Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

sasa1983
4. aug 2015

@evadek ja by som tam rodiť nešla, ale na drobné výkony je o iste super. hlavne nech zistia z čoho máš hyerpláziu ednometria, s kým si dohodnutá, s akým dr?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 ano..presne to mam...
ani ja..ale vykony su tam super...a skvely pristup...
Ondačková a primár

jaja9891
4. aug 2015

@evadek ahoj moja,ako sa mas?oddychla si si cez vikend?a co ms?neprestava?

tinka9075
4. aug 2015

@sasa1983 mala som celkovú ja si vôbec nepamätám že ma budili,,komplikácie som mala zobudila som sa s kyslíkom len som pozerala čo sa robí a stratila som veľa krvi tak mi dávali transfúziu,,,čo som bola na izbe z dvoma mamičkami tak mi hovorili že stále sa chodili pozerať sestričky či už nie som hore 🙂 🙂

sasa1983
4. aug 2015

@tinka9075 tak to si mala horsie,zvacsa to je v pohode. Ja som mala celkovu a dalo sa,aspon co sa vykonu tyka...anemicka som bola aj ja,ale nie az na transfuzky. ..

sasa1983
4. aug 2015

@evadek to som rada,ze si pred tym ako tak ok. Hlavne,aby sa to dodiagnostikovalo. Ak sa mozem spytat,kolko to tam stoji,ked ides na akoby len diagnosticky vykon,co by jednodnovka?

evadek
4. aug 2015

@jaja9891 moc neodychla..doma je zla situacia...:( som vycerpana s rodicov...
Ale menzes skoncil na 25 den🙂 uz LEN spinim...
Este cakam kedy skonci kasel...a ty ?...ako?

evadek
4. aug 2015

@sasa1983 120 eur...ale stoji mi to za to...lebo zazila som pristup v inych nemocniciach...a u nich...

jaja9891
4. aug 2015

@evadek tak to verim,problemy v rodine vycerpavaju....dufam,ze to nie je velmi zle a zvladne sa to....
no tak pekne,ze konci a nie je sanca,ze by sa sliznica zmensila?a ten kasel este vzdy nepresiel??ach jaj,tak uz nech si coskoro fit....dnes mi volala ten dr. Vrana,strasne mily bol,ale v tom soku som ani nevedela co sa spytat,a tak rychlo rozpraval,ze som mu ledva rozumela 🙂 ale vcelku mi povedal,ze na darovane bude cas aj o 5 rokov,len s mojim stavom skusat a skusat a skusat....ze este tam nejako vajko mozno bude,len najst spravne lieky a skusat rozne protokoly....no na jednej strane fajn,mozem este skusat s mojimi,ale na druhej strane dokedy to clovek zvladne?este mi ma volat dr z mojho car,ze ako to je s mojou ziadostou,lebo oni maju dovolenku a mne uz konci...no a som na hak,len ma boli vajecnik,podbrusko,neviem ani z coho...
drz sa moja

majinka81
4. aug 2015

@evadek
Evi a co mas zle z hematologie?
Ja mam tiez stale modriny a bola dom raz u mudr.Remkovej a ta mi napisala do spravy ze vlastne vsetko ok.
Mas nieco so zrazanlivostou?
Inak Remkovu mozem odporucit fakt je dobra.
Drz sa pa

saldiv
4. aug 2015

@jaja9891 ahoj. Mohla by si mi prosim napísat kolko mas rokov ;)) aby so si vypočítala ze kedy podla Dr. Vranu mam rozmýšľať nad darovanymi vajíčkami 🙂 alebo mi povedz ty, ci uz spádam do limitu na darovane pre tvoju info mam 40. Diky 🙂)

jaja9891
4. aug 2015

@saldiv ahoj,ja mam 26 🙂 ale moje amh je okolo 0,1 🙂 cize vsetko zavisi ako on povedal od vysledkov hormonalneho profilu 🙂 asi som ta velmi nepotesila 🙂 ale mozes byt pokojne na tom lepsie ako ja hoci mas trosicku viac ako ja 🙂

vernazza
4. aug 2015

@sasa1983 @evadek trochu mimo temu, ale mozem sa spytat prečo by ste u Kocha nerodili? kolegyne aj kamoska si to tam chvalili. ja som tam bola na cisteni 2x po MA a pacil sa mi pristup aj prostredie.. kvoli tomu, ze nemaju neonatologiu?

saldiv
4. aug 2015

@jaja9891 joj tak to mas ozaj malinko rokov. Aj ked teda ja mam vyššie amh aj tak nie je vysledok :( držím palce a verim ze sa ti to podari. To amh nie je vsetko. Mozno ta nejako "nastartuju"!!!!

jaja9891
4. aug 2015

@saldiv dakujem,aj ja tebe drzim palce....aky mate problem?ja mam endometriozu a uz neviem co skusit a kde,sice odporucaju skusat a skusat,ale co z toho,ked vajka nie su...a vidis,v tomto mi ani vek nepomoze...

scheflera
4. aug 2015

@lienka_1 Ved aj ten môj všetko pekne skontroluje,placentu,krčok...je to odborník.pôsobí v piešťanoch,ale chodia k nemu ženy aj napr z čadce,bratislavy,hlavne tehotné,alebo ktoré chcú otehotnieť,alebo niekedy potratili.mnohým pomohol otehotnieť,alebo zachrániť bábätko. 🙂

evadek
4. aug 2015

@jaja9891 vies co..tie problemy v rodine su momentalne to najhorsie..som vycerpana...Nedokazem bojovat zo vsetkym...v podstate je asi dobre,ze nemozem ist na vklad...po psychickej stranke som velmi vycerpana....
V piatok idem na kontrolne sono...ale vraj nie je sanca... 25 dni a bez sance...smutne...no uvidime..kazdopadne je tam ta vec kt. chcu odstranit a poslat na histo...
Kasel je lepsi....do buduceho utorka musim byt uz fit...
No to je super....taka nadej je to najviac...🙂...A v podstate ty si len zistovala v Brne infosky...zatial sa tam nechystas...ci?.A doma su ok?

evadek
4. aug 2015

@majinka81 mam tri krvne mutacie...mtfhr c677t-heteroz.,pai , 1, 4g/5g homozygot 4g/4g a bf g/a heteroz.

evadek
4. aug 2015

@vernazza ja som tyam tiez bola na cisteni po MA ...teraz ma to caka znova...dalsi kyret a hysterosk. ...
Mne tam rodili kamosky..obe veeelmi spokojne...ja som taka na vazkach....ze kvoli prip. komplikaciam to je vraj riskantne...ale zas ta starostlivost..mudr. ..izby....pristup....a hlavne ja tam mam svoju mudr. a je tam nonstop pohotovost...co vyuzivam aj teraz...
Takze ak budem raz uspesne tehu...tak potom budem zvazovat viac pre a proti....a neviem ,ci to nebude rizikove a pod...

jaja9891
4. aug 2015

@evadek tak dufam,ze uz ozaj budes fit....a ako vravis,ta psychika je najdolezitejsia,oddychnut si...my by sme s mm uz tiez potrebovali niekam vypadnut....no makame na dome,aby sme sa mohli prestahovat.... a doma?ja sa uz nemam s kym doma ci v okoli ani porozpravat,takze sa snazim nejako s nimi prezit a zijem si vo svojich predstavach,som tiez unavena a vycerpana,konecne ma prestali zuby ako tak boliet,skoncila som rehabilitacie s kolenom,co vobec nepomohli,popritom chodim raz s babkou a raz s mamkou na injekcie k dr a po vysetreniach,cize po obede dojdem domov ko,praca v nedohladne....a moje car ma uz zacina stvat,tak zvazujem vsetky moznosti...hoci mm nechce,ale fakt uz neviem co robit....to cakanie je najhorsie...

sasa1983
4. aug 2015

@vernazza ahoj,vies,pri porode je najdolezitejsie baby a doktori su yam skveli,aj pekne hotelove prostredie a strava aj socialne zariadenia. Ked sa ale nieco dodrbe,tak na kramare je to len par min sanitkou,ale cakanie na sanitku a naslesne cely prevoz moze nyt uz dlshia doba. Oni su pripraveni,ake ja by som to neriskla.

sasa1983
4. aug 2015

@evadek jasne to ani nie je vela,ja som myslela,ze viac...

evadek
4. aug 2015

@jaja9891 aj ja dufam...Miestami mam pocit, ze prezivam...som strasne unavena vsetkymi neuspechmi
...
Mz chceme ist v septemb. na dovcu..hadam to vyjde...zatial to moc neriesim...Chystame do Tatier....
A ako to vyzera s domcekom?---
No ja by som na tvojom mieste vymenila car..ukecaj muza..stoji to za to...

evadek
4. aug 2015

@speranza1 drziiiim palce...dufam,ze ste ok...cakame na infosky...

mircalla
4. aug 2015

@vernazza ja asi kvoli cene...porod tam stoji 1400 euro a potom ozaj ze nie su zariadeni na pripadne komplikacie
inak som pocula chvaly

vernazza
4. aug 2015

@mircalla @sasa1983 @evadek dik baby za nazor..kiez by sme s evadek boli v tom stadiu, ze uz riešime "iba" tu dilemu kde porodit, ze? 🙂 @mircalla a ty uz vies kam pojdes či este neriesis?

sasa1983
5. aug 2015

Ked je vsetko v poriadku, tak super.

sasa1983
5. aug 2015

Myslim Koch porodnicu

evadek
5. aug 2015

@vernazza veru...ja dufam,ze raz to do toho stadia dotiahnem-e...🙂 ...lebo chodim tam len na zakroky ma nebavi...

zuzu1108
5. aug 2015

Baby do ktorého týždňa sa robi prvotrinestralny screening?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre