Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

lusinkaj
5. jan 2010

alica,ved toho nafuknuteho brucha sa ja ja bojim,pri 1ivf som mala dost... 😉 aj ohss sa bojim,lebo ja strasne malo tekutin pijem tak dufam,ze to zvladnem vsetko lavou zadnou...

vanesska
5. jan 2010

lusi... ani mne sa nechcelo verit ked ten den D prisiel...

no pockaj musim si pospominat na vsetko co sa pytas... 😅

ja som este pred puregonom pichala asi tyzden kazdy den dipherline a s tym som pokracovala az do OPU takze to bolo este peknych par injekcii navyse... 😝 ale to tu mali vsetky baby... vraj je to brzda k tomu stimulacnemu hormonu... aj ty budes mat dekac alebo dipherl kazdy den?

na 4 DC po ms som zacala potom s puregonom 250 IU.
pichala som ho do bruska ale vobec to neboli mas k tomu to pero... ja som vsetky inj. pichala do brucha takze ked som ku koncu pichala uz 3 denne tak bol dost problem najst miesto kde som este nepichla... 😝

asi na 10DC (to bolo tusim po 6.dnoch pichania puregonu) som isla na kontrolu aj som tu stresovala ze budem mat horkotazko 2-3 foliky a naratali ich tak nejako do 10ks...
no a potom som si poobede volala a mi povedali ze od zajtra si mam zacat pichat 200IU puregonu a k tomu este 75IU menopur ale to som mala takto napisane uz dopredu aj v protokole nebolo to preto ze by som nejako zle reagovala...

to som mala asi na 4 dni (puregon a menopur dokopy) a potom som vecer pichala pregnyl a za 2 dni bolo OPU. Mne OPU tusim vyslo na 15DC a vysledok bol neuveritelny 16 folikov z toho 10 sa nam oplodnilo... 5 hned zamrazili a 5 nechali na predlzenu kultivaciu... tie sa vsetky tiez pekne vyvyijali a po piatich dnoch sme isli na ET a vkladali mi dve 100 bunkove embryjka... a jedno sa uchytilo a to je v brusku... 😉 😵

lusi neboj zvladnes to vsetky ta budeme velmi povzbudzovat... 😵

lusinkaj
5. jan 2010

vaneska aha,tak ja mam pichnuty len 1 decapeptyl...viac ich nebude,mi v nasom centre nemame dipheri.tak ako vy ja rovno zacnem od zajtra puregon 200 iu a potom 12.1 kontrola...tak to mam aj v protokole tazeja nic ine okrem puregonu nebudem mat...az potom den pred vkladom vecer pregnyl a to je vsjo 😵

verim,ze bude vsetko dobre ako pri 1ivf...nemala som ziadne problemy 😉
aha taze tebe vkladali 2 emb.a uchytilo sa jedno...super! 😉

vanesska
5. jan 2010

lusinka... fakt kazde centrum ma iny postup...
tak to mas potom uplne zuzo ked budes pichat len puregon... 😵
tu kontrolu mas tak ako ja tusim na 6.-7.den pichania...
tak to je super ked uz to mas odskusane ze si dobre reagovala...

hej nam vkladali 2... aj ked som isla s tym ze chcem jedno a v CAR ma prekvapili ze automaticky vkladaju dve... aj som tu lamentovala ze co ked sa obe uchytia nejako sme na dvojky neboli nachystani... a nakoniec z tych 2 sa naozaj chytilo len jedno...
ktovie ako by to dopadlo keby sme dali vlozit len jedno mozno by teraz v brusku nebolo ziadne...
nechali sme to tak ze bude ako bude... a zivot to zariadil za nas... tesili by sme sa aj keby boli dve aj teraz ked je jedno hlavne nech je zdravucke! 😵

lusinkaj
5. jan 2010

vaneska presne tak aj u nas je to tak,ze chceme len jedno...na dve niesme pripraveni,ale nemame nato ani podmienky vies urcite co mam na mysli...
ja ked som bola na 1ivf som si dala vlozit len jedno,lebo sme nechceli dvojky,to sa aj uchytilo super...ale sme o nho prisli a potom som si vravela mohli sme dat dve keby jedno odislo jedno by ostalo...ale to je take keby,keby... 😵 ale verim,ze ked chceme jedno tak to aj tak bude....dufam... 🙂

wolfskinka
autor
5. jan 2010

romy, alic vy tu blaznite s tou vahou, mne rastie iba pupik, este som nemerala obvod pasu, lebo nemam doma centometer musim kupit ... xixi, ja jem aj v noci a stale mam 3 kila dole, ale brusko sa uz zacina ukazovat, stale ho obzeram v zrkadle

ja mam 82,5 a mala som pred tehu 85,5 takze asi s gulkom cakame kym ma niektora dobehnete a potom zacneme priberat ... xixi

lusi super, tesim sa s tebou, budes dalsia tehulka v poradi

lusinkaj
5. jan 2010

wolfi,dakujem... 😉
baby este otazky,pili ste kavu pocas stimulky?sexovali ste pocas stimulky? 😀 🙂

rosienka
5. jan 2010

lusi- to fakt nebudes mat nic ine okrem puregonu? a ako ti tie folikuly chcu udrzat, aby nepraskli? normalne sa picha v dlhom protokole ten dekac, alebo diphereline, pri kratkom som od 8. DS pichala Centrotide, alebo Orgalutran na potlacanie ovulacie...tak sa spytaj, ako u teba budu potlacat predcasne praskanie folikulov...? 😲 😕

alic- neboj, uz sa neukazu, uz by boli minule vidiet. ja sa tiez citim trochu nafuknuta, ale maternicu si nahmatat nemôzem, jedine tak faldy tuku 😀

vanesska
5. jan 2010

lusi... hej viem co myslis my sme na dvojky tiez tak nejako celkovo neboli pripraveni... vlastne ma to pred IVf ani nenapadlo ze by sme mohli mat dvojky... 😅
a veru neviem co by som robila keby som isla este raz ci si zasa vlozit dve alebo len jedno...
clovek nikdy nevie ako to cele zivot nakoniec zariadi...
tak urobte to co citite ze chcete a ono to vyjde! 😵

lusinkaj
5. jan 2010

rosi tak teraz si ma zase znepokojila 😒 ale ved predsa dr.vie co robi,ved ak by som potrebovala tak mi predpise nie,si myslim...ved nerobi to prvykrat... 😒 ved akurat pozeram na ten protokol ale nemam tu nic,len puregon,deca.pichnuty a potom uz len pregnyl a lieky...

vaneska no asi tak nejak musime to robit... 😵

wolfskinka
autor
5. jan 2010

lusi kavu som pila pocas stimulky, ale nesexovali sme, nemala som na to ani pomyslenie a bola som nervozna, takze moj manzel ma nechaval tak, ze nutit ma nebude a navyse osm mala zvacsene vajecniky a ku koncu to uz aj tlacilo

vanesska
5. jan 2010

lusi... tak ja ta trosku ukludnim kedze ta rosienka zneistila... 😉
ty si nepichala obycajny dekac ale decapeptyl depot a ten sa picha raz za 28 dni pretoze ma predlzeny ucinok!
takze to co my sme pichali po jednotlivych davkach ty si pichla naraz a postupne sa to v tele uvolnujte...
takze pokoj lusi... fakt sa treba spolahnut na doktorov ze vedia co robia vsak to nerobia prvykrat!
🙂 ale ked chces pre pokoj duse tak sa ho na to mozes spytat ako to je...

lusinkaj
5. jan 2010

aha,jasne wolfi ved to je samozrejmost ani moj ma nebude nutit...ja sa len pytam..ale moze sa alebo ako to je?

wolfskinka
autor
5. jan 2010

hej jasne moze sa, ale nemyslim ze pri tych davkach hormonoch sa ti bude chciet a navyse ta budu boliet vajecniky takze to moze aj boliet, ku koncu ma vajecniky boleli uz aj pri sedeni , akurat sa nesmie 3 dni pred odberom

lusinkaj
5. jan 2010

jasne chapem...tak uvidime ci sa bude dat...aha taze 3 dni pred odberom,dobre vediet...a potom ak su vlozene babätka tak uz asi vobec by sa nemalo vsak?

rosienka
5. jan 2010

vanes- aha, tak ona mala taky specialny dekac depot? o tom som nevedela, tak asi ten bude pôsobit celu dobu, inak mi to bolo uz divne, ze nic nepicha, ked vy ste pichali...

rosienka
5. jan 2010

lusi- inak ja som kavu pila a sex sme mali mozno 1-2 krat a po ET tiez asi tak...ale moc som nemala chut a ani teraz este velmi nemam, najlepsie je len take hladkanie a mojkanie 😵 😵 😵

wolfskinka
autor
5. jan 2010

lusi no potom kludovy rezim

lusinkaj
5. jan 2010

vaneska zlata osôbka 🙂 jooj uz som spokojna,aj ked mojmu dr.verim ale no rosi ma trosku zneistila,uz som stresovala a pisala dr.maeil on stale odpise ak sa ho nieco pytas teraz si bude o mne mysliet....joooj 😝 ale nevadi hlavne sme sa dopracovali k tomu...taze to je tak dec.depot je taky iny...

lusinkaj
6. jan 2010

dobre ranko,az na tretej strane sme boli...kde ste? 😕

lusinkaj
6. jan 2010

nikde nikto cely den,kde ste vsetky? 😉

lusinkaj
6. jan 2010

tak baby aj ked dnes tu nie ste...tak len chcem vam povedat,ze prva inj.uz je za mnou,tak dufam ze vsetko dobre dopadne,trosku to zastipalo ale v pohode... 😉

wolfskinka
autor
6. jan 2010

ahojte, lusi ja som cele doobedie spala a potom varila a ked sme sa najedli tak sme sa vybehli vyluftovat a teraz sme prisli domov a uz idu ku nam svokrovci na navstevu ... takze ja az vecer ak tu niekto bue

wolfskinka
autor
6. jan 2010

ozaj lusi a co pichanie ????

lusinkaj
6. jan 2010

no hura niekto tu zavital...wolfi ahoj...
no tak pichanie uz zacalo,prva inj.uz je za mnou... 🙂 tak dufam,ze vsetko bude lahko prebiehat 😵
zajtra idem do nemocnice,si robit intrene-predoperacne

wolfskinka
autor
6. jan 2010

lusi takze modrina sa nekonala ?

lusinkaj
6. jan 2010

nie wolfi nemam modrinu...trosku zastipalo ale v pohodicke 🙂 pila si zensky caj pocas stimulky?

wolfskinka
autor
6. jan 2010

nie to zakazali ... vraj to stahuje maternicu, pytala som sa na to, tak nepi, jedzy tie chillipapricky

lusinkaj
6. jan 2010

to vazne?dobre ze sa pytam...taze len vodu,mineralku hej kvoli ohss...no tak dam si tie chili parkrat... 😵

wolfskinka
autor
6. jan 2010

uz prisli svokrovci, .... musim ist, nepi ziadne gynekologicke caje, mne to v heliose zakazali pit, je to dobre po porode ale nie pocas stimulky , vraj stahuju maternicu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre