Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

wolfskinka
autor
19. feb 2010

lusi to sa ti to jedno rozdelilo na dve to sa pri umelych stava, takze alic ma vyhodu ona ich aspon rozozna ... xixi ale tebe sa budu podobat ako vajce vajcu 😀

alicao
19. feb 2010

lusi, no a nesexovali ste potom este s muzom? zeby sa ti vyplavilo nejake vajko este a sup sup?🙂
lebo podla tej fotky to vyzera, ze ma kazdy svoj plodovy vacok, tak ako moje, inak by boli dve bodecky v jednom vacku...no som sama zvedava co je to za zahada🙂
wolfi ani mne nechcu verit, ze cakam dve ,ze vraj mam male brusko na dve, sak dobehnem🙂

alicao
19. feb 2010

wolfi stava sa ze sa jedno rozdeli ale mali by byt spolu vo vaku...aspon podla toho co mam nastudovane, ale mozno som neprestudovala vsetko🙂

lusinkaj
19. feb 2010

baby sexovali sme akurat vtedy ale nie tak naplno,vtedy proste sme to nestriekli dnu 😅 taze nieje sanca aby sa oplodnilo...ale teraz som akurat volala s dr.z centra tak 2.3 idem k nemu na utz a vravel,ze kludne moze ak sa z jedneho rozdelia na dve tak moze jedno odist taze nechajme sa prekvapit ako to nakoniec bude...a nato ze ci su jed.alebo dvoj.vajecne som velmi zvedava ako sa vyjadri 😅 😵

pegasko
19. feb 2010

lusi a co manzel?
a myslim ze mozu byt jednovajecne len maju svoj plodovy vak,keby boli v jednom tak moze nastat problem 😝
ale to nie je tvoj problem

lusinkaj
19. feb 2010

pegasko tak manzel to tiez predychaval....ake uvidim co mi povie dr.v car predsa je odbornik nato....

wolfskinka
autor
19. feb 2010

alic no to hej dobehnes .. kolko si uz pribrala ?
ja som este kilo v minuse, ale to do dalsej poradne dozeniem ak budem jest tolko co jem 😀

alicao
19. feb 2010

lusi, nestrekli, nestrekli hahahahahaha....
pegasko,moze byt ak sa rozdelili hned po vklade, inak byvaju vzdy v jednom vaku, a problem to nie je, je to uplne normalne pri jednovajecnych, akurat sa rodia skor pretoze v tom jednom vaku je menej miesta
ved si kukni v teme cakame dvojicky, tam caka vela bab jednovajecne a v albumoch su ich babulky v jednom vacku, ja si skor myslim, ze sa predsa z toho sexiku postastilo
wolfi..teba furt trapi kolko ostatne pribrali🙂)), uz som ti vysvetlovala, ze chude baby priberu viac, pevnejsie skroro nic, lebo si babo berie z tokovej zasoby maminky...je to normalka, ziadna zahada🙂
pribrala som 4 kila, mam 66kg co je na dvojcata malicko, nato ze som uz v piatom mesiaci, ale to mam z toho grckania
teda klop, klop, klop, uz tyzden som negrckala, tak bud to ustupuje, alebo nieco nie je v poriadku...snad to prve

katy7
19. feb 2010

lusi - srdecna gratulacia, s tymi dvojvajkami je to fakt zahada, ale hlavne ze su, no nie 🙂

wolfskinka
autor
19. feb 2010

alic no na dvojcata je to malicko,urcite to uz ustupuje,

zuuuzana7
19. feb 2010

ahojte baby,
vaneska gratulujem k super vysledkom a jeee tym si si spravila album velmi pekne 🙂 a ako ti uz roztomilo brusko vykuka 🙂
ja inac v pohode, opat 😉
pegasko kedy mas prvy uzv?
alic to ti uz urcite nevolnosti na stastie ustavaju ... to sa stebou tesim 🙂
wolfi, ako ste sa teraz vlastne rozhodli? alebo este mate nejake vys. tento tyzden?
lusi, ja sa nevyznam tak ani radit nejdem, ale tiez si myslim, ze jedno-vajecne su v jednom pl.vacku... 😕
pa idem relaxovat k telke 🙂

zuuuzana7
19. feb 2010

a kde je rosienka ... rosienka podaj informacie ako sa mate s tvojou princeznickou 🙂

romy01
19. feb 2010

ahojte kocky

lusi - no ja by som tiez povedala ze podla obrazku su to dvojvajecne, ale zas mozno to tak len ukazuje utz a c skutocnosti su spolu. No a ja si zas nemyslim ze by ste popri ivfku mohli otehotniet aj prirodzene. Podla mna pri OPU ti odsali vsetky foliky- jedine ze by to jedno bolo o cely mesiac mladsie, co som kedysi davno kdesi citala, ze je to mozne ale je to desna rarita , no ale to by ho zas tak skoro nebolo vidiet.

zuzka, pegasko
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

wolfskinka
autor
19. feb 2010

zuuzi nejdem na amnio, vysetrenie mam geneticke sono v 20 tt cize 1.3. v heliose a amnio, jedine v pripade, ze by tam nieco nasiel, ale dr. povedala, ze to nepredpoklada

lusinkaj
20. feb 2010

Ahojte,prajem vam krasnu sobotu 😉

alicao
20. feb 2010

romy, ved pri opu zakazuju sexikovat prave koli tomu,ze by sa vajicka uvolnuju aj samovelne, preto ked mas najprv 20 folikov nakoniec je z toho pri opu len 15 a podobene..no ved lusi nam to vsetkym vysvetli po kontrole, co za zazrak to maju🙂

lusinkaj
20. feb 2010

alicka,no uvidime co povie dr.predsa je odbronik v CAR ....baby dne smi je hrozne,uz som 2 krat hnackovala,ale este pojdme urcite...co mam jest???poslala som muza do obchodu co je tu blizko nemaju suchare tak aspon horku cok.som mu kazala...

rosienka
20. feb 2010

lusi, no parada, gratulujem k dvojickam...podla mna su jednovajecne s vlastnymi vackami, inak to nie je mozne...alebo ti vlozili dve a povedali, ze len jedno 😝 Na tu hnacku zabera uhlie, to by sa mohlo aj v tehu, ved v lekarni poradia

zuzik- a ako sa nam mas? videla som, ze si mala trochu problem a perom, ako pichat hormony, dufam ze je uz vsetko jasne, ja som mala Merional, tak som velmi nemohla radit. Ozaj, este robis, alebo mas pomaly volno?

pegasko- ako sa ti dari? uz ides pomaly na odber? drzim palce, nech mas co najviac zrelych vajok 😵

vanes- super, ze mas tiez dobre vysledky, mne tiwz na UTZ v 15tt len rychlo pozrela babulku a vyzeralo tiez vsetko v pohode, uz sa neviem dockat 20tt a velkeho UTZ 😅

lusinkaj
20. feb 2010

rosi uhlie sa nesmie v tehotenstve som citala...len smecta...ale uz je lepsia bola som len 2 krat hadam to bolo len precistenie a bude dobre 😉
necham s aprekvapit kolko ich bude nakoniec 😉 2.3 idem na utz 😵

lusinkaj
21. feb 2010

Krasnu nedelu vam prajem,zaroven dobru chut k obediku 😉 😵

alicao
21. feb 2010

ahojky
lusi, tu je o tom pisane, tak ako som povedal, ak sa rozdeli vajicko skoro, do toho 3.dna tak mozu byt kazde zvlast vo vaku a pritom byt jednovajecne, lenze ak sa nemylim tebe vkladali uz 5dnove embrijka, tak skor tie dvojvajecne alebo si rarita🙂 pricitaj si:
Dvojčatá (gemini) môžu byť jednovajíčkové (monozygotné), alebo dvojvajíčkové (dizygotné). Jednovajíčkové dvojčatá vznikajú z jedného vajíčka oplodneného jednou spermiou (tvoria 40 % všetkých dvojčiat). Oplodnené vajíčko sa v ďalšom vývoji rozdelí na dve časti, z ktorých sa vyvinú dvaja samostatní jedinci. Ak nastane rozdelenie do 3. dňa po oplodnení, vyvíjajú sa bichoriálne, biamniálne gemini - každé dvojča má vlastnú choriovú a amniovú blanu (klkatú aj ovčiu) a placentu (5 % všetkých dvojčiat). Ak nastane rozdelenie po 3. dni po oplodnení, vznikajú monochoriálne, biamniálne gemini - majú spoločnú choriovú blanu, ale samostatné amniové blany. Placenta je spoločná. Tieto dvojčatá majú z veľkej časti samostatné krvné obehy, ale môžu sa spájať navzájom tretím obehom (známym aj ako Schatzov obeh), ktorý môže spôsobovať tzv. feto-fetálnu transfúziu. Tento typ jednovajíčkových dvojčiat je najčastejší, tvorí 30 % všetkých dvojčiat

lusinkaj
21. feb 2010

alicka dakujem za info 🙂 si zlata...tak ja uvidim co povie dr.v centre 🙂 nechavam sa prekvapit 😉

zuuuzana7
22. feb 2010

rosienka, no uz som tak trosku pochopila ten princip pichacky 🙂

nastastie mam aj v rakusku kamosku co ma uz niekolko ivfiek za sebou takze mam povolene ju vecne otravovat (ze peta 😉 ) ... a baby tu boli tiez suprove 😉

to fakt? ty si tiez pichala tie mega injekcie 😕

baby od buduceho tyzdna picham .... bojim, bojim ... ale aj tesim, tesim juhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

prajem krasny slnecny den 🙂 teda aspon u nas je krasne slnecno 🙂

wolfskinka
autor
22. feb 2010

zuuzi nemas sa coho bat, prva a potom to pojde ako po masle ... hlavne ked ich budes pichat tak si ich hodinu pred vyber z chladnicky ... nebudu tak stipat, lebo z chladnicky su tuhe a ked ich enchas hodinku vonku tak budu tekute a menej to bolil .. pozri my sme zvladli zvladnes aj ty, ved si nejaka baba no nie ???

alicao
22. feb 2010

zuzka KONECNE🙂!!! TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT!

wolfskinka
autor
22. feb 2010

alic ako sa citis este grckas ?

lusinkaj
22. feb 2010

Zuzi aj ja sa pripajam a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT !!! 😉

wolfskinka
autor
22. feb 2010

zuzi aj ja TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

zuuuzana7
22. feb 2010

uuu baby dakujem pri tolkych teckach to sa mi bude otehulkovat 🙂

pegasko ako? kedy mas opu?

lusinkaj
22. feb 2010

este ti posleme neboj.... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre