A ja aj ked robim, podvedomie pracuje. Ja by som aj chcela, aby ma nieco zabole alebo pichlo, ale nicovate nic sa deje. Hej, sem tam ma zabolia krize a nohy ako na reumu a to je predzvest menzesu, tak toto statocne vytesnujem zo svojho vedomiam 😀 😀 jaaaaj, som zrela psychiatra 😀

lienka_1
20. apr 2015

Ďakujem za srdiečko! 🙂

haimi
20. apr 2015

@vernazza cauko, som este v zamkoch a je tu celkom fajn. Sestricky su velmi zlate a aj lekari. Podla mien sestricky nepoznam. Lezim priamo v tej casti, kde su porodne saly. Na tejto strane je len vzdycharen a potom jedna izba, kde maju najrizikovejsie pacientky v nizsich tyzdnoch a tu lezim ja. Cize nas maju nastarosti sestricky, ktore su porodne asistentky. A kde robi ta bratrancova zena, tu ci na gynekologii?

mimika1973
20. apr 2015

@lienka_1 mojuska musi to tentokrat vyjst!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😵 Doteraz vsetko slo idealne, takze dufame v dobry koniec, lol! 😉

mimika1973
20. apr 2015

@silvia545 silvi, kedy si to mala ET? a nakedy mas testovat ci na krv ist?
Drzim presilno palceky aj tebe!!!! 😉 😵

mimika1973
20. apr 2015

@dafy no veru skoda toho Marcelina, co uz! 😔
Teraz budes mat Pavlika alebo Pavlinku u Otevrela! 😀 😝
Kedy sa chystas do RF?

nelly3
20. apr 2015

@lienka_1
no nie je to nic moc, ale snad zaberu.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre