Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

peta131
11. dec 2012

Caute kocky, my uz mame doma jedneho reprofitacka a teraz 20 decembra ideme na prvu konzultaciu, chceme obstarat malemu dalsieho surodenca 🙂 Uz sa tam velmi tesim, Reprofit je moja srdcovka a nesmierne sa tam po tych 3 rokoch tesim 😵

Vsetkym tehulkam gratulujem 🙂

zeina62
11. dec 2012

@peta131 ahoj tesim sa s tebou ze sa vam to podarilo, aj nam sa podarilo otehotniet az v RF, a bol to nas 3 pokus, a teraz cakame dvojcata🙂 vam to vyslo na kolkati pokus?

tinkatinulka
11. dec 2012

@panarka Uha že 10 tt to si kde nazbierala 🙂 tak zajtra vela stasticka a potom nam posli foto babatenka.U nás nič nové, čakáme na imunolog. výsledky a na buduci rok ideme kuknut dr.Macháča asi aj s vianočným pečovom 🙂

tinkatinulka
11. dec 2012

Kočky čo tak aktualizovať tabulku???

speranza1
11. dec 2012

dievcata... dnesna bilancia nasich bambuliek:
2x 4 bunkove
2x 3 bunkove
2x2bunkove
1 je troska leniveeee

prajem peknyyyyyyyy den 🙂

ria191
11. dec 2012

@speranza1 jej speri krásna úrodička. Aj ja som mala 7 oocytov 😀 😀 😀 . Aj sa ti pekne delia len tak ďalej 😀 😀 😀

speranza1
11. dec 2012

@ria191 dakujem moja.... ty ides kedy? v januari?

tinka9075
11. dec 2012

@speranza1 pekne sa delia babulky len tak dalej 🙂 🙂

zeina62
11. dec 2012

baby mna uz od buduceho tyzdna caka znizovanie a na ten dalsi tyzden vysadenie liekov, tak sa bojim co to somnou urobi

ria191
11. dec 2012

@speranza1 ešte neviem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

falin
11. dec 2012

@ria191 velka vdaka. Aj ja casto myslim na Sarasotku, aj za teba som davala modlitbicky, len niektore budu vyslysane neskor 😉
s tym hatchingom neviem, nemam skusenost, uvidim co napise stelcl

nelly3
11. dec 2012

@ria191
potom daj info co ti odpise ohladom toho hatchingu 😉

falin
11. dec 2012

@speranza1 - super, paradicka, nech sa krasne delia i dalej , drzim palcely

ria191
11. dec 2012

@falin ďakujem aj ja za modlitbičky, cením si to veľmi 😀 a @nelly3 čo sa týka toho hatchingu tak keďže sú to hatchujúce blastocysty tak, že tam to netreba, keďže sú už v takom štádiu, že sa samé vyzliekajú z toho obalu 😀 .

peta131
11. dec 2012

@zeina62 gratulujem k dvojickam 😵
My sme najprv chodili do Gyn-fivu do BA, tam sme absolvovali 1IVF a 3 KET a vsetko neuspesne...tak na 2IVF sme isli do Reprofitu a tam sa nam to podarilo na prvykrat 🙂

Babule uz som nebola v Reprofite 3 roky, tak neviem ako je to tam teraz, neviete ci je tam nejaky detsky kutik? alebo aspon nieco pre deticky? 😕 ja uz si nepamatam a chceme tam zobrat aj maleho ukazat ale za ten cas co budeme mat konzultaciu ho budem potrebovat niecim zabavit 😅

zeina62
11. dec 2012

@peta131 nepametam si ci tam je kutik pre deti, ale urcite ti tam pomozu s malym🙂a vela stastia ti prajem

peta131
11. dec 2012

@zeina62 ja si len pamatam, ze v Gyn-five maju a nevedela som ci aj v Brne, no tak snad pomozu, ja ho tam moc nechcem brat ale manzel povedal, ze bez maleho nepojde, ze on im ho chce ukazat, ze ved len vdaka nim ho mame 🙂 tak pysny tatko sa chce pochvalit (lebo u nas je problem v mm)

zeina62
11. dec 2012

@peta131 hej uplne ho chapem aj by som tak asi konala, aj nam sa to v RF hned na prvy krat podarilo a predtym sme sa na sk velmi trapili a nic s toho.

renkita
11. dec 2012

Caute, baby tie co ste si pichali fraxeparine, kedy ste si pichli prvu injekciu? V den OPU? Ja som dnes bola na OPU a nejak som prepocula kedy si to mam prvy krat pichnut. Dakujem

radina
11. dec 2012

@annetty Cauko, tak som rada, ze sa tu niekto nasiel ! 🙂 Co vsetko uz mas za sebou, teda ak ti nevadi, hovorit o tom 🙂

kristina81
11. dec 2012

Ahojte.Ak nemam na slovensku precerpane od poistovne 3 ivf,neviete ci preplati poistovna nieco ak by som isla do ciech?Nemate s tym niektora skusenosti?A ktoreho lekara-ku odporucate v reprofite? 😉

zuzu1122
11. dec 2012

Ahojte dievcence. Vo stvrtok ideme na prvu konzultáciu do RF. Neviem ako to tam chodi ale chcela by som sa spytat, ak manzelovi budu hned robit aj spermiogram, mozeme platit eurami, alebo musime menit na ceske koruny? dik za odpoved.

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Ahoj, aj ja tam idem vo stvrtok, spermiogram robit asi nebudu hned, lebo my sme sa nanho objednavali u embryologicky. Mne povedala cenu 3500 korun, a tiez aj krv u oboch, to je tusim 2000 za osobu.

radina
11. dec 2012

@kristina81 Ahoj, ja mam vycerpane tiez len jedno ivf v SR, ale v brne mi hned navrhli soft cyklus. Co viem, tak VZP to nepreplati. Mne nechceli preplatit ani imunologicke vys. v Prahe, vraj mam ist do kosic. 😖

zuzu1122
11. dec 2012

@radina aha, tak ale to potom nechapem, preco mi to ta setricka nepovedala hned pri telefonickom objednavani sa na konzultaciu.. ved ak nebudu mat vysledky, napr. aj ten spermiogram alebo krv, tak nerozumiem, co tam budu chciet so mnou hodinu konzultovat (to nam povedali pri objednavani sa, ze konzultacia trva hodinu)... tym padom to vsetko bude len v teoretickej rovine a nic konkretne sa nedozviem... ☹

kristina81
11. dec 2012

@radina A to soft to vas kolko vyjde priblizne?Aky su tam lekari?Su profesionalnejsi ako tu na slovensku?Ake sance vam davaju?Som po druhom pokuse tu na slovensku ale viac tu uz asi neabsolvujem.Rozmyslam na brnom.Ale ani to neviem ci reprofit alebo repromeda.

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Ja som tam bola len raz, tak my sme mali prvu konzultaciu po 15h, cize uz tam skoro nikto nebol. ... na tej konzultacii sa nas lekar popytal na diagnozy, pobral si kopie vysledkov a rozpis stimulky z prveho ivf ... ale mozno nam ho nerobili len preto, ze my sme mali nejake spermiogramy so sebou a boli sme kratko po nevydarenom ivf a na dalsom sa mame dohodnut prave tento tyzden. Ale to mi tiez nedali termin na spermiogram, ja som si tam dodatocne volala vcera, ze to chceme spravit a aj daco namrazit, lebo u nas je problem prave v nich.

zuzu1122
11. dec 2012

@radina aj my sme obednani az na 15:00...mam ist aj k svojmu gynekologovi pre kartu? manzel bol na spermiograme pred cca 5-timi mesiacmi... takze predpokladam, ze nam ho asi budu robit...

radina
11. dec 2012

@kristina81 Ja z tej jednej konzultacie ti vela povedat neviem, ale ked citam nazory na nich, tak su len pozitivne. Ja som bola na SR v statnom centre, bola som celkom spokojna, ale myslim si, ze centra v CZ su daleko pred nami a tak ideme rovno do Brna, chcem to hlavne porovnat. Cena bude cca 1000 eur, ale to by skor vedeli lepsie povedat kocky, co tam boli priamo na zakroku - my budeme mat aj picsi, plus chceme si dat aj fragmentaciu dna spravit, otazne kolko zaplatim za hormony, takze mozno aj daco viac.

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Tak ja som vzala so sebou vsetko,co som mala absolvovane a vsetko si nechal 🙂 Kartu od gyndosa ti netreba, len ak ti napr robil hormon. profil alebo amh, tak to tak vezmi, pripadne ak mas nejaky rengen maternice a podobne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre