Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

afrika
20. júl 2009

strašne ma hnevá, že takmer pred každou menzes, zhruba 1-2 týždne mi býva zle od žalúdka-dosť silno a bolia ma k tomu prsia. keby som nevedela, že to tak mávam takmer stále, tak si myslím, že to moje IUI sa aj podarilo.
ako to býva s tou Dôverou? chcú nejaké vyšetrenia?

afrika
20. júl 2009

mala si aj UTZ?

lusinkaj
20. júl 2009

afrika,ak som bola na 1ivf vsetko mi robili v centre kam chodim,ale teraz mi dr.v centre povedal,ze on ziadne vysetrenia nepotrebuje,ale moja poistovna si ziada mat nove vysetrenia,tak dnes som bola u svojho dr.gynek.a sa objednat aby mi zobrali krv a urobil chlamydie a ueroplazmu...toto ze poistovna chce...

bubina1
20. júl 2009

čože? vyšetrenie na chlamýdie? na ureaplazmu viem...to aj mam...ale doky mi nerobil na chlamýdie, lebože to aj tak moja poist neprepláca (dovera)...ale kedže som mala ureaplazmu pozitívnu a boli sme s manželom preliečený...tak by nemali byt ani chlamýdie, lebo to je rovnaká liečba....ale hadam, doky vie v car co ma poslat k žiadosti do poistovne....ma picne ak sa to este kvoli tomuto pretiahne...lebo neodovzdajú komplex. žiadosť...pritom som absolvovala vštko čo povedali....

afrika
20. júl 2009

bubina kam chodíš do centra?

bubina1
20. júl 2009

iscare a ty? (aj vám sa natahuje teraz stránka do šírky, neviem, čo s tým je...siedma strana sa mi zobrazuje normálne a osma sa mi roztahuje)

afrika
20. júl 2009

aj mne sa naťahuje do šírky. ja chodím do heliosu. neboj, lekári vedia čo majú poslať, aby nás mali rýchlo vybavené. už si mala IVF?

afrika
20. júl 2009

kedy si si bola vypísať žiadosť? musela si ísť aj do poisťovne alebo to poslalo Iscare? kedy myslíš, že budeš mať IVF?

bubina1
20. júl 2009

no žiadosť mi vypísala predminulý piatok, predpokladam, že to vtedy aj poslali z iscaru...takže teraz sa začína druhý týžden čakania.... ja som ešte nemala ivf, bude to moje prvé (dúfam, že aj posledné 😀 ) vyslovený problém nemame ani my...teda manžel ma blbí spermiogram trocha...ale ja tvrdím, že s tých milionov spermii stačí iba jedna.....ale nejako sa nedarilo doteraz prirodzene...

zuuuzana7
20. júl 2009

jeee tak mame prve virusiky a len pre nas 🙂 tak ja chytam, chytam 😵 aby teda sme my boli tie co budu aj po druhych temach rozdavat. 😵
neviem kto sa ma teraz pytal bubina alebo vaneska ? ano aj ja idem na 1 ivf a verime ze uspesne ivf.
ale je to pozoruhodne citat, ze baby ako aj ja su plne optimizmu do 1 ivf a baby co idu do dalsieho kola tak su uz opatrnejsie 😕 no takzte ja posielam virusiky optimizmu oooooooooooooooooooooooooooooooo 😀

bubina1
20. júl 2009

no baby co ideme na 1 ivf su plné optimizmu lebo este nevedia do čoho idu....a tie čo idu na 2 sú opatrnejšie lebo už raz prežili sklamanie z toho prvého, že sa im nepodarilo....ak mam pavdu povedat aj ja rátam už z druhým aj ked som este nebola na prvom...štatistiky nie su moc naklonené pre 1 ivf...aspon co som študovala doteraz...i ked napríklad poznam baby, ktorým sa to podarilo, jednej dokonca po odbere len jedného vajíčka...takže tieto baby nam pomáhajú síííílno veriť v úspech....

zuuuzana7
20. júl 2009

to teda mas pravdu bubina. clovek nikdy nevie.
ale v poslednej dobe sa mi zda ako keby sa vrece s uspesnymi ivf roztrhlo. co ma velmi tesi 😵

zuuuzana7
20. júl 2009

africa aj ja mam pred ms tak desat dni uplne napate prsia. ale momentalne mi to nejako hapruje s ms. asi leto hormony sa buria 😀

lusinkaj
20. júl 2009

baby mna tak velmi tesi,ked tu citam take super spravy 🙂

rosienka
20. júl 2009

zuzi - aha, tak baba radicka...tak potom napis, ake bylinky tam v tom caji radi na plodnost 😉 ...tiez inak neviem ako je to presne s tou alchemilkou...niekde sa odporuca v 1.pol cyklu, niekde v 2.pol- tak som ju pila ja a niekde pre istotu vôbec a pritom je to TA bylinka pre zeny...hmmm 😲 , nuz co, asi to netreba prehanat

...doteraz som sa aj ja hrozila pred 3.IVF, ale tusim sa zacinam tesit spolu s vami, ako si zas budem pichat kazdy vecer ako taka narkomanka 😉 😵 Nastastie bude zas kratky protikol, tak zhruba 11 dni a predtym mesiac len HK

wolfskinka
autor
21. júl 2009

ahojte dobre ranko

vanesska presne tak, doktor v CARe nam povedal, ze pomozu beznadejnym pripadom, ale nechape preco my ze sme u nich v centre rarita, ze par s takymi dobrymi vysledkami tam este nemali.

marsula dik za povzbudenie ... snad sa to aj mne podari mesiac pred stimulkou

BABY TAKZE MOJE SLOVA ZE JA ZAKLADAM IBA PLODNE TEMICKY SA ZASE POTVRDILA, TAKZE SI PEKNE VSETKY BERTE PRIKLAD Z MARSULY ... 😵 😵 😵

Afrika funguje to tak, ze ked ti schvalia ziadost tak ti urobia vsetky vysetrenia pred IVF v centre

Bubina to som akoze nevidela, ze ratas s druhym .... vyjde hned prve ....

Ja sice idem na tretie, ale ja som specialny pripad, rosienka tak my sme tu 2 trojkarky .. no super ... vieme co nas caka 😀 😀 😀

afrika
21. júl 2009

😀 wolfskinka aj mne lekár povedal, že už som mala mať dávno aspoň dvojčiatka odkedy tam chodím, lebo tiež sme nemali- aspoň dúfam nejaký veľký problém. neviem ako to je teraz. preto som manžela objednala aspoň na spermiogram, lebo nechápem, že to stále nevyšlo. od MA to je 7 mesiacov, celú dobu si nedávame pozor a stále nič........

wolfskinka
autor
21. júl 2009

afrika .. no ja po tych 2 potratoch si nedavame pozor a stale nic a nic ... tak snad to uz konecne vyjde bud v auguste alebo v sepptembri

afrika
21. júl 2009

som zvedavá, koľké z nás do konca roka 2009 otehuľkujú. jedna už je a my ostatné šup za ňou. potom premenujeme tému 🙂

wolfskinka
autor
21. júl 2009

afrika no predsa vsetky ....

bubina1
21. júl 2009

baby.....mna by ste este mohli trochu pripravit na to pichanie....z toho mam mierne obavy....sak mne sem tam len krv brali....ale inekcie do brucha 🙂 to sa mi nevidí aj ked viem, že sú to len ihličky.... 😀 ma musíte na to psychicky pripraviť

wolfskinka
autor
21. júl 2009

bubina ... pri dlhom protokole sa picha 21-28 decapeptylov, to su take injekcie s tenulinkymi ihlami a s malym objemom akurat stipu ako svina ale ked ich vytiehnes hodinu pred pichanim z chladnicky tak az tak nestipu ... pichaju sa do brucha okolo brucha potom su dalsie injekcie uz vacsieho obsahu tie sa tiez pichaju do brucha a tie si miesas podla toho ako ti povedia v centre, kazdy druhy - treti den sa chodi na krv a z vysledkov ti povedia kolko si mas pichnut ... a este sa pichaju ijekcie do zadku .. tie su teda riadne stiplave ale tie su na zvysenie nejakeho hormonu ci co .... ked to naratas tak cca za tri - styri tyzdne si do seba sturis cca 50-60 injekcii do brucha asi 5 odberov krvi podla vysledkov este mozno 5 stiplaviek do zadku, potom pregnyl do zadku a krv na predoperacne a potom odber vajicok ... nic zlozite .. len ku koncu som uz mala dojem ze ked sa napijem ze mi bude voda striekat von cez brucho a zo zil a zo zadku 😀 😀 ale inak sranda

bubina1
21. júl 2009

wolfskinka...tak podla tohto, čo píše...ja budem mat asi krátky protokol...lebo mi dokyna povedala len tolko, že mi po schvalení predpíše injekcie (nejaké 2 druhy) len do brucha s perovým aplikatorom.....toto je informácia od nej...dodala, že nebudem mat do zadku, takže nemusím si ich davat pichať....(... mne chcu robiť odber krvy každy druhý, tretí den, čo sa mi po každom odbere urobí modrina?) super..... už aby som začala trenovať na pomaranči.... 😀

wolfskinka
autor
21. júl 2009

bubina ... su injekcie co sa natahuju normalne do striekacky a injekcie co sa natahuju do pera, pero si musis kupit navyse ... injekcie do zadku pichaju vzdy vtedy ked prides na krv a mas znizenu hladinu jedneho hormonu tak ti pichnu, ale nie je to pravidlo, pri prvom IVF som nemala ani jednu a pri druhom zakazdym ...

a preco by sa ti mala urobit modrina ??? ja som nemala nikdy ziadne modriny ... do zadku budes pichat kazdopadne pregnyl to sa picha 36 hodin pred odberom vajicok

bubina1
21. júl 2009

aha...no určite mam mať perové.....to som si istá...... mne sa vyťdy na ruke urobí modrina ked mi berú krv...proste mi asi prasne žila..... co si pamätam asi len 2 krat som bola bez modriny.... niektoré baby mavali aj normálne injekcie na doma, čo si museli ist dat niekym pichnut.....tak také nebudem mat..... však väčšina báb to pichanie prežila....strach z injekcii do brucha prekonam asi aj ja...ved po prečítaní vašich "sadomasochistických" viet, ako sa kto teší na pichanie, som sa malinku chvilocku tešila aj ja..... 😀

bubina1
21. júl 2009

od čoho vlastne závisí, či mas dlhý alebo krátky protokol?

wolfskinka
autor
21. júl 2009

bubina no mne nie ... a v heliose velmi dobre pichaju sestricky, ani neviem kedy mi zoberu krv

ak si v heliose tak tam preferuju dlhy protokol ... v podstate je viac injekcii ale v mensich davkach, ako napichat do seba konske davky za menej dni ...

vanesska
21. júl 2009

caute baby,

no bubi neboj... aj ja som bola medzi tymi tesiacimi sa "pichackami" 😀 😀 😀
ale teraz ked som si precitala ten wolfskinkin krasny popis tak uz sa az tak netesim 😝
ale nie... samoska to pichanie neni asi bohvie co ze by sa clovek na to vyslovene tesil ja som to myslela skor tak vseobecne ze sa tesim na to ze zasa budeme o krok blizsie k mrnusovi... a uz bohuzial co to vsetko obnasa so sebou tomu sa nevyhneme ... musime len zatat zuby a vydrzat to... neboj budeme sa navzajom povzbudzovat... zvladli ine kocky zvladneme aj my... 😵
inak ja som pocula ze dlhy protokol davaju babam co dobre reaguju a ze je to setrnejsie ako ten kratky... asi tak ako pisala wolfi ze si nepchas do seba naraz konske davky ale postupne a mensie...

inak ked uz hovorime o strachu ja sa skor bojim toho OHSS... 😝
ale su rady ktore treba dodrziavat pit vela tekutin a pod... tak uz sa ani toho tak nebojim...
teda aspon na to az tak nemyslim... sak uvidime...

wolfskinka
autor
21. júl 2009

vanesska to pichanie nie je bohvieco, ja som tiez z toho mala paniku .. ale ked ti mam pravdu povedat tesila som sa na kazdu injekciu a poctivo som skrtala v kalendari kolko este ...

ja som mala 2x dlhy a nemala som ani hyperstimulacny syndrom, vsetko uplne v pohode bez nejakych komplikacii dokonca ani na PN som nebola az do odberu vajicok, na odber som isla jeden den a na druhy den som normalne isla do roboty nic mi nebolo, citila som sa super, tak naco doma sa vyvalovat, ked mam pohodovu robotu dobrych kolegov a aspon som tak na to nemyslela

pred OHSS sa da ochranit tym, ze musis bypit strasne vela vody ja som pocas stimulky pila aj 4 - 5 litrov vody a fungovala som ako prietokovy ohrievac iba pila a curala a stale dookola

vanesska, bubina ziadne strachy ... nie je to nic ... zopar pichancov hore dole vykaslat sa na ne ale na konci toho vsetkeho je miminko ... ja som sa tiez bala ked som isla prvy krat ale po par injekciach mi to az tak neprislo a tesila som sa na kazdu dalsiu len aby to napredovalo cim skor

najhorsie podla mna z celeho IVF je cakanie po odbere ci budu kvalitne vajicka, ci sa oplodnia, aku budu mat kvalitu a ci budu vhodne na transfer ... a ked budu tak po transfere nekonecne 2 tyzdne cakania na vysledok

teda aspon podla mna bolo najhorsie to, co nemozem ovplyvnit, ako sa vyvijaju embryjka v skumavke a potom ked ich vlozia ... to uz nie je v silach doktorov a ani v nasich to ovplyvnit ... bud sa zazrak stane alebo nie

vanesska
21. júl 2009

wolfskinka... ze prietokovy ohrievac... to bolo dobre 😀 😀 😀
jasne musime sa na to pozitivne naladit a budeme mat z toho pichania radost... 😅
no a 4-5 litrov vody... fuha to si neviem predstavit teraz ledva zvladnem 1,5 - 2l to aby som zacala uz pomaly trenovat...
ale je super ze sat voje telo s tym tak dobre vysporiadalo a nemala si ziadne problemy...!
tak uz len nech sa ti mrnusovia chytia...
ozaj a kolko embryjok ti vkladali naraz? da sa aj jedno alebo vacsinou vkladaju dve?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre