Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

gagirl
9. jan 2016

@zuzu1108 aha..tak ked ti to nebude robit problem tak mi posles?neviem sice ci nebudem potrebovat len0,3ale tak aspon jednu krabicu zatial..dakujem pekne Zuzi..si zlata..napisem ti adresu do ip..a napis aj kolko ti zato dam 🙂

matusik6
9. jan 2016

@gagirl
Nevadi ked budes mat 0,4
0,1 vystrekni a mas 0,3
Ved si zdravotak 🙂

gagirl
9. jan 2016

@matusik6 jasne..da sa z toho spravit 0,3..len neviem ci to budem vediet tak presne vystreknut;)

zuzu1108
9. jan 2016

@gagirl A clexane je aj 0,3? Nieje ze fraxik je 0,3 a clexane 0,2, 0,4 a 0,6? Napis mi do IP adresu poslem ti urcite 🙂 nic nechcem co by si mi davala, hlavne nech pomôže 😉✊

gagirl
9. jan 2016

@ingrid0105 dakujem moja.verim aj ja 🙂

ria191
9. jan 2016

@dafy fakt písala som ti ale na telefóne neviem pozrieť odoslanú poštu v pondelok to pozriem a presne ti napíšem ze kedy som ti písala. No my dve môžme dat stretko aj s brusenami 😜😜😜. Ako si zvládla pri malom tie nevoľnosti ja ta začína velmo obdivovať 😜😜😜. Cicuska mam aj tehu nádchu tak soplíky ako malé deculo a v robote skoro začali nosiť ruska aby sa nenakazili tak som si musela vymyslieť alergiu 😜😜😜.

gagirl
9. jan 2016

@zuzu1108 prave som pozerala ze clexane je len 0,2..0,4..0,6..mas pravdu..Ja som pichala zatial len fraxik 0,3ale uz chcem teraz radsej clexane lebo z fraxiku som mala velke bolave cervene hrce ako pises..poviem potom dr.ze chcem clexane..Idem ti napisat do spravy ip..vedela by si mi to poslat tak aby mi to prislo do utorka?vtedy by som mala mat vklad..samozrejme postovne uhradim 🙂

ria191
9. jan 2016

@zuzu1108 mas pravdu clexan 0,3 nie je fraxik je 0,3 a je to to iste co clexan 0,2 minule mi to hovorila drakulova

ria191
9. jan 2016

@gagirl tak potom zháňam clexane 0,2. Lebo ja som pichala fraxik 0,3 a draculka povedala ze ked chcem clexane tak 0,2

ria191
9. jan 2016

@gagirl zháňaj mi to tam blbo opravilo

gagirl
9. jan 2016

@ria191 aha..ok..tak pichnem 0,4 na dvakrat..A potom sa mi uz podari snad dat predpisat niekomu..🙂aj ty pichas clexane 0,2?..

ria191
9. jan 2016

@gagirl hej ale bola som taka "múdra " nepozrela som si koľko mam predpísané tak som z netu objednala 0,4 a pred vkladom som pichala 0,4 aj dve krabice a potom som prešla na fraxik 0,3 a drakulka mi dala 0,2 naštastie sa nic nestalo

ria191
9. jan 2016

@dafy hi hi hi podarilo sa mi pozrieť odoslanú postu a cicuska mas pravdu ale viem ze som ti určite písala ale asi ma niekto v robote vyrušil a neposlala som ti to. A ja čakám odpoved ako blbá ja ze na mna prdis 😘😘😘. Prepáč 😍😍😍

mircalla
9. jan 2016

@gagirl ja som mala clexane 0,4 akoze daka mensia diagnoza bola. skor preventivne.
mala som ho 16 tyzdnov, odporucila drakulka, marcel kukol do vysledkov a napisal mi ho.....vybrala som si ho v cr, a zvysok potom zohnala od baba

zuzu1108
9. jan 2016

@gagirl poslem ti ho zajtra prvou triedou a do utorka ho mas doma 🙂 ja picham vzdy vecer, ze ked si to aj poobede vyberieš. Ja som brala aj anopirin na začiatku a z toho som asi spinila a bola tyzden v nemocnici v 12tt. Ja by som tiez asi odstrekla trochu a pichla tu 0,3 a potom prejdes na 0,2.

ria191
9. jan 2016

@gagirl a kam chodíš na hematologiu ak k Drakulke tak cez týžden tam idem a vypýtam pre teba recept podľa mna to nebude problém.

scheflera
9. jan 2016

@mircalla ahoj.včera nás pustili na obed domov,čiže po 3 a pol dni.Modlím sa aby sme nedostali žltačku a zápasíme s odsávačkou.aké používaš UM.ja mám pripravený štartovací nutrilon,lebo do pondelka a pediatra nevydržíme 😀 😀 😀

scheflera
9. jan 2016

Babenky veľká vďaka za vaše blahoželania,konečne som prečítala.Máme to hektické.Hlavne chcem povedať,že všetkým vám prajem,nech sa vám vaše krásne želanie o dieťatku vyplní,a nech máte veľa síl a odhodlania,vôbec to nie je jednoduché. 😀 Ja som bola v skvelej porodnici,so skvelým personálom a starostlivosťou a sú tam izby kde mamičky sú po 2 alebo sama na izbe,všetci boli skvelí,len tá sekcia je ozaj zážitok.už nepôjdem,vôbec to nie je sranda,ozaj je to pre matku obeť a riziko.to hovorím tím,čo nechcú prirodzený a môžu.mne môj doki povedal,že prirodzene by to-ani pomysleť....nemuselo skončiť dobre.

mircalla
9. jan 2016

@scheflera ahoj, no mala som nutrilon HA neviem preco mi ten odporucila pediatricka, ale presli sme na klasicky pronutra....ten HA je dost horky a malo syty
inak maleho som kojila 2,5 roka a mala nula bodov....neni mlieko

gagirl
9. jan 2016

@ria191 rius ja nechodim k Drakulovej..ja som bola na hematologii len u nas na klasickej hematologii ked som zostala tehotna minuly rok ..poslala ma tam moja gynekologicka lebo mi chcela dat preventivne fraxiparine..Na hematologii som mala ale vysledky v poriadku ale napriek tomu mi moja gynda dala fraxik 0,3..Preto sa cudujem ze mi ho nemoze teraz predpisat bez odporucenia..vcera som s nou volala..ze potrebuje odporucenie..tak ja uz neviem..Myslim ze Otevrel na konzultacii napisal ze odporuca pichat..tak snad jej to bude stacit..len ten paier on neho som jej asi nechala..V pondelok mam ist k nej tak uvidim co povie..Dakujem moja za ochotu..si zlata..

nelly3
9. jan 2016

@ria191
ty pichas len preventivne? lebo ja som bola tiez u drakulovej a mne nic nenasla, lenze preventivne mam brat polku aspirinu 😕

diska
9. jan 2016

@mircalla,scheflera HA sa vraj najlepsie toleruje preto ho davaju,je urcene hlavne pre alergicke deticky na jis to dostacaju vsetky deti co nemozu byt dojcene ak je nato diagnoza tak pediater ho moze aj predpisovat potom cca polovicu prepalti poistovna.,

ria191
9. jan 2016

@nelly3 mam tam nejakú mutáciu ale na to sa bežne nepicha asi mi to dala preventívne.

evadek
9. jan 2016

@ria191 rius a preco si mala intralipidy?..kvoli myomom?....ci mas tiez zvysene cytokiny?...a brala si este aj nieco ine?....to je najvacsi zazrak pre mna...este pamatam ako si mi pisala ze mas pllllno myomov a ,ze sa nic konat nebude🙂

evadek
9. jan 2016

@ingrid0105 ahoj moja..ty nieco na tie cytokiny momentalne beries?...

ria191
9. jan 2016

@evadek ahoj Evi intralipidy mam kvôli mierne zvýšeným NK bunkám. A ano mas pravdu mam tam vela myomov a rastu, ale musim veriť, ze to malinké zvládne a ze si vydobije dostatok miesta. Mala som utrogestan, estrimax a ked to vyšlo az potom som nasadila kyselinu listovú a intralipidy mi dali tesne pred KETom a potom hneď po KETe vôbec som neverila, ze by to mohlo vyjsť, preto som nic ine ani nebrala ved vieš, ze uz mi nedávali žiadne šance a hups je to tam a teším sa aj hlavne kvôli tebe, lebo aj ja som potrebovala, aby to niekomu vyšlo s myomami a potiahlo ma to dopredu. Takze micka da sa to a poviem ti, ze vždy som si myslela ako nebudem mat problém vyskúšať to s darovanymi, ale ked mi na sone gyndak ukázal, ze toto je vaše dieťa, tak to bol neopísateľný pocit ze ma moje a manželove gény skratka ze je to naše. Viem ze to mas neskutočne tažké, ale raz budeš stastna, ked ti bude vystrájať jedno z tých štyroch v brušku. Ja verím ze ich tam nenechas, nech to s ockom dopadne akokoľvek. Tak bojuj stojí to za to a nenechaj sa odradiť ako ja

gagirl
9. jan 2016

Kocky brali ste niektora miesto utrosu alebo crinone agolutin inj?

evadek
9. jan 2016

@ria191 dakujem 🙂 ...ano...dalo mi to velku nadej..je to uzasna vec..najsamlepsia za posledne mesiace u mna....
Urcite to dobre dopadne...moja " mala " sestra spolunazivala v brusku zo zopar myomami ktore mali 5-10 cm...a uz ma 13 🙂
Takze vsetko sa da....
No ja som uz dost nez zufala zo svojho zivota...ale ako vravis...tie 4 embrya su vsetko co mam...Aj ked niekedy mam chut sa na to vykaslat...ze co ak to dopadne tak ako s tym prvym alebo sa uz naozaj toho vkladu nedozijem...
Ale to su take dni....no budem bojovat...vidim,ze to za to stoji🙂,,,

ria191
9. jan 2016

@evadek presne tak v Brne mas to najvzácnejšie co nám Boh môže požehnať. Ty toto vsetko zvládneš hlavne kvôli nim 🙂 🙂 🙂.

evadek
9. jan 2016

@ria191 dakujem..mas pravdu..Toto si budem opakovat vzdy ked sa budem chciet na to vykaslat 🙂
Ako si uzivas tehu ...okrem vytuzenych tehu nevolnosti ?🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre