Stimulovanie na umelé oplodnenie od septembra 2009

wolfskinka
8. júl 2009

Ahojte baby,

vitam tu vsetky, ktore sa chystaju na umele oplodnenie alebo IUI od septembra ... ja by som chcela zacat a ak mi vyjde vsetko podla planu tak cca od 4.9. by som mohla zacat uzivat Proveru, ak nevzniknu nejake necakane posuny kvoli zdravotnemu stavu alebo vycerpanym kapacitam v Heliose.

Tesim sa na Vas a na rady a pomoc pri mojej tretej a poslednej stimulke. 😵

wolfi

vanesska
8. júl 2010

boze romy... tak to teda nemas prijemne zazitky... 😒
ja to ale nechapem naco ti lekari tolko cakaju.... akoze po 16tich hodinach si uz aj tak na kraji so silami takze aj prirodzeny porod by bol uz len z poslednych sil a to nehovorim o tom ze riskuju nielen tvoj zivot ale aj zivot babatka...
😠
chudatko malicke... si teda uzilo tiez... ale hlavne ze to nakoniec dobre dopadlo a uz ste doma...
doma sa zotavite obaja ovela rychlejsie...
no inak normalne zacinam mat aj ja stresy z toho porodu... 😕
tak sa drzte aj s malickym nech ste rychlo obaja opat v poriadku!

wolfskinka
autor
8. júl 2010

@romy01 si si to odtrpela poriadne ale uz ste v poriadku uz bude len dobre ....

@vanesska tebe sa to tiez uz blizi a poriadne

tak som sa konecne dovolala tej mojej doktorke ... mam prist rano na monitor a ak nebudu kontrakcie a bude vsetko ok, tak nastupim az v utorok alebo v stredu ze sekcia bude az koncom tyzdna ... rano o 7,00 idem na monitor do porodnice ak nieco na nom bude zostavam tam, ale kontrakcie nemam urcite lebo mi vobec netvrdne brucho

romy01
8. júl 2010

vaneska, len sa ty mojko nestresuj, ja som s tym tak nejak pocitala, lebo aj moja mama ma rodila dva a pol dna a aj otcove sestry mali vzdy tazke porody. Len som dufala, ze dnes mi uz dokazu pomoct , nie ako kedysi, ale mne nepomohol ani ten oxitocin - teda nepomohol k otvaraniu ale tie bolesti nezelam nikomu. Urobila som chybu ze som ako hrdinka odmietala epiduralku, mohla som si ju dat skor. No ale v podstate nemam nejak hrozne pocity z toho porodu. Lebo sa fakt snazili. Niekedy mi dovolili si poskakat na lopte, poprechadzat sa a aj v súrche som sa clapkala hodinu vkuse. Vtedy tie bolesti ustupili super, ale problem je ze sa uplne zastavilo otvaranie.
Mna skor hneva ze si viac ako ja vytrpel Timko. Ten je teraz taka mamina duda- taky maly maznacik, vsetci ho v nemocke rozmaznavali 😀

rosienka
8. júl 2010

@romy01 juj romy, chudiatko, poriadne si si vytrpela, ale hlavne, ze je to za vami a Timkovi sa polepsuje. Hlavne si do vsetci mojkajte a tutkajte, potrebuje to, aby sa lepsie uzdravoval...ono sa to dostana do dobrych kolaji 😉

@vanesska ty sa prosim ta prestan bat! to ze mala romy komplikovany pôrod neznamena, ze to caka nas, treba sa na to tesit a verit, ze to dobre dopadne a budeme mat v naruci nase vytuzene deticky, to je najdôlezitejsie.

@wolfskinka len aby som ta ja nepredbehla 😉 ...i ked ja chcem az koncom jula

wolfskinka
autor
8. júl 2010

@rosienka o sa tu chce dalsia predbiehat ... tak baby majte zlutovanie, teraz som na rade ja ... 😠

wolfskinka
autor
9. júl 2010

ahojte,

taaaaakk a sme zase doma, ale iba na vikend, v pondelok nastup a v stredu sekcia ..... definitivne ... konecne, uz ma tak tlaci dole, ze ledva chodim, konbtrakcie ziadne a na monitore som bola hodinu, co ho nemohli zobudit a ani ho nezobudili
😀

vanesska
9. júl 2010

wolfi... tak to je super ze vies presne kedy sa babo narodi... 😉 to by sa aj mne zislo aby som vedela ktoreho porodnika si zazmluvnit... kedze cez leto su vsetci taki rozlietani...
no inak o tom tlaceni dole ani nehovor ja uz teraz niekedy ledva dojdem na zachod tak som zvedava ake to bude tak za dva tyzdne... 🙄

rosi... no ja len ze ma to obcas prepadne ked vidim ako sa niektore babule natrapili... 😕 ale pritom vzdy dufam ze nam to pojde dobre... tak uvidime...

my sme vcera boli uz v nemocke na poradni prvykrat... vsetko bolo ok a stretla som sa teda aj s mojim porodnikom teda ak sa babula nerozhodne prist o tri tyzdne skorej lebo on je do konca jula na dovolenke... inak je to taky mladas uplne nakratko vystrihany keby som ho stretla na ulici tak ma ani nenapadne ze je porodnik 😀 ale mal by byt velmi sikovny tak uvidime...

wolfskinka
autor
9. júl 2010

@vanesska no ved to je presne ten problem, ze vsetci maju doktori a spravne to nakombinovat je problem ..., ale len dnes mi povedali ze ked v pondelok nastupim, tak v utorok alebo v stredu .... este sa uvidi, dufam, ze utorok .. lebo uz fakt nevladzem , uz doslova ratam hodiny ...

alicao
10. júl 2010

ahojte mojenkaaaaa!!!!!!!
ako vas informuje nasa nedockava wolfi som uz treti den domka s laskami 😀 , mame sa fajn, teda oni, ja som aj s manzelom ako vycumlana haslerka...neuveritelny zaberak, ale hadam najdeme system a zvyknem si aj na 2 hodinky spanku denne...hruuuuuuuuuza.
nieze by plakali, to nie, su dobrucke...klop, klop, klop, lenze je to dokola to iste, a hlavne musime ich krmit kazde tri hodinky aby pekne priberali, lenze oni su drobucke, nemaju tu silu vycucnut davku za 10 minut, ale trva im to aj vyse pol hodky, potom odtrekovat mlieko, potom vsetko vysterilizovat, a ostane mi hodinka na spanok medzi krmeniami, ale kedze nezaspim hned, tak je z toho mozno 15 minut...no proste....ale som stastna ze ich mam domka, boli sme aj u obvodnej a bola nimi nadcena ake su krasne a ze vraj to vyzeraju uplne v pohode.
Samozrejme nas cakaju nekonecne kontroly, kazdy tyzden to vychadza ze bydume dva krat u nejakeho dokyho...
a to sme este nezacali rehabilitovat..cikat chodim asi dva krat za den lebo nestiham 😀 ...a to je so mnou muz doma, ked budem sama tak asi odpadnem...ale nestazujem sa..teda len trosku 😀 😀 😀
@wolfskinkai, ved sa nehnevaj 😀 😀 😀 , ja vzdy musim prva, ved vies🙂
@romy01 , vrazdila by som takych doktorov, fakt to maly ukoncit sekciou a nemuseli byt nasledne take problemy, este ze to nedopadlo horsie...debily! Dufam, ze sa vsetko u vas da doporiadku!!!
Ostatne babenky, nemam cas kazdej pisat tak sa nehnevajte ale myslim na vas a prajem rychle ubiehanie casu aby ste uz mali balicky v naruci!!!!!
cmuk vam vsetkym!

lusinkaj
10. júl 2010

@alicao gratulujem ze ste uz domka 🙂 musi to byt uzasny pocit,vsak? 🙂
nevadia j ked budete chodit po dr.castejsie len nech je vsetko tak ako ma byt 🙂
drzim prsty aby ste boli zdravucke 🙂

romy01
10. júl 2010

Ahojte babenka prajem pekny vikend

alicka to je super ze ste uz vsetky tri hviezdicky spolu domka pri tatinovi. Super. A viem o com hovoris - aj ked ty to mas este tahsie ked mas doma dva drobce, ale ja si uz pomaly zacinam zvykat - uvidim kedy ma odvezu odkvacnutu 😀

no a tie ostatne co vas to caka - len budte kludne, co sa tyka porodu, je to brnkacka - lebo tak ako ja som rodila sa vam urcite nepodari 😀 my to mame v genoch, tak len klud a nestresujte.

Inak sme dnes boli s drobcom vonku - baby by ste neverili ako spinkal - odteraz bude furt na balkone v kociku alebo vonku na prechadzke - to je lepsie ako rohypnol 😀 😀 😀

wolfskinka
autor
10. júl 2010

@alicao tak ja som nedockava ... no dik

ahojte

tak ja som dnes stravila den v chladku u nasich v dome, ani som paty nevytiahla odtial tak tam bolo chladno, takze este zajtra musim vydrzat v kope a potom sa uz mozem rozsypat, uz tu budem mat doktorku od pondelka dnes som s nou volala a ze mozno by to islo aj v utorok tak uvidime, lebo uz je pre mna aj zachod vyskova premia

romy01
10. júl 2010

wolfka, mojko ty si to normalne uz vymodlikavas 😀 Neboj nic aj to bude

wolfskinka
autor
10. júl 2010

@romy01 no veru mala by som to najradsej za sebou

romy01
10. júl 2010

ja ti verim hlavne ked su tieto teploty tak je to pre tehulky strasny zaberak, ale ty to mas ozaj len za par, tak ja ti drzim palce nech sa potom z toho cim skor dostanes.

baby pridala som fotky

wolfskinka
autor
10. júl 2010

@romy01 dik romy ... nakoniec sa ciky nepomylila ked povedala ze potiahnem do 40tt .. ten zacinam v utorok

wolfskinka
autor
10. júl 2010

@alicao k tej nedockavosti ... alic ty sa tu prebiehas a ja som nedockava, ja pekne idem v poradi nepredbieham sa ako podaktorí 😝 😝 😝 😝 ... a mas to bebebebe

ak nestihas cikat vybavim ti cievkovanie ... nemas zaujem ???

alicao
11. júl 2010

wolfi jaaaaaaaaa??? to ja nie , to Alica bola nedockava 😀 😀 😀
cievkovanie som si uzila v porodnici, ved pockaj aj ty si to uzijes 😀
@romy01 ako sa dostanem k tvojim foteckam?

alicao
12. júl 2010

ahojte 😀 oznamujem novinku, wolfi porodila jupiiiiiiiiiiiiii🙂
Citujem sms: Timko sa narodil 11.7. o 6:05, vazil 3620g a meral 48cm, ma vela ciernych vlasov a podre ocicka.
Velikaaaaaaaanska gratulacia, po takom dlhom cakaniiiiiiiiiii, paraaaaaaaaada... 😀 😀 😀

rosienka
12. júl 2010

jeeeej, tak uz je to tu? gratulujem k Timkovi? uz druhy? nemal to byt Matejko? 😉
akurat som sa dozvedela, ze kamoska co ma so mnou termin tu v CH 9.7. porodila ...takze ma chytili depky, ze este ani oznamko o narodeni nemam donavrhovane a este nejake veci v izbicka nedochysatane... 😲 😖

vanesska
12. júl 2010

jeeej gratulacia velikaaaa wolfke a malickemu timkovi... 😵 !!!
a veru nemal to byt matej?? 😕

rosi... nepanikar... aj ked veru teraz si uz na rade ty a potom jaaaaa... pomooooc... 😅
ja uz tiez az tak neriesim ci vsetko mam ak nieco bude chybat dokupime potom...
aj ja som este chcela povyzdobovat izbicku tak snad to stihnem este mame predsa len 4 tyzdne...

tak sa drzte vsetky v tom horku... bleee 😝

alicao
12. júl 2010

pomooooooooooc wolfi ma zabije 😖 , jasne ze je to matej, okolo mna su sami timkovia, prepaaaaacte!!!
wolfi ak to tu budes citat tak sa ospravedlnujem, ale sak ja spim aj po sediacky tak snad to pochopis 🙂
takze MATEJKO! 🙂

rosienka
12. júl 2010

@vanesska - ja nepanikarim, hej? 😉 😝 ...ale minuly tyzden dve kamosky tu rodili a viem ze sa mi to blizi.. ja tiez hlavne nemam to, co sa tyka izbicky, prebalovacieho pultika... vecicky som dnes konecne poukladala do skrinky na kopky podla druhu a cisla 🙂

@alicao no tak predsa, bolo mi to nejake podozrive 😀 ...ale nejako rychlo sa to zisko, ked tu este 10.7. do deviatej vypisovala, to je super 😉

lusinkaj
12. júl 2010

Blahozelam wolfi k Matejovi... 🙂

rosienka
15. júl 2010

kde ste tehulky a maminky? 😉 ja uz sa tiez neviem dockat, prichadza na mna trochu nervozita, lebo to môze prist kazdy den, i ked sa na to vôbec necitim, Milenka sa len spokojne kopka a kde-tu mi stvrdne brusko, ale kontrakcie ziadne...snad to nezakriknem 😅 😕
pridam do albumu nejake fotky z fotenia bruska, este som to len-len stihla 🙂

alicao
16. júl 2010

rosi, kraaaaasne fotecky, ja mam len take podomacke vyfotene ale vacsinou take srandovne, kde som natiahnute v muzovych trenkach vytiahnutych az po prsia a podobne hovadiny 😀 😀
ti verim, aj ja by som sa bala, lebo clovek nevie co vlastne cakat...zostava len dufat, ze to nebude take hrozne ako si mozno myslime
uz sa tesim na fotecky malinkej🙂
ja nemam moc cas pisat, sak viete, ale mame sa dobre, len je to fuska na n-tu, spim tak 2 hodinky denne v ratane noci...dnes sa podarili 3 tak som plna energieeeeee 😀 😀 ...chrrrrrrrrrrrrrr

vanesska
16. júl 2010

ahojte tehulky aj mamky... uz to tu je tusim tak pol na pol... 🙂
no rosi veru krasne fotecky... aj ja som si chcela dat nakoniec sme si povedali ze urobime par doma no ale musime sa poponahlat aby sme to vobec stihli...

vcera sme boli na poradni v nemocke tak malicka vazi okolo 2850g hovoril plus minus lebo ju uz nevedel dobre zmerat no a krcok uz je taky maksi ale stale zavrety nastastie takze sa mam setrit ziadny sexik a nijake obdobne aktivity... 😀 no veru musim posluchnut lebo on teraz odchadza na 2 tyzdne na dovcu tak aby sme ho este pockali 2v1... akurat mi tiez tak povedal ze vlastne to moze prist uz hocikedy takze ak by som nahodou porodila ked tu nebude nech mu potom aspon poslem sms ze teda uz so mnou nema ratat... povedal to tak normalne ze som sa az zlakla a idem si dnes pobalit tasku veru pre istotu...

inak tieto tepla normalne som z toho zufala vcera som cely den lietala v aute po meste saty som mala uplne mokre bolo mi otrasne teplo som si povedala ze toto uz radsej nebudem robit aby nahodou mi nedoslo v aute zle alebo co... 🤐 tak radsej budem cez tie horka doma a vyleziem az tak podvecer.... no a to spanie uz tiez nie je slast vkuse chodim na zachod a to len sa vratim do postele a horkotazko sa ulozim uz mi treba ist zasa pritom zo mna nevylezie ani kvapka... 😀

alic.... no ze 2 hodiny to si neviem predstavit... mna teraz v tom teple lame na spanie vlastne stale... ako male decko... 😅 ale verim ze aj mna zachvilu budu cakat tie prebdete noci no zatial mi vsetky kamosky hovoria ze sa to da... ze hormony to zariadili tak ze zena zvladne to co za inych okolnosti by zvladala len velmi tazko... 😝 tak som zvedava...
ozaj a kedy pride wolfi domov s malym matejkom??

no tak pekny horuci dniiiik....

wolfskinka
autor
16. júl 2010

ahojte ...

TAK A SME KONECNE DOMA,

najskor DAKUJEM VSETKYM ZA GRATULACIE, nejdem menovat, aby som na niekoho nezabudla, velmi sa tesime , ze je vsetko ok a ze Matejko je zdravy

Matej spinka už 4 hodiny, tak len na rychlo, každú chvilku sa zobudi ... dnes ho pichali do paticky, hlavicky a este aj očkovali a cistili pupcek tak je zmordovany, dam fotky ked ich budem mat stiahnute

Porod bol v pohode, o 2,00 v noci mi odtiekla voda, o 2,30 sme boli v porodnici, od 3,00 do 5,30 ma nechali trapit s kontrakciami a sekcia bola o 6,00 som isla na sal a 6,05 bol Matej na svete, sekciu som mala v spinalnej anesteze, tak som ho hned videla ked ho vytiahli z bruska. Uplne bezproblemovy porod, az na tie bolesti, ani spinalku ked mi pichali tak som necitila, co uz mi islo brucho roztrhnut.

Ja sa citim dobre, beham uz od druheho dna po sekcii, doktorka povedala, ze na mne ani nevidiet že by som bola po sekcii, jediny problem mame s papanim, mliecka mam dost, stale mam pretecene tricko, akurat ho Matej nechce, naucili mi ho v porodnici na flasu s Bebou, tak sa trapime pri kojeni, vobec nechce tahat, ale odstrekujem tak dostava moje mliecko, ale bude to este trapenie kym ho naucim na kojenie, ale aspon ze mam dost mlieka

zatial tolko, neskor sa ozvem ...

romy01
19. júl 2010

jeeejda , tak ja som tu uz tak dlho nebola a maly Matejko je už na svete. 😀 😀 😀 Wolfi veeeelka gratulacia . Super ze sa tak rychlo zotavujes a neboj, maly pride velmi rychlo na to ze mamina duda je to najlepsie na svete 😀 😀
rosienka krasne fotecky - take umelecke - super, budes mat krasnu pamiatku na tehotenstvo.

vaneska, rosienka vam sa to uz tiez blizi, teraz sa to tu poriadne rychlo rozmnoizi 😀 😀 😀

vanesska
19. júl 2010

ahojte...

no tak maminky ako sa mavate s vasimi zlatickami a ako to zvladate??

wolfi super ze to prebehlo vsetko tak pohodovo... a hlavne ze sa citis fit...
a maly uz papa aj tvoje mliecko alebo stale len flasu?

romy... veru nam to bezi tusim sme tu teraz narade tak nejako po sebe my s rosienkou...
ani sa mi verit nechce ze to tak zbehlo...
ale vsak aj tvoj malicky uz ma skoro mesiac neuveritelne 😕
a ako sa ma? a ty? uz ste zotaveni?

tak sa pekne opatrujte...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre