Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

rosienka
23. nov 2009

no teda, ja som vo Svajciarsku, som to tu urcite viac-krat zo zaciatku pisala...sme tu so zuzkou dve take "cezpolne"...

ozaj, mas nejake nove tehulkovske pocity? ja teda nic zvlastne, akurat ma boli hlava a dost som unavena, ale to môze byt z toho, ze som zle spala 😖

wolfskinka
autor
23. nov 2009

no vo svajciarsku je krasne ked som tam bola sa mi tam strasne pacilo ...

zuuuzana7
24. nov 2009

dobre ranko 😵
tehulky a vy co nemate spania? 😀
rosienka uz 5tt a wolfi 6tt fiha baby ale ten tyzden ubehol 😉
vaneska myslim na teba a tvojich chrobacikov 😉 kedy budes volat do car?
romy presne cuby dub. to sa predsa da 😀 😉
rosienka, no vyjadri sa k tym nasim vysledkom co sme mu posielali, ake sance, ci to pasuje a ked by sme chceli tak by sme uz aj lieky vyfasovali 😅
alicka tak ako? ako sa citis? kedy sa ide testikovat? kolky den si dnes po et?
ty brdo tolko otazok, tak ja radsej leeetim do prace 🙂

romy01
24. nov 2009

dobre ranko

druhej polovici nasho blaciku posielam
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

afrika
24. nov 2009

ahojky. no dúfam, že všetko pôjdem tak ako má. včera večer ma riadne bolelo brucho. normálne som rada, že som na PN. veď pri tej mojej nízkej váhe a koľko folikulov tam mám sa ani nečudujem, že ma to tak bolí 😀 . brucho ma bolí ako na menzes, potom chvíľkami pichá-no radosť. a to som len na začiatku.
vaneska ako sa majú štuplíkovia?
alicka odolávaš? dobre robíš 😉 , že ešte netestuješ.

romy01
24. nov 2009

afrika to bohuzial musis vydrzat, ono ta to bude drzat este asi tyzden po OPU lebo vajecniky su zvacsene. Ale ono to zas nie je neznesitelne, len ta PNka je pri tom fakt dolezita

afrika
24. nov 2009

babuľky kde ste? 😕

wolfskinka
autor
24. nov 2009

zuuzi, no ked spim do 11,00 a potom este aj poobede 3 hodinky tak strasim do 10,00

baby mala som hrozny sen, snivalo sa mi ze mi vypadli 4 zuby v noci, no horor neviete co to znamena ?

romy01
24. nov 2009

wolfka nic to neznamena- kasli na sny, vies ake ja mavam divoke sny-? Aj dnes som ss zobudila cela vystrasena. To je asi normalne, lebo mame hlavu plnu obav o miminko.

afrika
24. nov 2009

neviete čo je s alicao? 😕

wolfskinka
autor
24. nov 2009

nie asi spi ako polienko tehotne zvyknu spat sa pozrite na mna 15 hodin a nie a nie sa dospat, idem do sprchy lebo ma ten sen zmohol

rosienka
24. nov 2009

baby mna je tu v tejto posratej praci doplacu, normalny mobbing! ☹ ☹ 😢 😢

afrika
24. nov 2009

rosienka pokoj, ty sa nemôžeš rozčuľovať už v 5tt. zachvíľku pri troche šťastia budeš budď na pn alebo materskej

vanesska
24. nov 2009

ahojte tehulky aj cakatelky... 🙂

zuzik... no ty si zlata ty vzdy spravis taky pekny prehlad... to je super... 😀 😉
a kedy to vlastne idete k tomu dokimu?? v piatok? no som fakt zvedava ako sa rozhodnete... 😵

veru ja cakam kazdu chvilu na telefonat z car ako sa maju nasi bojovnici a ci teda zajtra bude vklad... a kedy...
inak baby ako to funguje keby sme mali viacej bojovnikov vhodnych na vklad... oni v care navrhnu kolko vlozit alebo to je vyslovne na tvojom rozhodnuti??
ja by som si asi radsej dala vlozit jednu babulku... bojim sa ze dve by som neuniesla... ja mam problemy s chrbticou tak sa bojim ci by som uniesla taku vahu ako su dve babena v brusku... no neviem... 😒

afrika neboj tie bolesti mali asi vsetky baby aj ja som trochu mala ale vobec nie take silne ako som ocakavala... a ako predpokladali doktori...fakt to bolo az neuveritelne ale aj pri tom pocte folikov som citila len sem tam pichnutie a uz ku koncu sa mi trochu blbsie zohybalo a mala som dost nafuknute brusko ale inak sa to dalo az som rozmyslala ci som nesla zbytocne na PN... 😅 a inak po OPu ma vajecniky pichali este asi 2-3 dni tak castejsie a normalne teraz kazdym dnom to citelne ustupuje... u teba to mozno bude trvat dlhsie ale neboj vydrzis!

rosienka... veru nerozculuj sa... aj ked asi je to tazke ked ti niekto ustavicne pije krv... 😠 a nemozes sa hodit na PN keby to uz bolo kriticke??

tak ja idem cakat na telefonat a nieco porobit kym sa mi chce... 😝

inak aj vy mate take blbe vychadzky ze od 10-12 a od 14-16?? to je taky cas jak podme... 😠

wolfskinka
autor
24. nov 2009

vanesska aj ja mam take blbe vychadzky

romy01
24. nov 2009

ahoj vaneska

doktori obvykle doporucuju pri prvom IVFku vlozit iba jedno, jedine ze by si mala nad 35rokov, potom doporucuju dve. Ale vlozia ti kolko si sama povies, ak chces jedno daj jedno. Pri dvoch je samozrejme riziko, ze sa ujmu oba ale zas to nie je tak caste - pozri - denis si dala dve a ma iba jedno a tiez vierka . Pri dvoch je raz taka sanca ze sa ujme aspon jedno .

romy01
24. nov 2009

rosienka a preco blbnes v robote tak kratko po IVFku ? Ak mas blbeho sefa daj sa na Pnku - jeden mesiac menej korun - no dobre ale zas hlavu ti neodtrhne ak neprides ar dni a mozno si zacne viac vazit ked budes v robote. A potom po PNke by som mu otrcila tehotensku knizku a to ta uz ani nebude moct vyodit

afrika
24. nov 2009

VANESKA AKO?

romy01
24. nov 2009

vaneska ja som mala povodne od 9-10 a potom od 15-18 no moja doktorka mi to doskrabala, ze tak sa to nesmie a prepisala mi to ako tebe - ze vraj v zimnom case nesmie byt vychadzka neskor ako do 16 tej - co je blbe lebo cely den trcim doma a ked mm pride domov o pol piatej tak by som rada sla s nim do obchodu alebo na prechadzku

afrika
24. nov 2009

romy ja mám vychádzky do 17 hod. 😕

romy01
24. nov 2009

ja som sa inak na to vykaslala, lebo kopia co som ju zaniesla so socialky ma este stare udaje a doki mi to prepisala iba na tej mojej PNke co ju mam doma, tak som to este nikde ani nehlasila tu zmenu.

romy01
24. nov 2009

baby kuknite pre motivaciu, poslala som otazocku krajkovicovi a co mi odpisal

Dobrý deň pán doktor. V septembri som absolvovala vo Vašom centre stimuláciu na IVF-ISCI a aj OPU vyšiel na september, no ET vyšiel v októbri. IVF bolo úspešné a touto cestou sa Vám chcem poďakovať a aj celému tímu vo Vašom centre. Zaujímalo by ma, či bude tento výsledok započítaný do septembrových alebo októbrových štatistík. Ďakujem

RE - Dobrý deň prajem. rozhodujúci je pre nás termín odberu vajíčok, takže do septembrových. Blíži sa koniec roka a hneď ako budeme mať ukončené stimulácie v decembri, budeme prezentovať výsledky za celý rok. Už teraz však vieme , že september aj október boli úspešnosťou veľmi dobré, čo nás teší. Ďakujeme za pochvalu. S pozdravom Dr Krajkovič

vanesska
24. nov 2009

no presne romy... mm tiez chodi domov okolo pol 5 takze to mam akurat po vychadzke... a samej sa mi po meste flakat moc nechce... 😒 je to naprd... 😠
jej tak ty si napisala do heliku... takze sept.okt. boli velmi uspesne to je super... ja mam pocit ze cely tento rok je dost uspesny... 😵

afrika... no zatial mi este nevolali stale kukam na telefon a nic... ale povedali ze budu volat poobede tak to je siroky pojem ale pocitam ze mozno okolo 3... sak vam dam vediet sama som velmi zvedava ako na tom sme...

romy01
24. nov 2009

vaneska oni volaju az okolo tretej ak sa ti neozvu tak o pol stvrtej zavolaj ty
ale tiez si myslim ze budu mat dobre vysledky v heliku, ved si len vezmi kolko sa to na nete zislo tehuliek a to sem chodi urcite len slabe percento ich skutocnych pacientov

vanesska
24. nov 2009

ahojte kocky...
takze volali mi z car zajtra o 11,15 mame ET...tesim sa...
pytala som sa aj ako sa maju nase embryjka tak povedali ze dobre 5 mame zamrazenych a 5 dalej kultivuju... hm takze som sa vlastne ani nic konkretne nedozvedela ale tak zda sa ze zatial vsetkych 5 zije no uvidime zajtra dufam ze nam aspon povedia kolko bunkove nam vkladaju a tak... neviem v tom gyn five su dost skupi na slovo... clovek aby sa stale nieco vypytoval... sami od seba nepovedia nic... 😠
inak rano si mam uzit utros nie zaviest a dve hodky pred transferom uzit aj diazepam na uvolnenie takze to budem zasa dobre mimo a bude sa mi chciet spat... no tak snad to nejako zvladnem a este k tomu aj ten poloplny mechur... hm... no neviem vlastne ani na co to je treba... 😕

wolfskinka
autor
24. nov 2009

vanesska drzim palce a dajte vlozit dve

zuuuzana7
24. nov 2009

jeee vaneska krasneee tak sa vsetky embryjka uzastne drzia 😵 😵 😵
tak zajtra uz idete po embrijko (alebo si si to rozmyslela? ide sa po dve? no uvidis co poradi lekar)
v kazdom pripade na zajtra drzim palceky nech je to pre teba neopisatelny zazitok, a nech sa krasa tohoto zazitku stupnuje uz len tehulkovstvom a mamickovstvom 🙂
myslim na tebaaaaaaaaaaaaaa

rosienka
24. nov 2009

ahojte baby

perfekte predpoklady vanes, daj si vlozit dve, nech si urcite tehulka...teda ja som si cela naradostena davala dve a cely cas dufala, ze sa mi ujmu 😉

zuzi- tak dufam, ze dostanete dobre spravy a mozno nabehnete este v decembri 😉

kocky ani neviete ako rada by som sla na PN, ale to sa tu proste neda 😠 Hned ako nam doky povedal super zvest sme na neho vxsli s tym, ci by ma mohol vypisat...ale ziadne take, tie casy tu vraj skoncili... 😒 neviem, ci v tomto upracovanom Svajci aj niekedy boli. trhotenstvo nie je choroba a on ma nemôze vypisat pokial nie je padny dôvod a problemy. Vravel, ze ved nie nadarmo je Svajciarsko najproduktivnejsou krajinou. Baby, tu vladne fakt tvrdy kapitalizmus a so zenami sa tu nikto nemazna. Zistovala som si ake mam moznosti a aj keby som dostala PN-ku, tak pri mojich odpracovanych rokoch v tej firme mi budu platit max. tri mesiace a potom nic. Aj materska je mozna az PO pôrode ziveho dietata a plati len 14 tyzdnov, potom hajde do roboty, alebo zit za vlastne... Teraz, kedy som teda nesla robit, nedostanem plat a ono je to nasledujucich 8 mesiacov pekna kopa prachov, ktore sa nam s detickami zidu... Keby ma tak strasne nesral a neterorizoval sef, tak mi je to jedno, ze robim, ale je tam neznesitelna a dusna atmosfera, furt do mna zadrapuje a neviem si predstavit to rodeo ked ho oboznamim so skutocnostou. U nas je aspon to dobre, ze mi nemôze dat vypoved uz od uplneho zaciatku tehotenstva, ani ked o tom este neviem. Takze ked sa budem drzat, tak z toho mozno nieco vydupem 🙂 Ale hrozne vam zavidim vase PN. Ja som si tu moju pocas stimulky vyzobrila u domaceho lekara a to podvodom...oficialne som mala seknute v krizoch a ischias, teraz mame na krku poistovnu kvôli nemocenskemu...snad na to nikto nepride, ale tym padom ho o dalsiu PN ziadat nemôzem. 😖

no, to len tak pre ilustraciu, aby ste vedeli ako na prd to tu chodi...musim makat do pôrodu 😢

vanesska
24. nov 2009

wolfskinka, zuzinka, rosienka... dakujem vam kocky ze na mna myslite... 😉
ja uz sa aj celkom tesim na zajtra...
inak si pamatam ako som vam baby v dobrom zavidela ze uz si idete pre bambulky a ja som len zacinala stimulku a teraz si idem aj ja pre toho mojho drobca.. je to fakt sila ako to ubehlo...
no stale neviem ci jedno alebo dve...
bojim sa ze sa ujmu obe a to sa bojim aby som nemala potom problemy pocas tehu... 😒

zuzik bolo by to super keby si zacala stimulku aj ty teraz ale tak uvidis co vam povie doki...

rosienka... ja viem ako to u vas chodi mam tam dobru kamosku a ona mi hovorila presne to iste akoze je to sila... fakt tvrdy kapitalizmus materska 16 tyzdnov a finito bud do roboty alebo vypoved a zi za vlastne nikoho to nezaujima... 😠 je to fakt smutne clovek by si pomyslel ze taka vyspela krajina sa o svojich ludi postara aj po socialnej stranke ale figu borovu... 🙄 fakt my si tu mozeme gratulovat co sa tejto veci tyka...
ale neda sa u vas vypisat ked napr cakas dvojicky... oni nepoznaju ani rizikove tehu alebo nieco podobne aj ked mozno nie hned zo zaciatku ale tak mozno po par mesiacoch?? tak ti drzim palce v praci aby si to nejako zvladala... najlepsie ak sa ti da mat to na salame hovoris ze vyhodit ta nemozu tak to asi treba vyuzit...

rosienka
24. nov 2009

vanes- ano rizikove tehu tu poznaju, ale to musis mat fakt problemy, po ktorych zas ja netuzim...to sa budem na PN este viac bat ako bez problemov v posranej robote... ved uvidime, ako sa to bude vyvijat, ja pevne dufam, ze nejakeho gyndosa prehovorim. Tu v CAR-e to beru velmi striktne a bolo vidno, ze doky nie je velmi pripraveny tomu podlahnut. Je to fakt prisne sledovane...ide o prachy tak sa poistovne trasu a nohsledia 😠 Samozrejme sa nebudem pretrhat, mne je jasne, ze sa tam po pôrode nevratim a dam vypoved 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre