Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
4. sep 2015

@tlucka - to urcite kazda, neboj nic. Vies kolko krat som si uz povedala ze som zla matka a potom ked mala pride ku mne, vyobjima ma a povie ze ty si na najlepsia maminka na svete (lebo inu nemala, pravda 😀 ), tak mam az slzy v ociach.

lienka_1
4. sep 2015

@tlucka Luci, vobec Ti nepreplo. Vies ako sa ja bojim, ci to vsetko zvladnem. Dlhe roky sme s muzom zvyknuti na svoje pohodlie, poriadok, konicky a zrazu sa vsetko otoci naruby. Ale verim, ze ked sme zvladli tych dlhych 8 snazilkovych rokov, baby bude ten krajsi dovod na "problemy" 🙂 Sa v noci hocikedy zobudim a rozmyslam ake to bude, ked ma od nevyspatia budu stipat oci a boliet hlava a mimi bude zase chciet okolo pol druhej v noci jest 😀

ria191
4. sep 2015

@falin takže čakáte na rok 2016 😀 😀 😀

falin
4. sep 2015

@liu - ja som chodila svojmu dr. na folikulometriu. Vzdy bez problemov 😉

falin
4. sep 2015

@ria191 😀 - neblazni, to uz budem stara "koza", nechcem nikoho urazit kocky, len ja sa tak obcas citim 😝

lienka_1
4. sep 2015

@liu Ja by som volila dr. Annu. Chodievala som za nim a je to uplne skvely lekar a vyborny odbornik. K docentke by som asi nesla, ale iba preto,mlebo na ivf idemmdo ineho centra, bolo by to pre mna divne. Kamoska k nej chodi na poradnu a vzdy caka cele veky. Do Roznavy sice musis cestovat, ale u dr. Annu som nikdy dlho necakala.

tlucka
4. sep 2015

@lienka_1 Presne toho sa bojím, že by som bola nevyspatá, nervózna a odskákalo by si to baby a manžel. Ale tak asi sa zbytočne zaťažujem, veď baby tak skoro asi nebude a zbytočne si komplikujem život a robím vrásky na čele 😀 😀 😀
@falin Aj ja by som raz také úžasné vyznamenanie od vlastných detičiek chcela zažiť 🙂

lienka_1
4. sep 2015

@ria191 Rius, kym nemas klasicky menzes a test negativny aj na 12. den po, stale je aj moznost, ze tehula si. Neviem, moje stare kosti nejako odmietaju myslienku, ze sa to nepodarilo. Juj, nodaj by to bola drama 😀

falin
4. sep 2015

@tlucka - Luci, ty na com dnes ides? Mas bombove hlasky, sa tu smejem na monitor jak blbec 😀
Ohladom vztahu, baby da vztahu zabrat (mozno nie hned, ale casom urcite), manzel uz nie je jediny sam a na prvom mieste. Treba to vybalancovat. Muz musi pomoct manzelke a ta zas sa nemoze iba okolo deti tocit, ale treba sa povenovat i manzelovi a tak dookola. Ale ked je pevny zaklad a trocha porozumenia k tomu, tak to ide 🙂

falin
4. sep 2015

pomoooc , ja uz musim robit a je mi tu s vami tak fajn, ale je piatocek, aby som postihala vsetko dokoncit co treba 🙄

gagik
4. sep 2015

@lienka_1 ja som si tiez nevedela predstavit ze s nami bude byvat niekto treti a teraz po dvoch mesiacoch mi to pride ako najnormalnejsia vec, akoby som malinku mala odjakziva.a tiez sme boli s manzelom zvyknuti robit si co chceme, chodit kam chceme a teraz si uz zivot bez nasho trpazlika neviem ani predstavit.

falin
4. sep 2015

@tlucka - neboj, zazijes 😉
A tie obavy s malym mimi zahod za hlavu, lebo presne plati to co sa hovori: Male deti, male starosti, velke deti, velke starosti. 😀 😀 😀

liu
4. sep 2015

@lienka_1 ďakujem za info, asi nakoniec vycestujem za Dr. Annom.

lienka_1
4. sep 2015

@lina129 U man bolo OPU v native planovane bez narkozy. Ale kedze folikul bnol na nepristupnom mieste, nakoniec som isla v narkoze. Preventivne chod na OPU nalacno. Aj bez narkozy sa to da zvladnut. Mali sme dohodnutu 5-dnovu kultivaciu, aby sme videli ako sa embryjko sprava. Sposob oplodnenia sme mali ICSI, inak to u nas nejde, PICSI myslim, ze spravia po dohode. Potom vklad a postup ako pri klasickom IVF, iba davkovanie liekov bolo prisposobene tomu, ze som mala aj funkcne zlte teliesko.
Drzim silno palce! 😉

tlucka
4. sep 2015

@falin Ja stále na niečom fičím 🙂 -) 🙂 Teraz je to dobrá hudba,.. Keď mi fakt hrabe, tak si pustím na plné gule rádio, zavrem dvere na kancli a z ostatných kanceláriií sa ozýva iba klopkanie na stenu, aby som sa ukľudnila. 😀 😀 😀 😀 Vieš si predstaviť tie pohľady okoloidúcich ľudí, keďže mám kancel na prízemí 🙂 🙂 Ale môj doping je hlavne manžel a jeho láskavé srdce. Hlavne pre neho sa vôbec snažím tiež toľké roky o mimi, lebo som presvedčená o tom, že bude najlepší otec 🙂 Aj ja musím robiť, ale sa mi nechce... A už par dní sa iba zabávam... Idem aj ja makať, keď chcem mať pár dní voľna po vklade, teda ak sa k tomu dostanem.. Dúfam, že zase čoskoro popíšeme. Pa zatiaľ

lienka_1
4. sep 2015

@tlucka Jaj, buduci mesiac Ti uz mozno zacne byt zle od hcg 😀 . Drzim silno-silno palce! Pre mna je nativ uplny top.

lienka_1
4. sep 2015

@gagik Sesterka ma mesacneho synceka. A ked vidim tie krasne fotky, mastne vlasy, kruhy pod ocami, vecicky vsade naokolo, ale ten blazeny vyraz na tvari ma vzdy dostane 😀 Viem, ze to pojde. Ale ako hovori moj muz, ja furt musim zapinat komplikatory a zial vypinac sa potom tazko hlada 😀

skaredekacatko
4. sep 2015

@tlucka to iste som mala ja minule rano som sa zobudila o 6 v sobotu a rozmyslala som ci budem dobra mama ci to zvladneme ci vlastne nejdem proti vetru. Stale mam pochybnosti a aj moj muz ma obavi.

lienka_1
4. sep 2015

@liu Nebudes sklamana. Super lekar!

tlucka
4. sep 2015

@lienka_1 Mne je na grcanie už teraz z toho, keď si to predstavím 😀 😀 😀 Bojím sa jak čert. Idem do toho s tým, že nemám mať veľké očakávania., žeby sa to hneď podarilo. Ale aj tak budem sklamaná, keď to nevyjde. Ach jaj, už som mohla vyberať kočík 😒 A ty už pomaly výbavičku chystáš? Kočík vybratý?

lina129
4. sep 2015

@lienka_1 dakujem 🙂 jeej super, keby tak vyslo ako vam 😉

tlucka
4. sep 2015

@skaredekacatko Asi týmito pocitmi prechádzame viaceré a asi je to normálne.. Ja tiež niekedy uvažujem, či zbytočne presne nejdeme hlavou proti múru...Každá budúca matka má obavy, len u nás sú znásobené tým niekoľkoročným snažením. A všetok ten psychický tlak ešte umocňuje naše obavy. U nás som stresmen hlavne ja, môj muž je úplne pokojný a vždy ma upokojuje, že to všetko s láskou zvládneme... Aj keď vidím na ňom, že obavy má možno väčšie ako ja, ale snaží sa ich ako muž a hrdina potlačiť 😀 😀 😀

lienka_1
4. sep 2015

@tlucka Ja som nativ brala ozaj iba ako pokus. Nic som od toho neocakavala. Kludne sa moze stat, ze pridete na OPU a folik bude fuc. Tak som k tomu aj pristupovala. Bude-bude, nebude-nebude. Ale ked sa vajko oplodnilo a potom bol vklad, nastupila klasicka povkladova schyza 😀
Ked sme boli v Brne v marci, Koudelkovi bolo viac luto, ze folik praskol, ako mne. Brala som to ako fakt. Ked ho v aprili Otebrel na sone najskor nevidel, som si povedal, ze sme aspon mali pekny vylet na Strecne. Nastastie pritlacil a zbadal ho 🙂

jalaura
4. sep 2015

@gaga83 jeej aj teba si pamatam....tak ideme spolu na to?
No ja som sa tu pytala na to preplatenie ale jedna baba tu spominala ze ked ides cez poistovnu tak ti daju sumu 2200 a ked ides bez tak 1000 Eur...takze sa to ani neoplati.
No ale musim im tam asi napisat...uz by som to mala zacat vybavovat. Kedy chces ist ty?

tlucka
4. sep 2015

@lienka_1 Veď aj ja to tak beriem, že je to iba pokus.. Aj to beriem, že má malú úspešnosť, som uzrozumená so všetkými okolnosťami, ktoré to môžu skomplikovať.. Ale už teraz viem, že keď nič z toho nebude, budem sklamaná. 😒

lienka_1
4. sep 2015

@tlucka Ja som sa sama sebe cudovala, ze mi je to tak jedno. Po predchadzajucich potokoch slz po kazdom jednom neuspechu, som uplne zmenila postoj.....kym neprislo do tuheho 😀

jalaura
4. sep 2015

@skaredekacatko no to je divne. preco dve rozdielne sumy. pretoze nam to preplati poistovna tak davaju vyssiu? to sa teda asi fakt neoplati lebo tie peniaze sa len preperu inde a my budeme mat s tym len vybavovacky.

skaredekacatko
4. sep 2015

@jalaura veru je to zvlastne ale co uz ja mam este jeden pokus ale neriesim ho. Aj teraz budem mat soft. Je to tym tlakom potom si poviem ze vsetko je oka .Ze nikdy nebude vsetko na 100%

zwalsh
4. sep 2015

@lienka_1 Ty budes vyspata lebo tvoje dievcatko bude straaasne dobrely sme cakali 20 rokov na malu a ta je ako anjela teraz dufam, ze Toto Mimi bude podobne ;) kedy sa ti podarilo zistit pohlavie?

lienka_1
4. sep 2015

@zwalsh Moj muz ako mimi tak plakal, ze ho svokor chcel hodit od zufalstva do zaveja 😀 Normalne otvoril okno, len babka ho schytila z ruk. A ja som bola dobre deculo, moja mamka take priala kazdej zene. Uvidime na koho sa poda nasaslecna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre