Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
22. apr 2015

@zabka1124 dakujem. Ty si uz v 34tt, to je super. To je moj ciel. Vsetko v pohode? Si doma?

ingrid0105
22. apr 2015

@haimi urcite mozes, uz si sa strachovala dosť, už bude len lepšie uvidíš 🙂 v robote fajn, páči sa mi tam a som kopec času doma 😉 ja si počkám na jeseń a skúsim šťastie...snád nám bude dopriate, ale už pred letom začnem brať medrol, pichať fraxik, vybavim si intralipid a zvažujem pipelle, uvidím ako sa zadarí crazybabenke s tým pipele, proste chcem dať do toho všetko, ale nevzdám to ani keby to nevyšlo 🙂

haimi
22. apr 2015

@dorotka66 to ja radsej rozmyslam. Mne uz pichli, ked ma v 26tt prijali v novych zamkoch, ale to uz je mesiac. Neviem, aku maju "trvanlivost" . To by asi mali obnovovat. Ale nechcu, kym sa mi stav nezhorsuje. Asi to je drahe.

haimi
22. apr 2015

@ingrid0105 aspon si cez leto oddychnes, podovolenkujes, naberies vitamin d a bude to uspesne 🙂 a komu planujes ist, ked Marcel odisiel? A kde vlastne teraz robis?

ingrid0105
22. apr 2015

@haimi robim v LIDLi v Senci. No vobec netusim ku komu mama ist vieš mi niekoho poradiť?

santeema
22. apr 2015

@haimi neboj to date aspon do 35tt🙂. aj ja som si tak vravela, ked som bola v 5 tt, ze uz aby som bola aspon v 25tt, teraz som tiez v 30tt a neviem si predstavit, keby sa maly narodil a chcem byt aspon v 37tt🙂..to mame asi kazda, aj ked ty si si to poctivo odlezala s babami🙂.

zabka1124
22. apr 2015

@haimi ahoj, noo uz 34tt, stale som doma, bola som v praci asi mesiac medzi 20-24tt(12.1.15-12.2.15),presne:), ale teraz si uz uzivam teplucka.
Inak minule som s jednou babou v junovkach riesila tieto injekcie na vyvin plucok, lebo mi tvrdila, ze maju trvanlivosst len tyzden a potom sa musia obnovovat.TAK som sa pytala tu v Irsku , ze ako to je, normalne na mna pozerali ako na sisi, ze sak ked mi ich raz daju(2 injekcie v rozmedzi 24h), tak tie plucka sa vyvinu a zostanu vyvinute.U nas 2 injekcie za cele tehu.Inak niekedy mam pocit, ze niektori Dr. na Slovensku by mali vratit diplomy(nehovorim, ze tu su naj),ale keby si vedela, ako dokazu zienky na SVK stresovat, ze normalne ziram!!

Inak zabudla som(to ten Baby brain), gratulujeem uz ste v 30tt, boze ked si uvedomim, ze nedavno si bola len v 26tt a v NZ a teraz uz krasny 30tt.Juj rychlo to bezi, neboj , zachvilu si 34tt!Drzkajte sa, pozdrav babulky v brusku a drzte sa 3v1🙂🙂🙂co najdlhsie.

silvik1
23. apr 2015

@ingrid0105 ahoj. ďakujem za radu - aj keď ma moc nepotešila. Ale aj tak to risknem - nejako si neviem predstaviť nechať ich len tak "napospas osudu" 😉 ja práve potrebujem hlavne tie jednobunkáče, lebo mi z nich budú robiť genetiku. blasto mám "len" tri a keďže z tých sa genetika nedá robiť, tak ich využijem ešte na transfér, ak sa mi teda dobre rozmrazia (ale s tým som ani v GF nemala problém).
Môžeš mi prosím napísať koľko dlho to trvalo než ich previezli + koľko Ťa to vyšlo ?
ďakuejm.

tinkatinulka
23. apr 2015

http://www.reprogenesis.cz/klinika/predstaveni-...
tak tu máte kočky fešiho..vedúci lekar 🙂

evadek
23. apr 2015

@tinkatinulka 🙂 ako nam to mohol spravit?🙂 No dufam,ze mu tam bude dobre ...fesacisko...ach...chyba mi...ja proste verim,ze jeho pozitivizmus mohol za kooopec uspesnych vkladov..chybaju mi uz teraz jeho hlasky typu:
lezala som na operacnom stole...isli mi vyberat 1. krat vajka a fesino sa ma pyta: Bojite sa?..
A ja:no dost...
A on: nebojte....to je ako kdyby ste sli do hospody
😀 😀 😀

haimi
23. apr 2015

Fesi si polepsil, asi to bola fakt dobra ponuka 😉 som mu chcela napisat po narodeni kociek ☹ mozno zozenieme aktualny mail do reprogenesisu

dorotka66
23. apr 2015

@haimi fíha, tak už más v tele nejakú "ochranu" 🙂 ale ja ťa chápem, tiež pomaly odčítavam a ďakujem za každý deň. najviac mi pomáha pracovný stres 😀

ingrid0105
23. apr 2015

@silvik1 nejde o rozmrazenie ale o to ze aj ja sa mala podla gf bladtocysty a po roxmrazeni to bola len moruls a vcasna blasto a mali fragmentacie takze sanca na transfer ziadna. Toto by v brne nemrazili. Stalo to cca 180 eur a cca 1,5 mesiaca . Ja by som tie ptvojadra dala na predlzenu kultivaciu a uvidis Co z nich bude. Drzim palce

mircalla
23. apr 2015

@ingrid0105 ano viem, ze v GF snad mrazia uplne vsetko.....chodia mi tam 2 kamosky....zial je to tak

ladyblcha
23. apr 2015

@mircalla tak vies, aj doma prazdna mraznicka viac elektriky zozerie ako plna, tak asi vyuzivaju vsetky mozne kapacity 😉

mircalla
23. apr 2015

@ladyblcha mne pridu celkovo metody GF velmi zvlastne...

silvik1
23. apr 2015

@ingrid0105 ďakujem 😉 priznám sa čakala som väčšiu pálku - pri tom všetkom čo sme poplatili 😝 uvidíme ako to celé vypáli. ale ešte raz vďaka 😉

mimika1973
23. apr 2015

@tinkatinulka hmmm, a to tam bol vedouci lekar nejaky Tomas Vrana predtym, nie? Iba ak by sa uvolnilo miesto a zobral to Marcel, alebo ten dr Vrana tam zostal tiez ale s inou funkciou?
Alebo chce Marcelino robit konkurenciu RF?! 😀 To by museli mat aj dobry labak potom embryologov a dobru uspesnost...ked clovek nepozna tu kliniku je to na riziko asi... 😕
No ktovie veru preco tam isiel? aky mal dovod odrazu? a nechat tooolko pacientiek len tak z RF?
Iba ak by sa mu nejake presunuli tam kde robi teraz, ale zas cenovo to asi to iste tiez nebude, ked nadstandard, jo??? 😝

tinka9075
23. apr 2015

@mimika1973 dr.Vrana ide do Reprofitu 🙂 🙂 moje dve kamarátky boli na ivf práve v Reprogenesis a jedna dokonca chodila do Reprofitu a potom prešla tam a spokojnosť veľká obe otehotneli na prvý šup 🙂 🙂 no ja keby môžem mať ešte jedno bábo idem za Marcelom 🙂 🙂 🙂

crazybabenka
23. apr 2015

@tinkatinulka no tak podľa tejto fotky by som si ho určite nevybrala 😀 😀 😀 vypadá na nej strašne strhano .....nie ten pozitívny fešáčisko ako v RF

zuzu1108
23. apr 2015

Baby tie ktore ste mali intralipid v Brne, ako dlho vam tiekol? Ja viem z viacerych zdrojov, ze to ma tiect aspon dve hodiny. Vcera som ho mala a pytam sa sestricky, kolko mi to bude tiect? a ona ze tak 20-30 min. Hovorim ze mne to musi tiect pomaly, tak mi to najprv dala pomaly, potom chodila stale pozerat ze ako mi to pomaly tecie, ze tu budem dlho. Akoze to som nepochopila preco to tak vadilo ze by som tam bola dve hodiny?? A aj vam bolo z neho nie moc dobre? Ja som potom na vecer horela, hrouce, ruky, nohy lica. Co sa stane ked si ho nedam pichnut pri vklade? Uz nechcem aby mi tak bolo.

buba08
23. apr 2015

@tinkatinulka tak Marcela uz majú na stránke ako vedúceho lekára, ale dole na tej istej stránke ešte nestihli odstrániť Mudr. Vranu, píšu ze vedouci lekar, dosť neprofesionálne. A RF ma Marcela ešte vždy v tíme, asi kašlú na aktualizáciu stránky 😀

tinkatinulka
23. apr 2015

@zuzu1108 zuzi daj si to pichnut v imunovitalre, mas to za 25 €..a bude to diect 90 min ako ma..toto je moc rýchlo..sak vies ake som ja mala problemy ked sa nieco pichne rýchlo..

zuzu1108
23. apr 2015

@tinkatinulka Tam staci zavolat ci by mi to pichli? Zavolam tam potom. Ved to, ze vsetko ma svoj postup a treba ho dodrzat 😠

crazybabenka
23. apr 2015

@buba08 mne už ukazuje Marcela na "zeptejte se lékare" 😀 😀 😀

tinkatinulka
23. apr 2015

@zuzu1108 napis doktorke mail alebo jej zavolaj, myslím že s tým nebudu mať problem..viem ze aj zibi pisala že jej to pichnli dako rýchlo..

buba08
23. apr 2015

@crazybabenka ked otvoris ten link, co tu dala vyššie @tinkatinulka, tak tam je dole na stránke ešte Vrana 😀 😉

freyahope
23. apr 2015

@zuzu1108 teraz si ma dobre vydesila, ja som mala z intralipidu aj predtým strach, ale teraz sa bojím dvojnásobne. Koľko ml ti stieklo za tú polhodinku? Ja som to teraz skúsila prerátať na svoju hmotnosť a vyšlo mi, že za polhodinu by mi mohlo stiecť maximálne 15 ml 10% intralipidu, ak som to dobre pochopila. V letáku píšu 3 g triglyceridov na 1 kg hmotnosti za 24 hodín. A 1g triglyceridov = 5 ml intralipid 10%. Ale tá horúčka je normálne medzi vedľajšími účinkami. To sa tam mám potom hádať so sestričkou, či ako 😕

mircalla
23. apr 2015

@tinkatinulka Ty si iny detektiv!!!🙂 baby a ono je to asi o 5 domov dalej...na ulici hlinky...ja si presne pamatam ten barak, sme tam parkovali....
Ja musim este s niekym konzultovat ako vysadzovat postupne lieky...a tiez clexane....

tinkatinulka
23. apr 2015

@mircalla to pisali kočky na českom koniku 🙂 ale bude mi chýbat Marcelino, mala som ho pri 2 OPU..srandista

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre