Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
11. dec 2012

@radina no ja som pred tym chodila do jedneho CAR-u a odtial mi nic nedali a pravdu ti poviem, mam obavy si tam ist nieco pytat 😖

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Inak, asi sa tam stretneme, lebo k Dr. sme objednani na 15h tiez 🙂

zuzu1122
11. dec 2012

@radina faaakt? a ku komu ides? teda ak sa smiem opytat 🙂

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Jaaj ,tak kasli na to, vezmi len to co mas🙂 ja si totiz robim zo vsetkeho kopie, a nikdy som v care orginaly nenechavala. Lekarom davam len kopie 🙂

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Hej, ale budeme tam uz od 13h kvoli tomu spermiogramu. Ku Koudelkovi. A ty ku komu?

zuzu1122
11. dec 2012

@radina mam taky dojem, ze pre tu kartu predsa len pojdem... bola som na LPS pred rokom a pol a teraz pred 3-ma mesiacmi som bola na dalsej LPS s chromopertubaciou, takze radsej to asi vezmem, nech to doktor vidi...

zuzu1122
11. dec 2012

@radina ja som dostala typa na doktora machaca, vraj je perfektny

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 a co je to to LPS, to nebude asi liposukcia, ze? 😀

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Mne koudelku pridelili 😝

zuzu1122
11. dec 2012

@radina 😀 😀 😀 tak si ma teraz rozosmiala... LPS je laparoskopia, ten debil (nejdem ho nazyvat ani doktorom, lebo je to felciar) ma zanedbal a neskor mi zistil, ze mam cystu na lavom vajecniku... nic so mnou nerobil rok a pol a ked uz ma chytili take bolesti, ze som nevedela co so sebou, tak az potom ma hnal na laparoskopiu... po prichode do nemocnice mi povedali, ze mam cystu aj na druhom vajecniku... hned som sa tam rozrevala a takmer nervovo zrutila... nastastie mi oba vajecniky zachranili a ked sa nam stale nedarilo, tak som podstupila prefuk vajickovodov (to je ta druha laparoskopia s chromopertubaciou)... vseko dopadlo OK, vajickovody su priechodne... nastastie...

staga
11. dec 2012

baby v brušku mám 8 mm bábo s bijúcim srdiečkom 😀 😀 😀 nie je to zazrak 8mm a uz ma srdiecko 🙂

zuzu1122
11. dec 2012

@staga gratulujem 🙂 mas pravdu, je to zazrak 🙂

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Na tom som este nebola, mne robili ten rengen a odsatie cysty, ktora mi vznikla z nepuknuteho folikulu, a mala som ju aj po mrche, lebo vacsinou zvyknu puknut, tak mi ju museli odsat, lebo s tym som nemohla stimulovat, lebo by vraj branila rastu vajok. Takze spolu s ivf, som mala dve narkozy v pribehu 2 tyzdnov. 😖 To boli asi vacsie cysty, ze? Aspon ze ti ich zachranili !

zuzu1122
11. dec 2012

@radina no kazda mala tych 6 - 8 cm.... no ale velmi som sa bala... prve co bolo ked som sa prebudila tak som si siahala na brucho, ci tam mam rez alebo len male ranky po laparoskopii... totiz, musela som podpisat papier, ze ak by to bolo zle, ci uz prva alebo druha laparka, aby mi to vybrali... pri tej druhej mi tiez nasli cystu zlteho telieska... je zvlastne ale, ze pri prvej laparke mi povedali, ze mam endometriozu ale pri druhej mi nic take nehovorili - nie ze by som sa stazovala 🙂 ale tak ma to troska zaraza... okrem toho, som citala, ze IVF zdravotna nepreplaca ak pacientka neabsolvuje prefuk vajickovovdov...

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Fuuu, ved tie museli byt vacsie ako vajecniky ! A to si mala stastie, ze ti nepraskli ! Ze by si mala endometriozu len vo forme tych cyst? ja sa v tom moc nevyznam. Tiez ma napadlo, ci ju nahodou nemam aj ja ,ale nikdy ma neposlali na nejake vysetrenie alebo co. A teda este ti co zistovali v suvislosti s ivf?

zuzu1122
11. dec 2012

@radina to ano... ja som bola v uplnom poriadku az kym som neprestala brat antikoncepciu (mala som caste a velke menstruacne bolesti a citala som, ze antikoncepcia na to pomaha) aj mi pomohla... brala som ju tri roky ale potom som citala, ze sposobuje neplodnost... tak som ju vysadila... problem bol v tom, ze po vysadeni som 3/4 roka nedostala menzes a ten kreten s tym nic nerobil... vraj je to uplne normalne a ze niektore zeny nedostanu aj rok po vysadeni HAK... 3x som za nim bola mesiac po mesiaci az na moje ustavicne naliehanie mi potom pichol vyvolavacku... dovtedy mi nic nebolo, no dva mesiace na to som bola na pravidelnej rocnej prehliadke a tam mi oznamil, len tak mimochodom, ze mam cystu...okamzite som sa pytala, ci to bude mat vplyv na plodnost... ubezpecil ma ze nie... no a ked som podstupila prvu laparku a prisla ku nemu na kontrolu, tak mi len tak mimochodom oznamil, ze ak chcem mat dieta, tak aby som navstivila centrum asistovanej reprodukcie... skoro som spadla na zadok... bez mihnutia oka mi povedal, ze tam chodia take ako ja - neplodne alebo po takejto operacii... skoro ma slak trafil... my sme v podstate podstupili jedno IUI a niekolkokrat konzultaciu, ktora ale nic neriesila...

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Ahaa, tak u teba je to mozno otazka neovulacnych cyklov, alebo take nieco? Tak ja mam napr. znizene amh, cize nie kazdy mesiac ovulujem, resp. foliky mam ,ale nie vzdy puknu, plus mi zistili na imunologiu zvysenu bunecnu imunity proti spermoskam, takze na to beriem prednison, ... a najhorsie je , ze moj muz ma dost spatne spermosky, cize u nas iba ivf.

javi37
11. dec 2012

@renkita V deň ET.

zuzu1122
11. dec 2012

@radina praveze ja ovulaciu mam (kazdy mesiac kontrolujem ovulacnym mikroskopickym testerom), tie cysty boli sposobene dlhodobou absenciou MS... podla poslednych vysetreni by som mala byt v poriadku, horsie je to s muzom... ten ma zle spermie... mnozstvo vyborne, pohyblivost vyborna ale ma patologiu hlaviciek..

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 Ten moj ma viac nez katastrofalne . 😖 ... preto velmi dufam, ze nam v Reprofite pomozu, lebo isto maju aj skusenejsich embryologov ako u nas. Dufam, ze nebudem sklamana.

zuzu1122
11. dec 2012

@radina no my budeme mat ani nie klasicke IVF ale ICSI, resp. PICSI... este neviem co nam navrhnu... ale uz som toho hodne precitala a nenasla som ani jediny zly ohlas na reprofit... dokonca aj sestricka od mojho gyndosa ma tam odporucila vraj su tam perfektni odbornici a cenovo to tam vychadza asi tak ako tu...

freeze24
11. dec 2012

dievcata nam velmi na spermos pomohlo uzivanie selezinu a vit.E200 plus som casto davala priatelovi cerstvy zazvor.neviem co z toho zabralo najlepsie ale sama som bola prekvapena z toho zlepsenia 😉 😉 😉

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Dr.Macháč je macher a zasmejete sa.Ja k nemu chodím 🙂

zuzu1122
11. dec 2012

@freeze24 moj jedol aj tribulus terestris, aj zinok, selen, vitamin E a akosi nic nezabera... vitaminy pomahaju iba v pripade, ze je spermii malo alebo su malo pohyblive... pokial je patologia, tak na to nepomaha nic... ☹

tinkatinulka
11. dec 2012

@staga krása, gratulujem zaslúžené babatko.🙂

radina
11. dec 2012

@zuzu1122 My tiez len icsi, a tu nam navrhli picsi. Tak dufam, ze v januari, resp. uz ten prvy tyzden, zacnem brat stimulku. 😝

zuzu1122
11. dec 2012

@tinkatinulka a ako zatial? spokojna? uz si podstupila nejake zakroky? (IUI, IVF ... ) ja som na neho dostala echo od babenky tu odtial, vraj je spicka...

zuzu1122
11. dec 2012

@radina a kedy si isla na prvu konzultaciu? ja predpokladam, ze ak nebude problem, tak stimulovat zacnem asi az vo februari, lebo teraz prva konzultacia, potom asi objednanie na SPG - co bude asi az v januari, potom dalsia konzultacia a tam sa uvidi... takze predpokladam, najskor az februar... a pri tej prvej IVF si si dala vlozit kolko embriok?

tinkatinulka
11. dec 2012

@zuzu1122 Nám sa po vitaminoch ako zinok selen ecko a koenzým Q 10 zlepšila j apatologia, neverili sme vlastným ociam ale aj to sa deje 🙂 teraz užívame stále aby sme ešte dačo vylepšili , máme 1% morf. správne

freeze24
11. dec 2012

@zuzu1122 na tribulus vela bab hovori ze nezabera.my sme mali velmi zlu morfologiu.a za necele dva mesiace sa nam zlepsila tak ze sa posunul z theratozoospermie na normospermiu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre