Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
16. feb 2010

vaneska a kedy ides na opakovacku testov?

vanesska
16. feb 2010

wolfi... teraz vo stvrtok... to by som mala byt na konci 15tt!
ty si kedy bola na tych testoch?

lusinkaj
16. feb 2010

ahojte wolfi,vaneska,alicka...ostatne baby 🙂

wolfskinka
autor
16. feb 2010

vanesska bola 2x v 16tt

zuuuzana7
16. feb 2010

ahojte baby,
tak v prvom rade wolfi a alicka gratulujem k dobrym vysledkom 🙂
wolfi super, ze si natrafila na takuto lekarku ktora ti to v setko ochotne vysvetlila 🙂

vaneska drzim palce nech aj u teba dopadnu testy na jednicku 🙂

u mna dnes na uzv nasla doktorka cystu na pravom vajecniku 😕 ja som bola baby v takom soku, ze som cely vyklad o pichacke preplakala a ona len rozpravala a rozpravala a teraz viem co sa ako picha asi take velke gulove 😕 no v kazdom pripade do 28 beriem este hak a modlim sa aby cysta odisla, 4-teho mam dalsi uzv a ak cysta este bude strasit budu ju musiet odsat ... potom hned 5-te prava injekcia puregona 100iu, ale ako tak to neviem radte ... teraz som si pozrela to pero a mam vlastne len jednu ampulku ktora ma 900iu to tam mam celu tu kapsulku (ten puregom myslim) zatlacit do toho pera a tak vlastne pichat 100iu a vlastne ked mi ostane v tom pere tych zvysnych 800iu tak co s nimi mam to zase z toho pera zobrat a dat spat do skatulky ... ved ja som z toho blazon 😕
a este nieco dostala som aj orgalutan ci akosa to vola ten mam 2 injekcie, ale ake velke 😕 co s nimi? mam ich kolmo pichat? celu ihlu vtlacit? a tiez do bruska pichat? prv nez pichnem maly vystrek ihlou ako to robia sestricky vo filmoch ... ? som uplne z toho vystresovana 😕
baby radte prosim .... 😕

lusinkaj
16. feb 2010

zuzi presne tak tu inj.puregon daj do toho pera nastavis 100iu pichnes a tie zvysne co ostanu mas nadalej...a tu inj.nechaj kludne cely cas v pere len to skladuj v chladnicke 🙂

zuuuzana7
16. feb 2010

lusi dakujem 🙂
tak to uz teraz dat vsetko do chladnicky?

zuuuzana7
16. feb 2010

lusi a ty si co a kolko pichala?

lusinkaj
16. feb 2010

ano hned to daj do chladnicky..
ja som pichala cely cas puregon 225iu 😉

zuuuzana7
16. feb 2010

lusi tak to preco ja len tych 100 picham? to neni nejak malo?

lusinkaj
16. feb 2010

zuzi tak toto ti neporadim...hadam dr.vie co robi preco tolko dal na zaciatok...ale on ti bude urcite zvysovat ak budes chodit na kontroly...

romy01
16. feb 2010

ahpjte kocky

zuzik, neplac kvoli cyste. Aj mne jednu odsavali a nic to nie je, neboli to a trva to asi jednu minutu. Mavyse este stale moze odist sama. A ak aj neodide zvladnes to odsatie, je to dolezite sa jej hned zbavit nech nebrani vajecnikom vytvarat krasne foliky. Neboj nic, vsétko dobre dopadne. K tomu puregonu. Podrobne si nastuduj navod. Mas ho urcite doma. ak by si niecomu nerozumela napis mi IP, Ja to mam v zivej pamati

romy01
16. feb 2010

alicka aj ja gratulujem k dobrym vysledkom.

pegasko
16. feb 2010

zuzi neboj cysta moze aj sama odist
mne sa spravila po porode a pila som alchemilku lekarsku,za necele dva tyzdne na kontrole bola fuc,predtym som ju tiez v zivote nemala 😉
a mas pero,to je lepsie,ja si picham inj.a keby ste ma videli no groteska 😝
a 100ui pri puregone staci,ja mam 150ui merionalu a ten je slabsi-no a vek mam vyssssssssssssi,budu ta kontrolovat tak po pripade ti zvysia davku,je to lepsie aspon nedostanes ohs
ved potrebujes len bambulku usalasit na spravne miesto,ked nepoznaju dopravne predpisy a vbehnu ti do slepej ulicke 😵

zuuuzana7
17. feb 2010

ahojte baby dakujem, ze ste hned reagovali, fakt velmi mile od vas, dakujem .
romy ale tu punkciu nerobia v narkoze ze? no uz som sa aj celkom upokojila, tak to ma asi vela zien ze ... ?
pegasko, tak este je tu ta nadej ze sa strati, v kazdom pripade dufam ...
ty brdo ja som tu injekciu pri orgalutane predichavala a ta neni az taka brutalna.
ako tie take klasicke ihly mas?
no praveze na kontrolu mam prist az po 8 dnoch cize si nemyslim, ze bude este cas tu davku zvysovat.
v kazdom pripade videla uz teraz ze na lavom vajecniku bude dost vajicok ... a pravy tak nekukala lebo bola na nom ta cysta ...

lusinkaj
17. feb 2010

ahojte,zuzi neboj tak ako pisu baby cysta bud sama zmizne alebo odsaju a vajicka sa budu krasne vytvarat...
ale musel to byt sok pre teba,vsak neratala si stym?

wolfskinka
autor
17. feb 2010

zuuzi oni to davaju aj podla vahy a ak bude malo pridaju ti neboj, ja som pichala pri druhom umelom celu dobu 112,5 jednotiek nezvysili mi ani raz a na konci mi dokonca znizili na 75, to je vsetko podla hladiny hormonu , kazda sme ina oni vedia co robia a pri tretom IVF som pichala 250 a aj to bolo malo a mala som len jedno jedine embryjko nasho gulka

lusinkaj
17. feb 2010

wolfi ahoooj 🙂

vanesska
17. feb 2010

caute kocky,

zuzi... len ta chcem ukludnit s tou cystou si nerob ziadne starosti...
ja som isla do stimulky s cystami na oboch vajecnikoch cca 7 cm...
a nastimulovala som dokopy 16 folikov a 10 bolo krasnych kvalitnych takze to fakt neviem od coho zavisi...
ja to pripisujem dost tej akupunkture ze to tak dobre dopadlo aj napriek tym cystam... no ktovie...
kazdopadne mi ich potom pri punkcii odsavali takze teraz mam vajecniky ok...
takze klud a neboj nic nie je take hrozne ako to na prvy pohlad vyzera... 😉
a ako romy pise ta punkcia sa bezne robi ambulantne nie je to az take prijemne ale je to kratucky zakrok takze pohoda... mne to nastastie robili pocas OPU narkozy ale ja som mala tie endo cysty takze oni maju dost husty obsah tak to ide dost tazko odsat...
a s tym puregonom tak ako ti baby pisali... napichnes tam tu ampulku do pera a tu tam nechavas cely cas kym ju neminies... len si stale z nej natocis prislusnu davku a tu pichnes... akurat by si to mala chvilu pred pichnutim vytiahnut z ladnicky nech to ma priblizne izbovu teplotu ked to budes pichat...

lusi... tak pripravena na zajtra?? ideme obidve k dokimu! 😵 drzim palce!

lusinkaj
17. feb 2010

vaneska ahooj,no pripravena trosku stresovana...ale verim,ze bude vsetko dobre 😉

katy7
17. feb 2010

ahoj babenky,
tak dnes mám po odbere krvi a teraz tak uvažujem, že vlastne aké testy sa to robia? brali mi 5 skumaviek a doky mi tiez meral drobca, štandardne jeho dľžku a tiež šírku hlavičky a v správe mám napísané NT 1,4mm - čo som si ani nevšimla, kedy meral a nosová kostička prítomná a na ďalšie odbery o 2 týždne v 15tt
Neviete, kedy bývajú výsledky z takýchto testov - tých krvných? Veď ja som sa nič nespýtala ... 😅 som poridny truhlík

lusinkaj
17. feb 2010

katy ahoj,ja ked zajtra pojdem na utz vsetko sa zabudnem spytat...ako sa poznam... 😵

katy7
17. feb 2010

lusi 🙂 no ja si teraz pripadam ako magor, viem, ze su to testy kôli genetike, ale čo presnejšie??? a tiež ma zaráža, že mi tam uviedol hrúbku NT a mám všetky merania aj na DVD a vôbec neviem, ako to meral, že by odhadom??? Snáď nie, no veď sa tomu určite rozumie viac než ja 😀 😀 😀 Keď mňa vždy všetko napadne až doma 😅 Lusi, držím na zajtra palčeky, určite sa moc tešíš, že drobca uvidíš 🙂

lusinkaj
17. feb 2010

katy velmi sa tesim,ale aj bojim...ci je vsetko tak ako ma byt...ale musi 😉 😵

katy7
17. feb 2010

neboj lusi, bude 😉

lusinkaj
17. feb 2010

katy dakujem,aj ja verim 🙂

vanesska
17. feb 2010

lusi... nebooooooj... drobcek ta urcite nesklame...! 😉
a srdiecko bude bit krasne ako zvon... bim...bam... 😵

inak konecne som zbuchala albumik... uf... tak uz budem len pridavat fotecky...
najblizsie snad zajtra nejaku peknu po kontrole... 😵

wolfskinka
autor
17. feb 2010

ahojte ... no tak som sa konecne vratila pobehala co sa dalo povybavovala a teraz sa idem natiahnut na chvilu

romy01
17. feb 2010

ahpojte kocky

kati tieto krvne testy sa robia kvoli beznym veciam - ako je krvna skupina, pozitivita na HIV, krvny obraz - cize kadeco co je v krvi. No a mozno ti urobia aj testy na genetiku no mne to nerobili. Vraj sa to nerobi automaticky, no ak ich budes mat potom to pripoja k tomu sonu.
V podstate je ale dolezite to NT a ta nosova kosticka a to mas OK, takze pokoj, vsetko je ako ma byt.

zuzi - veru ako si pisala, s tymi cystami sa trapi kopa zien a ak zrovna nemaju problem ze chcu otehotniet tak na to ani nepridu. Ja som mala tu cystu vlani po stimulke clostilbergytom a napr teraz po IVF som v 5tt na prvom sone mala vajecniky ciste no v 8tt som uz mala 3cm cystu. Teraz ju uz nemam, takze asi tak. A este k tomu odsavaniu - nerobi sa to v narkoze - iba ti dnu nanesu taky gel na umrtvenie a potom kamerou a ihlou odsah´ju obsah cysty. Vobec to neboli a ani potom to neboli. Len raz ma trosku pichlo ked som si sadla do auta a musela som to odsoferovat domou - no to bolo fakt len take pichnutie na 3 sekundy.

Baby dnes som mala poradnu a konecne sme pocuvali ozvy, Maly je OK bije mu srdiecko pravidelne o 106 😀

zuuuzana7
18. feb 2010

ahojte baby, v prvom rade lusi, dnes drzim palce 🙂
aj vaneske dnes pekny den a pekny zazitok z kontroly 🙂

a dakujem za povzbudive slova, cize to nieje nic strasne ... no asi som sa viac vylakala ako bolo povolene😅
romy cize to sama odsoferujem? drahy si uz chcel dovcu nahlasit ... to je potom zbytocne ...

katy, tak drzim palce aby testy dopadli taktiez na jendicku 🙂 co aj dopadnu 🙂

romy super krasne 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre