Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

afrika
24. aug 2009

ahoj wolfi, ja moc netestujem. v piatok idem na krv a UTZ do Heliku, ale myslím, že to je jasné ☹ . wolfi stimulácia nezačína nejaký 3 deň ako pri clostile? až 16dc od menzesu? tíka sa to aj dlhého cyklu? ak áno tak si ma potešila. chcem ísť už v sept., menzes mi vychádza začiatkom budúceho týždňa a poisť. to ešte neschválila. tak by sa to pekne prekrývalo.
wolfi vy sa teraz snažíte plánovaným p.s. pred IVF alebo vôbec?

wolfskinka
autor
24. aug 2009

stimulacia pri clostile je od 3-7.dc uziva sa 2x1 tabletka clostilbegytu

pri IVF sa zacina uzivat provera 16dc a 23dc sa zacina pichat decapeptyl , 30.-32.dc dostanes mrchu a hned pojdes na sono a tam ti povedia odkedy mas zacat pichat tie druhe injekcie a potom sa chodi kazde 2-3 dni na utz a na krv a 15dc je odber vajicok ... nepretrzite sa pichaju injekcie do brucha cca 21-28 dni

afrika
24. aug 2009

wolfi dík za vysvetlenie. 😉

wolfskinka
autor
24. aug 2009

afrika neni zaco 😵 😵 😵

afrika
24. aug 2009

wolfi vy sa teraz pred IVF snažíte? bola si na IUI alebo rovno IVF?

vanesska
24. aug 2009

cafte babulky... 🙂

wolfskinka... chceme ist za sestrou do new yorku... uz jej to slubujeme asi 2 roky... takze by sa patrilo...
no a som si povedala ze keby nam nahodou ta stimulka vysla a my budeme tehu... tak sa tam dalsie 2 roky nedostanem... takze by sme chceli ist este teraz v septembri a potom v oktobri na stimulku...
mne aj tak minuly tyzden zistili zapal mocovych ciest aby mi luto nebolo t 😒 akze mi dali aj nejake antibiotika a pijem brusnicove cajiky no tak nech sa to prelieci...

a inak ta provera to je nieco ako HAK? naco sa to ma uzivat nevies?

ja som mala tento mesiac zacat uzivat HAK vola sa Tri-regol a je to origos HAK... no ale kedze stimulka bude az o mesiac neskor tak som to nezacala brat... nebudem sa zbytocne ladovat hormonmi... len neviem ci mi to nahodou nedal aj kvoli tym cystam... hm... som sa nespytala vtedy... a on nic nepovedal typicki nasi doktori... 😠 ale zatial proti tym cystam bojujem vsetkymi moznymi prirodnymi sposobmi... tak snad nieco pomoze... a nechytia ma zasa take priserne bolesti ako minule... 😝 😝

afrika
24. aug 2009

vanesska antika na cysty je naozaj dobrá. ja som v 18-tich mala jednu 9 cm a jednu 3cm a hneď bola LPK kvôli tej väčšej lebo praskla a krvácala som do dutiny brušnej. a všetci doktori odporúčali hneď brať antiku, aby sa tá druhá vstrebala. brala som ju 5 rokov a za tú dobu som si nebola vedomá, že som nejakú mala. až v r.2007-mala som veľké stresy...
takže na cysty určite áno

vanesska
24. aug 2009

afrika... hm... no aj som si myslela ze je to aj kvoli tym cystam... ale ja som hrozny strachoprd... ja mam z tych hormonov trochu obavy... aj som v pribalaku citala ze pacientky ktore maju endometriozu by to mali uzivat opatrne no tak som sa toho zlakla... aj ked viem ze asi na 1-2 mesiace ked sa to nasadi tak by to nemal byt problem... a mozno by som sa fakt zbavila tych cyst...
ja uz niekedy fakt neviem co mam robit... sa mi to zda vsetko take komplikovane... a mozno si vsetko ja komplikujem svojim strachom a nedoverou k doktorom... hm 😒

a inak ako si zistila ze ti ta cysta praskla?? mna tiez pobolievalo podbrusko potom jeden den som dostala asi na hodinu vecer strasne krce a bolesti ze som chodila len v predklone ani sadnut som si nemohla nic hrozneee... potom mi to pomaly samo ustupilo a na druhy den ma zacalo boliet brucho okolo pupka a vyssie... a podbrusko uz nie... tak som isla rano k obvodnemu dokimu ci to nie je slepak a on ze nie skor to vyzera na bolesti od cysty a mocak... zobral mi moc a zistil zapal zvysenie bielkoviny bilirubin a pod... no tak dufam ze mi tie bolesti nesposobila prasknuta cysta... ale teraz mi je uplne ok... ani teplota ani krv ani bolesti... hm... tak snad som nieco nezanedbala... 😒

afrika
24. aug 2009

vanesska cysty sa mi robia aj teraz dosť často a tie bolesti čo si mala-tak ma to bolí keď mi nejaká malá praskne. malé cysty nerobia žiadne šarapaty v brušku, tak neboj. bolesti pri tej veľkej boli ukrutné a dlho trvali. pri týchto malých to prechádza cca do 2-3 hodín, potom brucho pobolieva a je citlivé.
a neboj, nič si nezanedbala, malé cysty naozaj nerobia-nemali by robiť problém. povedal mi to aj doki v heliose. len ak by bolesti pokračovali dlho

wolfskinka
autor
24. aug 2009

vaneska .. no tu ameriku ti zavidim ....

na co sa uziva provera to netusim

vanesska
24. aug 2009

afrika... tak to si ma ukludnila... moja cysta mala okolo 4 cm ked som bola pred 3 tyzdnami na utz...
a ty mas pco alebo preco sa ti robia tie cysty?? a robis proti tomu nieco alebo to nechvas tak ze ked sa vytvoria tak sami zmiznu...
ja som si kupila nejake zenske caje... a pijem aloe vera s brusnicami no a zacala som si robit na vecer obklady z masti a mleteho zazvoru... mi poradila jedna baba na MK ze jej potom cysta zmizla...
a este som si kupila sa to vola ze "anionove vlozky"... mi poradila jedna tetuska u nas v takej bylinkovej predajni ze je to uplna novinka... ale ze uz maju prve pozitivne ohlasy ze jedna pani im prisla po mesiaci co nosila tie vlozky povedat ze jej zmizol myom!... hm tak skusam aj to... uvidime...
vsak teraz vo stvrtok by som mala ist na utz k dokimu tak uvidim ci tam ta cysta este bude alebo ci sa pripadne nezmensila... by ma to potesilo 😅

afrika
24. aug 2009

ja nerobím proti ním nič, len pijem alchym.čaj 2xdenne a stresy im tiež nepomáhajú, takže treba mať pokoj

afrika
24. aug 2009

a najmä pri menzese zvyknú praskať

afrika
24. aug 2009

čo je PCO?

vanesska
24. aug 2009

hm... treba mat pokoj... ja viem... ale mna toto vsetko niekedy dost stresuje... ale musim mysliet pozitivne si to kazdy den vtlkam do hlavy... 🙂

zuuuzana7
24. aug 2009

ahojte baby 🙂
vanesska new york wow wow wow 😲 to nam budes musiet vsetko porozpravat ako bolo 😕
afrika tak na piatok budem drzat palce 😵

lusi pytala si sa tej endokrinologicky aka ma byt ta hodnota tsh?
tak si zober dnes rano som bola na odbere a mam 0,20 no tak to beha pomerne rychlo hore dole.
teraz mi volala sestricka, ze uz maju vysledky a pytam sa jej ok tak mam prist znizite mi davku a ona a nacio to je len trochu znizena 😠 😕 😖
no asi zmenim lekara.

vanesska
24. aug 2009

no dnes mam riadne hekticky den az ma z toho hlava boli... 😠

afrika... PCO su polycysticke ovaria... teda ze vo vajecnikoch sa ti vytvori pri ovulke viacej folikov ale ziadny z nich sa nestane dominantnym a z tych malych sa zvyknu robit cysty... vacsinou tie cysty pri menzes zmiznu ale niekedy sa zvacsia a to uz pozname ako to ide dalej... 🙄

zuuuzana... no new york je wow... ale blbe je ze vzdy sa nam predtym nieco vyskytne ze sme to museli odlozit... no a teraz to tiez pojde tak nadoraz... ked si predstavim ze kolko penazi ma bude stat to IVF tak sa mi moc nechce vyvalit dalsie za letenky a tak... no ale si hovorim cert to ber... zijeme len raz sak uz nejako bude...
😎
vidis inak mna napadlo ze mne stitnu zlazu nikto nevysetroval... ako si prisla na to ze ti dobre nefunguje??

wolfskinka
autor
24. aug 2009

no ja sa pomalicky poberiem z roboty domov ............. tak sa tu majte pekne, zajtra papa

zuuuzana7
24. aug 2009

vanesska ja uz beriem asi pat rokov tabletky na stitnu a u mna sa jednalo najprv o zvysenu fukciu. a to som zistila tak, ze mi strasne rychlo bilo srdce mala som pocit, ze ide z hrude vyskocit 😲 a vobec clovek ako otrhnuty z retaze ...
a teraz mam zase znizenu... a ta sa prejavuje napr. unavou, rychlim priberanim alebo dokonca nepravidelnym cyklom
ale pred ivf ti to urcite skontroluju. 😉 (aspon si teda myslim u nas to kontroluju ... hmmm no 😕)
to hej, to si viem predstavit, ze ten let vyjde draho.
no nic baby idem behat ja totizto "opat" chudnem 😖

afrika
25. aug 2009

ahojteeeeee, tak už máme schválenú žiadosť 🙂 🙂 😵 😵 😵
som strašne rada. prvá konzultácia bude až 16.09. skorší termín nemali v heliose. neviete čo sa robí na prvej konzultácii??? kázali mi doniesť si aj peniaze na lieky.

afrika
25. aug 2009

a neviete ešte-keď mi menzes vychádza koncom septem., dalo by sa ísť hneď v okt. na stimulku?

vanesska
25. aug 2009

afrika super... gratulujem k schvaleniu ziadosti...! 😵
ty si tusim tiez v dovere vsak? ako dlho trvalo schvalenie??
no podla mna na tej konzultacii si dohodnete kedy zacnete so stimulkou... mozno predtym este manzela objednaju na spg... zrejme ti vypisu aj protokol kedze si mas doniest uz aj peniaze na lieky... poucia ta ako ich mas uzivat a pripadne co mas pri stimulke robit aby si predisla OHSS atd...

zuuuzana... no tak ja okrem tej unavy nemam ziadny z priznakov... hm... aj ked podla mna to v nasich centrach nie je standardny postup ze ti to pred IVF daju vysetrit... inak teraz ma napadlo ze ci ked mi brali krv na hormonalny profil tak ci to nezistuju tam... lebo na tom listocku bolo kopu vselijakych hormonov na vysetrenie ale boli to take skratky ze som rozumela asi len 4 ostatne ee... tak mozno tam bol zahrnuty aj ten hormon stitnej zlazy... 😕

afrika
25. aug 2009

vaneska schválenie trvalo cca 1 mesiac. manžel bol na spg pred mesiacom, tak to už asi nebude potreba. ty už máš schválenú? kedy si podávala? čo presne je OHSS?

afrika
25. aug 2009

aj tebe doki hovoril, že by bolo dobré zostať od začiatku na pn?

vanesska
25. aug 2009

afrika... ja este cakam na schvalenie... som podavala ziadost tusim 10.8. takze este mam chvilu cas...
OHSS je hyperstimulacny syndrom ktory hrozi pri stimulke na IVF... proste sa ti kvoli tym nadmernym davkam nejako zacne vylucovat viacej hormonov do tela tak preto musis pit vela vela vody... wolfskika spominala aj take 3-4 litre a tusim jest vela mliecnych vyrobkov aby sa ti tie nadbytocne hormony z tela vyplavili... myslim ze na MK je toho vela popisaneho k tej teme... ale asi to netreba moc citat aby si sa nevyplasila... precitaj si wolfskinkin prispevok tu v tejto teme par stran dozadu tam som sa jej na to pytala... pokym budes dodrziavat nejake zakladne pravidla tak to bude ok... 😉

no inak k tej PN sa mi zatial doki nevyjadril... ta moja posledna navsteva vlastne bola o vypisani ziadosti a urobil mi nejake kultivacie ze to dovera vyzaduje dal mi recept na HAK a isla som prec ani som sa nic nepytala... 😒 a on mi sam nic nepovedal... nabuduce musim mat nachystane otazky lebo sa zasa nic nedozviem... 😠
ja som skor pocula ze baby idu na PN tesne pred odberom a potom par dni po...

afrika
25. aug 2009

neviem prečo mi potom povedal, že by bolo dobré byť celý mesiac 😒

vanesska
25. aug 2009

inak podla mna mozes ist hned po menzes na stimulku... ale baby v heliose tusim este pred menzes zacinaju brat proveru co je tiez nejaka antikoncepcia potom dojde menzes a zacinaju pichat... nejako tak to tusim tam funguje ale to by ti mali povedat na tej konzultacii...

vanesska
25. aug 2009

vies co podla mna je to o tom ako sa baba citi alebo to zavisi aj od centra niekde odporucaju cely cas byt PN niekde len okolo odberu... fakt to je individualne... a myslim ze niektore baby idu na celu dobu IVF na PN...

afrika
25. aug 2009

vanesska o tom OHSS radšej nejdem čítať, lebo budem mať už teraz všetky príznaky 😀 😀 😀 , ale ďakujem za vysvetlenie

vanesska
25. aug 2009

aj ja som sa toho OHSS bala ale teraz na to nemyslim... budem lochat tolko vody kolko sa len do mna vojde... takze si kancosku asi prestahujem na WC nech nemusim kazdych 5 minut vybehovat... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre