Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

rosienka
2. aug 2010

@vanesska ano, este som kinderko 😉 dnes som bola na poradni, CTG uplne v poriadku a zaznamenali sme kazdych 15 min. bolesti, ale nejake slabsie, lebo ich necitim. krcok je mäkky a skrateny, ale nie som otvorena. vraj keby dosli poriadne bolesti, tak aj otvarat sa rychlo zacnem, takze snad uz nemam vela casu... 😵 v stredu mam zas kontrolu v pôrodnici, ak ovsem vydrzim 😀
...veru, nase male si nastavali cele palace, ved princeznicky su to a velke damy 😅

vanesska
9. aug 2010

caute baby...
no musim vas vytiahnut trochu dopredu lebo sak sa tu uz niec nepise...😕
rosi to ma uz asi za sebou tak som zvedava kedy sa ozve...
no a my na to ideme v stredu budu mi asi vyvolavat porod lebo mam nejake problemy s pecenou tak sa bojia aby sa to neprenasalo aj na babo takze urcite by ma nenechali prenasat tak sa rozhodli ze v stredu to vyvolame vsak to je 2 dni pred terminom takze v pohode...
jaj no aj sa tesim ze uz budem mat konecne malicku pri sebe a skoncia mi bezsenne noci lebo uz fakt neviem ako sa mam ulozit ale aj sa bojim aby to vsetko dobre dopadlo a aby sme sa netrapili prilis dlho...
no snad to zvladneme tak na nas v stredu myslite... 😉

a vy ako sa mavate s tymi vasimi malickymi pokladikmi??
dufam ze vsetko ok babatka pekne papaju spinkaju a ze si uzivate jeden druheho...
alic... dufam ze ty uz spis aspon tie 2 hodky denne 😉 😀

wolfskinka
autor
10. aug 2010

@vanesska no ved pockaj ked sa karolinka narodi, aky chaos ti doma zavladne ...

tak ja zase po niekolkych dnoch chaosu, Matej mi dava zabrat, dnes v noci som ho nosila od 2,00 az do rana , chodim ako spiaca matoha, vcera sme boli u doktorky, tak vsetko v poriadku, pribral konecne uz ma 4155g, tak uz hadam bude len dobre, zmenila mu mliecko na antirefluxne, tak uvidime, ci to bude lepsie , hnacky konecne prestali, tak zase o jeden problem menej,

alic nezavidim ti tie dvojky, my mame co robit s matejom, nechapem ako to zvladas, moja segra ma takeho syna, kde ho polozi tam sa usmieva alebo spi, je o 6 tyzdnov starsi od Mateja, sme boli spolu 1 den ale to sa nedalo porovnat, take deti aj 3 by sa dali zvladnut, za cely den ani nemrnkol, spokojny, napapal sa a ho polozili a zaspal, ziadne nosenie na rukach a podobne ine srandy, skratka zlate dieta a oni nechapali co za cirkusy robi matej ...

rosienka a ty co ? uz ste na svete ?

alicao
10. aug 2010

@vanesska DRZIME PALCEKY nech je vsetko tak ako ma byt , zdrave krasne usmievave babo a taka ista mamina!!!🙂
veru, mozno su to dve hodinky ked tie minuty zratam dokopy
@wolfskinka ani mi nehovor, aj ked mal muz dovolenku bol to zaberak, schudol za dva tyzdne 10kg, ja len 3 ale ja jem sladke odusu lebo ine nemam cas tak zobem co sa da , obalujem si nervy, lebo si to fakt mam niekedy chut hodit.
jednu utisim, druha reve a ked zacnu naraz tak blazinec, neda sa to opisat, ale ze vraj o rok bude lepsie ....hehehe, dovtedy budem ako zena z lesa, tak ako sa zobudim, tak som aj vecer, v pyzame, neucesana, neumyta, no proste....no comment, ale lubim ich jak kone🙂
krasne fotecky mateja si poslala, je to zlatusik ked spi🙂)

wolfskinka
autor
10. aug 2010

@alicao no ked spi, ale ked spusti arie, tak suseda o 2 poschodia nad nami hovorila, ze ho pocula plakat a aj suseda z vedlajsieho vchodu povedala, ze ho pocula v noci

no nezavidim ti ten maraton s dvomi, ja nestiham jedneho, ale mas to 2 jednou ranou, o rok bude uz super a nic si z toho nerob, ja tiez niekedy este vecer som v pyzame, ked je uvrieskany a cely den nic ine nerobim, iba ho nosim na rukach

lusinkaj
10. aug 2010

ahojte 🙂
@alicao taze mam sa naco tesit ali? 😉 ale presne ako pises tak aj ja ich uz teraz lubim ako kone a urcite to bude tazsie ale to nevadi,mi to zvladneme 🙂 hadam,veriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim... 😀
kojis,ci odsavas?prikrmujes s cim?kolko krat sa budia v noci?

@wolfskinka a vy sa ako mate? 🙂

vanesska
10. aug 2010

diky baby... tak zajtra definitivne nastupujeme jaaaaj bojim bojim...
inak sranda je ze este stale ani den pred porodom si to nejako neviem predstavit asi az ked mi malu daju do ruky tak uverim... 😵
alic... ze zena z lesa... som sa zabavila... 😀 ale mas to tazke to je fakt...
vidis ani to si zatial neviem predstavit ako to budeme zvladat hoci len s jednym tak snad bude malicka dobrucka jak anjelik musime tomu verit... 😅
tak sa baby drzte aj ja sa budem...

wolfskinka
autor
11. aug 2010

@lusinkaj no bojujeme, mali sme zltacku, tak nas vratili do nemocnice, hnacky a chytil bacila, ale uz sa to zlepsilo, akurat stale grcka, tak nam teraz doktorka predpisala nejake antirefluxne mlieko, tak som zveava od zajtra ho zacneme davat, a Matej uz konecne zacal priberat uz ma 4200g, lebo pri tych hnackach a tom grckani len chudol alebo nepriberal, tak sa tesim ... dufam, ze to mlieko to len zlepsi a bude zase lepsie ... inac zacina sa z neho stavat bordelar, ponozky zbierame po byte, ciapku vyhadzuje z kocika a cumel sme uz vytahovali aj spod sedacky a pri odgrgavani mi berie plienku z pleca a ked mu ju zoberiem tak to je rev, uz sa mu podarilo si par krat ani nevedel ako vytiahnut cumel za rucku z ust a aj ho dat naspat ... dufam, ze uz je so vsetkymi chorobami koniec a uz bude vsetko dobre

a ty sa pekne drz ... no netrufla by som si na dvojicky

rosienka
11. aug 2010

no tak sa konecne ozyvam baby, dnes nas pustili z nemocnice. Milenka sa narodila 6.8., je nadherna a zdrava 😵 neskôr napisem viac, teraz musim ist kojit, aby mi mliecko dobre frcalo, lebo doteraz sa poriadne nerozbehlo, trochu som sa posledne 2 dni trapila 😖

vanes- tak mas to uz aj ty dnes za sebou? drzim palce 😉

afrika
12. aug 2010

@rosienka moc ti blahoželám

alicao
12. aug 2010

@rosienka gratulujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem a drzim palce nech mas mliecka habadej a nech ste zdravuckyyy
tesime sa na podrobnosti okolo porodu a tak...cmuk vam obom!🙂
jaaaaaaaaj...dalsia maminka🙂
@afrika aj tebe moja drzim palceky nech uz sa konecne dockas!!!!

wolfskinka
autor
14. aug 2010

@rosienka velka gratulacia, hlavne vela zdravicka ... a nech sa mliecko rozbehne
@afrika drzim palce aj ja s Matejom

romy01
15. aug 2010

ahojte kočky.

Ja fakt neviem či som taká nemožná alebo čo, ale ja nič nestíham. Nechápem ako moja mama zvladala tri deti , k tomu varila, hrala sa s nami a čítala nám a doma sme mali vždy všetko vyleštené. Jedine že sme boli asi zázračné deti, lebo pri tomto mojom anjelikovi s rožkami sa mi neda ani pomaly prach utrieť. Ako sa mi mamičky máte ? Dúfam, že ked mm bude už chodit do prace po dovolenke, ze si najdem cas aj na mk, lebo takto sa staram o jedno dieta navyse 🙂
Inak Timko je zlatučky, ale stale si vyzaduje nasu pozornost, clovek ak nešaškuje tak nam vreští. Neexist aby sme si ho par minut nevsimli a nedajboze ze si idem umyt vlasy a on sa nahodou zobudi. Tento tyzden ideme kupovat nejaky batoh do ktoreho ho cez ced strcim a supnem na seba lebo mam ruky vytahane uz ako opica.
No a co sa tyka pokrokov, tak sa konecne zaujima o hrajucu kravicku a super sa zacal usmievat - tak vedome a najviac sa smeje pri kupani. Ked chce papat alebo ho tlaci brusko na grganie tak hovori " geee" a ked sa stazuje tak pouziva " bleee" sem tam vypoti " maaa" a dva razy vyprodukoval taku hatlaninu nieco ako " kakeki" ale to neviem co tym myslel 😀 😀 😀 No a teraz pisem a maleho mam na druhej ruke a spinka a chechta sa 😀

rosienka - gratulujeeem 😀 😀 😀 drzkaj sa, prajem hodne mliecka a pevne nervy na nocne kojenie.

vaneska a ty tu este strasis, ci uz rodis?

inak kukam, ze sa bavite o kojeni. Ja som kojila od zaciatku ale prvy mesiac som aj dokrmovala - min raz denne. Ku veceru som uz proste mliecko nemala a prsniky si potrebovali na noc oddychnut. Az v 5 tom tyzdni sa mi spustilo tolko, ze by som nakrmila este jedno babatko. Prisla som na to, ze musim vypit aspon 2,5 az 3 litre vody aby bolo mliecka dost.

katy7
15. aug 2010

ahojte babuliatka, tak ako pozeram, vsetky to uz mate za sebou, ja zacinam byt trosku nervozna, ako a kedy to pride, zatial ziadne priznaky a poradna az buduci piatok

wolfskinka
autor
21. aug 2010

@rosienka gratulujem k milenke sophii
@afrika drzime palceky, musi to uz konecne dobre dopadnut
@alicao kedy sa vyberieme na spolocne kocikovanie ? mohli by sme si dat stretko niekde na polceste alebo prisla by som ku vam, to mam tak asi polhodinku po hlbokej a hadam by sme niekde vybehli
@katy7 aj ty to zachvilku budes mat za sebou
@romy01 ja tiez nic nestiham, akosi neni cas na nic, stale dookola upratovanie, pranie, zehlenie a vacsinu casu mi zaberie matej
@lusinkaj a ty ako bojujes, uz sa asi nemozes ani pohnut, dvojicky ti musie rozkopat brucho, ked si predstavim co vyvadzal matej, tak si neviem predstavit dve naraz

lusinkaj
21. aug 2010

@wolfskinka ahoj 🙂
tak vies co to kopkanie v brusku je krasne...ak zacne jedna a potom druha,to je fakt asi neopisatelny pocit 🙂
ale spanie mi robi velke problemy uz....neviem nijak spat,vsetko ma tlaci ...a este ked mi zatlacia na rebra,vtedy fuciiiiiiiim,vzdycham.... 😒
ale uz nie dlhooooo...cize musim to nejak vydrzat aby malicke boli v poriadku 🙂

a alicka sa ma ako?ako to zvlada?bbaiky sa maju ako? 😉

rosienka
21. aug 2010

dakujem baby 😉 tiez uz MK ledva stiham...a este sa mi pridruzila nova katastrofa - vcera skom skoncila na operacke s vredom na zadku, ktory museli hned otvarat, tak som bola hospitalizovana aj s Milenkou. mam teda o dieru na zadku naviac 😀 ...je to otvorena rana velka 3-4 cm a bude sa to zacelovat aj 2 mesiace 😖 ...proste invalid je zo mna, akoby cisarak nestacil, ledva sedim, lezat na chrbte sa zas moc neda a treba to vyplachovat 3x denne...ach jaj "radost" velka

wolfskinka
autor
22. aug 2010

@lusinkaj alicka nestiha, ja mam co robit s jednym, nechapem ako to zvlada 2, a kedy ides rodit, ti povedali ze dvojcata pojdu skor ? a ako ieds normalne alebo cisarskym ?

@rosienka no to je neprijemne, to ti nezavidim, aspon ze ta zobrali aj s malou do nemocnice

lusinkaj
22. aug 2010

@wolfskinka normalne urcite nieeee....sekcia to isti....
31.8.idem do poradne poslednej k mojmu gyn.potom uz len do nem.budem chodit kde chcem rodit....a tam sa hadam dozviem co ako...ale pravdepodobne v 36tt mi maju vybrat ten serklazny steh a potom cca 1-2tt sa robi sekcia.... 🙂
cize sa mi to krati 🙂

@rosienka jeeej,blahozelam k Milenke 🙂 drzte sa .....
baby mi sme si tu tolko vytrpeli ze az...kazdy nieco sme mali alebo mame 🙂 😒

wolfskinka
autor
22. aug 2010

@lusinkaj no musis vydrzat ...

ja idem zajtra k zubarke a bojim bojim, radsej dalsi porod ako dat si trhat zub ☹ ale co mam robit, dam si robit cokolvek, ale zuby to je pre mna najhorsie

alicao
23. aug 2010

ahojte...nestihaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam, pomoooooooooooooc a mam pocit, ze som ta najhorsia mama na svete, vzdy musi jedna revat kym druhu poriadim a naopak, chudence male, budu mat z toho traumu ☹

lusinkaj
23. aug 2010

@alicao take nevrav ze si hrozna mama....neboj prideme na ten system a neskor bude dobreeeeeeeeeeeee 🙂
aj ja sa bojiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim ale zvladnem dufaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam 😉 😀
@wolfskinka jaaaaaaaj zubar,boze..... 😒

wolfskinka
autor
23. aug 2010

@alicao nie si najhorsia mama, si najlepsia ze zvladas obidve, mne matej place stale,

@lusinkaj zvladnes aj ty neboj vsetko dobre dopadne, prvy rok sice bude dobre na nervy ale potom to uz bduete mat 2 deticky

dnes sme boli na kontrolu na poradni tak pribral za 2 tyzdne 545g a vazi uz 4700g, co je velmi dobre, ale zase aby toho nebolo malo tak mu zahnisalo ockovanie, co ho ockovali v porodnici, tak mu to doktorka prepichovala ihlou a vyberala z toho hnis, chudiatko strasne plakal a este dalsi "bonus" aby sme toho nemali malo do jedneho vajka sa mu naliala voda, tak ho ma vacsie a poslali nas s tym zase na urologiu, takze dalsi doktori a dalsie vysetrenia .. to nema konca kraja, chudiatko moje, takto sa stale nieco serinka, uz aby to bolo vsetko dobre, na tu urologiu sme objednani 6.9. a doktorka povedala ze to neni nic vazne, ze to treba sledovat ze bud sa to strati same alebo sa to potom odsava operativne alebo az po roku ... ma skoro vykotilo, ked som to pocula, uz sa pomalicky bojim ist na dalsiu kontrolu co zase mu zistia

romy01
23. aug 2010

ahojte kocky - tak ako vidim nie som jedina co nestiha.

rosienka - mooooc gratulujem, tesim sa s tebou.

lusinka, veru krati sa to to ale pockaj, potom ti to bude ubiehat milovymi krokmi. Timko dnes oslavil druhy mesiac - boze dva mesiace tehotnosti bola cela vecnost a teraz so sa len otocila a dva mesiace presli ani neviem ako.
katy ale ty zrejme lusinku predbehnes, tak prajem pohodovy porod.
afrika sa ozvala? nejak som ju nezaregistrovala - moooc drzim palceky - tfuj tfuj tfuj

wolfka - my tiez furt behame po lekaroch, nema to konca kraja. Nastastie mame dobre vysledky - teda relativne - zajtra mame poradnu a ak bude vsetko OK tak az i mesiac ideme na kontrolu klbikov. Inak ja som malemu to ockovanie odlozila. Ockovali sme ho az v 6 tom tyzdni a nic mu nebolo a ani jazvicku nevidno. Dalsie ockovanie budeme tiez odkladat - myslim tu kombinovanu vakcinu - ta sa dava v tretom mesiaci ale odkladam to na 6 ty alebo az 8my mesiac

wolfskinka
autor
23. aug 2010

@romy01 to som nevedela ze sa to da odlozit
, my ideme na kontrolu klbikov az 8,.12. vo 4tom mesiaci dovtedy musi nosit ten batoh, ale davam mu ho niekedy dole a necham ho aj pol dna bez neho nech si pokopka a nech sa mu rozhybu creva, lebo ked ma ten batoh tak nemoze kopkat a potom mame problemy s kakanim

romy01
24. aug 2010

wolfka a to ten batoh mate predpisany? Lebo ja som maleho nasiroko ani nebalila az teraz len v noci po kontrloe. Sice je maly OK ale aj tak mi ho kazal balit nasiroko a o mesiac mame sono.

baby supla som nove fotky mozete kuknut 😀

wolfskinka
autor
26. aug 2010

@romy01 ja ho balim od zaciatku, aj ked na kontrole sme mali vsetko dobre, tak kazali do 4 mesiacov, ale lezie mu to statocne na nervy a mne tiez

romy pekne fotky

vanesska
26. aug 2010

caute baby,

tak konecne som sa dostala k tomu aby som napisala ze aj my uz to mame za sebou... vlastne su to uz 2 tyzdne co sa malicka narodila...
porodila som za 5 hodin od podania vyvolavacky... kontrakcie zacali velmi skoro a hned v dost kratkych intervaloch takze to fakt islo velmi rychlo... horsie bolo ze malicka zostupila dole dost rychlo ale ja som bola stale len na 4 cm tak mi potom podali nejake cipky na dozretie krcka a to uz potom islo raz dva az tak rychlo ze uz posledne tlaky som ledva zadrziavala a tak tak ze stihol dobehnut doktor a sestra pozreli ma otvorena na 8 tak sme zacali rodit... som myslela ze malu ani nevytlacim aj som bola rada ze ma nastrihli aj ked napriek tomu som sa dost roztrhla a dost dlho ma sili ale nakoniec to sitie ani nebolo take hrozne po tom porode mi to prislo uz ako hrozna ulava...

no a teraz si s mm na malu pomaly zvykame niekedy su dni horsie niekedy lepsie... niektore noci moc nenaspime ine spi ako dudok no snad si pomaly najdeme nejaky spolocny rezim lebo tie prve dni nas dost bolelo brusko a ficali sme tak na 3 hodkach spanku denne a to bolo total hrozne... uz teda chapem ake to je ked ste pisali ze nemate na nic cas... 😅

hodila som jednu fotecku malej do albumiku... tak zatial...
lusi tak uz si tu ostala len ty tehulka... a ktovie ako je na tom zuzka...?!

alicao
27. aug 2010

@vanesska obrovska gratulaaaaaaaaaacia ku milunkej krasnuckej Karolinke 😀
prajem hlavne zdravicko a nech sa hodiny spanku zvysuju!! si to predstav ty tri hodinky a ja deleno dva takze hodinku a pol..dobre co? uz som ako zombie
my sme boli vcera na poradni a uz sme prave novorodeniatka, mame 3600g a 50cm..hehe
inak baby aj vam deti furt revu a neviete uz ako ich utisit? ci to len ja som taka sisi? niekedy mi revu aj na rukach 😒

lusinkaj
27. aug 2010

@vanesska z celeho srdiecka gratulujem k Karolinke,vela zdravicka a nech vam robi len radost 🙂
@romy01 veru uz sa mi to krati,uz by som to chcela mat aj za sebou,ale musime este vydrzat aby babiky boli zdravucke 🙂
@alicao potom ti poviem,ked ja budem mat malicke doma ci aj mne placu aj na rukach a ako to zvladam ja 😉
inak ako sa mate?si rada ze mas dvojicky?pomaha ti niekto?
@wolfskinka aj vy sa drzte 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre