Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 mozes poslat aj vacsi kusok, ja sa nenahnevam 😎 ... robota s ludmi je na nic... ja robim uz vyse 5 rokov na call centre a neraz chodim domov s placom... hlavne v poslednej dobe... uz mi to tam ide na mozog... 😖

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 tak ti pošlem viac 🙂 🙂 tak to máš pravdu robit z ludmi je o ničom 😒 😒 ja som teraz bola taká vyrovnaná a štastná síce šéf bol môj kamarát ale bola som velmi spokojná 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 presne, aj ja som velmi nestastna ked vidim okolo seba same tehotne... a robim v prevazne babskom kolektive a ked jedna za druhou oznamuju, ze su tehotne tak je to so mnou horsie a horsie... chvilami mam nervy, ze co som komu urobila, ze ja stale nic a chvilami mi je do placu.. ja by som dve nezvladla - mam zeleznu tyc v chrbtici, som operovana na skoliozu, takze u mna je to o to horsie... ☹ ale ja silno silno tuzim po tom aby to vyslo na prvykrat, tiez by som neuspech neustala...

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 pocuj, a ten tvoj kamarat nehlada za teba nahradu??? 😀 😀 😀 😀

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 zatial neviem či by niekoho hladal on mi povedal ked som ho bola pozriet že on moju robotu zvládne a o 3 roky ma čaká spät 🙂 🙂 to je môj bývalý spolužiak tak si rozumieme až velmi dobre 🙂 🙂

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 ahha tak to som nevedela, tak jasne, potom asi len jedno!POrad sa s doktormi, uvidis co ti povedia!!!!Ja sice operovana nie som, ale musim povedat, klop,klop, ze ako som tehu, ma mozno chrbat bolel asi len 1 krat aj to tak max. 2 dni a to som mavala strasne bolesti predtym, hocikedy ma seklo, ale ze uplne, raz som mala zapal miechy, myslela som ze mam nohu o 5cm kratsiu, takze presne viem co su to trampoty s chrbticou!!!
Ale mam kamaratku, ktora mala strasne problemy s chrbtom, ma strasnu reumu a kopu problemov okolo toho a ma dve krasne deticky!!!Zatala zuby a povedala, ze ona chce byt maminou, tak vydrzala a preto ju straasne obdivujeeem!!!

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 saaakris, uz uz som si myslela, ze by som mohla zmenit pracu 😀

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 to by si mala asi daleko dochádzat do Partizánskeho 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 presne preto som aj ja podstupila skoro osemhodinovu operaciu pred troma rokmi... totiz moj byvaly "gynekolog" mi povedal, ze ak s tym nieco neurobim, tak nebudem moct donosit... teda ze mi negarantuje ze donosim... tak som sa lakla, ze som sa bola najblizsie objednat na ortopedii a nasledne po par mesiacoch som sla na operaciu... a vidis, ked som si myslela, ze je vsetko ok, zistili mi cysty na vajecnikoch, ktore sice odstranili, vajickovody mam priechodne ale diagnostikovali mi endometriozu... ked mi doktor povedal, ze na 90% nebudem moct mat deti, tak som sa psychicky zrutila... uz pred nim mi zacali padat slzy a v aute som sa srdcervuco rozplakala... strasne spomienky...

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 ty si z partizanskeho????????

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 nie priamo ale 9km od partizánskeho 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 na ktory smer?

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 teda ak to nieje tajne 😀

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 no to si moja toho strasne vela prezila!!!Ja ani neviem co povedat na vyjadrenie tv.doktora, sak zazraky sa deju a budu sa diat!!1Len musis verit, mysliet pozitivne a vsetko dobre dopadne!!!Ja som sa psychicky zrutila 14.3.2010 ked som mala MA a vtedy nam svagrina oznamila, ze je tehu-11tttak nejako, to som nepredychala.Cele jej tehu som sa s nou nebavila-netelefonovala som s nou, aj ked ona chcela, no ja som nemohla ☹ ale ked sa krsniatko narodilo, tak som bola strane stastna a aj som doteraz, lebo ked prideme, tak len ''krsnaaaaaaa'', je fakt uzasnaaa a tera na Vianoce hladkala a bozkaval nase brusko!!

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 bývam v Bošanoch ak to tam poznáš 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 ja som mala presne takyto pocit ked otehotnela teta... teda, ona mala rizikove, tak som jej chodila pomahat v domacnosti, ale potom ked sa jej narodila mala, tak som tam dlho nebola... nemohla som, strasne zle mi to robilo, odchadzala som od tial s depkou a placom v aute... a potom ma musel manzel utesovat... ☹ ja viem, ze by som to nemala takto brat, ale neda sa to...

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 no fasa, ja tam mam svokru 😀 😀 😀 teda manzel je odtial... kurnik, aky je ten svet maly... a zajtra tam zrovna ideme, lebo odtial to je omnoho kratsie...

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 no to je teda sranda 😀 😀 hem máte to bližšie asi 200 km teda určite pôjdete na Trenčín 🙂 🙂

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 presne pocitom ani citom nerozkazes!!!Nastastie u nas to moj mm chapal, sak bol tiez z toho mimo!!!Len to nepovedal, len som to na nom videla!!!Teraz mi hovori, ze keby vedel , tak sme v RF Brne uz davno a netrapime sa tolko!!!!

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 jasnacka, na drietomu... a uhersky brod... 😀 😀 take 2,5 hodinky cesta...

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 mame chapavych mangelov 🙂 aj mna vzdy ked sme odtial odchadzali a ja som plakala drzal za ruku a utesoval... ale jasne ze nevedel ako sa citim, to fakt pochopi len zena... nadavala som sama sebe, ze to ja som na vine, ze mu nedokazem dat deti a teraz nam doktor povedal, ze nechape, preco sme stale bezdetni... ze je vsetko ok... 😖

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 tade sme aj my chodili no len my sme to robili za necelé dve hodiny lebo môj muž ten chodí ako na formule 😀 😀

zabka1124
30. jan 2013

@zuzu1122 vidis,u nas sa cudovali tiez, stacila len 1 navsteva a budeme zachvilocku rodicia🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 really jazdec? 😀 chodili ste po dialnici v CR? ci normalne len po rychlostke? mate odvahu, ja toho mojho gezujem stale ked vojdeme do dediny a on nespomaluje 😀

zuzu1122
30. jan 2013

@zabka1124 inak ja som namojdusu nepocula ani jediny zly ohlas... trebars v martine v heliose su aj dobre ale aj zle ohlasy a tu nic 🙂 ale nemenila by som za ziadnych okolnosti 🙂

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 on je taký jazdec až ma z toho mrazí niekedy jazdil really a stále hovorí že ideme pomaly a ja vylakaná 🙂 🙂 chodili sme po dedinách a pred brnom sme sa napojili na dialnicu 🙂 🙂 a spät sme chodili po dialnici ale kde sme vyšli tak to neviem len to bolo bližšie 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 no len my nemame dialnicnu... zda sa mi to zbytocne, ja totizto dufam silno, ze tam v piatok pojdeme posledny raz 😀 😀 😀 no vlastne potom tam este raz pojdeme... ked to vyjde, pojdeme panovi doktorovi ukazat babenko 😀

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 mne sa to páčilo aj ked sme šli po dedinách aspon som mala čo pozerat 🙂 🙂 ja som bola na sone na potvrdení tehu v brne a potom ešte raz a potom pôjdem doktorovi ukázat drobcov 🙂 🙂

zuzu1122
30. jan 2013

@tinka9075 tak na potvrdenie tehotenstva mam ist tam? inak ja o tom rozpravam a pisem ako keby som uz bola "v tom" 😀 a gynekologa mas priamo v bosanoch (nemcika), ci chodis do mesta?

tinka9075
30. jan 2013

@zuzu1122 ja som šla tam doki kázal príst asi bol viac zvedavý ako ja ved ked ma už oplodnil tak sa chcel pozriet na výsledok 🙂 🙂 chodím k Nemčíkovi a som spokojná doki zlatý 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre