Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

afrika
25. aug 2009

to budú v práci pri návšteve WC dosť prekvapení, že tam máš stôl 😀

vanesska
25. aug 2009

😀 😀 no veru... budem ich musiet informovat ze jedna toaleta bude na 2 tyzdne vyhradena len pre moju osobnu potrebu 😀 a postu poprosim tiez posielat na toaletu na 4. poschodie 😀 😀 😀 to je fakt dobry napad... 🙂

afrika
25. aug 2009

vanesska snáď budeme také vtipné aj potom, ako začne boj s injekciami. ja som zatiaľ píchala iba svokre injekcie, povedala, že nebolelo. len sa jej urobila taká 6cm modrina 🤐 😕

snecka
25. aug 2009

Držím Vám palčeky, najskôr pri stimulke a potom aj pri výsledku. 😉.

wolfskinka
autor
25. aug 2009

ahojte ... dnes akosi nestiham tak len kukuk

afrika
25. aug 2009

🙂 snecka ďakujeme

snecka
25. aug 2009

Afrika veď možno ty nebudeš nejaké IVF potrebovať. 🙂

afrika
25. aug 2009

snecka ja viem, že budem... cítim to. nemám žiadne príznaky, len ma pobolieva brucho a BT išla dnes trošku dole, ale stále beriem utroš až do krvy. kočky musím do práce, moc sa mi nechce. som nejaká lenivá. držkajte sa

vanesska
25. aug 2009

afrika... presne ma napadlo ze snad nas ten optimizmus neprejde ked budeme vidiet tu kopu injekcii pred sebou... 😅 akoze inak nad tym este vobec nerozmyslam ako si to budem pichat... 😝 to bude sou... uz to vidim... ale myslim ze muzik mi s tym rad pomoze... on je nas domaci osetrovatel... 😀

sneci... ahoooj... ty si ako zvladala pichanie?? daj nejake povzbudive rady ako na to... fakt ma to zaujima... !

wolfi... ahojky 😉

zuuuzana7
25. aug 2009

Ahojte 🙂
afrika super! ale ako pise snecka mozno ivf anio nebudes potrebovat 😉
vypatrala si to niekde ako to ma byt s tym krckom pocas tehu?
baby krasny den. mam fofry 😝

wolfskinka
autor
25. aug 2009

snecka a ty kedy zacinas so stimulkou ?

snecka
25. aug 2009

Ja nebudem stimulovať s Vami, pojdem na 2.IVF až v roku 2010, mám teraz za sebou prvé neúspešné v Heliose 😉 takže psychika riadne mimo ale fyzicky sa cítim super.
Vaness pichačka úplne v pohode, ja som pichala ráno o 5.00 keď som išla do roboty, v Heliose odporúčajú ráno že si ráno úplne v pohode, žiaden stres a to mali pravdu, veľakrát som ešte pri pichaní spala 😅 , ešte že som si nevypichla oko 😀 , mne sa pichalo super lebo mám slaninu tak som to narvala rovno do nej. Dekáč štípe ako fras ale nie vždy a neprišla som na to kedy neštípe aj keď som to sledovala. Gonal sa pichal suprovo tenučká ihlička a neštípalo nič, sa mi to najskôr nepozdávalo že či som si vôbec niečo pichla, ale kedže rástli folikuloše tak som pichala OK.
Babulky nebojkajte sa je to úplná malina, najhoršie je pichnúť ihlu cez kožu, to je najlepšie urobiť rýchlo, čiže s rozbehom 😀 A modrinu som nemala ani jednu. 😉 a to som myslela že odkvicnem každé ráno ako si ich budem mať pichnúť.
Pre mňa bolo najhoršie to čakanie ako sa majú moje oplodnené vajíčka. ☹ Ak budete mať akékoľvek otázky tak šup s nimi ak viem odpoviem.
A Afrika v tehu krčok by mal byť dole ľahko nahmatateľný,tvrdý, uzatvorený. Ale vykašli sa na krčok, užívaj si veď možno si už tehula. 😉

vanesska
25. aug 2009

snecik... dakujem za popis... znie to fakt ako malina... aj ked ja som hrozne chrastitko takze na mne tej slaniny moc nie je... tak snad nebudem sama modrina... 😝
a kolko folikov sa ti urobilo?? a kolko sa oplodnilo? a ake to bolo pri OPU? nebolelo ta brusko? a ako casto si chodila na utz?
a ozaj afrika pisala ohladom PN... ze jej odporucili aby sla na celu stimulku na PN... ty si bola kolko??
prepac ze mam tolko otazok... fakto som zvedava... 😅
inak to je vyborne ze sa citis tak super.... aspon teda po tej fyzickej stranke... ! co ty vies mozno budes aj ty nasledovat priklad mnohych bab a druhu stimulku ti ani nebude treba... moc by som ti to priala... 😵

snecka
25. aug 2009

Takze teraz Vam popisem ako mi to vsetko prebiehalo.
Na PN som zostala keď som začala pichať Gonal a bola som až do tehotenského testu čiže mesiac. Pred OPU som chodila na UZV takmer každý druhý deň ( musela by som pozrieť do protokolu, ak nezabudnem tak ho odfotim )
Začala som pri 16 folikuloch to bol začiatok 8 naľavo a 8 napravo. Predposledne sono doktorka hovorila menej folikulov ako 10, to som uz zacala byt nervozna no a posledne sono tak isto, v ten deň stredu som o 21.00 pichala Pregnyl do svalu aby ovu prisla po 36 hod., vo štvrtok som mala úplne kľud bez pichania a akejkolvek námahy a v piatok bol velky den odberu vajicok, tu noc som uz spat nemohla uz ma vsade ominalo a brusko vobec nebolelo ale skor krize.
OPU:
Všetci tam boli uplne uzasní a tak som sa cely cas len usmievala ako leco, ale bola som fakt volaka stastna, no a po narkoze ked sme sa prebrali nam povedali vysledok odberu vajicok. Ja som po narkóze bola uplne v pohode, kus ma bolelo bruško ale len trošku.
Odber: Odobratých mi bolo len 7 oocytov no a z toho som vobec nevedela ci su este zrele, to som mala volat na druhy den, ze ci boli zrele a ako boli oplodnene. My sme si dali ICSI na vsetkych 7, isli sme na istotu, moj muz ma perfektny spermiogram ale nemohli sme riskovat to že ak sa chlapci nedostanu cez obal vajicka, boli sme dohodnutí na 8 oplodených ICSI a ostatne keby nejake boli by isli klasikou, ale ta sa nekonala lebo sa nemala cim, vajicok bolo len sedem.

No a zacal pre mna najhorsi týzden v zivote, to Vam mozem povedat, tak zle som sa este necitila ale nie fyzicky ale psychicky.

Sobota: ráno sme volali embryologičke že ako sa maju nase poklady. Výsledok: Zrelých bolo všetkých 7, oplodnených len 5, jedno zdegenerovalo a jedno sa neoplodnilo dobre a mali sme volat zase v pondelok. No to som sa bala strasne uz som mala len 5.
Pondelok: ráno sme volali mali sme vsetkých 5 bobikov a 4 mali znamku 1 a 1 bolo dvojkove, 4 mali po 8 buniek a 1 malo sedem buniek, no ale my sme vedeli ze ten najhorsi den ich este len caka ( utorok ). V pondelok som si poplakala od šťastia že žije všetkých 5 , to bol pekny den, no a streda.
Streda: ráno som volala s tým že si uz ideme po babetká, no ale cesta sa nekonala, jedno embryjko bolo krasne ale kedze som chcela vlozit dva odporucila mi pockat do zajtra ze este dva vyzeraju byt pouzitelne. Tak som zase len cakala...... Baby ta neistota a strach, ach jaj
Štvrtok: ráno som volala nikto mi to nebral tak som volala na recepciu ze co sa deje, mi povedala ze rozmrazuju emrbya, no poviem Vam pre mna bolo cakanie 1 sekundu ako celu hodinu, chcelo sa mi grc..., sra... no vsetko psychika pracovala na plne obratky. Po 15 min som sa dovolala a mi povedala ze to jedno je expandujuca blastocysta a tu druhu mi povie ci dame ked prideme ku nim, tak sme nasadli do brm brm a o 10 som uz bola tam. Prisla ku nam doki s usmevom ze ako a ja ze som si prisla po bábetká a naozaj prisla embryologicka ze za ten cas ako sme prisli sa aj tej druhej zachcelo byt v mojom brusinu.
Záver: Keby som sa mala ohodnotit tak znesiem radsej fyzicku bolesť ako psychicku, toto po tomto vsetkom viem. No bohužiaľ to nevyšlo ale vy budete určite iný prípad ako ja.

vanesska
25. aug 2009

juuj sneci... az mam nervozitu v zaludku ked to citam... si statocna... 😉
hm... a videla som aj tvoje testiky v albumiku... je to smutne... ale asi si treba povedat ze lepsie teraz ako v nejakom 2. - 3. mesiaci... 😒
budem ti moc drzat palce aby to 2. IVF dopadlo takto 😵 😵 alebo aby si ho ani vobec nepotrebovala... 😵
a ten slonik ti urcite prinesie stastie... 😵

wolfskinka
autor
25. aug 2009

snecka ... ja mam za sebou 2xIVF a presne ako hovoris to cakanie po OPU je nekonecne najskor tyzden cakas ci preziju embryjka a potom 2 tyzdne ci sa chytia .... fakt to je na celomo umelom najhorsie, tie injekcie to je nic ... vykaslat sa na par pichnuti ...a aj na peniaze ale to cakanie to je hroooooooooooooozzzzzzzzzzzzneeeeeeeeeeee

no vybrali sme uz dovolenku .... a odtial dovezieme cierneho pasaziera sme sa rozhodli a ziadne IVF v oktobri sa konat nebude

ideme sem ... a dufam, ze sa mu tam zapaci a pekne si uzije cely pobyt u mna v brusku

http://www.travel.sk/dovolenka/egypt/hurghada/s...

snecka
25. aug 2009

Wolfi takže vieš o čom to všetko je ☹ , a nechceš zobrať na dovolenku mňa miesto toho čierneho pasažiera 😀, ja som biela. Kedy idete? Nech sa Vám dovolenka vydarí 😉 aby sa IVF nekonalo. 😵
Vaness tu na modrom koníkovi sú len statočné babenky a ty patríš medzi ne tiež, už to odhodlanie urobiť pre bábetko všetúčko všetko je statočné. 😉

wolfskinka
autor
25. aug 2009

snecka .. no na dovolenku cisto teoreticky by mohol ist aj cierny pasazier, v sobotu idem na folikulometriu a pichnut pregnyl a asi hodina H bude v nedelu vecer a v pondelok odlietame .... a ak to vyjde tak naspoat je cierny pasazier isty

vanesska
25. aug 2009

wolfi... tak to mas dobre nacasovane... 😵
no ale egypt v auguste to je odvaha... kolko tam je teraz stupnov??

sneci... veru niekedy je clovek sam zo seba prekvapeny co vsetko je ochotny kvoli babenu podstupit... 😅 sme veru vsetky statocne 😵 ale ked bude mat raz 15 a zacne s nim plieskat puberta tak si asi budem trieskat hlavu ze kvoli takemuto pubertakovi som sa toooolko natrapila... 😀

inak baby taka otazka kolko vas to vlastne financne vyslo jeden cyklus IVF a za co ste vlastne platili za lieky ci aj za vykon?? to by ma tiez fakt zaujimalo nech ma nepicne ked mi povedia tu palku... 😝

snecka
25. aug 2009

Vaness dala som si námahu a popočítala som to takže spolu 830,47 €
Sú tam lieky, konzultácie, ICSI, PK.
Nerátala som benzín, každý druhý deň ale sčítala som ho 201,58 €, cestovali sme 200km tam a späť.
Odkladala som si bločky, bola som zvedavá koľko to všetko stojí. Išla som cez všeobecnú, takže samotný výkon hradila poisťovňa. Dúfam že ti to pomohlo 😉

alicao
25. aug 2009

Ahojte kocky, mozem sa pridat? Tiez chodim do heliosu. Momentalne cakam na schvalenie ziadosti.
Snecka, ty si mala vseobecnu, za kolko ti to schvalili?

snecka
25. aug 2009

Ali čakala som mesiac. 🙂

alicao
25. aug 2009

snecka dik...a potom ta hned dali na ivf, ci si musela zase cakat kym si sa dostala narad?

snecka
25. aug 2009

Nečakala som, zobrali ma hneď, Ali keď ti zavolajú že ju máš schválenú môžeš ísť do toho. 😉

vanesska
25. aug 2009

ahoj alicao... jasne si vitana... 😉 no vacsina z nas tiez caka na schvalenie... a okrem wolfi a snecky sme tu vsetky IVF zaciatocnicky... aspon sa mi tak zda... 😅

snecka... fuha slusna palka... 😒 a inak to ste sa poriadne aj nacestovali... 😕
a tvoj muzik mal slabsi spg ked ste si davali aj ICSI?
a s tym PK to je ako?? je lepsie si to dat alebo nie? kedy to odporucaju?
a v heliose sa plati aj za konzultacie?? no to je uz co... dokelu... vymackaju z teba prachy kde sa da... 😠

alicao
25. aug 2009

snecka super🙂 takze dufam, ze zacnem "pichat" v oktobri🙂))
vaneska dik za privitanie🙂 Wolfinku poznam uz dlho, ja som z inej temy, ale zostali sme tam uz len wolfi , pralinka a ja, dokonca ju poznam aj osobne🙂
ja tiez ideme na icsi a pk, nebudem setrit, hlavne chcem zvysit sance, lebo ma uz z cakania picne🙂)

snecka
25. aug 2009

Vaness moj muž má ukážkový spermiogram, len bola som na 2IUI a nepodarili sa, tak nám ebmryologicka radila aby sme isli na ICSI, je to istota, neviem ci sme urobili dobre? 😨
A to že sme išli na PK tiež neviem či je dobre, boli obidve krásne, expandujúca blastocysta a blastocysta a nepodarilo sa tak neviem, aj ked je zevraj väčšia pravdepodobnosť tehu pri transfere blastocyst, no ja neviem, snazim sa najst chybu ale najst ju neviem.
Nacestovali sme sa fest a to cez šturec, smrť v očiach. 😕
Pri PK sa vylúčia embrya, ktoré by s najväčšou pravdepodobnosťou neprežili ani u Teba, aj ked na druhej strane iný vravia že prirodzené prostredie je lepsie, cize maternica, tak si vyber. Neviem čo budem robiť pri druhom IVF, vobec neviem.
Dobrý zárobok však?

alicao
25. aug 2009

snecka, aj ja som prisla o miminko pred tyzdnou, chytilo sa ale vyvijalo sa to len par dni a koniec...
nejako sa to podari, ked nie nie na prvy krat tak na druhy a ked nie na druhy tak na treti ale raz urcite🙂

vanesska
25. aug 2009

ali... takze konikove kamaratky... 😀 tak ked vas ostalo tak malo sa prestahujte do tejto temicky... 😉
a vy v com mate problem? nieco vazne alebo len sa prirode nechce??

no baby poviem vam ze to je biznis jak vysity a cim dalej tym bude viac parov co sa im nedari takze taketo centra budu vznikat aj dalej. som pocula ze v martine sa ma uz coskoro otvorit nove centrum... zarabat na nestasti druhych zufalych ludi je najlepsi biznis taki ludia su odhodlani podstupit hocico a za hocijake prachy... 😖
aj ked ale povedzme si ze bez tychto centier by sme mnohe mozno miminko nikdy nemali... ja som to hovorila aj mm ze v takych 80tych rokoch by z nas bol bezdetny par... blba predstava... 😒 takze je super ze taku moznost mame... len keby ten pristup centier bol o nieco lepsi... ale to asi mozeme cakat... 😠

inak ja neviem mm mal tiez velmi dobry spg... takze ja chcem ist bez ICSI a tu PK by som si este tiez rozmyslela... neviem mozno aby v tom vsetkom aspon maly kusok prace urobila aj priroda... ale je to dilema to je fakt... 😒

alicao
25. aug 2009

vaness, mi mame 100%patologiu spermii, co znamena, ze skoro ani jedna nema normalny tvar, su proste captave🙂
co uz, hadam najdu pri ivf nejaku peknu co sa bude mat k zivotu
inak ja mam ten isty nazor, je to dobry business, ale ked dokazu pomoct je mi to jedno, je to urcite aj vdacna praca, aspon v heliose sa podla mna tesia vzdy ked mozu oznamit dobru spavicku🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre