Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

haimi
7. okt 2015

@diska a moje tiez spavaju od vecera od cca 20:30 do 6:00, dame im jest a spia dalej do 9, niekedy do 10 rano.

pufa
7. okt 2015

@lienkae Hmm, tak aj ty mas co to za sebou... Asi nas je tu takých viac

lola911
7. okt 2015

nevie nahodou niekto ci zalezi na tom ci je ms silny alebo slaby pred ivf? dnes som to dostala ale zda sa mi slabsi ako minuly mesiac...

cukrik001
7. okt 2015

Ahojte zienky s manzelom sa snazime vyse 3 roky o babatko ,mam 31 rokov a on 38 ...cize najvyssi cas..no bohuzial nedari sa nam...zijeme v Uk,boli sme u lekara a poslal nas oboch na nejaku kliniku pre neplodnych ,Fertility clinic na prvy krvny test....chcem sa spytat ,ako dlho ste cakali na vysledky a co sa potom dialo?..prepacte ale som z toho vsetkeho nestastna ze sa nam nedari a zaroven sa aj hrozne bojim...mam totiz dve cysty na lavom vajecniku a som po konizacii krcka maternice tstade mam vysledky uz teraz dobre....myslite si ,ze mi bude hrozit prefuk kvoli tym cystam ?...dakujem za odpoved..pekny vecer.

jedinecna711
7. okt 2015

@cukrik001 je dolezite ako dopadol spermiogram....

lola911
8. okt 2015

@cukrik001 ja som tiez v uk a presla som si celym procesom v uk.....prefuky ti robit urcite nebudu.... prve krvne testy su 2-4 den periody a robia LH, FSH, AMH Estradiol a Rubella....potom testy na pohlavne choroby to su krv a moc......Ultrasound scan pozeraju ci mas endometriosis a fibroids a pre manzela Sperm test..... potom test HSG (hysterosalpinogream) to je X-ray examination maternice a vajickovodov.... a podla toho sa uvidi ako dalej....pokial su vajickovody priechodne tak skusaju lieky, ci uz tabletky alebo injekcie, vsetko hormonalne potom skusaju Intrauterine insemination (IUI) to ti vlozia najlepsie spermie priamo do maternice ......odporucaju laparoskopiu ak su vajickovody zablokovane... laparoskopiou ti ich odstrania a potom ta poslu na specialnu kliniku na ivf 🙂 ak mas nejake cysty ako hovoris tak ta urcite poslu na laparoskopiu odstranit cysty... inak bat sa nemusis 😉 pre mna bolo najhorsie to HSG lebo pri tom musis mat plny mocovy mechur a tva to zhruba 10 az 15 minut nez sa tekutina dostane az do vajickovodov .... a ak chces ist cez NHS tak sa priprav na to ze kazdy test a kazda konzultacia boli cakacky zhruba 3 mesiace ..... ja som sa preto rozhodla ist do brna a zaplatit si to lebo uz nemam silu cakat kedy nam poslu dasi dopis

gagirl
8. okt 2015

@mircalla jaj ako chyba v Rf ten Marcelko..velmi dobre sa s nim komunikovalo aj osobne aj mailom..aj ked som nemala na neho statsie pri výkonoch lebo stale ma mal niekto iny co mi trocha vadilo ale napriek tomu mi je luto ze odisiel a nie som uz u neho..Tie jeho mile maily chybaju..a na vsetky otazky pekne poodpisoval a este bol k tomu aj mily a vtipny..Ty si s nim asi este v kontakte?..zavidim ti.🙂A drzim ti palce..urcite je vsetkjo v poriadku s malinkou napriek tomu ze ma vacsiu vahu..budeto velka kocka🙂

mircalla
8. okt 2015

@gagirl dakujem pekne...no odpisal do 2 hodin
v kontakte s nim nie som, ale ked mam daku issue....tak ho otravujem
a vy ako idete do dalsieho pokusu? posledne si chcela nazor, ze ako dalej...ako si sa rozhodla

lienka_1
8. okt 2015

@cukrik001
@lola911 Uplne skvelo popisane. Presne tak to v UK funguje. Ak Vam na fertility klinike povedia, ze potrebujete IVF, nemusia Vam ho nakoniec schvalit, lebo kazdy okres to ma ine. Niekde aj 3 schvalia, niekde jedno a niekde ziadne. Cakacie doby su neskutocne. A ak trafis na zensku, co necita poznamky, tak na laparku cakas aj 7 mesiacov ak je potrebna. U nas doba diagnostiky trvala skoro 2 roky, kym nam povedali, co sme uz aj tak tusili, ze bez IVF to nepojde.
Kazdopadne drzim palce! 😉

lola911
8. okt 2015

@lienka_1 my mame narok na 2 cykly podla toho co nam povedali... momentalne cakame na vyjadrenie ci budu robit ivf alebo nie so saint mary's hospital... moj problem je nizke amh 0.57... nemocnica chce minimalne 1.00 ... moj GP sa vyjadril ze to preplatia ale klinika ma take blbe vyhovorky ze aj keby robili treatment tak to aj tak nevyjde a vyslovene nas nutili na nejake stretnutie s counsellorom kvoli adopcii a tak isto nam povedali to ze ak by robili ivf tak jedine s darovanych vajicok ale ze oni nemaju darcov ze si budeme musiet najst darcu sami ....sme to ledva rozdychali tak nas naposledy zotreli... ked sme tam prisli prvy krat som mala 34rokov teraz uz mam 40 tak fakt neviem kolko by sme este cakali... na ten dopis co nam maju poslat cakame uz od februara... za tu dobu nez oni sa rozhybu tak aj porodim 😀 ja si to neviem inak vysvetlit jedine tak ze to natahuju az budem mat 42 a potom mi poslu dopis ze nemam na ivf narok ze iba do 42 😀

lienka_1
9. okt 2015

@lola911 Nam schvalili iba jedno IVF. Boli sme sami na repro-imunologii v Prahe a cuduj sa svetu, vsetky vysledky katastrofalne. Ja som si na konzultaciu vyziadala vzdy termin u tej istej lekarky. Ked sa ma pytala preco chcem iba ju, tak som jej povedala, ze takych exotov ako my si bude ucite pamatat a nebude to stale niekto iny, kto si ani poriadne neprecita kopec nasich papierov. Na zle vysledky z Prahy sa vyjadrila tak neurcito, ze nejake naznaky, ze imunita moze pri tehu haprovat su, ale ze ziadne velke vyskumy este neboli robene. Ale respektovala nase rozhodnutie najskor podstupit liecbu. Medzitym dostal muz zapal semennikov 😠 😠 a nasledne mal skoro tristvrte roka azoospermiu! Moje vysledky sa krasne upravili, ale nebolo cim bojovat. Darcovske spermie sme odmietli. Nakoniec sme to stihli ltt. Dostala som 450j gonalu, co uz je davka pre slova a aj tak som mala iba 4 vajicka a iba 2 embryjka. Nic z toho nebolo. Akurat sa mi urobili cysty na vajecnikoch, priserne ma bolela hlava a nevedela som sa z toho uzasneho cyklu dostat. Potom sme isli do Brna. Pre tvoje povzbudenie, rapidne mi kleslo AMH. z 1.2 v UK na 0,6 na Sk, potom na 0,4 v Brne. Islo to rapidne dole. 2 roky sme sa nevedeli dopracovat k IVF. Potom som 5 mesiacov brala DHEA, sem-tam melatonin(skor kvoli nespavosti) Sranda bola, ze AMH stuplo este pred liecbou na 1,2. Po 5 mesiacoch DHEA bolo stale 1,2. Isli sme do dalsej stimulky s velikanskou nadejou a odhodlanim. No uplne mi zlyhali vajecniky a vyzeralo to tak, ze zostanem v prechode. Nastastie sa spamatali. Uz som odmietla vsetky hormony a bola som ochotna podstupit iba nativny cyklus. No a cuduj sa svetu, prave ten sa podaril 🙂 🙂 🙂 🙂 Dnes rano ma mala zobudila riadnou peckou, ze vstavaj, som hladna 🙂 Este vydrzat 8 tyzdnov a potom s malinka moze kludne narodit.
Aj s nizkym AMH sa da otehotniet. Je to iba cislo, nehovori nic o tom ake kvalitne su vajicka, Nepotrebujes 20 vajok, staci jedno kvalitne! Drzim palce! 😉

lola911
9. okt 2015

@lienka_1 si si pekne presla... ja som nasadila tiez melatonin a vitaminy D3, zinok, cod oil,magnesium a matersku kasicku... nasadila som vitaminy aj mojmu hubymu len tak preventivne s tym ze on melatonin nechce... boji sa ze zaspi do prace 🙂 inak spermiogram mame dobry... v piatok 16teho sme objednany na scan v brne tak si tiez planujem urobit hormonalne testy... som fakt zvedava ake budem mat amh .... mam dnes 3dc tak zaciname stimulovat 🙂 prva injekcia uz je v brusku 🙂

lienka_1
9. okt 2015

@mircalla http://www.badatel.net/15-prirodnych-terapii-na... Na toto som dnes natrafila. Urcite mas nastudovane tony materialov. Ale keby nahodou pomohlo.

lienka_1
9. okt 2015

@lola911 Parada! Silno-silno drzim palce! 😉

janikajanka
10. okt 2015

@zuzu1108 prosim ta odber na prenascan sa robi u normalneho gynekologa? A kolko stoji? Dakujem

zuzu1108
10. okt 2015

@janikajanka Ano ja som si dala robit u môjho gynekológa, u neho to bolo drahšie základný Prenatal safe stal 585€ a plus 50€ sme si dali este vysetrit na vyse ďalšie choroby. Ale on to posiela do Rima, vysledky mas do 5-7dni. Ale bezne prenascan stoji 500€ a posiela sa do Hong Kongu a vyskedky su o 14 dni. Inak ti ho moze urobiť aj docent Ondrejcak zo Železničnej nemocnice. Odporúčam ti ho na konzultáciu, je milý, velmi ľudsky

kaciatko81
10. okt 2015

Ahojte, chcela by som sa opytat, ci ste tu niektora s PCO a dali vam v Brne metformin... dakujem

rada2002
10. okt 2015

dievčatá ktorá má skúsenosti s lepidlom? Ja idem skúsiť 2.IVF a rozmýšľam nad tým.Doktorka mi síce povedala, že nie je dokázané lepšie uchytenie embryjka pomocou lepidla. Teraz neviem čo mám spraviť a neviem ani koľko to stojí. Díky za odpoveď

mircalla
10. okt 2015

@rada2002 mas tu o tom pokec 2-3 strany dozadu..

mircalla
10. okt 2015

@lienka_1 dakujem zlatko...no nastastie v den porodu je po zahe...tak vydrzim

amstelko
10. okt 2015

@rada2002 ja som sa na to tiež pýtala a neodporučili mi to, vraj sú to vyhodené peniaze

bradik
10. okt 2015

@janikajanka ahoj, ak ti mozem odpovedat... My sme si davali robit prenascan u Kocha, vysiel tam najlacnesie, tusim 360e sme platili, vraj sa to uz neposiela do Hong Kongu ale robi to Medirex v Ba, inak na ostatnych klinikach to vychadzalo cca 440-500e

bradik
10. okt 2015

@janikajanka a teda vysledky boli do tyzdna

gagirl
10. okt 2015

Ahojte.dievcata nemate skusenosti s ovulacnym spinenim?nikdy som nemala v case ovulacie nic a teraz dva dni som si nasla bledoruzovy vytok..tieto dni mam mat cca ovulaciu..okrem toho mam bolesti podbruska..ale to mavam..myslite ze je to v poriadku?..

mircalla
10. okt 2015

@gagirl ano mala som to...ked som brala antiku napriklad....neberes nejake hormony?

gagirl
10. okt 2015

@mircalla nie..neberiem teraz ziadne..stimulku som mala este koncom juna..odvtedy neberiem ziadne..Tak neviem z coho to..Ale chcela by som si dat skontrolovat hp..aj kvoli tej zvlastnej slabej ms poslednej..tak dufam ze mi to spravi moja dr...Chcela by som vediet aj amh mam ake ale to vraj moja gynekolog.nemoze len v car..Tak uvidim co povie..spomeniem jej to..dakujem

janikajanka
11. okt 2015

@bradik dakujem

mircalla
11. okt 2015

@gagirl urcite je to ovulacne spinenie...mozes mat trosku rozhadzane hormony po tej poslednej stimulke...skus napisat do RF

niveagirl
11. okt 2015

@gagirl Moja, ja som tiez mala tsk pred par mesiacmi a to som ani nestimulovala vtedy. Mala som aj ovu bolesti a trochu krvy na papiery, obu test mi to tiez potvrdil. To je v poriadku ale pre pokoj v dusi napis svojmu lekarovi do rf. 😙

gagirl
11. okt 2015

@mircalla
@niveagirl dakujem kocky..stalo sa mi to prvy krat tak som bola trocha z toho prekvapena mozno napisem Otevrelovi co on nato..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre