Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
5. aug 2009

no ako sledujem tak kazdy car to ma inac

zuuuzana7
5. aug 2009

baby mam otazku mozno mi to vie niekto vysvetlit.
bola som na utz. a doky mi vravi : na pravej strane mate folikul ten ma 22 mm a na lavej stane su tiez dva, a tie maju po cca. 6 mm. no ja opat z tolkeho mnozstva informacii som sa zabudla poriadne popytat.
a teraz premyslam ci to na lavej strane vobec folikul bol, vsak sa tvori len jeden za mesiac?!

ja viem ze je to mozno pre niektore banalna otazka, ale neviem na koho sa ma obratit.

rosienka
5. aug 2009

zuzi - hej, aj pred 2.IVF mi robili HP, lebo medzi som mala 7 mesiacov a to je vraj dlha doba a vselico sa moze zmenit... 🙂 Kvoli akup. dnes volam, este nic nemam...ach ja nemehlo 😉

bubi - u nas je to ajtak trochu komplikovanejsie, ale tie sestricky ma aj tak dost seru, furt sa robia mudre jak radio a robia vsetko hrozne predpisovo. K lekarovi sa neda dovolat, lebo inak by nic nerobil, len telefonovat, tuto robotu preberaju oni. 😠 Inak som v zahranici...

wolfskinka
autor
5. aug 2009

zuuzana ten 22mm je zrely a tie 6mm nie z tych vajicka nebudu ale mas krasny 1 folikulcek, z ktoreho urcite bude pekne vajicko

po clostilbegyte je mozne nastimulovat 1-4 folikuly pri IVF az 25 folikulov

rosienka
5. aug 2009

zuzi - este k tym folikulom...v kazdom jednom cykle sa ti zacina tvorit 8-30 folikulov, ale len jeden, az dva ti naozaj narastu na tych 20-25 mm a prasknu. to je normalne.

wolfi - je to zradnes tymi poctami... babe, ktorej sa samostatne a prirodzene zacne tvorit len 6 folikulov, nikdy nevystimuluju 20. Ten pocet na zaciatku je dany telom, jedine co lekari zmôzu, je dostat k dozreniu (vystimulovat) co najväcsi pocet z tych, ktore sa sami na zaciatku cyklu zacnu tvorit.

zuuuzana7
5. aug 2009

baby dakujem za vysvetlenie. ja som uz mala stresy, ze co sa stane zo zbytkom folikul ci nahodov nevzniknu cysty. no darmo nevedomost sa tresta ze 😝
rosienka, cize ked sa mi cca. 3 vytvoria alebo styri neviem bolo ich tam viac bodiek, ale len tie vacsie meral. je to ale malo? chapem to dobre? cize v tomto pripade sa nema ani od stimulky ocakavat zazrak?
baby sorry ...

zuuuzana7
5. aug 2009

baby a kolko ste vy mali folikov pri stimulke?

wolfskinka
autor
6. aug 2009

zuuzana ja pri prvej 11 a pri druhej 7 vajicok ... ale folikov neviem presne lebo niektore boli prazdne alebo nedozrete

wolfskinka
autor
6. aug 2009

no baby kde ste vsetky ?????

zuuuzana7
6. aug 2009

ahojte!

wolfi tak to si mala pekne 11 ze? to robili aj predlzenu nie? mali ste stale aj icsi? a kolko vam teda ostalo ak sa moze spytat.

wolfskinka
autor
6. aug 2009

zuuzana .. robili nam predlzenu vhodne na transfer sme mali 4 embryjka ... dali sme 1 vlozit a 3 zamrazit a z tych 3 sa rozmrazilo zial iba jedno

vanesska
6. aug 2009

caute babule,

tak som vas prisla pozdravit uz som dlho nebola...
no zatial vidim ze temicka je v takom dovolenkovom tempe... ale od septembra sa to rozbehne jedna stimulka za druhou... 😵

inak ja som bola vcera na utz no a potvrdili mi tu endometriozu na oboch vajecnikoch svinucha jedna... 😠
ma asi 5 cm na kazdej strane no a doki povedal ze zavisi odo mna ale ze on by to dal von lebo ze to zabera miesto na vajecnikoch takze aj kvoli vajickam ktore dozreju pri stimulke aby to tam neblokovalo ale aj by mohlo to stazovat punkciu tych vajicok no a tiez aj kvoli mojmu komfortu aby ma to nebolelo. lebo pravda je ze ma stale pobolievaju vajecniky... 😒
a akoze vcera som mala asi aj ovulku lebo tam videl nejaky 20mm folik a vsetko ma bolelo pichalo riadne bleee... fakt som sa mrvila jak piskota som nevedela co so sebou...

takze zaver je ze v pondelok idem do centra a uvidim co na to povedia oni,,, ze oni zvyknu stimulovat bez laparky pokym to nie je vacsie ako 5 cm takze som na hranici no tak som zvedava... ale aspon si podam ziadost a mozno laparku stihnem niekedy v septembri takze stimulka sa mi asi posunie az na oktober... no uvidime sama som zvedava ako to dopadne... 😕

wolfskinka
autor
6. aug 2009

vanesska ahoj ... no budem ti drzat palce na pondelok a som zvedava co ti tam naordinuju

vanesska
6. aug 2009

ahojky wolfskinka... dakujem... no aj ja som zvedava... aj ked ktovie... oni podla mna sa nebudu chciet zdrziavat s LPK-ou... a asi budu chciet ist hned do stimulky... neviem preco ale proste z tych doktorov v centrach nemam nikdy dobry pocit... hm... 😖 no nechame sa prekvapit... urcite vam dam vediet ako sme dopadli 😉

wolfskinka
autor
6. aug 2009

vanesska ... akurat pred chvilkou som to pisala v inej teme

ja som bola na laparke a jedine co mi laparka dala bolo zahnisane brucho ktore mi potom cistili na chirurgii,
po laparke na vizite ked som sa zobudila mi povedal dr. jednu vetu ... mozete mat deti mate priechodne vajcovody a to bolo vsetko ... bolo to uplne nanic ... radsej do toho nechod je to totalny nezmysel cela laparka ... ked aj tak chodis do centra a ides na IVf, naco zbytocne dalsia operacia, a kopec veci, co netreba a zase sa ti to bude oddialovat .. ja som vtedy bola hlupa, nemala som ani ponatia, ale teraz by som si ju uz nedala robit

vanesska
6. aug 2009

wolfskinka... fiiha.. no nic moc 😖
ja si tiez myslim ze castokrat sa tie laparky robia zbytocne... 😒
ale u mna to je take ze evidentne to tam mam a boli ma to... doki hovoril ze to je vlastne akoby nador len nezhubny... ale rastie a sam nezmizne... hm... takze ja si to budem musiet premysliet... a mozno skusim jednu stimulku bez LPK lebo ak by som ostala tehu ... tak tehu vsetko vyriesi a endo zmizne... a ak by nevyslo tak potom asi na tu laparku pojdem... ale to je zatial daleko... 😅

wolfskinka
autor
6. aug 2009

no to potom hej .. to radsej nech ho daju prec .... aby potom nevznikli komplikacie

rosienka
6. aug 2009

caute baby... 🙂

zuzi - toto, co ti merali teraz nie je smerodajne, lebo sa sustredili len na väcsie foliky a nie vsetky. Dôlezite je, aby ti ich poratali vsetky na zaciatku cyklu, vtedy viec, co mozes ocakavat...alebo to uvidis az na IVF. Dlhy protokol aj tak prebieha inak ako kratky, tak neviem presne ako je to tam s tym vystimulovanim. Inak ja som mala stale tak 8-9 folikulov a aj tolko vajicok. Niektore boli potom nezrele, alebo uz zle, tak napichali ich raz 4 a druhy-krat 6...a potom treba este trpnut kolko sa ich vôbec oplodni...

vaneska - nevyznam sa v endo, ale ked by nemala robit velky problem pri stimulke a v tehu zmizne, tak my som to riskla bez nej...

zuuuzana7
6. aug 2009

rosienka dakujem pekne za vyklad.
baby a este jedna otazka, ale asi nie posledna 😅
pri kolkych oplodnenych cucoriedkach 😀 sa rozhoduje pre predlzenu kultivaciu?

wolfskinka
autor
7. aug 2009

dobre ranko ........

rosienka
7. aug 2009

dobreee... 🙂

zuzi - nie je to asi nikde presne vyhranicene, ale aspon pri 3-4 oplodnenych by som to dala ja. Je to na kazdej ci ide do PK, alebo da vlozit uz na 3 den

wolfskinka
autor
7. aug 2009

rosienka ak mas 2 tak je to zbytocne ... vlozia ti obidve na 2 den ... az ked mas viac ako 2 embrya tak az potom robia predlzenu

vanesska
7. aug 2009

bre ranko baby 🙂

rosienka... no tak ako hovoris... by som to mozno skusila bez LPK... len sa trochu bojim ci to este nemoze sposobit nejake komplikacie aj pocas tehu... aj ked sa hovori ze pocas tehu a kojenia sa pomaly straca neviem ci uplne ale nemala by rast... no sak prave preto som zvedava co mi povedia v car... 😕

a hej aj ja som pocula ze ak mas 1 alebo 2 tak o PK sa ani neuvazuje... ale mna by skor zaujimalo ze ake su nevyhody PK... teda ci je pri PK aj nejake riziko... hm??

rosienka
7. aug 2009

wolfi - no ved aj ja pisem, ze az od tych troch na PK

wolfskinka
autor
7. aug 2009

baby dostala som 3 z nemciny z pisomky huraaaaaaaaaa po tych guliach

zuuuzana7
7. aug 2009

ahojte 😵

rosienka mas dnes volno? ty cez den nezvyknes brazdit po konovi 😀

aha cize od troch. hm cize vy ste mali stale pk ze baby?
su teda ja nejake nevyhody PK?

wolfi ucis sa nemcinu? no trojka je dobra 😉

rosienka ty uz hovoris schweizerdeutsch nie? na mna sa uz chyta österreichischdeutsch. moj schwagor je z bayern a ten sa strasne rad so mnou rozprava, lebo moze hovorit bayrisch je to podobne rakustine. a moja sestra neznasa bayrisch. tak sa smeje, ze ja som musela byt v minulom zivote bauer weib preto tak dialektom rapocem. 😀

lusinkaj
7. aug 2009

ahojte,uz som tu dlho nebola co mate nove? 🙂

zuuuzana7
7. aug 2009

ahoj lusinka. no zatial je tu pred burkou tehulkovania pokojne. 😀
ale uz sa intenzivne psychicky pripravuje na druhy stav tehulovsky ze baby? 😀

co nove u teba?

lusinkaj
7. aug 2009

zuzi jupi to ma tesi 🙂 tak u mna nic nove,cakam kedy konecne bude 17.8 aby som mohla ist na vysetrenia a aby mi prisiel menzes a nech uz mam vsteky vysetrenia a poslem do poistovne,lebo bez toho sa nemozem pohnut

lusinkaj
8. aug 2009

ahojte,peknu sobotu vam prajem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre