Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
1. dec 2009

zuuzana dlhy protokol trva 28dni cca +-2 dni hore dole

romy01
1. dec 2009

dobre ranko baby

zuzka kludne strajkuj ak si povies ze vlozit dve tak musia vlozit dve a co ssa tyka toho ze ci ISCI alebo iba klasicke IVF - posledne slovo mate vy s embriologickou, ktora vam doporuci jedno alevo druhe podla aktualnej situacie - tj pocet vajicok a stav spg. Takze klud, nemusis sa preto teraz vobec trapit , neboj oni urobia vsetko preto aby vam to vyslo.

afrika tak dnes som sa stretla s alickou v heliku a teda dufam ze tam poopluvala tie postele 😀 😀 😀 V kazdom pripade som nechala par virusóv tam na chodbe takze sa urcite nejake nalepia na teba. Drzkaj sa.

wolfskinka
autor
1. dec 2009

romy a ty este chodis do heliku ?

wolfskinka
autor
1. dec 2009

a nevies ako dopadla alicka no sone ?

romy01
1. dec 2009

wolfka nechodim tam, len som bola doplatit este za posledne sono co som mala pred mesiacom a alicka mi doniesla tie proteiny co nechce. Neviem ako dopadla na sone, ale chudatko bola taka vyplasena, ze sa jej nemohli krvi dorezat a museli ju pichnut dva krat 😀 Ale bola zlata, taka statocna 😀 😀 😀

wolfskinka
autor
1. dec 2009

no nasa alicka je statocna a krvicka bude urcite pozitivna

rosienka
1. dec 2009

caute baby 😉
super spravicky zuzi, tak februar to isti 😉 asi mate super spermio ked ICSI netreba 😅

alic, afrika- akoooo??? 😅

wolfi- jezis nestras s prazdnym plod. vackom 😕 😲 ja zajtra len to uvidim a zda sa, ze strachovat sa môzem dalej... ☹

alicao
1. dec 2009

No ahojte🙂
Romy presne si to vystihla, bola som ako rozstrzity profesor, strasne ja som nikoho nevnimala, krv mi museli brat na dva krat, co bola taka husta 😀 a mali ste vidiet gatovu, tesila sa ako male dieta, normalne skakala na stolicke🙂 videli sme zatial jednu bodku, este sa uvidi podla krvicky, ci sa druha neskriva, mam foto v albume🙂
romy zachranila si mi zivot s tou cokoladou, bola som taka hladna cestou naspat , lebo som bola este v praci zaniest papier, ze som skoro odpadla dala som si coko a bolo v pohode, dakujeeeeeem🙂
afrika zdrzala som sa v tej odberovni co najdlsie aby som to tam co najviac nakazila, preto som sa tvarila ze mam hustu krv 😀 potom podaj spravicky!
zuzka, takze predsa teraz? jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii, supeeeeeeeeeeer🙂 lebo vlak sa nezastavi a do marca by sa mu mohol pokazit motor, chapes🙂
wolfi, sme ta zas spominali
rosienka ja som zasa zvedava na tvoj zajtrajsi ultrazvuk🙂

romy01
1. dec 2009

😀 alicka som rada ze padla na uzitok 😀 😀
Gatova je fest zlata zienka, ona ma vzdy taku ozajstnu radost.
Inak co sa tyka vlaciku, zuzka on sa urcite nezastavi a ani motor sa nepokazi. Mozno zacnes stimulovat uz koncom decembra a januar - najneskorsie februar to isti. A potom budeme musiet pockat na dalsie babule ale oni si potom na jar zrejme rozbehnu svoj vlastny vlacik. Baby som taka rada ze sa b tejtoo teme tak dari - to je super, ze ?

alicao
1. dec 2009

romy, je to super, nesmieme to zakriknut, phuj, phuj, phuj
inak mam otazku , hovorila som ti ze sa budem pytat 😀 , doktorka povedala, ze mozno budem spinit, ze vidi ze pri krcku ma tendenciu odlupovat sa sliznica, ze by to mambulke nemalo bulizit ta je vysoko a daleko od krcku, tak sa len pytam, ze co je to spinenie a kedy je to uz vazne ze musim volat, lebo doteraz som nikdy nespinila, klop, klop, klop...hm?

romy01
1. dec 2009

Ahoj alicka

toto iste som mala aj ja ked som bola na potvrdeni ako ty dnes. Dala mi recept na duphaston, ze keby doslo ku krvacaniu, aby som ho mala po ruke. %Spinenie prislo az na 7 plus 2 den. Bolo to tak ze rano som si na intimke nasla maly hnedasty fliacik no nechala som to tak. Ked som ale o 8 tej rano citila ze mi nieco tecie ako ms a nasla som si taky vacsi fliacik, tak som volala do heliku nech ma priamo prepoja na Gatovu. Ta mi kazala bud prist do heliose ze ma pozrie alebo ist do nemocnice. Tak som tam hned sla. Kukla to a plod bol OK aj srdiecko som vtedy prvy krat pocula. Nasla mi tam hematom 9x2mm - to je bud zrazenina, alebo prasknuta cievka alebo odlupnute zo sliznice, ale bolo to dalej od plodoveho vacku. Povedala ze to nie je vazne a ze som ju vystrasila. Tak som k utrosu zacala brat duphaston 2x1 tabl. Este v ten den to preslo a uz sa to doteraz neobjavilo. No je fakt ze potom som asi tyzden nevytrcila paty z bytu a poctivo som lezala. Pokial je hematom maly ako som mala ja dojde len k spineniu, kedy nie je vidno krv - ale aj vtedy je lepsie ist na sono a zacat brat duphaston. Ak by sa objavila krv, moze ist o velky hematom, ten moze myt velkost az 3x3cm a vtedy je nutna hospitalizacia, lebo je riziko potratu. Nieco podobne mala zrejme aj kiara. Takze alicka ak tam videlo to co mne, doporucujem lezkat a skratit prechadzky na 15-20 min denne. Mne to tak potom nakazala aj moja gynda ked som sa u nej bola nahlasit. Ta mi povedala na rovinu, ze ak sa mi to este objavi ma posle do nemocnice a tam sa tak akurat prejdes 4 krat za den na wc

alicao
1. dec 2009

romy dik, no ty brdo, budem menej chodit, lebo cez vikend sme boli v doline hodinu a pol sem sa prechadzali...
mne nedala duphaston, mam len utrogestan cipky...no snad ma do nechyti , jaaaaaaaaj ha...
este sa nastresujem, este za vas mam 😀 dakujem 🙂

alicao
1. dec 2009

preco mne ho nedala? 😖 skoro kazdej to dava, aj wolfinke..ccc

romy01
1. dec 2009

alicka urcite sa nemusis stresovat, len musis byt opatrna. Mne sa to spinenie pustilo po tom co som bola s mm na chate cely den a ked ho seklo v krizoch tak som mu pomahala preniest zbytok dreva do kôlne. Citila som sa ok no na druhy den som lutovala. Proste sa treba vyhybat namahe, nic nenosit a trosku skratit aj prechadzky. To totiz pocka ked ti potvrdia srdiecko a zmensia sa vajecniky a telo sa da po stimulke dokopy

alicao
1. dec 2009

romy dakujem za ukludnenie,budem teda viac odpocivat.
aj teraz idem zalahnut, obednajsi slofik🙂
poobede napisem co a ak hcg, zatial papa!🙂

wolfskinka
autor
1. dec 2009

alic a co ste ma spominali ????????????? co hovorila gatova o mne ?

wolfskinka
autor
1. dec 2009

rosienka ty dies zajtra na utz aj ja idem zajtra

alic mne ho nedala gatova mne zostal po IUI tak sa mi zisiel

alicao
1. dec 2009

wolfi len to, ze si ju uz dva krat vystrasila, tak som jej povedala, ze ako ta poznam, tak na sono prides uz zajtra no a ako vidim mala som pravdu 😀

alicao
1. dec 2009

pomoooooooooooooooooooooooooc hcg 3830.....panajana, ze vraj dufa, ze to budu len dvojicky 😀 😀 aj ked zatial bolo vidno len jedno🙂

wolfskinka
autor
1. dec 2009

no dufam, ze jej uz ziadne dalsie soky robit nebudem, hej idem zajtra povedal doktor o 7 az 10 dni , zajtra je 7mi den

rosienka
1. dec 2009

cauko baby 🙂

no aliiic, kraaaaasa, to su jasne dvojky, jeden sa urcite schovava 😉
ja sa zajtrajska uz neviem dockat, kedy KONECNE nieco uvidim a tak som sa dnes rano rozhodla, ze okamzite prestavam robit, srat na vsetko, idem dva mesiace doma odpocivat a ostatne mam v pazi, lebo nic ine mi za to nestoji a uz vôbec nie ten primitiv sef a cela jeho drbnuta firma. Boze, ja z neho totalne grcam 😠 . Som zvedava, ako sa bude kxichtit, podla mna to nerozchodi a bude sa mi chciet pomstit, ale mne je to uplne jedno... 😅
sorac, trochu som sa rozohnila 😀

wolfi- viem, ty budes mat mozno uz srdiecko, prinajhorsom o par dni, ja len bublinky idem obzerat 😵 😵 😵

afrika
2. dec 2009

ahojte,
alic v prvom rade moc gratulujem
rosienka držim dnes pršteky
včera som nebola schopná odpísať. v heliku ma po zákroku bruško moc nebolelo, ale len čo som prišla domov bolo to niečo strašné. celý deň som v bolestiach preležala. čo som vypila, to som ani zďaleka nemohla vyčúrať. dnes je trochu lepšie. v prvom rade sa chcem poďakovať bambuľkám, ktoré tam boli so mnou a verejne sa im ospravedlniť za moje NEUTICHAJUCE rozprávanie po narkóze. myslím, že celý helik sa na mne ešte aj dnes bude smiať. ja dosť blbo reagujem na narkozu a včerajší výsledok bol taký, že som ževraj rozosmiala aj p. Mikulovú 🙂
vybrali mi 8 vajíčok a z toho tri-1, tri-2 a dve-3. všetko išlo ICSI, tak som zvedavá. po operácii som dostala injekciu, lebo nie všetky folikuly mi mohli vybrať a mala som tekutinu v bruchu, tak tá injekcia slúži na vstrebanie. asi preto mám bolesti 😒 .
bojím sa o naše bambuliatka, že im teraz už nemôžem pomôcť 😔 a je to len na nich.
odber mi robil Krajko a perfektné vtípky si pred zákrokom rozprávali 😀
baby držte nám prosím pršteky
aj ja vám samozrejme držím

alicao
2. dec 2009

afrika 😀 😀 😀 skoda ze som to nevidela, bola by sranda 😀
a mna tiez strasne bolelo vsetko v nutri , chodila som dva dni ako po vajciach, velmi neprijemne, mame trenning na poporodne bolesti, ale zvladla si to...
budem moc drza palceky aby sa krasne vyvijali podla mna budes mat tiez minimalne dve na piaty den🙂
a dakujem za gratulaciu, aj ked si myslim, ze na gratulacie je este skoro, to az ked sa narodi ved vies, bojim bojim tiez ako ty a my vsetky.
Tak pekne oddychuj a stale vela pi, nech sa to z teba vyplavi🙂!

afrika
2. dec 2009

alic ja aj pijem, ale ide to zo mňa ťažko vonku ☹ . kedy ideš na UTZ?

afrika
2. dec 2009

alic vy ste aj zmrazovali? nepamätám sa a nechce sa mi hľadať

afrika
2. dec 2009

a ešte sa chcem opítať kde ste kupovali tie chili papričky? včera mi doki nameral sliznicu 8mm 😖 . môžem ich jesť po OPU?

zuuuzana7
2. dec 2009

tedaaa alicka to je hcg. no proste nadhera 😵 gratulujem 😵
zbytku zelam krasny den 😉 a hlavne afrike krasne spravy o jej emriskoch 😉

afrika
2. dec 2009

zuzi buď rada, že máš dlhý protokol. malo by to lepšie pripraviť vaječníky. som rada, že od januára začínaš s prípravou.

alicao
2. dec 2009

afrika, nie do 5teho dna prezili len dve
a tie chilli , ja som kupovala v kauflande, susene, a mozes aj po opu ale to si mala brat ovela skor, keby si to zacala aj dnes tak 3,4 dni, to nepomoze a po ET to uz nemozes papat, tak kasli nato,aj wolfi mala nizsiu sliznicu, a nie je az taka nizka a do transferu dorastie

afrika
2. dec 2009

tak zatiaľ sa nám oplodnilo ICSI všetkých osem bambuliatok 😵 . viem, že kritické dni len prídu, ale aj tak som rada aspoň na chvíľku 🙂 . teraz volám v piatok. povedala som im, nech sa nám o ne pekne starajú, tak sa zasmiala, že sa budú 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre