Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
12. nov 2009

Pisala mi alicka takze mala 15 folikulov, z toho 10 vajok, z toho 4 jednotkove, 4 dvojkove a 2 trojkové, viac bude vediet zajtra ... to je riadna sliepka , alic s prepacenim za vyraz, tolko vajec .. jednoznacne vedies 😀 😀 😀 😀

vanesska
12. nov 2009

jeeej tak super alic to ma za sebou a s krasnym vysledkom! 😵

romy prosim ta dnes idem pichat poslednu davku z toho 900IU puregonu no a teda este raz sa spytam ci som to dobre pochopila ja si mam pichnut 200 IU ale podla vypoctov by mi tam malo ostat uz iba 150IU.
takze natiahnem pero na 200IU a pichnem mozno mi vyjde aj tych 200Iu ako hovoris ze tam byva aj viacej ale ak by mi vyslo len 150IU tak to pero sa zastavi na nejakom cisle ked uz nebude mat co vytlacit? napr. na 50IU?
tak potom vytiahnem pero z brucha vymenim zasobnik aj ihlu a nastavim si z toho noveho puregonu uz iba zvysnych 50IU na pichnutie?

inak ty si ako dlho pichala puregon? ja idem dnes pichnut 4.davku... mam zatial pichat do piatku a v sobotu by som mala ist na kontrolu.

romy01
12. nov 2009

vaneska presne tak ako pises a myslim si ze pichnes celych 200 - teda ja som mala v 600tovke v skutocnosti 675.
Ja som pichala prvu davku vo stvrtok a poslednu dalsi pondelok takze dokopy 12 dni. Ten posledny pondelok som pichla poslednu davku rano a vecer som uz isla na pohotovost pre pregnyl a v stredu som mala odber- presne na 14 den, lebo prvu davku som pichala prvy den ms

romy01
12. nov 2009

super gratulujem alicke - rzim jej palce aby mohla vkladat dve a este aspon dva zamrazit

rosienka
12. nov 2009

ahojte kocky!
dakujem romy za virusiky, veru opatrujem pampusikov v brusku, ako sa len da 😉

gratulujem alici k 10 vajkam, to je uzasne, nech sa rychlo zotavi a za 2-3 dni bude mat u seba embrosky ako my...ako to pekne ide, kazdy 4-5 dni ma jedna OPU 🙂

romy01
12. nov 2009

baby ake to bude super ked si budeme pisat o kocikoch a vecickach spolocne budeme tehulkovat, no komu lepsie ?

rosienka
12. nov 2009

romy- ani nehovor, hned mi srdiecko poskocilo 😵 😵 😵 ...pred par rokmi by som si pomyslela, ze ake prizemne, vypisovat talafatky o kocikoch a plienkach, ale teraz mi to pride normalne

romy01
12. nov 2009

hej rosienka, na to treba dorásť - ved aj ja som pred par rokmi tieto veci priam obchadzala a po babatku som naozaj zacala tuzit az ked som zistila ze to nie je len tak otehotniet

rosienka
12. nov 2009

no presne, na mna to doslo az pri tychto rôznych problemoch, vysetreniach a terapiach. Sice som vedela, ze nas caka UO, ale nejako som tomu neprikladala velky vyznam a bola so totalna optimistka a pohodacka, ved vsak nejako uz len bude...dokopy nic som si o tom nestutovala a radsej ani nemyslela na problemy. Na jedej strane dobre, na druhej sme dlho cakali a mozno aj to je problem...ale predtym zial nebola priazniva doba a podmienky 😖

romy01
12. nov 2009

no presne rosienka - ja som na to ani nepomyslela a hovorila som si že prvé dieťatko by som chcela okolo 30tky. A tak sme si povedali keď som mala 30 že si prestaneme dávať pozor. K lekarke som šla po 10 mesiacoch že sa nám nedarí a ona mi urobila prve vysetrenia a mm isiel na spg. Podla vysledkov to bolo kvazi OK aj ked nie idealne a kazala sa nam snazit. Po dalsich 10 tich mesiacoch som ale uz necakala a sla do Heliosu . Mala som šťastie že som prilis dlho nevahala, lebo tie vysledky krvi sa zhorsovali dost rychlo

rosienka
12. nov 2009

romy- ved to je tak, clovek si nieco viac vazi, ked to nema, alebo to straca... snad to nie je celkom stratene, ale tie nervy, co su okolo toho, to je des ☹ Takze pri prvom vysetreni si este nemala zvysene FSH?

romy01
12. nov 2009

pri prvom vysetreni som mala FSH 7,8. Doktorka to sice zakružkovala červenou farbou ale nespomenula mi, že by to bol problem. Spominala ze mam mierne zvyseny testosteron - myslim ze norma je okolo1,6 alebo tak nejak a ja som ho mala 1,9 - proste zvyseny len o dve tri desatinky a tvrdila ze ma PVO a anovulacne cykly. O 10 mesiacov, ked som sla do Heliosu som lala uz FSH cez 10 Potom o pol roka takmer 11 a teraz naposledy 11,8. Proste šlo to hore. K tomu to PCO - Inak je divne lebo vysoke FSH obvykle vylucuje PCO Ja som si to okolo toho FSH nastudovala a fakt je ze pri vysokom FSH dochadza k zlyhavaniu vajecnikov - netvoria folikuly, no ja som ovulku mavala vzdy ked som bola na kontrole a aj pri stimulacii clostilom som reagovala dobre - vzdy som mala 3 krasne dozrete folikuly. Podla mna som to nemala zo zlyhavainia vajecnikov lebo pri IVFku mi dokonca hrozilo OHSS a uz po 4 davkach som mala 15 folikov od 9 do 15 mm. Potom mi dva razy znizovali davky.
Podla mna U mna plati to slabe 1% preco mam zvysene FSH - ide o poruchu tvorby dormonov, kvoli stresu a tvrdym treningom. Citala som ze aj pri tvrdych cviceniach moze dojst k tomuto a ja som prave v tom case zacala extremne cvicit v posilke a za kratku dobu som aj dost schudla.

alicao
12. nov 2009

ahojte kocky🙂
zakladne info uz mate od wolfi tak dakujem za gratulacie k vajkam
narkoza bola sranda nestihla som napocitat ani do desat a chrnela som ako zabita.
rano sme sa s mm stavili ze kolko bude vajok, on ze 10 ja ze 6.
chvilu po odbere prisla gatova, ze to islo vyborne, ze ma desat, Ja ze sakra! ona ze preco? lebo mm vyhrasl stavku. ona ze Tak to ma mrzi
potom vysla na chodbu tam ma drahy cakala, a povedala mu, ze pan olbricht vyhrali ste..on nechapal, ze o co toci az potom mu to zaplo
vsetci boli strasne zlati, nechapem taky pristup...
zajtra zistime kolko sa oplodnilo, lebo netusime aky bol spg..
strasne ma bolia vajecniky chodim ako po vajciach a ani sediet poriadne nemozem...fuj...ale nevadi, na OPU som sa dostala takze prvy ciel zdolany, teraz este vyderzat do 5 dna a potom do augusta!!!

rosienka
12. nov 2009

no spica! ale si nakoniec rada, ze mm vyhral, co? 😉 Cize si davate PK, pri takom pocte vajicok by som sa aj ja dala, urcite zostane aj na snehuliakov, ak sa dobre oplodnia, takze tfuj tfuj tfuj

rosienka
12. nov 2009

romy- urcite to teda nebolo zlyhavanim vajecnikov, lebo tam by ti NIKDY nehrozilo OHSS a uz vôbec nie PCO. bolo to niecim inym, asi tym treningom. A FSH 7.8 nie je vôbec vela, ja som mala teraz 7.1 a vraveli ze super...tak neviem, co tam cerveno kruzkovala 🙂

rosienka
12. nov 2009

haloo, kde ste vsetky??? 😲 😕

romy01
13. nov 2009

dobre ranko

no rosienka viem ze horna hranica pri FSH je 10, mozno mi to zakruzkovala lebo 7,8 je mozno vela ked som mala 30rokov. No cvicit som zacala v lete potom co som bola na prvom horm profile a tych 10 som mala hned potom. takze preto si myslim ze to cvicenie mohlo mat vplyv - navyse som to nasla v jednej lekarskej publikacii na nete, ale je to zriedkavy zjav.

baby na ranajky
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀
tttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttt 😀
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX 😀
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx 😀

alicao
13. nov 2009

dobre ranko🙂
romy dakujem za ranajky, veeeeeeeeelice chutne, este by som si dala🙂
u mna nove toto-
po ocisteni tych 10 tich bolo 9 zrelych, oplodnilo sa nam 8 🙂
teraz mam volat az v nedelu kedy mi povedia kolko maju buniek a oznamkuju ich. Teraz mi nepovedali nic ine, len ze sa oplodnilo 8 , moje stasten cislo🙂
nech to takto pekne ide aj dalej prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!

romy01
13. nov 2009

alicka to je kraaaaasa, vypada to tak pozitiiiiiivne. Drzim palce 😀 😀 😀 😀 😀

alicao
13. nov 2009

romy dakujem, dakujem, dakujem!🙂 taka som netrpezliva a velmi sa o ne bojim, boje babulky, aaaaaaach jaj!
viem ze ty si mala vacsie nervy pri jednom, ale aj ja mam teraz ich je 8 ale kto vie co o tri dni ...ved chapes, ale ja im veriiiiiiiiiim, ved su po mamine a po ocinkovi, nevzdajuuuuuuuuuu sa!🙂

romy01
13. nov 2009

alica mas ten najspravnejsi pristup a si veeelmi blizko //. Viem ze su to nervy ci uz je jedno alebo 8 - ved ide o babatko.

wolfskinka
autor
13. nov 2009

ahojte

romik straaaaaaaaaaaasne ma boli brucho 😵 😵 dufam, ze si tam gulko bombulko robi diskoteku a ze to nie su kramy, idem lahnut, lebo ledva sedim

rosienka
13. nov 2009

dobre rano 😝

romy dikes za virusiky, pampusiaci ich potrebuju 😵 To je fakt zriedkyvy jav, ze po tvrdom cviceni sa zvysi FSH...to uz clovek aby sa bal aj cvicit 😖 😲

alic- no parada, 8 je aj moje stastne cislo...krasne! takto sa vam dobre oplodnili, no co sa da viac priat? ides na ET v nedelu?

idem upratovat, lebo cely tyzden som nic nespravila... 😉

alicao
13. nov 2009

rosienka neviem kedy, to ze sa oplodnelo teraz osem neznamena ze aj v nedelu ich bude osem, ze ano🙂
ak ich bude dost aj v nedelu tak pokracujeme PK a trasfer by bol 17.11 alebo o den neskor...sama som zvedava ak tato moja drama dopadne🙂

rosienka
13. nov 2009

alic- embrijka väcsinou celkom dobre preziju do 3.dna, to skôr do PK nepreziju vsetky, preto sa na to ide, len ked ich je vela ako u vas...takze ja si myslim, ze na vklad ich bude aj po PK dost...ved viac ako tri sa nemôze dat, nie?

alicao
13. nov 2009

rosie v heliku davaju maximalne dve, ak budu dam si vlozit obe
a aj ja dufam, ze preziju aspon dve babuliatka, myslim na nech skoro stale ved su to moje moje deticky aj ked este nie su poriadne ani dvojbunkove 😀

romy01
13. nov 2009

wolfka len pekne oddychuj - aj ja som mavala na ten 6-ty den a to az do krvicky riadne bolesti - to moze byt uz roztahovanie maternice

wolfskinka
autor
13. nov 2009

romy no bodaj by si mala pravdu a mala si aj navaly tepla a zimnicu a striedavo ma boli hlava a brucho a sa mi zda ze som nasla trosku hnedeho na papieri ... takze mam velky strach, dnes je 28dc ☹ tak snad to bude plany poplach

wolfskinka
autor
13. nov 2009

no asi vas nepotesim .... objavilo sa trosku ruzovej krvicky a brucho boli ako sproste takze dnes max zajtra sa to spusti, takze asi tak .... je mi luto ze som vas sklamala ☹

rosienka
13. nov 2009

wolfi- ale nieeee, este nie je nic iste a vôbec nic stratene! brucho moze boliet aj pri tehu a aj trocha krvi v obdobi predpokladanej mrchy...defam teda, ze sa ta zla predzvest nepotvrdi. urob si zajtra test ak sa mrcha fakt nespusti...drzim palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre