Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

afrika
17. júl 2009

ešte ma zarazilo aj to, že na pn budem musieť byť celý mesiac-od pichania injekcií až do konca. myslela som, že stačí až po odbere vajíčok

vanesska
17. júl 2009

afrika... tym predlzenym myslis asi predlzenu kultivaciu embryjok...
cize embryjka vkladaju az po 5 dnoch a vlozia to ktore sa najlepsie vyvinulo...
ale protokol sa tyka stimulacie teda pri dlhom zacinas stimulovat tusim uz pred mrchou cize cela stimulka trva okolo 20 dni a pri kratkom zacinas stimulovat az zo zaciatku cyklu a pichas asi len 8 dni...
ale kedze mas lieky za cca 17.000 tak asi budes mat ten dlhy protokol...
pocula som ze ten dlhy je vraj setrnejsi... hm... tak neviem... 😕

afrika
17. júl 2009

v tej cene cca 17000 je zarátaná aj nejaká položka, ktorú si účtuje Helios. lieky cca 8000, takže asi krátky protokol. ktorý je lepší?a účinnejší?

afrika
17. júl 2009

ty budeš mať aký?

zuuuzana7
17. júl 2009

afrika a uz si robila test po tejto druhej iui?

afrika
17. júl 2009

ešte nie, ale mali sme zhoršený spermo, tak tomu nádej nedávam vôbec. tento mesiac som dosť skeptická a myslím už len na ďalší postup v auguste. na krv mám ísť 27.7. a testovať nebudem vôbec.

afrika
17. júl 2009

zuuuzana7 ideš na IUI alebo IVF?

zuuuzana7
17. júl 2009

hmmm, to ams teda pravdu zbytocne stresy z testovania. afrika a preco si bola ty teda 2x na laparo? sorry ak som to prehliadla.

zuuuzana7
17. júl 2009

afrika my ideme rovno na ivf. mame za sebou 2x mimomaternicove tehu a teraz rok nic. cize sme uspesny kandidati na ivf.

afrika
17. júl 2009

prvý krát-9cm cysta na ľavom vaječníku, praskla a krvácala som do dutiny brušnej, 2 krát silné bolesti, opäť cysty a malé ložisko endometriózy, odobraná vzorka na histológiu, aby sa vyvrátilo nádorové ochorenie lebo onko markery-krv som mala stále zvýšenú,v decembri 2008 MA v treťom mesiaci-kyret. teraz doki nehovoril o LPK nič, tak som aj rada 😝 . je smutné aké veci musíme prežívať............nechápem..........ty ideš na čo?

afrika
17. júl 2009

kedy ťa čaká stimulka? žiadosť už máš? kde ti to budú robiť? 🙂

afrika
17. júl 2009

aké vyšetrenia musíte podstúpiť?

zuuuzana7
17. júl 2009

ja zijem v rakusku. tu to ide pomerne rychlo. 31. mame pohovor a potom sa uz ide len stimulovat. samozrejme, ze vsetky vysledky vysetreni uz mame. jedine uz len mamografiu a na tu idem vo stvrtok. hystero a hsg je uz za nami. a tym padom to ide ruky cuky 😉

afrika
17. júl 2009

čo to je hsg a hystero-neovládam 😉

zuuuzana7
17. júl 2009

ano to mas pravdu je to smutne. ale ja si vzdy hovorim aj tie smutne a negativne veci nas posuvaju do predu aj ked ten prvy moment to tak nevyzera. a babo alebo dve budu a basta 🙂

zuuuzana7
17. júl 2009

o sory hcg - prefuk vajickovodov. hystero - hysteroskopia v skratke kuknutie na maternicu ci je ok.

afrika
17. júl 2009

mne nič také nerobili, asi to je individuálne...

zuuuzana7
17. júl 2009

tedy to s tymi cystami znie hrozostrasne. cize boli pri tej druhej laparke odstranene tie cysty? a do akeho centra chodis?

zuuuzana7
17. júl 2009

ano tebe robili laparo to je za vsetko. aj mne sice robili laparku, ale kedze tu laparku robili ked bolo mimo tehu tak sa im nedalo vsetko poriadne kuknut a nechceli nejake prefuky robit aby sa nieco nestalo.

u nas to bola vlastne podmienka, lebo inac by sme nemohli ist na ivf. kedze manzel ma spermiogram v poriadku a je som v podstate tiez otehotnela.

afrika
17. júl 2009

chodím do heliosu Martin. teraz sa mi robia len malé folikulárne cystičky každý mesiac. keď som bola tehu, na samom začiatku som tiež mala, ale praskla sama. len tie bolesti... IVF ti prepláca poisťovňa alebo sama?

zuuuzana7
17. júl 2009

jemine ja som sa opat obzrala. a teraz mi je zle. 🙄

afrika
17. júl 2009

my sme boli celý deň v meste, teraz konečne upratujem a píšem a začína mi 3týždňová dovča 😀 😀 😀

zuuuzana7
17. júl 2009

70% poistovna. je helios. temu helios rada citam, ja sama pochadzam z okolia banskej bystrice. cize je mi ta take " najblizsia tema".

afrika
17. júl 2009

už si dlho v Rakúsku?

zuuuzana7
17. júl 2009

3 tyzdnova dovca? jeeeee ty sa mas 😉
a co idete podniknut ? idete aj niekde na dovolenku?

zuuuzana7
17. júl 2009

vydata som 3 roky a v rak. som 6.
ty si priamo z martina to sa mas tak to mas suby - dup do car.

zuuuzana7
17. júl 2009

no nic idem si vychutnat slnecne luce. a chytat bronzovu farbu 😀 kedze tu mame konecne leto.

afrika
17. júl 2009

dovolenka nehrozí, staviame domček takže asi tak. aj keď to skúšam na manžela kadejako 😔 , ale nechce sa dať na dovolenku prehovoriť. vždy mi povie-vieš aká budeš šťastná čo za ten týždeň na stavbe stihnem urobiť? ja viem, že áno ale aj tak by som rada niekam išla. idem upratovať, lebo fakt nič nespravím. a to som mala v pláne urobiť aj langoše, ale už nehrozí.
pa a nech ťa krásne opáli 😉

afrika
17. júl 2009

kočky akými vyšetreniami ste pred IVF museli prejsť?díky za odpovede

rosienka
17. júl 2009

baby, vy ste tu teda riadne rapotacky 😉 🙂
zuzi - to ma tesi, ze aj ty pochvalujes akupunkturu, idem si teda hladat nejake dobre centrum, lebo mam pocit, ze nieco potrebujem urobit s tym stresom a talkom, co sa na mna posledne ruti. Aj na masaze zacnem chodit 😝 Inak, ty chodis do Heliosu z Rakuska? Alebo aj v Rakusku vam preplaca poistovna 70% nakladov? Mne tu vo Svajciarsku velky prd, vsetko z vlastnej kasy a su to horor paky 😠
afrika - co sa tyka tych protokolov a vysetreni- je to vysostne individualne. Dlhe protokoly sa predpisuju mladym babam-ako ty 😎 , u ktorych je predpoklad dobrej odozvy na stimulaciu a maju OK horm. profil (HP). Ak mas nejake vykyvy v HP, napr. ako ja zvysene FSH, tak nemas az taku dobru odozvu na stimulku, lebo si vlastne pichame FSH a vtedy je lepsi kratky protokol. Takisto aj u starsich zien sa nasadzuje...ako ja do prcic 😀 Vysetrenia zavisia od problemov. Ak mas endo, tak LSK, ak polyp tak odstranenie cez HSK, ak zvysene hladiny nejakych hormonov, tak nejake lieky...atd. Jedine zvysene FSH sa neda liecit, lebo hovori o vyhasinajucej funkcii vajecnikov. Nastastie ale môze klesnut ako u mna celkom na normu, tak aspon na to IVF mozem ist.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre