Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

lusinkaj
26. aug 2009

pegasko jasne beriem lieky Euthyrox...len fakt tomu,ani nikto okolo mna nechape ako sa mohli tak hodnoty zmenit 😕 nikto tomu nechape

pegasko
26. aug 2009

Endo ti naj... poradi.Vôbec s tymto nemam zazitok.Drzim palce nech je to v norme.

wolfskinka
autor
26. aug 2009

lusinka ty si dalsia zahada ako aj ja 😀

pegasko
26. aug 2009

Zahady sme asi vsetky ked sa snazilkujeme az sa nam z usi pari

wolfskinka
autor
26. aug 2009

no ved presne niekedy z usi a niekedy z niecoho ineho 😀 😀 😀 😀 😀

wolfskinka
autor
26. aug 2009

tak ja sa lucim .... pekny zbytok dna

k

pegasko
26. aug 2009

Dnes ta mrcha nechodi a nechodi tak asi vecer bude zo mna parna lokomotiva len co dorazi mm

lusinkaj
26. aug 2009

wolfi asi tak,aj ja som zahada 😀 ale dufam,ze sa to napravi,lebo ja chcem babo 🙂 🙂 🙂

zuuuzana7
26. aug 2009

ahoj lusi, teda nechapem. moj nazor je neni to mozne !!!!!!! chyba labaku.
je uplne jedno ci brali krv pocas ms alebo nie. a 40 je neuveritelne vysoka hodnota to by si citila neskutocna nervozita, busenie srdca, je to neuveritelne zvysene.
lusi aku davku ti dala vtedy lekarka ked si mala 4,2 ?
a beries kazde rano 30`minut pred jedlom?
ale ak by to fakt tak malo byt, nedaj boze, tak aj tak to vediat rychlo zrazit do normalu.
ale 40 hodnota nie nastala chyba asi chceli napisat 4,0 a kopli sa o ciarku 😉
a zial lusi je pravda co ti povedali pri vysokom tsh je sanca na uspesne tehu mizerna viacmenej nerealna.

ked som ja otehu tak sa mi tsh zvysilo na 5,1 a v nemocnici robili poplach, ze ako je to mozne, ze to obvodak poriadne nekontroluju, ze som predsa tehu. a hned davali vyzsie a vyzsie davky.
na to asi pat dni sa prislo, ze je to mimomaternicove tehu a hodnoty boli znizene, ale zevraj nie tak ako by mali byt a zase stresovali v nemocnici, ze s vysokou hodnotou nemozu operovat, ze moze stitka (ma to nieco spolocne s narkozou) uplne zlihat.
sestricka len povedala manzelovi, ze keby to nebolo nutne tak by mi najprv upravili stitku.

zuuuzana7
26. aug 2009

a lusi neboj babo bude a bude a bude a bude

lusinkaj
26. aug 2009

zuzi konecne si prisla 🙂 tak ja fakt neviem co a ako...lebo u dr.gynek.mam taku hodnotu 40,O a volala som hned sestricke ku endokr.a ta mi povedala,ze aj oni uz maju vysledky z krvi a ze tiez su zvysene,ale nepovedala mi kolko lebo nemoze poevdat do tel.
tak budem vediet,az 2.9 ze kolko to je...a podla toho sa poradim s endok.ze co robit a popytam sa ze za kolko mi vedia znizit hodnotu TSH aby som mohla ist na ivf,lebo ja som chcela stimulku v oktobri tak uvidim co ako
ked som mala 4,2 tak sm brala rano euthyrox,ale jasne niekedy som zabudla tak som vzala vecer,alebo na obed co je asi zle 😒

zuzi jasne babo bude a hotovo 😵

lusinkaj
26. aug 2009

mama volala sestricke co ju pozna a povedala,ze 40 moze byt...
ale ved ja nic necitim,ani zle mi nieje,ani unavena nie som,nervozna som,ale to z inych veci ☹

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi este sa spytaj hodnotu t3 a t4.
lusi treba to znizit. ivf je ine. mozno moze byt na prirodzene otehu, ale nie na ivf.
sakra ma to stve.
lusi a co busenie srdca? citis nieco?
sakra idem kukat na net co pisu s touto hodnotou.

lusinkaj
26. aug 2009

zuzi co si ja nic necitim ani busenia srdca,vobec nic tak sa citim ako stale 🙂
kuk sa an to,ja uz od kedy som prisla tak cumim na net...skus ty pozriet ci nieco najdes,dik

lusinkaj
26. aug 2009

zuzi ako?zistila si nieco? 😝

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi kukam kukam zatim nic len kolko ma byt normalna hodnota

lusinkaj
26. aug 2009

ved to som nasla aj ja ze 0,4-4 je norma tak ja nechapem ako mi mohlo vyskocit na 40 😕

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi ja si to neviem predstavit. fakt nie. ja si fakt myslim, ze sa pomylili.

zuuuzana7
26. aug 2009

este kukam nejake nemecke fora mozno tam nieco najdem co baby pisu.

lusinkaj
26. aug 2009

ok moja si zlata,dakujem 🙂
vies co aj ja si to vravim,ze sa pomylili,ale potom si vravim,preco by sa mali pomylit? 😕 ja neviem mam zmiesane pocity z toho vsetkeho,dnes mam fakt zly den...ale dufam,ze to vsetko zle je na nieco dobre 😵

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi bolo by super keby si sa spytala aj na tie hodnoty t3 a t4. a rovno nech ti daju kopiu vysledkov.
akurat som pisala sestre a ona tiez povedala, ze sa pomylili. (ona ma tiez poruchu stitky a na rozdiel odo mna sa vyzna)
ja viem moja, ze mas zmiesane pocity, je to hmmm ako by som povedala.
lusi a bola stitka pri prvom ivf kontrolovana.
a inac lusi euthyrox sa musi brat rano na lacny zaludok. do mna hucia stale ako do pna.
no na nemeckych strankach to iste tie normy ako na sk. o tsh 40 ani pary

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi a nepravidelne ms je zo stitky.

larati
26. aug 2009

ahojte, mam otazocku, ked mam schvalenu ziadost na ivf uz skoro 3 tyzdne a v polke septembra prvu konzultaciu...myslite ze uz vtedy sa zacina stimulovat na ivf? ja som totiz total novacik 🙂 dakujem vopred za rady🙂

lusinkaj
26. aug 2009

zuzi diki pekne,aj mne to vravia ze to je chyba,ale nechapem tomu ako sa da tak pomylit 😕
to 40 mam z krvi od gynek.a uvidim aka je hodnota z krvi co mi brali na endokr.budem mudra v stredu
nepravidelnu ms mam od kedy ju mam,pri 1ivf som brala tiez lieky
len si musim dat pozor teraz na to,ze hned na lacno brat lieky

zuuuzana7
26. aug 2009

lusi tak ak bude u endo stale tak vysoka hodnota. treba to najprv znizit. vsade tak pisu.
pri vysokom tsh je dokonca vysoka pravdepodobnost potratu cize ja by som do toho nesla, ale lusi vsak do oktobra sa znizi. ale my nie sme experti. bude dobre ked sa este poradis so svoju endo v stredu v stredu tam ides ze?

zuuuzana7
26. aug 2009

ano lusi fakt pozor a potom este 30 za tabletkou nejest. inac sa tie hormony zevraj neprepravia do obehu.

zuuuzana7
26. aug 2009

larati asi je to od centra k centru individuale. u nas je to dajme tomu tak, ze vsetky vysledky poslem mailom od hp az po pap, spg a infekcne. a potom sa nam doky ozve kedy na konzultaciuu s tym ze vyfasujeme aj lieky.

lusinkaj
26. aug 2009

zuzi to mi je jasne,ze ak ta hodnota bude vysoka tak na ivf nepojdem,ved to su zbytocne vyhodene peniaze
ja si myslim,ze za taky mesiac by sa to malo upravit,no sak v stredu budem mudrejsia,len neviem ci do vtedy vydrzim 😀

zuuuzana7
26. aug 2009

jemine lusi to ti verim to su nervy. ale ty to zvladnes 😉
aj tak mi to nejde do hlavy ... 😕
som zvedava co povedia v stredu velmi budem na teba myslit. ale ako sama vravis do oktobra sa to upravi.
trosicku casu este je 😉

zuuuzana7
26. aug 2009

u mna sa ms teda fakt nehlasi a dovolenka sa tym padom asi rusi.
(mali sme ist na buduci tyzden na slovensko, ale ked nedostanem ms nikde sa nejde caka sa doma) 😠
tak nech ma moja ms netoto a nech si da nacas aj ked uz sice limit presvihla 🙄 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre