Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

alicao
15. nov 2009

wolfi dik🙂
Takze mam 4 jednotkove osembunkove embrijka, 2 dvojkove sestbunkove a 2 trojkove, ktore ze vraj nevydrzia lebo sa zle delia , ze su tam nejake fragmenty ci co...
Nech preziju aspon dveeeeeeeeeeeeeeee, prosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!
Zase cakat dva dni, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, zblaznim sa🙂!

afrika
15. nov 2009

alicao tie 4 jednotkové vyzerajú sľubne 😉 . ja mám normálny menzes, ale otrasne silný. nemôžem sa dovolať do heliosu, nik mi to tam neberie 😠 . včera mi síce p. Mikulová povedala, že sa to pri provere občas stáva, že príde menzes skôr než na 30-32 deň, ale mám strach, že je niečo zle a opäť končím so stimulkou 😢

alicao
15. nov 2009

afrika nie nie, ved teraz predsa mas dostat MS, je to tak tako mam byt.
ten 30 a 32 je to nejneskor kedy mas dostat.
zajtra chod pekne do heliku na krv a stavi sa ze zacnet hned zajtra aj stimulovat, urcite , neboj a daj vediet

afrika
15. nov 2009

alicao si moc rada, že máš 4 jednotkové, že áno? strašne moc myslím aj na wolfsinku a rosienku a tiež na vanesku, aby pekne rástli folíky. mám strašne moc silný menzes, taký som nikdy nemala 😕

afrika
15. nov 2009

alicao keď ja si myslím, že ten menzes má prísť práve až toho 30-32 dc. ja som mala včera len 27dc. v živote sa mi nič podobné nestalo

afrika
15. nov 2009

a to mám byť zajtra o 8 ráno v Žiline kvôli adopcii. tak najprv do heliosu a potom rýchlo do ZA. a okrem toho v piatok som si musela za vlastné peniaze kupovať diphereline a 7 ampuliek stojí niečo cez 36 EUR. skoro ma....porazilo 😀

alicao
15. nov 2009

afrika nie, moze prist aj skor, ale najneskror 30 , 32, je to v poriadku...
a kolko veci sa ti este v zivote nestalo! to je len zaciatok 😀
bud v heliku este pred siedmov aby si bola na krvi prva , stihnes to...ale bacha na strecne! chodia tak ako cicimbrusy debilny...

afrika
15. nov 2009

tak asi zas idem od tohto týždňa na PN...sa aj teším. aj keď asi len nachvíľku, ale 😀 aspoň niečo. u nás to dnes vyzerá, že bude každú chvíľku pršať. alicao diphereline sa pichá až do samotného odberu? teda ak by som sa tam dopracovala

alicao
15. nov 2009

afrika, vacsinou ano, niektore baby ktore mali dlhsiu stimuku tak posledne dva tri dni pichali len FSH
ale ja som az do odberu pichala obydve.
aj tu je skaredo, ale ideme sa trosku prejst na vzduch lebo som asi 3 dni nebola vonku🙂
jasne chod na PN je to celkom ok, ak si najdes nieco co ta bavi, ja dost teraz citam, spim a jem
😀
a samozrejme stale pijaem vyse 4 litre denne
dufam, ze ti daju tiez mini davky ako mne aby sa nezopakoval minulajsok..budem ta sledovat 😀

afrika
15. nov 2009

alic ja budem mať len 75 jednotiek ževraj...už máš navarené?

alicao
15. nov 2009

tak to budes mat presne ako ja, cely cas som ficala na 75UI 🙂
Dnes nevarim, nechce sa nam, mozno objedname pizzu🙂

afrika
15. nov 2009

ja som tiež lenivá. včera sme tu mali 2 kamarátov. chlapi čo to vypili a ja sa cítim ako keby som pila s nimi. koľko si pila počas injekcií?

alicao
15. nov 2009

tri 1.5 litrove flase povinne a okolo toho boli este cajiky a vinea , takze 5 litrov urcite
aj teraz stale tolko..uz nevladzem ale musim, co narobim...
ideme von trosku tak zatial pa a zajtra daj vediet co a ako🙂!

afrika
15. nov 2009

ok, držkaj sa a nech sa embrijka krásne delia a vyvýjajú. pa

wolfskinka
autor
15. nov 2009

alic ty len pekne nasavaj a nasavaj ... xixi, ja tiez nasavam ale uz nie tolko, a ako brucho boli este pri cikani ?

afrika
15. nov 2009

ahoj wolfi ako sa cítiš? testíkovať odmietaš?

wolfskinka
autor
15. nov 2009

afrika ... ako sa citim ??? vselijako, bojim sa ist aj na wc, to spinenie je na striedacku raz ano raz nie, testovat nebudem a stale ma boli brucho, chvilu az krce potom za chvilu nic a stale dookola, dufam, ze je to uhniezdovanie a nie nejaka nova podoba mrchy, do stvrtku neni daleko to uz nejako vydrzim

afrika
15. nov 2009

máš špinenie ako jasno-červenú krv?

wolfskinka
autor
15. nov 2009

nie take dohneda ... ale len tak par kvapiek,najskor toho bolo viac a teraz uplne minimum teda vcera, v noci par kvapiek ... uvidime co bude dnes

rosienka
15. nov 2009

vanes- no super vysledok..a ako si sa bala 😉 z toho bude urcite par dobrych zrelych vajicok. buduci tyzden je OPu, vsak?

alic- waaaaw! krasne embrijka 😎 😅 ...tie jednotkove preziju podla mna vsetky...a mozno vas prekvapia aj tie trojkove, ze zabojuju 😀 drzim palce

ciky- urcite sa to este u Silvinky upravi a zlepsi, ved sa ven vyvija. Len aby to lekari dobre sledovali a nezanedbali, to je najdôlezitejsie. Poznam teraz tolko pripadov s detmi kvoli zanedbanych kontrolam a zlym diagnozam lekarov v utlom veku...je to strasne ☹ 😠

afrika- podla mna si nemusis robit starosti, ze si dostala menzes skôr...iste je, ze si ho MALA dostat a teraz ides pekne stimulkovat...pri tych malych davkach sa to urcite podari ako u alicky 😉

alicao
15. nov 2009

rosienka aj ja im veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim!!!!!! TaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAakto MOC!
ba este viac! 🙂
a dakujem 🙂
o chvilku sa testuje vo velkom, aj ja drzim palce , ved aj tvoje embrijka boli krasne , tak dufam, ze sa im u teba paci🙂!

romy01
15. nov 2009

alica - to su krasne tie embrijka - ja som mala toho mojho chrobacika na treti den tiez 8 bunkovy - takze to vypada ze vlozis dve a zamrazis min tie 2 - super.
afrika neboj, kym sa ti nespusti ms tak to spinenie sa nerata a podla krvi ti zavolaju ze co a ako. Drzim palce.
wolfka - to je stale OK to spinnenie, hlavne ze nie je ms- len stale lez lebo sa z toho spinenia potrebujes dostat a mne doktorka povedala, ze to sa musi proste vylezat
rosielnka, -ako sa citis?

mackom
15. nov 2009

Ahojte baby chcem sa spýtať čo všetko musím abolvovať keď chcem podstúpiť isemináciu?Ako je to s poisťovňou, či najprv treba ísť do centra a až potom na poisťovňu a ako ten zákrok prebieha, ako dlho to trvá.Mám za sebou 1 potrat v 9/2008, laparo, beriem clostylbegyt, dufaston, injekcie pregnyl a teraz v decembri budem mať výsledky z genetiky tak potom sa uvidí či má význam ísť na umelé.Manžel má dobrý spermiogram.ďakujem.

romy01
15. nov 2009

mackom , inseminaciu poistovna nepreplaca a preto nepotrebujes ani nic schvalovat. V jednotlivych centrach je rozna cena. V Martine to stoji 100 EUR

alicao
15. nov 2009

mackom, na inseminaciu nemusis ziadat od poistovne nic, platis okolo 100 euro. daju ti lieky, clostylbegyt, aby sa ti vytvrolilo viac vajicok nez jedno, potom pojdes na sono okolo 10 dna cyklu a podla velkosti folikov ti urcia kedy pojdes na inseminaciu = vlastene to co mas teraz akurat namiesto tutu mutu ti vstreknu spermijky hadickou do maternice polezis si 15-20 minut a ides domov a potom uz len cakaz 14 dni ci to vyslo.
Drziiiiiiiiiiim palce🙂

mackom
15. nov 2009

Baby ďakujem ja som si myslela že aj toto treba schváliť atď.No okolo 16.12.2009 budu výsledky z genetiky boli sme s manželom na krv a potom šup do centra po výsledkoch. Boli ste niekto aj na genetike?Chodíte do Martina, aké máte skúsenosti?Alicao ty si absolvovala insemináciu?

alicao
15. nov 2009

romy aj ja dufam, ze tie moje 8bunkove srdiecka budu posluchat tak ako tvoje🙂
a mozno ich dobehnu aj sestbunkove ked sa nastvu, lebo im budu zavidiet 😀

afrika
15. nov 2009

ahojte, volala som s dokim, zajtra mám prísť na krv a UTZ. je to ok, mám normálne krvácanie. aj keď o dosť skôr 😕 a sakra silné. povedal, že to je dobré, že nevadí a uvidíme zas podľa krvy ako ďalej

wolfskinka
autor
15. nov 2009

romy uz mam vylezany chrbat a v posteli dieru ... 😀 ale oddychujem co najviac

afrika drzim prsty

romy01
15. nov 2009

mackom, my sme na genetike neboli, od nas to neziadali, nie kazdy to absolvuje. Co sa tyka Heliosu v MT budete spokojní, Môžete si vybrat ci chces lekara alebo lekarku, no obaja su velkí ptofesionali a velmi mili ludkovia, maju pochopenie pre pacienta a je na nich vidiet ze im na cloveku zalezi a nejde len o biznis, ved sama sa presvedcis.
wolfka som ti pisala aj fo temy helios - baba jedna neposlusna to co ma byt - ze idem si dat kupel - mojko na to zabudni, mas povolenu len 2 minutovu sprchu a tam dole bez mydla, chapes ? posluchaj lebo dostanes po ritke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre