Špinenie po IVF embryotransfere. Čo si o tom myslieť

horalka
1. sep 2007

Ahojte snažilky,
chcem sa Vás ktoré už máte IVF za sebou opýtať na špinenie po ET. Som 6 dní po ET a od štvrtého dňa špiním. Teda už skoro 3 dni. Nachádzam sa práve v období riadnej menštruácie. Neviem čo si mám o tom myslieť. Či to vyšlo, alebo nie, či idem dostať menštruáciu. Ak ste toto niektorá zažili, budem rada ak sa podelíte s vlastnými skúsenosťami. Veľmi sa totiž bojím.

fabiana
1. sep 2007

Ahoj horalka!
Sú tu na fóre kočky, ktoré boli na IVF a začali špiniť...napr. v téme Syndrom PCO alebo Tehotné s PCO...už sa presne nepamätám... Možno sa niekto ozve a trochu ťa upokojí, povzbudí...Dúfam, že je všetko v poriadku a špinenie zmizne, držkám palčeky!

jankajs
1. sep 2007

Ahoj. No neviem, ja som po IVF nešpinila vôbec, ale lekár ma upozornil, že Utrogestan mám vkladať stále aj keby som začala krvácať. Takže sa s tým možno počíta. Najlepšie máš zavolať si do centra. Hlavne sa neplaš. Kamarátku v treťom mesiaci "zaliala" krv úplne nečakane na prechádzke, tak doma plakala, že potratila a doktorka jej povedala, že to bola len zrazenina a dnes už počíta dni do odchodu na materskú. Ak to má byť, udrží sa, neboj. Pa

horalka
autor
2. sep 2007

Ahoj fabiana a jankajs. Ďakujem Vám za odpovede. Volala som do centra a Dr. ma ubezpečil že je to normálne. Tak som sa trošku ukľudnila, ale viete, stále mi vŕta v hlave že to asi nevyšlo. Už mi neostáva nič iné len čakať. Je to ešte skoro týždeň kým pôjdem na krvný test, tak hádam to nejak zvládnem dovtedy.
Ešte raz ďakujem dievčatá.

jankajs
2. sep 2007

Vyšlo, nevyšlo, zbytočne sa trápiš. 😔 Ako hovoríš, neostáva ti iné, len čakať. Skús sa zaoberať nejakou aktivitou, aby si trochu zabudla. Mne to veľmi pomohlo. Najprv som si myslela, že dva týždne sú nekonečné, a keď sa to blížilo, priala som si, aby sa to dalo posunúť na neskoršie. Nechcela som vedieť, ako to dopadlo, bála som sa sklamania. Ani test som si nechcela urobiť. No potom som si urobila test deň pred krvnými testami o jednej popoludní. Pre seba, keby to náhodou nevyšlo, aby som sa v ambulancii nezložila. Vyšli //. Na druhý deň mi na to lekár povedal, že kým to nebude potvrdené na ultrazvuku a vo výsledkoch krvi, neuverí, pretože mal pacientku, ktorá mala 3 pozit. testy a nič. 😖 Tak vidíš. Nestresuj, lebo o to naozaj prídeš. Choď na ľahké vychádzky do prírody, vyber sa do mesta na kávu s kamoškou, čítaj knižky, počúvaj hudbu... Hlavne sa zamestnaj. A mysli pozitívne. Rozprávaj sa s bábom. Ja som mu povedala - Vitaj doma, dúfam, že sa ti tu bude páčiť. A zatiaľ sa mu páči. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre