Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martinusa22
7. apr 2013

@kukulik30 tak ti silno držím palce, a nech sa to podari v Brne do tretice🙂

kukulik30
7. apr 2013

@martinusa22 dakujem a dufame aj my 😉

cora41
7. apr 2013

@kukulik30 aj ja idem do Brna na tretie SOFT 🙂, no na Slovensku som mala dva IVF, takze dokopy pat🙂 zacinam buduci vikend 🙂 drzim Ti veelmi prsty 🙂

majbo
8. apr 2013

@martinusa22 Tak bohužiaľ,ani nám nebolo dopriate....... 😢 ☹ už máme za sebou dalšiu preplakanu noc,skusila som aj večer aj teraz ráno,no nič ani náznak ducha......neviem,čo ďalej či má vyznam ísť na krv-hcg?,čakám kým budem môcť volať brno,o kolkej začínaju-o 7,30?Tak veľmi som dúfala, ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

falin
8. apr 2013

@amali - neboj, testiky boli krasne. Ja som na tom bola tak pri malej, takmer ziadne priznaky som nemala a vsetko bolo ok. Kedy ides na utz?

@martinusa22 - je mi to luto ☹ ☹ ☹ , clovek vie ako to boli. Posielam kopec energie, aby si sa z toho co najskor dostala a dala sa do dalsieho boja. Neboj sa zvladnes to, si silna. Zeny zvladnu toho mnoho. Mozno ani sama netusis kolko sily v tebe je.

@tinkatinulka - tinka drzim palceky aby sa babulka pekne uhniezdili

@sarasota - ahojky, krasne si to napisala martinuse. Je v tom kus pravdy. A ty si mimoriadne silne ziena. Mas moj obdiv.

@martinusa22 - ja som tiez pracujuca. Pn som mala iba pri jednom ivf-ku, ostatne som normalne chodila do prace. Aj dr. mi vravel, ze ani keby si celu dobu po ET prelezala, nemas zaruku ze to vyjde.

falin
8. apr 2013

@cora41 - drzim palceky. A super ze genetika a hemato vam dopadli ok.

falin
8. apr 2013

@majbo - to mi je luto, ze vam to nevyslo ☹ ☹ ☹ . Mne vzdy povedali nech idem aj na krv, ze je to na 100% a az potom vysadit lieky. Ale skus zavolat, 7.30 tam uz budu

martinusa22
8. apr 2013

@majbo Ach je mi to ľúto, sme dve ale vyjde to urcite raz, som zvedava co povie dr

martinusa22
8. apr 2013

@falin no ved nejak to predycham, je to uz lepšie ,škoda ze sa neda zistit prečo sa to embrijko neuchitilo:(

martinusa22
8. apr 2013

@majbo uz si hovorila s doktorom?co ti povedal?

falin
8. apr 2013

@martinusa22 - juj moja, to by sme radi vsetky vedeli. Bolo to tvoje 1.ivf, na 1.krat to malokomu vyjde, hlavu hore, pozbieras sa a pojdes bojovat dalej. Zostali vam aj mrazaciky?

martinusa22
8. apr 2013

@falin no nie, všetko odznova podstupim, uvidim ci to stihnem este tento mesiac alebo v maji az, ale urcite pôjdem do toho🙂

majbo
8. apr 2013

@martinusa22 Volala som 2x Machač tam stale nebol tak som si pytala Otevřela ale mi ho nedali k telef.,odporučili mi ísť na krv a potom konzultovať,najlepšie mailom s Machačom a ty ako?Vieš niečo viac?

martinusa22
8. apr 2013

@majbo no ja som ani neskusala telefonovať lebo viem ze su tam všetci zaneprazdneni a tak som otevrelovi poslala mail, a nato podpísal po pár hod , ze na krv je zbytočne ísť lebo ja som asi dostala menzes, teraz s ďalšou stimulkou nestíham a ani lieky nemám ale aj tak mi odporučil mesiac pauzu,tak neviem, mam to teraz trocha pomylene kedže krvacam🙂 ale neva, v máji pôjdem znova nato, ze úspešnosť tohto softu je z troch jeden;)

zuzu1122
8. apr 2013

ahojte zienky, je tu niektora taka, ktora mala cysty a aj tak absolvovala IVF?

majbo
8. apr 2013

@martinusa22 ja ešte počkám do zajtra na výsledky aj keď na 99,99% viem aké budú a tak napíšem mail.Mám tam toho mrazáčika tak by som chcela vedieť kedy si poňho môžeme prísť.Sama neviem,či mám mesiac počkať,či pokračovať v rozbehu..... 😒 ☹

majbo
8. apr 2013

@zuzu1122 ja som mala pri I.IVF cystu,rástla miesto folikulov,takže nezdarený pokus....

martinusa22
8. apr 2013

@majbo tak ked ty máš mrazacika je to super možno pojdes uz preňho aj tento mesiac ale to uvidis co ti povedia🙂

zuzu1122
8. apr 2013

@majbo takze to nemam ani skusat? ja ju mam po stimulacii, lekar povead, ze mi tam pravdepodobne nieco zakrvacalo a tak sa aj ta cysta naplnila krvou... teraz niekedy by som mala transfer, zial, stopli mi cyklus koli tomu, ze folikuly boli kazdy inej velkosti... navyse cysta je z kazdej strany o 1 cm vacsia ako minuly tyzden...

amali
8. apr 2013

@falin dakujem, zajtra idem na ultrazvuk....už mi začína lepiť 😒

annetty
8. apr 2013

@zuzu1122 Ahoj Zuzu, ja mam same cysty, a teraz idem na ket a potom ked sa to nepodari, tak hned do ivf ma tlaci doki. A ked ani to sa nepodari, tak az potom pojdem na operaciu. Nezda sa mi , ze by to bolo zbytocne ist na vklad teraz, lebo inak by som nechapala, preco ma tlaci doki na ket a hned na dalsie ivf ked sa to nepodari. Moje cysty su tiez naplnene s krvou a rastu ako hriby po dazdi. Su to uz u mna endos cysty. Ale ja vyskusam 2 x vklad a potom sa rozhodnem, co dalej. Drzim Ti velmi palce 😉

zuzu1122
8. apr 2013

@annetty dakujem ti ta povzbudenie a za nazor... aj ja mam diagnostikovanu endometriozu... ale dva roky nebolo po cystach ani chyru ani slychu a teraz po stimulacii sa mi vytvorila dost velka na pravom vajecniku ☹ moj gynekolog mi povedal, ze pri cystach sa IVF nerobia, az mi do placu prislo...

zlatanka30
8. apr 2013

@zuzu1122 ja som mala endo cystu a isla som na Ket

zuzu1122
8. apr 2013

@zlatanka30 tak nechapm, preco mi ten moj doktor toto povedal... no nic, uvidime, ci mi praskne po menzes a hned potom pojdem do brna, uvidim co mi povedia tam... ja neviem, ci je toto prava endo cysta, lebo tato sa mi vytvorila po predchadzajucej stimulacii...

annetty
8. apr 2013

@zuzu1122 no ja som bola teraz v piatok u Stelcla a dobre vie, ze ta cysta sa mi vytvorilo po soft ivf co som mala v januari, potom, kvoli tej cyste moj gynda ma nechcel pustit na ivf, ze je to zbytocne, ale nakoniec som isla aj do brna a vitouskova mi povedala, ze jednoznacne mam ist na ket a dala mi este aj estrimax, a povedala, ze este viac ma to bude boliet, kedze je to estrogen, teda vyziva pre endosku ale ze by som to mala skusit, potom mi pisal Stelcl, ze jednozacne ma chce vidiet, a nakoniec skoro odpadol, ze mesiac ako sa mi vyvijal endos. Cela brusna dutina je uz plna od endos a vajecniky deformovane, ale ze jedine tehotentvo alebo potom zas operacia, ale vsak na operacii som bola teraz nedavno. Takze idem to jednoznacne skusit. Neboj, keby tam nebola sanca, tak by nas do toho netlacili 🙂

zuzu1122
8. apr 2013

@annetty len problem je v tom, ze ty si uz nemusela stimulovat... mne zastavili cyklus... jednoducho ked som pisala machacovi, ze mam kazdy folikul inej velkosti, tak mi stopol cyklus s tym, ze sa mu to nepaci a ze skusime dalsi mesiac ale stimulovat uz nie clostilom ale nejakymi injekciami... behom tyzdna sa mi vsak vytvorila 5 cm cysta tak ma moj gyndos nechal na PN... dnes som bola na kontrole a cysta uz ma 6,6 na 5 cm... takmer som sa tam rozplakala... nechce ma ani do prace pustit, aby mi to neprasklo... chce pockat na menzes...

annetty
8. apr 2013

@zuzu1122 zaujimave ze ti to stopli, ale urcite vedia co robia. Ja som stimulovala s clostilom 1-1-1 a merionalom 2 x ampulky. Cysta mi rastla pekne po neuspesnom ivf, nepraskla pri dalsom ms, tiez sme cakali ze to praskne, a teraz sme v takom stadiu, ze niet na co cakat, lebo je velka a bolestiva, tak ma nahanaju na vklad. A mame iba jedneho mrazacika, takze ked sa to neuchyti tak hned sa ide na stimulku a to sa uz fakt bojim, ako dopadnem cystami. A uplne ta chapem, ze sa ti nechce do roboty, aj sa som taka zmatena, ci chodit do roboty s tymi bolestami alebo sa vykaslat uz uplne na robotu....dali mi aulin prasky na bolesti v RF, ale takto zit na analgetikach, tiez nie je idealna priprava na ket ☹

nelly3
8. apr 2013

@annetty
ahoj, tak ides na KET? ja tiez, ale vychadza mi tak koncom aprila ak vsetko pojde ako ma, ja mam tiez dost velku cystu na lavom vajecniku cca 6cm ako kedy, raz je mensia, nic s nou nerobia, je to endocysta, mam ju uz dost dlho, 2x mi ju uz aj odsavali a po 3 dnoch ked som isla na kontrolu tak bola zase plna hnusoba 😠 proste endocysta sa musi len vyoperovat zial je to tak, ale no maternicu mam oki - mam robenu hysteroskopiu, takze uz sa to musi podarit 🙂

nelly3
8. apr 2013

@annetty
ja som skoro presne ako ty stimulovala len som mala menopur 😉 mne pri stimulacii vobec nerastie ta cysta, je v klude, dufam, ze aj ostane. tiez mam len jedneho mrazacika 😉

annetty
8. apr 2013

@nelly3 Ahojky nelly 🙂 Tak sme skoro narovnako? 🙂 Ta hnusoba ma zas nasla, po operacii som si myslela, ze bude chvilku ticho, ale zabudli mi dat pri operacii gel do brusnej dutiny, (este ze sme to poriadne zaplatili 😠 ) tak samoska ze mi to rastie znova. Odsavat mi to uz nemohli ani po 2 tyzdnoch lebo je to huste ☹. Na ket idem teraz v piatok a dohodla som sa so sefom ze zoberiem 2 tyzdne, ze budem robit z domu, takze aspon nieco. Dufam ze sa nam to podari nellyka 🙂 Teraz drzime palce Falinke, joj nech jej to vyjde, lebo to ma posunie potom uz dopredu. Prajem ti aby ti vyslo, vsak musi to vyjst, vsak mame len endosku 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre