Spermie od darcu. Koľko stoja?

michaelasol
17. aug 2009

ahojte babulky, neviete mi niektora povedat kolko stoja darcovske spermie v Gin Five ? ja som bola vo FC, tam mi dr. Pinter povedal, ze u nich to je 300 eur za kazdy pokus, aj ked to ide cez poistovnu, co sa mi zda vela, tak by som chcela vediet, ci aj inde to tak je, inac som tam bola so vsetkym spokojna, az na tu cenu...

bzzmajka
18. aug 2009

Ja veru neviem...prečo od darcu potrebuješ?

michaelasol
autor
18. aug 2009

manzel sa liecil na onkologii, mal chemo, tak teraz tam nema nic, preto od darcu

lilix
18. aug 2009

michaelasol, to mi je luto. skoda, ze mu pred chemo nejake nevzali zamrazit.. ☹
a nie je uz ziadna sanca, ze sa raz obnovia.. ako davno je po chemo..

michaelasol
autor
18. aug 2009

lilix, skor nez zacal brat chemo, tak sme isli do centra, este k dr. Vrabcovi,ze dame spermie znrazit, ale uz vtedy tam nic nemal, zevraj, to mu ich znicila uz samotna choroba. Teraz by sme museli cakat, este aspon 4 roky, aby boli geneticky v poriadku ak by sa obnovili, a to nie je iste ci by sa vobec obnovili, a kedze uz mam 30, tak nechcem zbytocne cakat, ked aj tak nemame istotu. Hlavne je ze manzel je zdravotne v poriadku, tak ked je takato moznost tak ju chceme vyuzit.

dafy
18. aug 2009

ahoj michaelasol a to je 300eur iba za spermie?alebo cely proces okolo toho

lilix
18. aug 2009

jasne michaela, prve budete mat od darcu, a casom uvidite, mozno bude nakoniec aj dalsie, ale uz bez darcu. hmm 😉

michaelasol
autor
18. aug 2009

dafy tych 300 eur je len za spermie vo FC ,tam sme uz boli, ale v GF v cenniku maju len 50 eur, tak pojdeme este aj tam a uvidime...
lilix ano aj to je mozne, ze casom sa mozno podari aj bez darcu, len sa nechceme spoliehat len na to lebo chemo boli dost silne, ale clovek nikdy nevie 😉

aknit
18. aug 2009

My sme boli v GF pred cca 2,5 - 3 rokmi a vtedy sa za spermie od darcu platilo 1500Sk ... dost si ma zaskocila tou obrovskou sumou 😲

michaelasol
autor
18. aug 2009

ano aj mna to zaskocilo, ze vo FC je to take drahe, lebo co som si citale prispevky, tak baby pisali, ze vo FC maju najlepsie ceny, a vy ste boli IUI, alebo na IVF? a podarilo sa? ako ste boli v GF spokojni? ak sa mozem spytat

zuzimia
18. aug 2009

V Iscare v BA sa za spermie od darcu plati cca 150 euro.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre