Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

afrika
17. júl 2009

rosienka díky 😉

zuuuzana7
18. júl 2009

ahojte baby
rosienka nie do heliosu nechodim, len si tu temu citam kedze sama pochadzam z banskej b. tym mi je asi ta tema najblizsia k domovine 😀
ano v rakusku preplaca poistovna 70% pri 4 pokusoch (za pokus sa pocita aj ket, cize preto sa snazia neprehanat a velky bacha na stimulku nech je len tolko vajok kolko sa zavedie)
ani lieky nic vam nepreplati poistovna? kolko vas to teda stoji ak sa mozem spytat?
je vo svajciarsku povolena predlzena kultivacia? ja viem, ze len v okolitych krajinach ako nemecko, taliansko nieje.
ano akupunkturu si dam aj ja pred ivf, je to bajecne cely zivot som mala studene nohy v noci som sa dokonca na to budila. a od vtedy ako som bola na akupunkture nozky teple 😀

no nic idem si spravit ranajky a pootm budem marhulovu tortu piect 😅

rosienka
18. júl 2009

zuzi - tak to je super, ze aj v Rak. vam tolko preplacaju, aj v Nemecku to vraj nie je najhorsie, v podstate vo vsetkych "normalnych" krajinach je samozrejmostou doplacat...s vynimkou "super" Svajcu takto podporujuceho pôrodnost...akoby sme si za to my mohli. Je to vlastne chobora, resp. vada ako kazda ina, takze je hrozne diskriminujuse, ze nam vôbec nepomozu. No, nas to stalo rôzne, podla liekov, raz asi 3700 Euro a potom 4600 Euro kvôli drahsim liekom. Tak si aj teraz dam tie lacnejsie, lebo je v nich to iste a myslim ze uspesnost nie je o drahych liekoch, ale o inych faktoroch... tak idem aj ja cosi porobit, mame tu dost kosu...to je zas leto ☹

rosienka
18. júl 2009

inak dosiel mi v noci ten cerveny mor, tak mi nie je zrovna najlepsie 😠

zuuuzana7
18. júl 2009

rosienka cerveny mor je super nazov 😀
je to teda svinstvo man to vie poriadne rozculit alkoholikom a narkomanom preplacaju kury jedna radost, ale ludom co to naozaj potrebuje nie. nechapem co to je za system ...
rosienka je je teda povolena u vas predlzena kultivacia?

zuuuzana7
18. júl 2009

inac baby co uz mate nejake to ivf za sebou je potrebne pocas stimukly a nasledne et ostat doma na pn?

rosienka
18. júl 2009

zuzi aha sorry, zabudla som odpovedat, ano ta je povolena, ale potom sa musia vsetky embrya aj vkladat, lebo zamrazit ich nemôzu, cize ked si das na PK 4 embrya, aby si mala aspon 2 a oni sa ti vsetky vyvijaju, tak ti vlozia max. 3 a jedno musia znicit... ☹

rosienka
18. júl 2009

inak ten cerveny mor - rote Pest som obkukala z nemeckych stranok 😉

katy7
18. júl 2009

ahojte bambulky, konecne som sa zasa dostala aj k vam

wolfi, takmer si ma zabila tym, ze Apollo ma uz poradvnik na buduci rok, ja sa vehementne chystam na september a este neviem, ci mi to stinhu schvalit... koncom tohto mesiaca musim zavolat do heliku, no to by ma kleplo

zuuuzana7
18. júl 2009

no tak asi v rakusku to viac menej tak funguje kedze pary chce vacsinou cerstve embrijka. a ket sa pocita tiez ako cely pokus. ☹
rote pest ist noch besser 😀

zuuuzana7
18. júl 2009

katy 7 ahoj tak budeme srzat palce nech ti to este blesovou rychlostou schvalia.

katy7
18. júl 2009

juj babulky, tak to hej, ja s tym pocitam, lebo aj pred 2IVF ma strasili, ze poradovnik az v druhom polroku a ked som volala po 3 povinnych mesiacoch oddychu, uz to bolo davno schvalene, tak verime 🙂

marsula
19. júl 2009

ahoj snazilky. Tak asi mi nakoniec to druhe IVF netreba, stal sa ze uplne zazrak a ja som hned po nevydarenom IVF otehotnela prirodzene. Este si to potvrdim zajtra u lekarky. ale dva testy vysli okamzite pozitivne, uplne cernenucke dve ciarky. Bola som odpisana na prirodzene pocatie, vraj to nepojde, protilatky, endometrioza atd. A asi to vyslo. Mam 40 den cyklu, myslela som ze mi to blbne po IVF, to sa stava, ale pre istotu som si urobila tie testy a pozitivne. Tak uvidime zajtra
Pa pa

marsula
19. júl 2009

Vanesska, este som ti neodpovedala, ja som mala endo pred IVF. Liecby nezaberali, priam naopak, robili mi este horsie. Cize end uplne neliecena. Cysta nabehla po stimulke, ale ako som vam akurat pisala, asi sa da porazit. To vam potvrdim zajtra.
Drzte sa

afrika
19. júl 2009

ahoj marsula. čítala som si o tebe v druhých fórach a nenormálne si ma potešila. z celého srdiečka dopredu gratulujem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂

afrika
19. júl 2009

baby prosím Vás ak by mi prvá IVF nevyšla, tak na druhú môžem ísť ďalší mesiac alebo je potrebné ďalšie schvaľovanie v poisťovni a čakanie. aký je postup ak to na 1xnevýnde? je nutná pauza? a ak by sme mali nejaké embryjká zmrazené, môžem ísť na vkladanie ten ďalší mesiac?
inak u mňa po IUI žiadne príznaky ☹ ☹ ☹

marsula
19. júl 2009

ahoj afrika
Dik moc
Ak ti to nevyjde tak musis cakat 3 mesiace lebo tie hormony su silne ktorymi stimulujes.
A mozes skusit to co my. 😉
Pa pa

afrika
19. júl 2009

marsula a nedá sa ani v prípade, že by sme mali zmrazené embryjka iba vložiť? koľko ste sa snažili? mala si zdravotné problémy keď to nešlo?

afrika
19. júl 2009

ako u teba marsula prebiehala IVF? myslela som ,že pod narkózu pôjdeme 2x, ale ževraj len pri výbere folikulov a vkladanie bude podobné ako IUI. ty si to mala prosím ťa ako? musíte byť šťastnučkí 🙂 🙂 😀 .

zuuuzana7
19. júl 2009

marsula gratulujem 😵 😵 😵
afrika len jeden krat pod narkozu a to pri punkcii.

marsula
19. júl 2009

ano ked mas zmrazene, tak mozes hned po neuspesnom IVF.
tak sa drzte

marsula
19. júl 2009

priebeh je v pohode, budes si cca mesiac pichat injekcie do brucha 2 ks za den. Ale da sa to zvladnut, zvyknes si. Priebeh vkladania je ako pri IUI. Mam endometriozu a protilatky.
pod narkozu ides len raz ked ti budu odoberat folikuly.
Budem vas sledovat. Ved uvidime ci mi len neblbnu hormony

lusinkaj
19. júl 2009

ahojte,nebola som tu 3 dni lebo som pracovala...ako sa mate? 🙂

bubina1
19. júl 2009

ahoj...pridávam sa k vám....čakam na schvalenie žiadosti a potom, šup, na stimuláciu.... 😉

zuuuzana7
20. júl 2009

dobre ranko baby 🙂
ahoj bubina.
lusinkaj mame tu prvu tehulku marsulku.
a tymto drzim aj marsulke paste dnes u lekara. 🙂

wolfskinka
autor
20. júl 2009

ahojte

tak skor som sa nedostala ...

marsula ahoj tak ta vitam medzi nami IVFkarkami ...

BABY, TAKZE PRVA TEHULKA ..... NO ZACINA TO VELMI DOBRE .... SOM VAM HOVORILA ZE TOTO BUDE PLODNA TEMA ....

afrika .. tesim sa, ze aj ty zacnes

bubinia ahoj ... vitaj v klube, odkial si a kam ides do akeho centra ?

lusinkaj
20. júl 2009

ahojte,tak to ma velmi tesi marsulka,jej az mi ocka zaziarili 😵 velmi si to prajem aj ja
no konecne,som sa dovolala k mojmu dr.gyn.tak uz aj dnes ze mam prist na konzultaciu,tak uvidim co mi povie 🙂

bubina1
20. júl 2009

cafte baby...ja som Iscare....čakám práve odpoveď na žiadosť od poistovne.... 🙂

wolfskinka
autor
20. júl 2009

lusinkaj drzim palce, som zvedava hned daj vediet

marsulka a vies co je teraz tvojou povinnostou plut na nas virusiky ....

lusinkaj
20. júl 2009

wolfi jasne hned vam napisem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre